Off topic a pověry a bludy všeho druhu


newtory
newtory 30.07.2017 v 12:11

V tej Kostnici to je jasné,to boli pohrobkovia husitov a bolo to: Za Mistra.
No a v tom Hamburgu,bol pri pokladni taký dlhý rad,že jeden to už nevydržal.

Eicherik
Eicherik 30.07.2017 v 12:13

newtory: husita z Iráku. :-D

newtory
newtory 30.07.2017 v 12:25

Určite Táborita.
Adamitu spoznáš ľahko.
Inak práve sme tu "prepierali" vieru.Veď aj tá elfos tomu čo píše musí veriť. Viera v ľudské dobro.
"Zavraždili ?"
" Zavraždili."
"Veď aj naši sa vraždia..."

elfos
elfos 30.07.2017 v 12:36

.. .. U mne to myslím není víra v lidské dobro. Jen vědomí, že lidi to mají v sobě srovnané různě, a smutek z toho, že jsou schopní strašných věcí - ti, kteří to srovnané nemají.

Skutečně věřících lidí si vážím - a ano, věřím, že je víra povznáší k dobrému, ne k zlému. To je pocit.. těžko se vyjadřuje slovy.

newtory
newtory 30.07.2017 v 12:51

Súhlasím s Vami,o viere sa ťažko diskutuje aj osobne,nie to ešte na nete.
Ale je ťažké hodnotiť individuálne vlastnosti ľudí,ktorí sú v moci zvrátenej ideológie. Traduje sa,že náboženstvá apelujú na to dobré v človeku,to je pravda,ale nie všetky a táto výnimka potvrdzuje pravidlo,toto náboženstvo chce "dobro",ale len pre tých,ktorí sa mu podriadia a to nie je dobro,to je otroctvo.
Nepripúšťa výnimky,nepripustí že niekto od susedov môže nesúhlasiť,neplatí zmýlená,za všetko sú drakonické tresty,nie je možné vystúpiť,jedna cesta,jeden smer,všetci,keď nie dnes,tak neskôr my máme čas,nás je stále viac.Z času načas vám ukážeme čoho sme schopní,veď vy sa poddáte,budúcnosť je naša...

Marika Vanova
Marika Vanova 30.07.2017 v 19:07

Věřím v Boha a k tomu se přiznávám dobrovolně. Rozhodla jsem se pro život s Ježíšem před 27 lety a bylo to mé nejlepší rozhodnutí v životě.


tester
tester 03.09.2017 v 09:26

Kde ještě žijí lidé...

http://www.obecstrilky.cz/fotogalerie?id=35&;action=detail&oid=3395375&nid=515
Beze slov.

Text příspěvku byl upraven 03.09.17 v 11:14

tester
tester 03.09.2017 v 18:13

Nemám řidičský průkaz, nemám v řízení praxi ani zkušenosti, ale cítím se oprávněný radit řidičům jak mají jezdit a co je pro ně dobré atd. Při tom nebudu akceptovat zvrácená pravidla pro řidiče, která je při provozu na vozovce omezují. ..newtory

tatjana1737
tatjana1737 06.09.2017 v 10:09

Omlouvám se všem za svoji troufalost a prosím o shovívavost, neb toto téma s knihami souvisí možná jen tím, že když kojím, čtu si u toho :-). Pokud by měl někdo z Vás čas a byl ochoten, přihodíte nám prosím pár hlasů pro Andělku na hlasování o nejhezčí miminko tohoto týdne na stránkách Libereckého deníku? Vím, že podobné ankety nejsou o reálné kráse dětí (ono upřímně ti novorozenci moc krásní ani nejsou), ale o tom, kdo má víc kliků a větší "členskou" základnu. Tak jsem si říkala, že letos bych to mohla zkusit taky trochu zmanipulovat :-).

Link je: http://liberecky.denik.cz/miminka/hlasujte-pro-nejhezci-miminko-35-tydne-roku-2017-20170902.html?_fid=tnvp#anketa

Hlasování probíhá až do soboty a lze klikat opakovaně po 5 minutách. Říkám si, že ti, co vedou, už musí mít zánět karpálních tunelů :-)).

Díky moc!

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 06.09.2017 v 10:23

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

tatjana1737
tatjana1737 06.09.2017 v 10:25

Hanka: Díky! :-) Můj doktor konstatoval, že "moje trouba peče malé děti", ale alespoň jsem měla hladký porod :-)).

kapr
kapr 27.09.2017 v 09:28

Hodné následování - Radnice školákům přispěje:

Program čtenářské gramotnosti: Na nákup knih přispěje Praha 10 školákům pětistovkou.

26. září 2017 17:17
Rada městské části Praha 10 schválila program podporu čtenářské gramotnosti. Každému dítěti, které má trvalé bydliště v Praze 10, a které se narodilo mezi 1. lednem 2002 a 30. zářím 2009, na začátku nového školního roku přispěje městská část v rámci aplikace Aktivní město na nákup knih částkou 500 korun.

http://www.prazskypatriot.cz/program-ctenarske-gramotnosti-na-nakup-knih-prispeje-praha-10-skolakum-petistovkou/?utm_source=prazskypatriot.cz&;utm_medium=newsletter&utm_campaign=2017-09-27

Autor: red

Text příspěvku byl upraven 27.09.17 v 13:02

R.E.M.
R.E.M. 27.09.2017 v 11:29

Spíš nehodné následování. Vyhazování peněz. Efektivnější jsou školní návštěvy knihoven, programy pro děti.

kapr
kapr 27.09.2017 v 21:24

Věc názoru, jen jsem nepochopil, jak se mnou předaná informace, která se podle mého názoru knih nepochybně týká, octla právě v tomto vlákně. Že by nějaký mudrátor?

kapr
kapr 27.09.2017 v 21:57

rem
masové nucené návštěvy čehokoliv byly pro mne vždy hororem který by mne dokázal odradit i od návštěvy cukrárny. Pracujete ve školství?

R.E.M.
R.E.M. 27.09.2017 v 23:34

kapr: To, že někdo "nuceně" dostane poukázku na knihu ještě neznamená, že knihu koupí a bude číst. Pochybuji, že taková akce zvýší chuť žáků číst. Návštěva knihovny mi proto přišla nejen efektivnější, ale hlavně levnější. Otrávené děti, které nechtějí číst nepřesvědčí ani návštěva knihovny, ani poukázka na knihu. Jen ta návštěva mi přišla ke kapsám daňových poplatníků šetrnější.

kapr
kapr 28.09.2017 v 08:06

Opět věc názoru. V mnohém i souhlasím. ALE - Chceme tady vůbec informace o různých formách podpory, která by mohla některým z uživatelů tohoto portálu pomoci při doplňování jejich knihovničky, NEBO NECHCEME ...?

Nebo se chceme převážně jenom moudře plácat po zádech?

V podstatě jde o různé formy podpory prodeje, které mohou konkrétnímu uživateli DK usnadnit, nebo dokonce umožnit pořízení nové knížky do knihovny - finanční příspěvek, sleva, soutěž, a pravděpodobně se v praxi najde ještě i mnoho dalších forem.

Pokud to pomůže, byť jen jedinému uživateli, má to smysl? Má doopravdy cenu o informaci která byla zveřejněna, přenesena na tyto stránky, a může být některému z uživatelů skutečně užitečná vůbec diskutovat?

Řekl bych, že tady chybí informační kanál - zprávy, nezávislé na "Událostech", (čti které nejsou Událostmi) který by zprostředkovával uživatelům co a kde je možné pro doplňování vlastní knihovny využít.

A, ... zařadit jakoukoliv informaci užitečnou pro část uživatelů DK pod:"Off topic a pověry a bludy všeho druhu", tak to už vůbec nechápu!

Pro zajímavost jsem se vrátil na samý začátek tohoto vlákna, a o užitečnosti vložených příspěvků pro uživatele mám vážné pochybnosti.

Hodnotit tento přístup nebudu, protože obsah mého příspěvku by tak nutně vybočoval z mého standardu, a překročil hranice, které jsem si stanovil.

kní
kní 28.09.2017 v 08:48

Taky nechápu, proč informace o "programu čtenářské gramotnosti" byla přesunuta do vlákna pověry a bludy... moderátor, který to učinil, by to měl zdůvodnit.
A taky si dovedu představit dítě, které marně touží mít vlastní knihu, přestože doma žádnou knihu nemají a rodiče nikdy číst nevidělo a rodina na knihy nemá prostředky.

kní
kní 28.09.2017 v 09:51

Možná bych ten příspěvek, kapře, znovu zadala sem: 1url.cz/ttfdC
(Nejbližší akce aneb Co, kdy a kde ve světě literatury)

Text příspěvku byl upraven 28.09.17 v 09:53

Pelapania
Pelapania 28.09.2017 v 10:23

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Pelapania
Pelapania 28.09.2017 v 10:27

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Medunkavera
Medunkavera 28.09.2017 v 12:44

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Koka
Koka 28.09.2017 v 16:42

Je problematické mluvit o podpoře čtenářské gramotnosti za pětistovku - co si kdo za to pořídí? Naší novopečené školačce jsem u příležitosti vstupu do první á chtěla koupit dvě hezké, poučné a dlouhodobě "platné" knížky - Animálium a Včely. Byla bych potřebovala tisícikorunu! Na dvě knížky!!! Tak zůstane u těch omalovánek a dotovaných knížkách z nejmenovaného obchodního řetězce který je "dává za body". Sice dělá bohulibou věc, když za nasbírané nálepky dává dětské knížky, žel, jsou to - a už potřetí - pořád knížky plus mínus pro stejnou věkovou kategorii. Místo, aby v 8-knížkové kolekci bylo i leporelo pro mrňata, i pohádky pro tříleťáky i první čtení pro malé školáčky, jsou to všechno jenom pohádky cca pro věk 3 - 5 let. Ale díky i za ně ...

R.E.M.
R.E.M. 29.09.2017 v 14:19

... taky nechápu, proč se téma podpory čtení dostalo do vlákna "mimo téma".

Ale k věci. Myslím, že pokud je nějaká naděje vzkřísit plamínek zájmu o čtení, tak dobře fungují programy pro školáky v knihovnách. A pokud už úřad chce podpořit čtení, efektivnější je dát dětem levněji nebo zdarma průkazku do knihovny a podpořit nákup nových dětských knih do knihovny. Řešení by to bylo i pro rodiny s nedostatkem peněz - čtiva je v knihovnách dost, zvláště pak v Praze.

woodward
woodward 30.09.2017 v 12:51

Myslím, že je-li cílem povzbudit zájem o četbu, lepší než nějaké finanční příspěvky by bylo vymyslet a publiku představit vzory. Třeba v televizi nějakej seriálek, nebo tak něco. A pokud už by se mělo jednat o finanční dotace, pak jedině formou dotací cen knih obecně. Protože pokud někdo nemá zájem o čtení a dostane pětistovku měsíčně na knihy, koupí si za ni rum.



Vložit příspěvek