Nová hra - zeměpisné a místopisné údaje v literatuře


VladiKlaisner
VladiKlaisner 31.08.2021 v 10:02

Brrr, ještě to mám v živé paměti. soukroma trefila a může pokračovat.

soukroma
soukroma 31.08.2021 v 11:54

Pacifická hřebenovka, Appalačská stezka, Svatojakubská cesta, to jsou velmi známé dlouhé štreky, o nichž existuje povícero více či méně zajímavých knih od samotných "chodců". Jsou ale trasy u nás méně známé, byť mnohdy i bližší, jedna (tisícikilometrová) vede podél okraje stále ještě docela scenériemi divokého poloostrova, kam s chutí umisťovali a doteď umisťují své příběhy mnozí známí autoři.
Ale autorka hledané knihy o putování svém a svého manžela není spisovatelka a nenapsala svůj autentický příběh zrovna jen jako cestopis.
Hledá se poloostrov a kniha.

soukroma
soukroma 01.09.2021 v 18:42

Hledá se největší, jihozápadní, poloostrov ostrovní země a kniha vydaná u nás vloni, v jejímž názvu zazní jméno štreky.

DádazPrahy
DádazPrahy 01.09.2021 v 19:45

nápověda mne přivádí ke Cornwallu? The Celtic Way? ale na knihu nemohu přijít - možná jsem úplně vedle?

soukroma
soukroma 01.09.2021 v 20:06

je to kolem Cornwallu, má to být nejdelší udržovaná stezka (1014 km), a má vlastně dost obecný název - jednak ohledně toho, kudy se vlastně pořád jde (a to je i titul knihy), a jednak geograficky podle toho, na jaké světové straně ostrova se vlastně nacházíme

soukroma
soukroma 04.09.2021 v 09:37

Autorka spolu s manželem, ve vyšším středním věku, se na tu túru kolem pobřeží (veliká nápověda!) nevydávala jen tak: manželovi diagnostikovali degenerativní onemocnění a, aby toho nebylo málo, přišli o svůj majetek - celé hospodářství. Takže s pár drobáky v kapse (a skorem nic na účtu - jen dávky) se rozhodli všemu navzdory vybičovat k téhle fyzicky i psychicky náročné akci. Kniha je pak takovým deníkem jejich dlouhého putování.


cameronova
cameronova 06.09.2021 v 19:04

Nejspíš jsem na ni zcela náhodou narazila v podobě čtení do uší... Raynor Winn - Pobřežní cesta?

soukroma
soukroma 06.09.2021 v 19:36

sláva: ano, přesně, kniha Raynor Winn - Pobřežní cesta - hledala se tedy Jihozápadní pobřežní cesta

cameronova může zadat novou zeměpisnou hádanku v knize

cameronova
cameronova 06.09.2021 v 21:19

Děkuji, zkusím, bude to moje zadávací premiéra.
Ve kterém městě potažmo knize se stane vysavač středobodem hlavní zápletky?

Koka
Koka 07.09.2021 v 08:21

cameronova, tipuji, že jde o knihu Moje ruská babička a její americký vysavač
https://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/moje-ruska-babicka-a-jeji-americky-vysavac-138355?lang=cz
- ale název města si už nevybavím. Lokalitou je to Palestina.

cameronova
cameronova 07.09.2021 v 10:52

Koka: Tak tu ani neznám.
Moje hádanka je od mnohem známějšího autora, který byl i několikrát navržen na Nobelovu cenu, nikdy ji však nezískal.

Koka
Koka 07.09.2021 v 12:50

cameronova, nic není ztracené, pořád máte možnost seznámit se s tím báječným autorem, opravdu jeho knihy moc doporučuji:
https://www.databazeknih.cz/autori/meir-salev-31610
- bude i pro vás pak mnohem známější :=))

Apokud jde o autora několikrát neúspěšně navrženého na NC, tak mi napadá jenom Murakami, ale zas neznám žádnou jeho knihu s vysavačem, neboť po přečtení prvních dvou jeho knih jsem si řekla, že s Harukim M. nebudu ztrácet čas ... , tak hádání vzdávám.

cameronova
cameronova 07.09.2021 v 15:26

S Murakamim jsem na tom úplně stejně, takže ten to není. Hledanou knihu napsal již nežijící autor britského původu.

DádazPrahy
DádazPrahy 07.09.2021 v 22:13

Snad to to mohl být: Terry Pratchett: Ježibabin vysavač
(lokalita jedno městečko ve Walesu - městečko má dlouhý krkolomný název, pravděpodobně fiktivní místo?)

cameronova
cameronova 08.09.2021 v 07:47

Není to T. Pratchett. Další nápověda tedy zní, že "vysavač" se neobjevuje v názvu knihy, ale město, které hledáme naopak ano.

VladiKlaisner
VladiKlaisner 09.09.2021 v 09:47

Graham Green, Náš člověk v Havaně ?

cameronova
cameronova 09.09.2021 v 13:12

Ano, je to tak, blahopřeji a předávám štafetu :-)

VladiKlaisner
VladiKlaisner 10.09.2021 v 08:57

Uff, byla to fuška, GG jsem dala hned po poslední nápovědě, ale knihu opravdu neznám, dle anotace ale určitě přečtu.
HÁDANKA: kam se vydají tři ženy různého věku i názorů za "Bordelem v kuchyni "?

Koka
Koka 10.09.2021 v 09:16

Na nizozemský královský dvůr (E. Boček: Aristokratka u královského dvora)

VladiKlaisner
VladiKlaisner 10.09.2021 v 12:34

Bingo, kola zadává.

Koka
Koka 10.09.2021 v 12:45

Když už se tedy šlo ke královskému dvoru, tak u něj zůstaneme i v následující hádance:
Odkud byl hrdina slavné a ve své době mimořádne čtené trilogie, syn alchymisty působícího u slavného panovníka, dobrodruh, zažívající při návštěvách mnoha panovnických dvorů neobyčejné příhody?

biki
biki 12.09.2021 v 13:14

Když se zatím nikdo neodvážil, tak zkusím:

Petr Kukaň z Kukaně, ovšem narozen v Praze (?)

Koka
Koka 12.09.2021 v 19:14

No, jasně! Hledaná Kukaň byla nalezena.
Pro neznalé upřesníme, že autorem je Vladimír Neff a trilogie je zde:
https://www.databazeknih.cz/serie/petr-kukan-z-kukane-2734

biki
biki 12.09.2021 v 22:18

Jaký název dostal fiktivní ostrov, na kterém nedobrovolně přistála skupinka pěti seveřanských uprchlíků, o psu nemluvě?

AdmiralPata
AdmiralPata 12.09.2021 v 22:51

Lincolnův ostrov- kniha Tajuplný ostrov od J.Vernea



Vložit příspěvek