Mnichovská zrada


Afilada
Afilada 26.03.2021 v 12:36

Vestičko, mateřský jazyk, to je historický nános, rozhodně se necítím býti nějak spřízněn s východem či s Ruskem. Než sem přišla invaze z východu (cca 7. století), tak jsme slovansky nemluvili, byli jsme Keltové, velká část z nás před Slovany utekla a osídlila Bavorsko. Naši předkové (i moji) ještě počátkem 19. století převážně hovořili německy, přesto rozhodně nejsme Němci, definuji se jako Čech. Stejně tak třeba Bolívijci, Peruánci či Uruguayci hovoří španělsky a přesto nemohou a nebudou skákat tak, jak Madrid píská. Pokud jde o "nikdy" zradu Ruska, tak si dovoluji připomenout r. 1760, kdy jsme společně s Rusy dobyli (a bohužel i vyplenili) Berlín (!), neboť nám Rusové slíbili, že nám pomohou s navrácením Prusy uchváceného Slezska pod českou korunu. Ale nestalo se, Rusové se shlédli v pruském militarismu a na nás se vykašlali. A 21.8.1968, to si nic nepamatujete?

siena
siena 26.03.2021 v 12:39

Celkem úsměvné, jak mi tu někdo s x-tou zdejší identitou dává rady, kým se mám cítit. Nehledě na rodný jazyk, tradice i fakt, že naše území je ovlivněné německým elementem, ovlivněné našimi sousedy, je cosi, co určuje i naši individuální sounáležitost. Opravdu nepotřebuji ke svému životu jakousi formu stádnosti, a už vůbec, mávání "slovanskými "vlaječkami. I to, jestli si někoho druhý váží, nemá co dělat s jazykem. Domnívám se, že historie nám jasně ukázala, kdo koho zrazoval, či nezrazoval.

Ale neodpustím si poznámku... Vestička, když tu tak plédujete mateřský jazyk, co kdybyste se ho konečně naučila řádně používat. A neuškodilo by i čtení si pocvičit. Husy jsme spolu nepásly, tak mi přestaňte tykat.

Text příspěvku byl upraven 26.03.21 v 12:40

Vestička
Vestička 26.03.2021 v 13:16

Sieno, tos radila už několikrát. Tak mi pomož, a vždy mi napiš , jakou chybu jsem udĕlala. Jinak se nezlepším. Jak procvičit čtení?

SputnikV
SputnikV 26.03.2021 v 13:19

Afilada-
Podívejte se lépe do dějepisu, zjistíte, že se Slované s Kelty, tedy jejich osídlením zde nepotkali, neboť Keltové z našeho území odešli zhruba pět . šest set let před příchodem Slovanů, pak tady dleli asi pět set let germánské kmeny, které později odešly na území dnešní Itálie a je vystřídaly kmeny slovanské. Takže kam a před kým utíkali vaši předci zůstává záhadou.
Bavorsko přestalo být slovanské po dalším pohybu národů, kdy na jeho území dorazily jiné germánské kmeny a Slovany vytlačily (Kollár:Slávy dcera). Jestli vaši předkové byli Němci či podlehli josefovké germanizaci, je to jen vaše historie, předkůl většiny se to nijak netýká, mluvili pořád česky i psali česky. akoliv genetické stoipy i na nich jistě zanechaly všechny národy, které tudy prošly.

V roce 1790 jsme my nic s Rusy nedobývali, neplenili a žádné sliby od nich nepřijali, už proto ne, že jsme jako stát neexistovali.. Slezsko ztratila neschopností Marie Terezie a její syn je zpět nedostal. a Rakušané s Maďary plenili i jinde, například na Balkáně.


Pokud se srpna 1968 týká, pohlédněme, co se v tu dobu dělo ve světě, kam všude zasáhla jiná válkychtivost, třeba byla vyvražděna a vypálena My lai... tak to by mne fakt vzalo, kdyby se to stalo u nás, ale nestalo.... to jen pro srovnání

Jo a mateřština je základ, na kterém stojíme, formuje naše myšlení i vše, co z nás dělá konkrétní lidi - ne vždy se jí to dobře zadaří, jak říkal už npor, Lukáš - „Buďme Češi, ale nemusí o tom nikdo vědět. Já jsem taky Čech."

Text příspěvku byl upraven 26.03.21 v 13:23

SputnikV
SputnikV 26.03.2021 v 13:19

siena -

útoky ad hominem jsou vlastní těm, kdo nemají argumenty.

Text příspěvku byl upraven 26.03.21 v 13:21

alekis
alekis 26.03.2021 v 13:30

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


Vestička
Vestička 26.03.2021 v 14:19

Sputniku, jak by řekla Siena, dĕkuji, dĕkuji a tleskám
Afilado, jestli nĕco nenávidím, tak je to pŕekrucování historie. Připomínáš mi jednoho Nĕmce, se kterým jsem se bavila o uprchlících a došli jsme až na kolonie. A on mi tvrdil , že Češi mĕli kolonie , protože Hrabišburci mĕli Mexiko. Kdybych byla pohotovĕjší, vmetu mu do ksichtu protektorát.
Sieno opakuješ se. S tĕma husama už po třetí. Zároveň trvám na tom, v zájmu všech, abys mĕ opravovala.
Alekis, jde i o to, jak tĕ vidí jiní. Bohužel.

alekis
alekis 26.03.2021 v 14:28

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Vestička
Vestička 26.03.2021 v 14:34

Pokud mluvíš německy s přízvukem a dĕláš chyby v koncovkách, můžeš žít v Nĕmecku, ale nejsi pro nĕ Nĕmec.

alekis
alekis 26.03.2021 v 14:41

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Afilada
Afilada 26.03.2021 v 14:58

Pane Sputniku V, "slovanským" kecům Kremlu od okupace východu Ukrajiny (2014) nevěřím ani slovo. Normální Rus, pokud tedy není zasažen putinovskou propagandou, je docela fajn.

Vestička
Vestička 26.03.2021 v 15:35

Tím chci říct, že se múže cítit Nĕmec Čechem, a pro Čechy bude Němec. To že se človĕk cítí členem nĕjáké skupiny, ještě neznamená, že ho tak berou i ostatní. A řeč je silné rozpoznávání znamení.

Afilada
Afilada 26.03.2021 v 16:17

Vestičko, Vy zřejmě vůbec nechápete, jak fungují mnohonárodnostní demokratické státy. Ve Švýcarsku můžete mluvit německy, francouzsky, italsky či žvatlat od každého něco, přesto jste Švýcar, nikoliv Němec/Ital/Francouz. Takovým mnohonárodnostním státem jsme byli i my Československo před válkou, hovořili jsme česky, německy, slovensky, maďarsky, polsky, rusínsky, romsky a nebo jsme si jazyky všelijak míchali. A i dnes v Německu jsou spolkové státy, němčina každého spolkového státu či oblasti je trochu jiná, stejně jako je jiná němčina rakouská či němčina v severní Itálii. Severní Ital mluví tamní němčinou, ale je to Ital, papírově i ve svém srdci......

siena
siena 26.03.2021 v 17:27

SputnikV, já na někoho útočím? Ale jděte... jak jste se tu nyní rozepsal, mé jisté podezření, kdo vlastně "jste", celkem zesílilo. No, ony se staré obyčeje, těžko skrývají.
Ano, i když se to dalo čekat, vzhledem k diskutujícím, vlákno se dostalo úplně někam jinam. Dovolím si říct, že i velmi cíleně.
O "slovanským dubisku", bylo řečeno již mnohé, a jak jsem napsala, pro mne zcela nesrozumitelně se k němu dnes opět utíkáme. Jako kdyby nás 20. století opravdu nepoučilo. Ta převeliká slovanská láska, se, Vestička, SputnikV, projevovala v podepsání paktu Ribbentrop–Molotov? Mimochodem, za jeho kritiku se vylučovalo z tehdejší KSČ. V napadení Polska a masakru v Katyni? Ta vychvalovaná vzájemnost spočívá v anektování cizích uzemí? Např. pobaltských států? Tím, že na našem suverénním území operovala Smerš a NKVD a odvlekla hned v létě 1945 tisíce našich obyvatel do gulagů? Obyvatel, kterým byl poskytnut azyl a pocit bezpečí, když k nám přišli za první republiky. Chovali se vždy jako velmoc, která hájí jen své zájmy.

Vestička, ano, opakuji. Už nevím, jak jinak vám slušně říct, abyste se, se svým tykáním, odebrala do společnosti vám bližší. Je zajímavé, že to tu všichni respektují, jen někteří si myslí, že jsou na své pavlači!

Text příspěvku byl upraven 26.03.21 v 17:44

Vestička
Vestička 26.03.2021 v 17:54

Tohle vlákno je moje pavlač. Můžu ti ho přenechat a udělat si jiné.

SputnikV
SputnikV 26.03.2021 v 17:59

Afilada

Proč ta zloba. věřte komu chcete, je to vaše věc a mně se nijak netýká, ale že o dějinách osídlení území dnešní ČR toho moc nevíte, to je snad jasné.

Proč myslíte. že v předválečném Československu nesměli lidé mluvit svou mateřštinou? snad jen Češi mohli mít v pohraničí problém najít českou škodu pro děti, na to pamětníci vzpomínali. České Němce nejvíce zlobilo, že přišli o výhody, o výsady a že byli postaveni v republice na roveň s jinými.. to zabolelo. Neříkám, že všechny, ale většinu.


to ale snad už Benešovy dekrety vyřešily, takže není proč se tím stále zaobírat

Text příspěvku byl upraven 26.03.21 v 18:10

SputnikV
SputnikV 26.03.2021 v 18:06

siena

Vy fakt nevíte, co je to útik ad hominem? je to argumentační faul a vy jej užíváte ráda, zde v diskuzi například útokem na údajně nedokonalou češtinu Vestičky. tady máte definici - a sedí, že,

Mluvčí vynechá argumentaci a zaútočí místo toho na svého oponenta.

Může jít například o útok na jeho postoje, charakter nebo vlastnosti. Ve všech případech je tento útok irelevantní. Mluvčí si může od diskreditace oponenta slibovat právě i diskreditaci jeho argumentu.

Tento faul se v diskuzích objevuje velmi často. Možná je dokonce nejčastějším. Je nejen irelevantní, ale ani nepřináší žádné nové informace a narušuje diskuzi. Každý diskutující by měl být schopen vést diskuzi čestně, fakticky a bez osobních útoků. Jedná se o jeden z nejtěžších faulů, ne li o nejtěžší.

Ad hominem nemusí vždy nutně vytvářet explicitní premisu. Často se jedná i o jemné nuance, pejorativní oslovení, nebo jiné lexikální či stylistické maniuplace mající za účel diskreditaci oponenta a tím jeho argumentů.

Tento argumentační faul navíc často vytváří absurdní premisy. Pokud mluvčí útočí například na vzhled oponenta („Nějaká mánička mě tady nebude poučovat!“), tak vytváří premisu, že oponent nemůže mít pravdu, protože má dlouhé vlasy, takže čím kratší vlasy, tím pravdomluvnějším člověk je. Podobně to funguje i na základě věku („Jste mladej a nic nevíte o životě!“), kdy mluvčí dosazuje domnělou zkušenost získanou věkem na místo argumentace. Takže čím starší člověk je, tím platnější jeho argumenty jsou.

Ohledně těch paktů s Hitlerem, co říkáte na ty, které byly uzavřeny dávno před tím, než to napadlo Molotova? třeba s Británií a nakonec i s Polskem, kterému SSSR odebral přesně to území, které asi čtvrt století před tím Polsko dobylo na carském Rusku a vydupal mu za to posunutí hranic až k Odře a Nice na úkor Německa. Němci byli odsunuti....a co říkáte na ty tisíce ruských (carskoruských) vojáků, které po první válce nechalo Polsko pomřít v lágrech hlady a na nemoce? kdybychom se řídili vaší logikou, nikdy neodpouštět, museli bychom pořádat snad všichnu Evropaní nové spanilé jízdy na Němce, ale historie stojí na tom, že jde dopředu a zapomíná na křivdy, jinak bychom chodili do marketů nakupovat asi jen sekeromlat. My jsme nech ali přes nís létat letadla s bombami na Srbsko-... ale Srbové nám to nepřipomínají.

snad bude nejlépe, když vyi si ponecháte svou zášť k Rusku a jiní zase svou lásku a obdiv k tomuto státu, který překonal tolik nesnází a útoků z ciziny, jako žádný jiný.

Text příspěvku byl upraven 26.03.21 v 18:09

Eicherik
Eicherik 26.03.2021 v 18:53

Kořeny Čechů jsou keltské, germánské a slovanské. Já s mírnou nadsázkou tvrdím, že Češi jsou Germáni hovořící slovanským jazykem. :-)

Jacck
Jacck 26.03.2021 v 19:23

Sputniku, já zas nikde nečtu o Vasiliji Blochinovi
https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3042243-stalinuv-kat-blochin-zabil-tisice-lidi-obeti-strilel-do-krku

alekis
alekis 26.03.2021 v 19:28

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 26.03.2021 v 19:32

alekis: Bezpochyby je toho v naší krvi vícero, já jen jmenoval ty nejsilnější položky. :-)

Vestička
Vestička 26.03.2021 v 20:54

Na idnesu je moc pĕkný ćlánek s bioarcheologem . Prý jsme z 1/3 potomky lovců mamutů , a slované k nám přišli z Polska. Miluju Štorcha a mám ráda Poláky. Jsem teda v pohodě .

siena
siena 26.03.2021 v 21:45

SputnikV, děkuji za přednášku. Vestička, předtím různé Markéty, tu trousí vulgární nadávky kudy chodí, také i kvůli nim, jí tu byl, opakovaně, zakázán přístup do diskuzí. To jen pro upřesnění kdo používá jakých faulů. A mnou zmiňovaný pravopis? Víte, když se pasujete do správného národovce, když tu zuřivě vlaječkujete, opravdu nevypadá dobře, když to děláte s špatnou češtinou.

Příkladů jsem uvedla jen pár, časově související s tématem vlákna. A opět, když píšete, jak jen z Ruské federace k nám přichází přátelství, že jen Slovani jsou našimi přáteli, tak přemýšlím, kde bylo zmíněné, když se popisované události udály. Kdyby to nebylo téma vážné, až bych chtěla vědět, jak by se projevila ruská neláska...

Text příspěvku byl upraven 26.03.21 v 21:48

Dudu
Dudu 27.03.2021 v 01:03

Hlavně je to střet odlišných mentalit, které si moc nerozumí. Jejich puntičkářství, organizovanost až do bezvědomí a kmenová sounáležitost s touhou vyhrávat, naproti tomu náš laxnější přístup, nechávat věcem volný průběh...
Vzpomínám si na jeden z dílů Zpět k pramenům, kde bylo řečeno: Německá strana má pramen řeky pěkně upravený, cestičku k němu vydlážděnou... ovšem ten náš neupravený, přírodě ponechaný divoký pramen se mi líbí daleko více .

SputnikV
SputnikV 27.03.2021 v 06:43

Tento článek podává dobrou informaci o DNA a současně upozorňuje, že DNA není všechno https://www.stoplusjednicka.cz/jsou-cesi-slovane-co-o-nasem-puvodu-prozradila-analyza-dna

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.