Mnichovská zrada


Vestička
Vestička 03.05.2021 v 21:05

Na dnešní všední den mám pro všechny kulturní okénko. Věděli jste , že Ferdinant Peroutka napsal hru šťastlivec Sulla ,a ta že byla těsně po krachu z filmovaná a je na youtube? Je to hra o Mariovi a Sullovi, o mých oblíbených a podle mě nedoceněných. O těch opravdových hrobařích republiky. Peroutka krásně popsal, co vidíme i dnes. Střídání 2 různých frakcí, kdy jedna nerespektuje druhou. Kulisy nestojí za nic a davové scény jsou zhouba každé televizní inscenace, Ovšem toto stojí za to. Postránecký a Brzobohatý 1 *******

Dudu
Dudu 04.05.2021 v 15:23

Koukám, jak Seznam s opozicí mermomocí chtějí svrhnout vládu... Ta opozice je ale squadra exotů.

Eicherik
Eicherik 04.05.2021 v 19:52

Hodně zajímavý článek na FORUM24:

Ivan Bartoš hlasoval proti EU a byl i proti NATO. Piráti mají zvláštní minulost a měli by vysvětlit voličům, co jsou zač

https://1url.cz/eKQET

Gambit12
Gambit12 04.05.2021 v 20:16

Eicherik: Já se teda hodně vymezuju vůči Pirátům, ale ten článek napsal idiotský kulturtrégr, to se nedá nazvat jinak.

Vestička
Vestička 04.05.2021 v 20:47

Ten pocit, když jako premier zdědíš největší státní dluh v historii, ale už víš, že ho splatíš během čtyř let zavedením daně
na pervitin.
A co Eicheriku, už jsi viděl Piláta?

Eicherik
Eicherik 04.05.2021 v 21:20

Gambit12: Já bych ten článek nejspíš ani nečetl, ale tím že vyšel na FORUM24, tak jsem ho sem musel dát. :-)


Eicherik
Eicherik 04.05.2021 v 21:20

Vestička: Teď jsem to dokoukal a líbilo se mi to. :-)

Gambit12
Gambit12 04.05.2021 v 21:39

Eicherik: Vlastně proč ne, ať se navzájem perou. :) Já Forum24 občas čtu, je to názorná ukázka způsobu myšlení určité skupiny lidí. Ta Šafrova arogance je zrovna v tomto článku něco neskutečného. A to jsem hodně proti Pirátům.

siena
siena 05.05.2021 v 06:30

Nevím, ale případný volič by možná uvítal, dozvědět se, jak uvažuje, kde vidí naše místo, možný příští premiér. Na tom nevidím nic idiotského, ani neskutečně arogantního. To je celkem normální přístup k volbám a rozhodování se před nimi.

Ano, největší dluh za dob naší novodobé existence... a za jeho výší "covid" zdaleka nestojí. A že mnoho možností na řešení není. To žádné PR oddělení, fotečky na Instagramu, nepořeší. Odkázala bych, když už se toto vlákno vydalo mimo svou komfortní zónu, mimo jiných, na dámy Zamrazilovou, Horskou a Nerudovou...

Text příspěvku byl upraven 05.05.21 v 07:48

Gambit12
Gambit12 05.05.2021 v 09:12

siena: Informovat o minulosti a názorech potencionálního kandidáta na premiéra je samozřejmě normální přístup. Jde o způsob, jakým byl ten článek napsán, což zase odhaluje něco o názorech samotného autora. Hned ve čtvrtém odstavci autor, který se zřejmě opravdu považuje za nositele nějaké domněle vyšší kultury uvádí směrem k Bartošovi toto:
"Nelze jen tak zapomenout, co si myslel dříve, pokud to má možný vztah k současnosti a pokud to vysvětluje některé inklinace, jež jsou v podezřelém napětí s civilizovaným uspořádáním společnosti."
Následně se dozvídáme, že oním napětím s civilizovaným uspořádáním společnosti je zde myšlena skutečnost, že Bartoš hlasoval proti vstupu do EU, ostře se vymezil proti agresi NATO vůči Jugoslávii a pak už se zřejmě projevil jako absolutní barbar, když pronesl o Benešových dekretech, že jsou mu "šumafuk".
Ohledně přístupu k EU Bartoš přitom předkládá zcela relevantní argumenty slovy:
"Odmítám regulační mechanismy EU a jejich neadekvátní zasahování do otázek, které přísluší řešit jednotlivým členským státům. Jsem proti schválení Lisabonské smlouvy."
Ačkoli s tímto názorem očividně autor nesouhlasí, měl by být v demokratické společnosti považován za naprosto legitimní.
Dále je zde Bartošovo vyjádření k válce v Jugoslávii, se kterým se já osobně naprosto ztotožňuju:
"Tento krok odsuzuji ve všech směrech. V momentě, kdy i Havel, prezident humanista, schvaloval bombardování Jugoslávie, jsem zcela pozbyl iluze, že by někdy láska a pravda…"
Já bych ve vyjádřeních zašel ještě dál, totiž že za úlohu, jakou naše země v této věci sehrála prostřednictvím prezidenta Havla, bychom se měli hluboce stydět. Více k obecným motivům Havla jakožto nositele dogmatického univerzalismu nejen k tomuto tématu v eseji Václava Bělohradského s názvem "Tentokrát na Západ. Jak se ve 20. století unášela střední Evropa". Část eseje nazvanou poměrně výstižně "Havlovo sofisma" jsem kdysi vložil zde k profilu Václava Bělohradského.
Jistě je celá tato temná záležitost našich dějin také věcí názoru, já jsem zde prezentoval ten svůj, ale slova o civilizovaném uspořádání společnosti v souvislosti s agresí vůči Jugoslávii považuju za ohavná.
Dalším tématem Šafrova článku je přímá demokracie, zde otevřeně přiznává, že z přímé volby mimo jiné vysokých státních úředníků na něj jde čistý děs, což mu tedy upřímně věřím vzhledem k jeho představě o pojetí demokracie ochuzené o démos, tedy lid, naopak pod vedením osvícených elit, morálních veleknězů a dogmatických šiřitelů lidských práv bez ohledu na vůli lidu. Lidská práva bez lidu neboli duše bezduchého světa. Cokoli, co by přikládalo klíčovou váhu v rozhodování právě lidu respektive demokratické většině je populismus, což podtrhuje slovy:
"Jiné Bartošovy názory byly naopak sympaticky antipopulistické, kupříkladu v otázce imigrace."
Samotný článek by stál ze kompletní rozbor, ale to už by byl můj komentář příliš dlouhý, ostatně každý si na něj může udělat názor sám.

Text příspěvku byl upraven 05.05.21 v 09:32

Vestička
Vestička 05.05.2021 v 10:28

Já mám ráda Markétku Pekarovou , a budu ji I volit. Vzhledem , názory i chováním mi připomíná stare dobré časy.

siena
siena 05.05.2021 v 10:33

Gambit12, nevědět, že patříte k předplatitelům Institutu Václava Klause, tak bych možná vaše rozhořčení nad myšlenkami pana Šafra, pokládala za relevantní. Takhle mne spíše pobavilo. Že přímá demokracie není nejen nespásná, ani leckdy nijak spravedlivá, si rozhodně nemyslí jen pan Šafr. A opět pobaví, když vidím, kdo po ní tak hlasitě volá. A uspořádání bývalé Jugoslávie? No, podobné konflikty, občanské války, nespravedlnosti s sebou logicky přinášejí, bohužel. Bylo by tedy dobré, podívat se na počátek tohoto konfliktu, na jedno neuznání platného referenda, to jen k té proklamované přímé demokracii, na to, co se dělo v Bosně a Hercegovině, jen pár let předtím. A to, že počínání srbských oddílů, které měly podporu srbské vlády, tu někteří nechtějí vidět, na tom nic nezmění. Obyvatelé Sarajeva, Srebrenice si snad to, co se jim dělo, zasloužili? Nebo život Albánce má jinou hodnotu? Všechny tehdejší rezoluce jsou k dohledání, závěry všech možných soudů a komisí, taktéž...

Text příspěvku byl upraven 05.05.21 v 13:03

Vestička
Vestička 05.05.2021 v 10:41

Přímá demokracie samozřejmě spásná je. Viz přímá volba prezidenta Zemana. Toho referenda o EU. Toho se Sieny bojí jak čert kříža. A jeden citát na dnesni den." Nikdy už nevstoupíme do žádného vojenského paktu. " Havel Václav

Text příspěvku byl upraven 05.05.21 v 10:42

siena
siena 05.05.2021 v 10:52

Vestička, ta psychologie vám fakt nejde... ale děkuji, alespoň jste pobavila.

Gambit12
Gambit12 05.05.2021 v 15:03

siena: Já nejsem zastánce přímé demokracie, pouze některých prvků. Myslím, že na naše prostředí je neaplikovatelná a paradoxně by mohla vést právě k vládě elit, ale spíše k totálnímu chaosu. Volební účast je u nás tradičně velmi nízká. V loňských volbách do Senátu byla v prvním kole 36%, ve druhém necelých 17%. Ve volbách do PS, které jsou nejdůležitější byla účast v roce 2017 60%. Volby do EP 27%. Pokud by bylo vypsáno referendum například ohledně manželství homosexuálů, což je téma, které většinu národa nezajímá, tak by o celé otázce rozhodlo třeba jen 10%.
Já jsem spíše pro posílení pravomocí prezidenta voleného v přímé volbě. Takže něco mezi parlamentní demokracií a prezidentským systémem. Jinak v případě zásadních otázek, jako je členství v EU, jsem pro referendum, ale s kvórem minimálně 60%.
Rozhodně tedy neobhajuju přímou demokracii, ale v čem Šafr vidí negativa, já vidím naopak ty pozitiva. Moje důvody jsou tedy jiné. Přímá odvolatelnost politiků je nesmysl, který by sloužil jen v rámci politického boje.
Takže se nám tady ve jménu ideologie lidských práv vrací koncept spravedlivé války? V tom případě je z humanitárních důvodů dovoleno porušování mezinárodního práva a zpochybňování státní suverenity. Stejná dogmatická ideologie ostatně taky provázela celou migrační krizi.
Opravdu nevím, jakou má souvislost předplatné nějakého média nebo institutu s tím, co jsem zde napsal. Když mi bylo 6 nebo 7, tak jsem měl předplacený English Junior s Looney Tunes a myslím, že ještě Kačera Donalda. Co z toho vyvozujete?

Text příspěvku byl upraven 05.05.21 v 15:06

siena
siena 05.05.2021 v 15:16

Gambit12, jakou souvislost? No, že vážně nevím, kdo už je v tomto státě více arogantní, více elitářský, než Václav Klaus. Kdo tak rád soudí druhé, dle zcela nesmyslných parametrů, viz. nošení batohu. Proto mne to vaše rozhořčení upřímně pobavilo. Ale to už jsme tu probírali x-krát, viďte. Takže si své rádoby posměšná srovnání strčte za klobouk.

A systematické vyvražďování, je humanitární? Na to má svět koukat a nic nedělat? Jak dlouho trvala blokáda Sarajeva, jak dlouho trvalo, než přinutilo světové společenství srbské představitele ke kapitulaci? Je zcela v pořádku, když se střílí na lidi, co si jdou nakoupit na trh? Že se ostřelují humanitární konvoje, když už je tam milostivě Srbové pustí? A když jsme u státní suverenity, co suverenita svobodného rozhodnutí po samostatnosti Bosny a Hercegoviny? Rozhodnutí suverénního tamějšího parlamentu?
Jen pro rychlé shrnutí našla jsem jeden článek...
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/kostunica-ano-v-kosovu-doslo-ke-genocide.A001024_153042_zahranicni_tom

Text příspěvku byl upraven 05.05.21 v 15:17

Eicherik
Eicherik 05.05.2021 v 18:23

Vestička: Ty budeš volit TOP 09 ??? :-)

pobijecmuch
pobijecmuch 05.05.2021 v 18:32

Poprosím, když už nedodržujete téma z názvu tohoto vlákna, tak aspoň zkuste své příspěvky psát v souladu s pravidly diskuze a komentářů:
"Je nepřípustné propagovat v diskuzích komerční produkty, weby, firmy a politické strany a hnutí. Vzhledem k tomu, že není možné předem přesně definovat, co ještě souvisí s diskuzí a co už je záměrná propagace, vyhrazují si moderátoři právo toto posuzovat ad hoc."
Děkujeme za pochopení.

Eicherik
Eicherik 05.05.2021 v 18:49

Ještě drobný, ale ten nejpodstatnější detail k tomu humanitárnímu bombardování Jugoslávie. USA se do tohoto konfliktu zapojilo pouze z toho důvodu, aby si mohlo v Kosovu vybudovat vojenskou základnu. Srbsko by její vybudování američanům totiž nedovolilo. Základna se jmenuje Camp Bondsteel a je to druhá největší americká vojenská základna v Evropě. :-)

Vestička
Vestička 05.05.2021 v 18:53

Eicherik: co nám komunistům jiného zbývá, když piráti jsou až tak radikální, že chtĕjí znárodňování?
Pobijec much, nech nás tu pindat, vždyť bez této pavlače by nevynikla kultivovanost ostatních vláken.

Eicherik
Eicherik 05.05.2021 v 19:02

Vestička: Já teda nenapíšu koho budu volit, abych nepropagoval politické hnutí. Ale odpovím na to, jestli budu volit. ANO budu volit. :-D

Vestička
Vestička 05.05.2021 v 19:09

No to snad NE! Já budu volit: ',-)

Text příspěvku byl upraven 05.05.21 v 19:09

Eicherik
Eicherik 05.05.2021 v 19:20

Co bys mohla čekat jiného od koblihy? :-D

SputnikV
SputnikV 05.05.2021 v 20:42

tak já hlasuju pro přímou demokracii, je na ni zralý každý člověk, každá země, která není řízena jediným třeba náboženským nebo politickým povinným názorem. Vycházím z toto, že dav je zmanipulovatelný a nemyslící, jedinec ne tak snadno a přímá demokracie není dav, ale součet mnoha jednotlivců. U nás by byl jen ten problém, že ti, kteří by neuspěli nejsou s to přijmout porážku...smozřejmě je nutná povinná výše hlasujících, protože nemůže hrstka lidí, které jako jediné nějaký problém pálí jakkoliv nutit referendem k nějakým změnám. ale lidé by měli mír pravomoc referendem rozhodnou o všem, dokonce i o alespoň částečném určení využití daní a poplatků a jejich výši.

pobijecmuch . psal jsme své příspěvky v souladu, dokládal svá slova důkazy a citací
včetně citace z pravidel a přes to mi byly mazány...

napadení Srbska byl podle mne válečný zločin, zabalený do pomluv, třeba útok na sarajevské tržiště, o kterém se tolik psalo, uspořádaly albánské síly samy, pomluvy Srbů byly až fantaskní ( vkládali prý ženám do děloh štěňata...) a je třeba také vědět, a lze se to dočíst, že v okolí Sarajeva byla přehršel srbských vsí, které z albánského města byla napadány sa jejich obyvatelé vražděni. Občanská válka nebývá o tom, že jedni jsou hodní a druzí ne, pokud panuje na území se smíšeným obyvatelstvem. Napadení Srbska byla jasná agrese a zločin proti míru. Jo, v Kosovu došlo ke genocidě - vyhnáni a vybiti byli Srbové, Romové a Albánci, kteří chtěli žít ve společné Jugoslávii a jede to tam stále.

nesmíme zapomínat, že země velké Jugoslávie měly z ústavy možnost ze svazku vystoupit, ale nikoliv útoky, jak se to dělo, nikoliv válkou, samozřejmě se zapomíná, že vyhnání byli předepším právě Srbové a to z Chorvatska, kde žili po generace a dost do úzkých se dostali i v Bosně a při tom chtěli totéž, co Albánci v Kosovu - mít svůj stát na sebou osídleném území. a na rozdíl od Albánců nemuseli jiné nejprve vyhnat.
Naproti tomu Srbové ostatní ze Srbska masově nevyháněli....

když svět koukal a kouká na systematické vraždění, které proběho v Iráku rukama dobyvatel, Sýrii podporováno Západem a Libyi stejně tak, pak jen těžko lze uvěřit kdykoliv jindy jeho dobrým úmyslům.

odvolatelnost politiků je nesmysl, pokud jsou volby tajné. Podle mne jen jediná válka spravedlivá i když strašná, když národ bojuje sám za sebe proti vnějšímu nepříteli... jako třeba Evropa proti Hitlerovi, nebo Eitopie proti témuž, nebo Indie proti Británii....

siena
siena 05.05.2021 v 21:09

"... třeba útok na sarajevské tržiště, o kterém se tolik psalo, uspořádaly albánské síly samy ..."
"... a je třeba také vědět, a lze se to dočíst, že v okolí Sarajeva byla přehršel srbských vsí, které z albánského města byla napadány sa jejich obyvatelé vražděni. ..."

SputnikV, a z jakých zdrojů prosím čerpáte? Albánské síly, Sarajevo albánské město? Samozřejmě, všechno je výmysl prohnilého Západu, to není žádná zdejší novinka. Říkám si, když si čtu komentáře u knih jako je Sarajevská princezna, kde se čtenáři ptají, jak je možné, že se svět otočil k bosenskému obyvatelstvu zády, jestli si taky přečtou podobné příspěvky...
A přímá demokracie? Každý člověk je jí schopen? Ruský člověk to nejspíš ale nebude, když tam ani do té zastupitelské bez "dovolení" kandidovat se nesmí. Ba co víc, i v kriminále mohou ti bláhoví skončit...

Text příspěvku byl upraven 05.05.21 v 22:04

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.