Kniha do nemocnice


Loucillé
Loucillé 04.03.2017 v 11:27

Dobrý den, jakou knihu byste doporučili do nemocnice, prosím? Nejlépe něco veselého, čtivého...nemusí to být novinka. Děkuji. ;-)

verbula
verbula 04.03.2017 v 12:24

Se mnou do nemocnice vždy putuje Pan Kaplan.

kenedu
kenedu 04.03.2017 v 12:55

Možná, že něco o zvěrolékaři od Jamese Herriota.

Koka
Koka 04.03.2017 v 14:29

Hodně záleží na diagnoze. Pokud by šlo o operaci, tak pozor na humoristickou literaturu, abyste si smíchy nepotrhala stehy.
Rozhodně si neberte knihu
http://www.databazeknih.cz/knihy/toxin-1410 , nebo žádné podobné příběhy, kde je nemocnice vykreslena jako místo zločinu, lumpáren, tajných nepovolených biologických výzkůmů a nelegálního odebírání orgánů, aby ve vás nevyvolávala nedůvěru vůči našemu zdravotnictví.
A také nedoporučuji "experimentovat" s novými žánry a neznámými autory. V nemocnici se budete potřebnovat o něco "opřít", a to obyčejně poskytuje jen známý autor a oblíbené téma.
Taková příjemná nekonfliktní série je např.
http://www.databazeknih.cz/knihy/precious-ramotsweova-prvni-damska-detektivni-kancelar-16185
Přeji, ať to dobře dopadne!

denib
denib 04.03.2017 v 15:28

První dámskou detektivní kancelář jsem také četla (a i některé další díly), moc hezká kniha.
Možná by byl dobrý i nějaký Fulghum. Milé čtení.

Já mám s nemocnicí jiné zkušenosti - pro mě je nejlepší si tam vzít nějaký tlustý a pořádně strašidelný horor. Tedy pokud jsem ve stavu, že můžu číst :-) To mě totiž tak moc vtáhne do děje, že nemyslím na nic jiného, ani na své zdravotní problémy. Ale na to musí mít člověk vyloženě chuť. Jelikož chcete něco humorného, tak se touto mojí zkušeností rozhodně neřiďte!

Isserley
Isserley 04.03.2017 v 16:00

Já jsem měla napsledy v nemocnici Prázdné místo od Rowlingové a nedokázala jsem se od něj odtrhnout, což jsem potřebovala. Doma jsem pak hned pokračovala knížkami Harry Potter, což tedy nebylo ideální pro rekonvalescenci, protože přečíst sedm knih za sebou je docela náročné.
Teď jsem poslala tchyni do nemocnice Tajný život stromů, to je sice jiný žanr, ale pro milovníky přírody ideální.


Loucillé
Loucillé 04.03.2017 v 16:03

Všem moc děkuji za rady, hned juknu a sdělím, co jsem vybrala. Hodně mě pobavil příspěvek od Koky. ;-) S těmi stehy mě to napadlo hned, ale naštěstí je to pro mamku a ta se jde nechat rozkapat kapačkami (vyhřezlá ploténka, už to má několik let). Ještě jednou díky!! ;-)

Text příspěvku byl upraven 04.03.17 v 16:03

bytost
bytost 04.03.2017 v 17:12

Tak jsem si vzpoměla na to, když jsem byla kdysi v nemocnici na operaci žlučníku. Bylo nás tam na pokoji šest žen různého věku. Nejstarší paní 76 let, byla nejvtipnější. Hodně jsme se nasmály, ale vždy jsme musely dlaně tisknout na operační ránu...jak správně podotkla Koka. Pan primář byl přísný chlapík, vždy vážný a všichni měli z něho vichr, nikdy se neusmál...Jen u nás na vizitě se řehtal na plné kolo, to když se zeptal té staré paní co jedla, že ji vzal žlučníkový záchvat? Spustila seznam jako v té písničce ,,představte si, představte si, co jsem měl dnes k obědu....,,No, tenkrát by tam žádná z nás nepřečetla ani list...:-)

Text příspěvku byl upraven 04.03.17 v 17:14

bamba
bamba 04.03.2017 v 18:17

100 ročný starček.

Falquar
Falquar 04.03.2017 v 18:20

Možná by se mohlo líbit i Vejce a já.

ZajDa37
ZajDa37 04.03.2017 v 19:04

A nebo Morová rána.

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 04.03.2017 v 22:28

Vejce a já bych navrhovala také... ale tam hrozí to zmiňované potrhání stehů smíchy! :)

Já jsem zase celé těhotenství dumala, co si vezmu s sebou do porodnice... nemohla jsem se rozhodnout ani pro žánr, natož knihu!

4apolena
4apolena 05.03.2017 v 17:17

Poslední aristokratka

Falquar
Falquar 05.03.2017 v 18:53

Dámo, samozřejmě je na místě jistá opatrnost, ale nezapomínejme, že smích přeci léčí!

tatjana1737
tatjana1737 06.03.2017 v 11:17

Za sebe doporučuji Erbenovu knihu O strašidlech (http://www.databazeknih.cz/knihy/o-strasidlech-98754), je to milé a hezké čtení. A u mne nic nezkazí chytře napsaný pseudohistorický milostný román od Jude Deveraux :-). Sama jsem svého času v nemocnici četla i Šifru mistra Leonarda. A nebo nějakou oddychovku typu fantasy...

bamba
bamba 08.03.2017 v 12:46

keď som ležala v špitáli v Rusku - bola by som ocenila akúkoľvek literatúru s mäkkými listami - nebol okrem iného ani toaletný papier.

rysavas
rysavas 09.03.2017 v 00:41

Když jsem nedávno ležela v nemocnici četla jsem si Posel od M. Zusaka (není to k popukání, ale je moc pěkná) :)

tester
tester 09.03.2017 v 09:22

Bible je univerzální.

Mabie
Mabie 09.03.2017 v 14:28

Zvuk slunečních hodin od Hany Andronikové. Nádherná kniha!

woodward
woodward 09.03.2017 v 15:30

do nemocnice jedině "Doktor v domě"! :)

LideCtete
LideCtete 11.03.2017 v 10:42

porodila jsem 2x s pomocí

http://www.databazeknih.cz/knihy/pripady-soudce-ti-tajemstvi-cinske-zahrady-300355
a
http://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/duna-duna-29765,
ovšem není nad dobré spolupacienty

jinak asi něco, co vůbec nemá vztah k nemocnici :-)

bamba
bamba 14.03.2017 v 20:44

v lete sú dobré väčšie časopisy - na zabíjanie komárov. A inak niečo z príručiek "urob si sám" a pre domácich kutilov.

Loucillé
Loucillé 15.03.2017 v 14:07

Všem moc díky, leckdy i za vtipné komentáře, já osobně se řehtala i u nich, takže číst to vloni po operaci slepáku, kde nešlo už laparoskopicky, ale klasický řez, tak se opravdu (a doslova!!) potrhám smíchy.. :-D Určitě si i pro sebe poznamenám... Myslím, že se takovéto knihy budou hodit! ;-) A to nejen do špitálu. Jinak jsem vybrala První dámskou detektivní kancelář a Zvonokosy. Mějte pěkný den a ještě jednou moc děkuji, jste prima. ;-)

Loucillé
Loucillé 22.03.2017 v 12:09

Tak nevím, ale Zvonokosy mamku ani mě nijak nenadchly.. Došlo tedy na Vejce a já a také Poslední aristokratka. Ještě mám v záloze Zlodějku knih, ale to je smutné..viděla jsem filmové zpracování, a za mě krásné.

Bettinka
Bettinka 24.02.2020 v 16:05

Ahoj,
Jdu na par dni do nemocnice a marne premyslim, co si tam s sebou vzit. Urcite neco veseleho, co rozesmeje a zvedne naladu. Poradite prosim? Moc dekuji... :)



Vložit příspěvek