Jiří vs Michal


R.E.M.
R.E.M. 12.12.2017 v 23:15

Dívám se, že na otázky ve volební kalkulačce M. Zeman ještě neodpověděl.

Marbo
Marbo 12.12.2017 v 23:17

Stím mám velký problém, už jen proto bych Zemana nevolil. Vyhýbat se diskusi s oponenty je zbabělé.

R.E.M.
R.E.M. 12.12.2017 v 23:19

To je zvláštní, M. Zeman mi nepřijde jako někdo, kdo se vyhývá konfrontaci a kdo se bojí říct (napsat) své názory.
Netuším, kdy otázky rozeslali kandidátům, jaká byla lhůta pro vyplnění...

Text příspěvku byl upraven 12.12.17 v 23:20

Marbo
Marbo 12.12.2017 v 23:22

REM - nejde jen o kalkulačku. Cíleně se vyhýbá i tv ( či jiným ) diskusím.

R.E.M.
R.E.M. 12.12.2017 v 23:26

Marbo: Zvou ho a on odmítá?
Před Vánocemi mě celkem volby a TV diskuze míjí, takže jsem si nevšimla. Zatím starosti, koho volit, víceméně nechávám na leden.

Text příspěvku byl upraven 12.12.17 v 23:26

Marbo

R.E.M.
R.E.M. 12.12.2017 v 23:35

Marbo: Už si vzpomínám. Dík za odkaz.

Dudu
Dudu 12.12.2017 v 23:44

Už se mu asi nechce opakovat dokola to samé. Vzpomínám si, že jsme měli prezidenta, který sem tam přečetl nějaký ten projev - ale jinak si vystačil jen s máváním. A že tam vydržel dost dlouho.

Richie1
Richie1 12.12.2017 v 23:58

Marbo: u Zemana to celkem chápu. Dělá tu funkci dlouho, takže ho všichni dobře znají (jeho postoje, názory, způsoby chování apod.). On nemá zapotřebí se někde zviditelňovat.
Bylo by možná zajímavé sledovat jeho konfrontace s jinými kandidáty, ale nemyslím, že by to něco změnilo. Své podporovatele má a nějaké besedy na to vliv už příliš nemají.
Zatímco ostatní kandidáti už tak známí nejsou - ti potřebují každou mediální možnost, aby byli vidět.
A koneckonců mi je i sympatické, že Zeman nechce útočit na jiné kandidáty. Útočných kampaní už bylo v posledních letech hodně. Když vidím, co se někdy děje v parlamentu, jak se tam všichni urážejí a jak si nadávají, tak je to hodně smutné. Kandidáti na prezidenta by mohli mít vyšší úroveň.

R.E.M.
R.E.M. 13.12.2017 v 00:11

Je to pochopitelné.
Navíc většina médií o prezidentovi informuje zásadně negativně.
Také někteří kandidáti se profilují jako antizeman, místo aby vyjadřovali svůj vlastní názor.
Je sice škoda, že neodpověděl na otázky třeba ve volební kalkulačce, ale je logické, že udělat výjimku a porušit svůj slib , by také nebylo to pravé.

Text příspěvku byl upraven 13.12.17 v 00:11

Raksa.A
Raksa.A 13.12.2017 v 00:49

Pravda je, že mi Zeman taky leze na nervy. Jeho výklady o islámu, když se evidentně neobtěžoval přečíst si korán, jsou krapet mimo. A názory na stát Izrael pocházejí z doby kibuců po II.světové. Ale bohužel, další prezidentští kandidáti jsou ještě větší bída. Zemanovi se vyčítá, že je hulvát. Takže si zvolíme Topolánka? Pan profesor Drahoš? Kdyby byl býval mlčel, byl by býval zůstal filosofem. Dneska můj muž koukal na Barrandově na Horáčka. Ach ty můj bože, volíte Spartu nebo Slavii?
Takže když mi uklidili mého oblíbeného Kmoníčka do USA, bude to, aspoň za mne, dědek (teda, je o půl roku mladší než já).

Marbo
Marbo 13.12.2017 v 05:31

Richie1 - když kandidoval posledně, besedy mu to vyhrály. Dík noře na Vysočině byl relativně neokoukaný a ze svých rétorických schopností vytěžil co se dalo. To teď nehrozí, bot udělal až až. Vymyšlené to má chytře. Podle mne největší rozdíl je v tom, že tehdy se moc nečekalo, že by vyhrál. Teď je za favorita a ti to mají nejtěžší.
Hanko, monolit si rozvracet nedáme...

bubka
bubka 13.12.2017 v 06:32

Zeman řekl, že se nebude účastnit, že co chtěl říci, říká denně. asi se nechce účastnit estrád.

Udělala jsem si tu kalkulačku, a když zjišťuju, že se v 54% shoduju s Topolánkem, je mi jasné, že je někde chyba, protože s Topolánkem se neshoduju prostě v ničem...takže někdo lže a já to nejsem. Postoj Zemana k položeným otázkám je znám, takže se lze snadno dopočítat.

R.E.M.
R.E.M. 13.12.2017 v 08:02

Dívala jsem se jen zběžně na otázky ve volební kalkulačce. Ale všimla jsem si otázek, na které se nedá jednoduše odpovědět ano/ne ( při všeobecné formulaci).

intelektuálka
intelektuálka 13.12.2017 v 08:19

Když se tak dívám na kandidáty na prezidenta - nevím... P. Zeman je zjevně nemocný, p. Drahoš je vědec, p. Horáček psal krásné texty ale básník na hrad? Ostatní bych vůbec nepodpořila. Pro mě byl politik Barack Obama - a to zdaleka nejsem prozápadní. V každém režimu, v němž jsem žila, jsem spoléhala na sebe. Doufám, že mi to vydrží i nadále.

R.E.M.
R.E.M. 13.12.2017 v 08:28

Václav Havel byl při poslední volbě také zjevně nemocný a tehdy to nevadilo (ani v TV, rozhlase nebo novinách se jeho zdravotní stav neprezentoval jako problém)

Jacck
Jacck 13.12.2017 v 09:38

Marbo: "Plná huba demokracie a svobody, ale kdo má jiný názor je 1. trol 2. senilní 3. chudý duchem"
---
a co kavárna, dobroser, vítač, eurohujer, pravdoláskař - to jsou příspěvky ke konstruktivní diskuzi nebo snaha onálepkovat lidi s jiným názorem a zesměšnit je a vyvovat nenávist ve společnosti? Trvám si na tom co jsem napsal. Pokud volíte Zemana, Hanniga, Hynka atd tak jste učiteční idioti ruských tajných služeb, a je jedno jestli si to uvědomujete nebo ne. Robejškovi Realisté, za které kandiduje Hynek, jsou jen další celkem neúspěšnou franšízou ruských tajných služeb
http://www.simindr.cz/robejskovy-ruske-slepe-skvrny/

EmmaKrizova
EmmaKrizova 13.12.2017 v 09:43

Učitečný .idiot, ... idiot v učení? U koho? A není to nálepka?

bubka
bubka 13.12.2017 v 11:39

Jacck . nech nás užitečné idioty všech provedení našim bludům... a nezapomeň si domluvit toho psychouše, je čas.

Teď mne zamrzelo, že mám ještě jednu krabičku navštívenek, mohla jsem si nechat udělat nové a doplnit ji o označení - ruský troll, jsem na to pyšná.

Jacck
Jacck 13.12.2017 v 12:08

bubka, spíš nech na pokoji ty mne. Pořád za mnou dolézáš svými otravnými komenty, o které absolutně nestojím. Kdyby tu byla funkce zablokovat uživatele, abych jeho příspěvku vůbec nemusel číst, u tebe už bych to dávno udělal. Tak už na mne prosím nereaguj, já o tvé bláboly nemám ani ten nejmenší zájem

bubka
bubka 13.12.2017 v 15:30

Jacck, nečti mé komenty, já se při nich výborně bavím, ale vždy jen chvilku, debatovat s hlupákem je v důsledku unavující a ničím to člověka neobohatí. At žije Putin a jeho Rusku, trubko.

Marbo
Marbo 13.12.2017 v 21:42

Jack - pokud ti nedošlo, máš stejnou úroveň jako ti, proti kterým se tak vyhrazuješ. Žádného z tebou jmenovaných volit nehodlám. Ale dovolím si tvrdit, že bez důkazů jde jen o tvou doměnku, což vzhledem k tomu, že se neznáme, nemá valnou vypovídající hodnotu.

Jacck
Jacck 14.12.2017 v 11:41

Marbo, přímé důkazy má v rukou nejspíš jen Putin, možná i zpravodajské služby jiných národů. Pro běžného smrtelníka nezbývá než si vytvářet domněnky (hypotézy) a těmto na základě nepřímých důkazů přiřazovat různé pravděpodobnosti. Pro mne pravděpodobnost hypotéz o tom, že Zeman, Klaus a Robejšek jsou ruští agenti téměř hraničí s jistotou. Vyplývá to z jejich chování. Stejně jako Realisté jsou téměř jistě ruskem podporovaná a založená strana. Rusové to dělají po celé Evropě a západní tajné služby se tím zabývají
http://www.rozhlas.cz/plus/svet/_zprava/rusko-tajne-financuje-nektere-evropske-politicke-strany--1575671
Robejšek, když se podíváš na jeho životopis, tak je pravděpodobně (opět je to má subjektivní pravděpodobnost založena na nepřímých důkazech a domněnkách) bývalý sovětský agent, kterého Rusko za studené války vyslalo do Německa pod krytím "emigranta" jako agenta. To byla běžná praxe jak Sovětský svaz vysílal agenty na Západ. Dnes pro něj nejspíš našli nové použití, když hledali náhradu za stárnoucího Zemana. Realisté jsou modelovaní na AfD. Je celkem zajímavé, že Klaus, ten velký bojovník proti zrušení Benešových dekretů, jezdí do Německa na mítínky AfD, která má zrušení Benešových dekretů v programů. Jakmile si uvědomíš, co se tady děje a že se skutečně jedná o válku Ruska proti Západu vedenou pomocí tajných služeb, tak ti posledních 20 let začne dávat smysl. A tato česká rusofilie a nepřátelství vůči Evropě je opravdu podivuhodná vzhledem k naší historické zkušenosti s Ruskem. Nelze si to vyložit jinak než jako velký úspěch ruské desinformační kampaňě na českou veřejnost.

kní
kní 14.12.2017 v 14:30

Jak by řekla Bábi (Esme) Zlopočasná, k utváření názorů je potřeba používat hlavologii. To jest dlouhodobě sledovat jednotlivé politiky a hodnotit je dle jejich činů (po ovoci poznáme je), nezapomínat, nedat se ukecat. Vyhledávat věrohodné informační zdroje a těch se držet (a průběžně kontrolovat kvalitu této věrohodnosti). Vyhledávat morální vzory (záleží ovšem na osobním hodnotovém žebříčku hledajícího, že). Není to snadné a dá to práci a trvá to dlouho, ale výsledkem nejsou instantní a vlastně nezdůvodnitelné názory.

Text příspěvku byl upraven 14.12.17 v 15:13

kní
kní 14.12.2017 v 15:36

Máš naprostou pravdu, Mirku. Snad mě Bábi nezačaruje, že jsem použila tento tak ryze její pojem, jsem'ť pouze hlavolog amatér (ano! používám takto negenderově neupravené tvary, neb mi jde o věc).
A to lpění taky chápu, člověk si nejen rád, ale i existenčně musí chránit svoji křehkou osobnostní integritu, damned-kurnik. Ale proč kvůli tomu volit osobu tak charakterově a už i fyzicky odpudivou, jako je současný prezident - proboha - ZNOVU?!!

Text příspěvku byl upraven 14.12.17 v 16:39

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.