Jiří vs Michal

DISKUZE » Volná diskuze


Peršanka
Peršanka 28.12.2017 v 17:20

Jak je to o těch potrefených husách...?

kní
kní 28.12.2017 v 17:25

No - jak? A prosím opříkladuj a osouvisluj. :)

Peršanka
Peršanka 28.12.2017 v 17:33

Nene, to se mi fakt nechce. Snad ještě řeknu, že máme ten luxus volit si dalšího prezidenta napřímo a tajně, tak toho využijme. Bude nás reprezentovat dalších pět let a nebude to mít lehké.

Jacck
Jacck 28.12.2017 v 17:37

http://pussywalk.com/

bubka
bubka 28.12.2017 v 18:24

tady by si psychiatr smlsnul .

Jacck
Jacck 28.12.2017 v 18:43

když si představím Höschla, který se v mých očích totálně odepsal nekritickým fandovstvím k Vaškovi Klausů, tak ten se občas taky neudrží, aby vůči Zemanovi neutrousil nějakou kousavou poznámku. Viz třeba tady

http://hoschl.cz/?text=4767&;lang=cz

"Jako psychiatr Vám odpovídat nebudu. Vskutku psychiatrické informace podléhají lékařskému tajemství a nikdy bych je v novinách nepoužil. Jako občan sdílím pocity s těmi, kteří jsou znepokojeni tím, že máme prezidenta opilce, vůči okolí necitlivého kuřáka a manipulátora, s přílišnou arogancí moci (pojem ústavní zvyklosti jsou „idiotský termín“, oponenti či protivníci jsou „hlupáci“), s tendencí obcházet parlamentní mechanismy a obklopovat se připosraženými podržtaškami, jež demagogicky lidu prodává coby „odborníky“, a s podezřelou náklonností k rezidentuře zvané Lukoil a k těm, kdož za jejím nastrčením stojí. Zároveň honem podotýkám, že bych se ve všech svých dojmech a podezřeních opravdu hrozně rád mýlil. Rozsoudit to může další vývoj politiky v naší společnosti: bude se polarizovat? Bude se prohlubovat propast mezi příznivci a odpůrci „prezidenta všech“? Bude výběrové řízení na dostavbu Temelína cinknuté ve prospěch Rusů? Budou soudy účelově měřit jiným metrem politickým trafikám v ODS, TOP09 a ČSSD a politickým trafikám SPOZ? Budou se lidi bát nahlas vyjadřovat své názory? Neomezí se aspoň částečně svoboda tisku? Jestliže ne, pak jsem se ve svém pocitu mýlil a omlouvám se. Jestliže ano, měl by se národ probrat a nedat pokoj, dokud neobhájí rovné podmínky a svobodu pro všechny. Neučiní-li tak, bude spoluviníkem. "


Richie1
Richie1 28.12.2017 v 19:52

Peršanko, mně je těch lidí s nenávistnými postoji občas líto. Ta nenávist je více či méně vnitřně stravuje, takže si ubližují sami. A pokud bude Zeman zvolen, tak si budou ubližovat dalších 5 let. Budou zakládat další podobná vlákna a projevovat dál svou nenávist.

nero 13
nero 13 28.12.2017 v 20:15

Tak to mně po nahlédnutí do této diskuze těch lidí vůbec líto není, protože je to stejná sorta lidí jako komunisti v 48 kdy jménem lidu spoustu toho lidu začali likvidovat. Dnes ve jménu demokracie by tu demokracii nejraději zakázali, když mají lidé jiný názor než ten jejich.

bubka
bubka 29.12.2017 v 00:40

zdá se, že když i za naši blbost nebo světové zlo nemůže zcela náhodou Putin, nabeton to jsou komunisti.

siena
siena 29.12.2017 v 16:35

nero 13, nerozumím, o kom vlastně mluvíte. Ty, kteří nesouhlasí s tím, kam tato země směřuje pod současným vedením, a přejí si změnu, považujete za stejnou "sortu", "zvláštní" vyjadřování, jako vykonavatele hrůz padesátých let? V tom případě, nezlobte se, nevíte o čem píšete. Možná sebehloupější příspěvek pro vás, nelze přeci srovnávat s něčím takovým, jako byla realita tehdejších let. Demokracie, svobodné volby neznamenají, že když je zvolen někdo, s kým nesouhlasím, tak musím 4, resp. 5 let mlčet. Dokonce nemusím být stravována nenávistí, když říkám, že s tím, či oním, nesouhlasím, a že doufám, že nás příště takových bude víc...a to vám snad, nero 13, přijde jako likvidační, něco někomu zakazující, postoj? Ozvala jsem se proto, že jsem do těchto diskuzí také přispívala, i když ne v poslední době, a váš příspěvek považuji za hodně nekonkrétní.

Text příspěvku byl upraven 29.12.17 v 18:26

intelektuálka
intelektuálka 29.12.2017 v 17:24

Ano, je to tak, každý má možnost dát hlas svému kandidátovi.
Nejsem politik, ale dle mého názoru je politika o DIPLOMACII a DIALOGU,
nikoli urážkách.

Jacck
Jacck 29.12.2017 v 18:18

intelektuálka, politika je převážně špinavý boj zájmových skupin o moc. Zeman ještě k tomu ani nekope za žádnou českou mafii, ale rovnou za nepřátelský stát.

Peršanka
Peršanka 29.12.2017 v 18:28

Lidi, prosimvás... :)
https://www.youtube.com/watch?v=RE2mGFmLhMY

intelektuálka
intelektuálka 29.12.2017 v 18:29

Ale já mluvím o tom, co je politika, ne o tom, co z ní někteří dělají.
A nemůžu hodnotit, kdo za koho kope, nesoudím, když nemám všechny informace. A když jde o nepřátele - kdo si myslíte, že je pro nás přátelský?

Alix
Alix 29.12.2017 v 21:37

Ale politika přece je to, co z ní politici dělají, ne? Pokud ještě někdo věří, že je to čistá hra, mne už ty iluze opustily. Stačí jen pomyslet na to, jak moc nás politici milují vždycky před volbami. Když už je o nich rozhodnuto, paměť jim začíná vypovídat a sliby zůstávají na papíře. Mnoho lidí si to uvědomuje a to je taky důvod, proč volby vyhrálo ANO. Je neokoukané a přesvědčuje masy, že je to pravé, které dokáže všechno změnit. A masy demokraticky rozhodly, že tomu věří. Kolik z těch předvolebních slibů se asi splní???

bubka
bubka 30.12.2017 v 00:03

Ano vyhrálo proto, že lživost, prodejnost a neschopnost dosavadních zejména vládních stran už byla k nepřekousnutí, stejně jako v roce 1989 vyhrálo OF - dokud se neukázalo, co jsou jeho politici , kteří zaparkovali v rozličných stranách, zač. stejný klíč lze použít na vítězství KSČM v poválečných volbách,

stejný proces probíhá ve světě, kapitalismus naráží na své vlastní hranice, dál to asi nepůjde, otázkou samozřejmě je, zda ustoupí sám, nebo zda zničí nás se svým zánikem.

Kdyby byly masy bez paměti, pak mohly volby vyhrát zase zavedené strany, ale to naštěstí masy nejsou - až zklame ANO a SPD - a rozhodně zklamou, jinak to nevidím, jsou to strany jen zdánlivě protisystémové, ve skutečnosti jsou plně zarostlé v kapitalismu, je otázka co bude pak, ve světě i u nás. Zatím nevidím - kromě šílených bláznivých náboženských fundametalistů v muslimském světě, ale i třeba v Polsku , žádnou akceschopnou sílu. a fundamentalisté - to je cesta do pekel.

Jó, Jacck.... čistému vše čisté a komu není rady, tomu není pomoci (jé, zpod postele kouká Rus... bojim bojim bojim)

Text příspěvku byl upraven 30.12.17 v 00:09

nero 13
nero 13 30.12.2017 v 10:01

Sieno, mluvím o osobách Jacck a kní, a svůj příspěvek jsem napsal protože se mi nelíbí jak se zde navážejí do lidí kteří volili Zemana a dělají z nich mentální idioty a méněcenné lidi, jelikož si dovolili v demokratických volbách volit jinak než se líbí zmíněným osobám . Já sám jsem v minulé volbě volil Schwarzenberga, ale kvůli tomu že nevyhrál nebudu 5 let vyvádět a například chodit zapalovat auta jako se to dělo v USA po výhře Donalda Trumpa. Jo a ta paranoia že za všechno může Putin, my připomíná dobu kdy za všechno mohli zlý američani a Mandelinka bramborová.

siena
siena 30.12.2017 v 10:34

nero 13, jak jsem napsala v předešlém příspěvku, srovnáváte nesrovnatelné. Toto relativizování vede k vytrácení toho podstatného.

A způsob zdejšího diskutování? Řekla bych, že si tu nemají zainteresovaní navzájem co vyčítat. Jen to chce občas zabrousit do starších příspěvků, a občas se porozhlédnout po komentářích i v jiných vláknech, či u knih.

Text příspěvku byl upraven 30.12.17 v 11:02

Dudu
Dudu 30.12.2017 v 10:44

Jak řekl klasik: Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale do poslední kapky krve budu bránit vaše právo to říci.

Peršanka
Peršanka 30.12.2017 v 10:58

...ano, to jsou ti, co tak křičí, že jim nezbude síla donést obálku s hlasem do té urny, ale kverulovat je baví...

bubka
bubka 30.12.2017 v 11:03

sieno, neplácejte nesmysly, které nemůžete nijak doložit. Ovarování je jasným prvním výkopem.
co byste asi tak právě vy považovala za podstatné? když je diskuze omezována tak, jak vám to vyhovuje (myslím diskuzi vůbec ne na tomto webu), když je zaváděna cenzura honbou za proruskými weby a zavádějí ji vám názorově blízcí je to OK? naopak je to ale zločin?
co sem pletete padesátá léta? jste jejich pamětnicí? jak byste tato léta srovnala s tím, co se ve stejné době dělo v celém širém světě? Všude vládl klid, mír a pohoda, jen ti komunisti zde ničili, nač přišli? ano u nás padesátá léta zejména pro některé nebyla procházka růžovým sadem, ale skončila - docela později jejich excesy skončily proti SSSR - a nastoupila léta šedesátá, velmi ve všech směrech plodná.
Proč tenkrát byla ta léta a nakonec i sedmdesátá a další, celkem i umělecky plodná a dnešek je zcela impotentní? nesouvisí to náhodou s něčím?

vyměnila jsem si jen poznámku s autorem článku, v jistých novinách, článek nebyl tak zcela protiruský, měl velikou snahu po objektivnosti...už jen to vedlo některé k tomu, že jej označili za článek lživý asi i z proruských zdrojů a autora napadlo, zda náhodou na sebe neupozornil BIS ... to je podle vás normální?

Máme se my, kteří neskáčeme válkychtivým šílencům na špek, začít bát? zažijeme na vlastní kůži jiná padesátá léta? Bude postačovat, když Jakub Janda vstane od filmotéky svého umění a ukáže na nás prstem? a že nás najdou je jasné, ,máme přece IP adresu.

to je dnes podstatné

siena
siena 30.12.2017 v 11:19

bubka, jestli plácám, či neplácám, dle vás, není podstatné. Už jsme si to zde několikrát psaly. I to, že se těžko shodneme na hodnocení správy veřejné, která tu byla před rokem 1989, té, která tu byla poté a ani té, která nás nejspíš čeká...Nedávno jsem někde četla, že nejlépe je nechat ty druhé mluvit, resp. psát, ať si to potom ti další přeberou...

Text příspěvku byl upraven 30.12.17 v 11:40

nero 13
nero 13 30.12.2017 v 11:23

Sieno, nemyslím že srovnávám nesrovnatelné, mám rád historii a vím že se v časových smyčkách neustále opakuje. Komunisti se po válce dostali k moci v řádných demokratických volbách a jak to dopadlo všichni víme, vsadím se že od voleb v roce 1946 do převratu v Únoru 1948 taky osočovali ty kteří je nevolili.

kní
kní 30.12.2017 v 11:28

Nezapomínejme a připomínejme Zemanovy činy - tak například kauza Peroutka - nyní čeká Peroutkova vnučka Terezie Kaslová na rozhodnutí Nejvyššího soudu o své při s prezidentskou kanceláří, kterou žalovala kvůli výrokům prezidenta Miloše Zemana.

Jacck
Jacck 30.12.2017 v 11:32

nero13, na to že máte rád historii a přečtl jste tolik knih jste překvapivě zabedněný exemplář, který ani není schopen postřehnout tu bizarní logiku toho co tu píšete. Srovnávat kritiky hradního hulváta s bolševiky z 50. let??? Já naopak srovnávám volbu Trumpa či Zemana se zvolením nacistů či bolševiků, protože tito jedinci staví na těch samým nízkých pudech typu nacionalismus, xenofobie, strach z ohrožení, ostrakizace kavárny (rozuměj všichni intelektuálové).

Text příspěvku byl upraven 30.12.17 v 11:33

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.