Jiří vs Michal


EmmaKrizova
EmmaKrizova 12.12.2017 v 21:56

Odpověd je jednoznačnê ano jsou. Někteří možná jen v přeneseném smyslu slova. Možná.

R.E.M.
R.E.M. 12.12.2017 v 21:59

Raksa.A: A já si říkala, kdo mi včera 3x vypnul elektřinu právě když jsem dělala cukroví. Už je mi to jasné. Putin! :-))

Text příspěvku byl upraven 12.12.17 v 22:02

Jacck
Jacck 12.12.2017 v 22:11

"No, a teď často slyšíme, že vše prounijní, americké je skvělé a Rusové a Rusko je největším zlem. Je neuvěřitelné, že někteří lidé, co byli před 89 zavile proruští, jsou náhle agresivně protiruští a vše ruské je špatné."
---
já mám opačnou zkušenost. Jednak nic takového neslyším, spíš jen všude slyším nadávání na EU a to o těch lidech dříve proruských dnes protiruských je přesně opačně. Všichni lidé mého věku a mladší kolem mě, tj. ti jen málo nebo vůbec poznamenaní komunismem, si dnes uvědomují co se děje a jsou spíš prozápadní a proevropští. Proruští jsou spíš důchodci. Přijde mi to paradoxní. Pamatuju dobu, kdy mí rodiče neměli rádi komunisty - děda by kulak, sebrali mu majetek a vystěhovali ho kamsi do severních čech, otcova strýce utýrali v Jáchymově - za komunismu a po něm na režim nadávali. S příbývajícím věkem a nastupující senilitou se u nich začíná projevovat jistá nostalgie po tomto režimu, začínají mít protiamerické názory a jsou proruští. Ona přece jen ta ruská propaganda, kterou byli živeni celý život, nějak podvědomě zapustila kořeny a s počínající senilitou jaksi ztráci schopnost chápat svět a co se děje. Takže přesný opak toho co popisuješ, za režimu byli protiruští a dnes jsou proruští. Podle mého prostě senilita, neschopnost rozumět světu, duševní zkostnatělost a důchodci se nejvíc stávají obětí ruské propagandy. To samé v Anglii. O brexitu tam negativně rozhodly masy důchodců, kterých se to vlastně už vůbec netýká, a mladí, kteří byli proevropští a jen nešli k volbám, se diví.

https://interaktivni.rozhlas.cz/rozdelena-spolecnost/

R.E.M.
R.E.M. 12.12.2017 v 22:15

Před lety byla směšná oficiální proruská propaganda, kdy vše americké bylo špatné, od hudby po politiku. No, a teď často slyšíme, že vše prounijní, americké je skvělé a Rusové a Rusko je největším zlem. Je neuvěřitelné, že někteří lidé, co byli před 89 zavile proruští, jsou náhle agresivně protiruští a vše ruské je špatné.

A k prezidentským kandidátům - neosloví mě člověk, který voliče, kteří si vybrali jinou stranu, jiného člověka než je jim po chuti, označují za hlupáky, burany atd. To jsou kovaní demokraté, uznávající jen svůj názor za správný.

Text příspěvku byl upraven 12.12.17 v 22:16

bubka
bubka 12.12.2017 v 22:20

Jacck - myslím, že zejména pro tebe by byla přínosnější debata s odborným lékařem

kolikrát jsi byl v Rusku? po kolika jeho silnicích jsi jel? s kolika kleptokraty ses tam setkal? kolikrát jsi tam hladověl? Jak říkám, nech se vyšetřit a pak bojuj se svými démony.

Ostatní v ědí dobře, že Putin dosáhl toho, co se u nás nepodařilo, přinutil zloděje z dob živelné privatizace alespoň část ukradeného vrátit, přinutil je platit daně Rusku a přinutil je reinvestovat část jiných zisků taky v Rusku, Rusko, které se stávalo eldorádem západních zlatokopů, postavil na nohy a dostal jej znovu na místo velmoci, a já doufám, že velmocí, která nebude vyvolávat války, svrhávat režimy podle svého gusta, nebude dělit jiné země na přátele a nepřátele, ale bude se snažit vyjít se všemi, Rusko to zatím dokazuje, ať již tím, že mluví s Tureckem, s Izraelem, s Palestinci, s Libanonec, se Sýrií, s Afganistánem, se Saudy....prostě s každým a to aniž by se zapojoval do jejich nenávistí a bojů. Tak to má být.


Jaccku, je mi tě líto. Jo a ti důchodci? ti prostě dnes ve svém věku už mohou srovnávat, proto ty posuny.

Text příspěvku byl upraven 12.12.17 v 22:23

R.E.M.
R.E.M. 12.12.2017 v 22:24

Jacck: Ohledně toho všude, kde je slyšet prounijní, proamerická a protiruská propaganda jsem měla na mysli především média jako ČT, i Český rozhlas, mnohé celostátní noviny, ale také školní výchovu, vyúkové materiály atd.
Názory lidí, jsou různorodé. Psala jsem někteří lidé... A k tvému hodnocení o senilitě. neschopnosti rozumět světu, zkostnatělosti lidí, kteří mají jiný názor, už nemám co dodat.

Text příspěvku byl upraven 12.12.17 v 22:25


kní
kní 12.12.2017 v 22:26

Na té starší generaci (u nás) je zkrátka znát to, jak je totalita morálně z/mrzačila. Přece jen - v KSČ bylo milion a tři čtvrtě Čechoslováků, to v mnohých taky zanechalo následky...

Marbo
Marbo 12.12.2017 v 22:28

na facku. Plná huba demokracie a svobody, ale kdo má jiný názor je 1. trol 2. senilní 3. chudý duchem.

bubka
bubka 12.12.2017 v 22:29

dnes jsem nahlédla synovi do ČJ, jsem ráda, že tam mají zmínky o vánocích, o Ladovi, básničku, legendu o Ježíšovi, ale mohla mne ranit mrtvice nad otázkami pod článkem: prej :kolik let uplynulo od narození Ježíše? to by církevní badatelé, kteří na to nepřišli dodnes tedy fakt čubrněli, dnes u nás to vědí i děti ve třetí třídě. O zimním slunovratu ani píp.

Jacck
Jacck 12.12.2017 v 22:31

"neosloví mě člověk, který voliče, kteří si vybrali jinou stranu, jiného člověka než je jim po chuti, označují za hlupáky, burany atd. To jsou kovaní demokraté, uznávající jen svůj názor za správný."

https://www.irozhlas.cz/fotogalerie/5985302?fid=6235015
jenže on je to sociologický fakt, Zemana volí důchodci a lidé z vesnic a bez vzdělání. Skoro se na jazyk dere výraz lůza. Clintonová udělala v předvolební kampani tu chybu, že nazvala Trumpovi voliče lůzou (nazvala je "deplorables" čili ubožáci) a ruská protrumpovská propaganda to náležitě využila. Zemanovi voliči jsou vesměs voliči komunistů, okamurovců a podobní duševní giganti, se kterýma jsme bohužel nucet sdílet tento národ. Klidně tomu říkej netolerance, ale já blbost fakt netoleruju.

kní
kní 12.12.2017 v 22:33

Pěkně jim to jde, co, Jaccku, zdejším zapáleným soudružkám, ta bolševická hantýrka, slovní figury a útoky, co? Že by VUML?

bubka
bubka 12.12.2017 v 22:37

Jacck - jsi hlupák a jiné urážíš, aniž bys jim sahal po kotníky. To se tak u odpůrců Ruska docela často děje a u antizemanovců je to vcelku přímo povinností, já považuju za ukázkovou lůzu takové, jakým jsi ty sám dle zdejší diskuze.

kní, utři slzy a nacvič si delší projev, nebo se mrkni, ráno určitě vyjde zase něco, co bys mohla citovat. Te VUML by ti dost rozšířil obzory a nejen on , třeba bys pak dovedla argumentovat a ne jen štěkat za plotem.

Text příspěvku byl upraven 12.12.17 v 22:40

R.E.M.
R.E.M. 12.12.2017 v 22:41

Marbo: Já si dovolím přidat za 4) lúza, 5) zapálení soudruzi a soudružky.

Škoda slov, pro někoho má svět tisíce barev a někdo má jednoduše bílou a černou barvu.

Richie1
Richie1 12.12.2017 v 22:42

Marbo: přesně. Tvých pár slov přesně vystihuje, co tu někteří provádí. :-)

kní
kní 12.12.2017 v 22:43

Zemanovy fanynky, jestlipak už jste četly knihu Příběh talentovaného pragmatika od politologa Lubomíra Kopečka, vůbec první větší politický životopis Miloše Zemana?
Petr Zídek ve svém komentáři (Podklady k nekrologu) sice píše, že jde vlastně o dost smutné čtení, ale autor prý sympaticky nevnucuje žádné dalekosáhlé závěry, ale nechává na čtenářích, aby si je udělali sami. Za Zemanovým politickým úspěchem vidí tři jeho hlavní schopnosti: Za prvé řečnické umění, v němž je mezi českými politiky nepřekonatelný. Kniha bohatě dokumentuje, že Zemanova rétorika byla vždy prázdné pozlátko, jehož jediným cílem bylo vzbudit pozornost. Není druhého českého politika, jehož projevy by obsahovaly takové množství nepřesností i vyložených nesmyslů.
Druhá schopnost: 'pragmatická přizpůsobivost'. Zde autor klade otázku, zde již Zeman nepřekročil hranici mezi pragmatismem a bezpáteřností. Zdá se, že ano - Zeman je nejpopulističtější český polistopadový politik - svou kariéru založil na vyhledávání proudů, které ho vynesou výše. Jeho politická trajektorie je plná prudkých otáček o 180 stupňů a nečiní mu dokonce problém zastávat protichůdná stanoviska zároveň (např. se považovat za eurofederalistu a volat po referendu o vystoupení z EU).
Třetí vlastnost - vyvinutý politický talent, který se projevuje ve schopnosti nalézt neotřelá řešení složitých situací (opoziční smlouva). Prostě talent (i když jeho hlavní součástí je až bolševické pohrdání psanými i nepsanými pravidly, a to nejen politickými, ale třeba i slušného chování).
Co je z knihy velmi dobře patrné, i když to autor nezdůrazňuje, je Zemanova úspěšná snaha změnit politickou kulturu. Na její degradaci do současného tristního stavu nemá nikdo druhý tak zásadní podíl jako Zeman.
Kopečkovu knihu by měli číst ti, kdo snad chtějí Zemana opět volit. Ale nedělejme si iluze, že by na jeho voliče mohla mít vliv. Určitě by si ji měli pečlivě prostudovat všichni, kdo v předtuše věcí příštích připravují Zemanův nekrolog. Samozřejmě ten politický, protože prezident se těší výbornému zdraví, prostatu má jako panic a cukrovku si vyléčil pojídáním sladkostí, jak nás sám informovat. ... :)

Marbo
Marbo 12.12.2017 v 22:51

Mně jen zaráží, že jim snad ani nedochází, že konají službu vskutku medvědí. S lidmi jsem pracoval a teď zase čerstvě pracuju, o konflikty není nouze. Taktem se dá uhrát mnoho, kolikrát se až divím z čeho všeho vybruslím. Jednat jako někteří tady, nedojdu domů.
V lednu to bude těžké. Zemana nechci, jeho hlavní protikandidáty diskvalifikují jejich přívrženci. Nezbývá než volit někoho, kdo se do druhého kola nedostane a umýt si ruce.

bubka
bubka 12.12.2017 v 22:54

Milá kní, někdo dovede sám myslet, dávat do souvislostí a zvažovat pro a proti aniž by - a teď se podrže - potřeboval jakékoliv vůdce, vykladače pravd a životopisů. Je to fakt pravda, nekecám ti, asi je to vada, ale co naděláš, kdyby ti lidé byli bez nohy byl by to horší - aspoň pro ně.
a buď ráda, že ti nepovím, kdo podle mne změnil politickou kulturu v zemi a kdo byl první a kdo další žábou na prameni. Nechci tě před svátky zbytečně rozrušit a těším se na další citace z tiskovin, a zdrojů, které bych se nedonutila sama přečíst ani za mastnou odměnu. a že se chystá žeň v této kategorii

Zeman je holt Zeman, musíme to tak brát, že je jediný svědčí o něčem shnilém ve státě nikoliv dánském, protože když ani kandidáti na prezidenta nejsou s to samostatně myslet, třeba i proti všem jít s kůží na trh, to je docela špatně. Aspoň podle mne, mají strach? jsou poslušní a vědí že bez tajemní podpory by byli v háji? jsou hloupí nebo neznalí? nezajímá je nic jiného než to být zvolen?.......

Eldar80
Eldar80 12.12.2017 v 22:55

Marbo: Co Hannig? Mě vyšel nejlíp: https://volebnikalkulacka.cz/

bubka
bubka 12.12.2017 v 22:57

Marbo - ani já bych Zemana přes jeho nepopiratelně samorostlou osobnost nechtěla, ovšem to by mu,sel být někde někdo, koho prostě široko daleko ve vlastech českých ani slovenských nevidím, Je divné, že je taková nouze o samostatně uvažující osobnosti na našem trhu politiků.O něčem to svědčí.

Richie1
Richie1 12.12.2017 v 23:01

Eldare, a to je zajímavé, já tu kalkulačku zkusil a také mi vyšel nejlépe Hannig. A to jsem o něm původně vůbec neuvažoval. Ale jeho postoje docela korespondují s mými, takže teď o něm přemýšlím. I když asi nebude mít šanci.

Marbo
Marbo 12.12.2017 v 23:03

Hannig mne neoslovil. Mám do jisté míry averzi k lidem z popkultury ( je to svinstvo ), navíc jeho projev mi příjde nepřesvědčivý, byť v něčem se s ním názorově shoduji. Zvažuji Kulhánka s tím, že druhé kolo vynechám.
Výběr kandidátů je vskutku tristní, to souhlasím.

Text příspěvku byl upraven 12.12.17 v 23:04

EmmaKrizova
EmmaKrizova 12.12.2017 v 23:04

Mne vyšel Hynek 80

R.E.M.
R.E.M. 12.12.2017 v 23:05

Poslední roky je moje rozhodování, koho volit (v jakýchkoliv volbách), těžší a těžší. Ono už to není, kdo je nejlepší, kdo nejvíc prospěje ČR a lidem, ale kdo nejmíň uškodí, a i toto rozhodování už je téměř neřešitelným oříškem.

Text příspěvku byl upraven 12.12.17 v 23:06

Eldar80
Eldar80 12.12.2017 v 23:11

Richie1: Mě se stalo to stejné. Názorově, podle těch otázek je mi blízko, ale jinak nic moc.
Marbo: Mě také nikdo z kandidátů neoslovuje. Raději bych byl bez prezidenta než volit z takového výběru. Takže to bohužel asi skončí Zemanem :(
EmmaKrizova: U mě je Hannig na prvním a Hynek na druhém místě. Pak Topol. Ostatní jsou nevolitelní.

Marbo
Marbo 12.12.2017 v 23:13

moje výsledky - http://bit.ly/2C6sXm9
Ale tyhle kalkulačky jsou hodně orientační, navíc na většinu otázek má prezident minimální vliv. S prezidentem nemusím plně souhlasit, ale měl by být schopen své názory vysvětlit. Reprezentace je samozřejmostí.

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.