Jiří vs Michal


Richie1
Richie1 16.01.2018 v 23:40

Eldare, přiznávám, že i mně se stalo (a stává), že si o něčem myslím, že to vím (dokonce jsem o tom přesvědčen) - a pak zjistím, že to je jinak. Tomuhle se asi nevyhne nikdo.
Podle mě je důležité, aby člověk byl otevřený. Otevřený k poznání a poznávání. Aby dokázal naslouchat a také dokázal přemýšlet o nových poznatcích. Aby využíval rozum při hodnocení věcí a nepodléhal příliš emocím. A aby se vše snažil vidět z různých úhlů. Pak by k těm omylům docházelo minimálně.
Ale to není jednoduché a navíc to má každý nastavené jinak.

Hana H.
Hana H. 16.01.2018 v 23:45

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

bytost
bytost 17.01.2018 v 06:18

Můžeme s něčím nesouhlasit, ale to je tak asi všecko. Buď podlehneme iluzi, že náš současný prezident je kouzelný dědeček, který nám splní naše toužebná přání, nezavádět euro a nebrat běžence. To jsou dvě sice krásné, ale zcela nereálné báchorky, kterými nás chlácholí. Geolog Cílek již roky upozorňuje na fakt, že množství běženců z důvodu nedostatku pitné vody bude stoupat a je logické, že je žádné kvóty nezastaví. Jsme natolik provázáni ekonomicky i geograficky s členskými státy, že tyto dvě věci jsou pro nás neodvratné. Můžeme se tak akorát domnívat kdy nastanou. To, že na nás okolní státy nebudou ve svém vývoji čekat je faktem, který nám žádný politik slíbit nemůže. Tolik let jsme byli izolováni a na našem kritickém myšlení se to podepsalo. Svět se mění a měnit bude, ať už nám to bude milé, či ne a žádný, z uvedených kandidátů, to neodvrátí. To je realita. Jde jen o to, který z nich je na to duševně a fyzicky více připraven.

Peršanka
Peršanka 17.01.2018 v 06:40

Budujme rybníky!

Peršanka
Peršanka 17.01.2018 v 07:19

bytosti, díky za vysvětlení, hned se mi lépe žije...

bubka
bubka 17.01.2018 v 07:38

se vztahem k euru se Zeman nikdy netajil, současně však přidával podmínku, která podle mne splnitelná není - až z eurozóny odejde Řecko, jehož dluhy platiti nebudeme.
Já nemám k euro vyhraněný vztah, vím ale, že Řecko se zadlužilo ne z rozmařilosti, ale u německých bank zejména pro nutné nákupy zbraní ( musí být připraveno, sousedí s kamarádem z NATO s Tureckem), takže všechny jeho splátky jsou jen podporou německé ekonomiky a Řecku nepomáhají


bytosti - píše se v té knize taky, že Izraelci stahüjí palestinské prameny a tedy kradou vodu Palestincům?

Nedostatek pitné vody je mimo jiné výsledkem koloniální politiky, zavedení monokultur, kácení stromů ve velkém. patrně by více než stěhování ohrožených do Evropy pomohlo vrtání studní, zatravňování, zalesňování a hlavně, je nutno umožnit Africe bezcelně obchodovat s Evropou, aby se Afričané mohli uživit i jinak, než že se nechají obírat a ničit zemi. V této souvislosti je dobré vědět, že i nadměrné spásání současných travních ploch domácí zvěří, jednak znamená postupné vymírání té divoké a další ničení. Proto ten "skutečný dárek" v podobě kozy, není tím prima nápadem. I my máme katedry tropického zemědělství.. k čemu jsou jinému, než k tomu, aby vytvořily pro Afriku řešení?

Rozvody pitné vody musejí obce udržovat.. pitnou vodu však samotnou chytře většina z nich prodala cizímu investorovi, no, investorovi, do čeho to investuje, když i rozvody a čističky zůstaly obcím?

a samozřejmě si myslím, že je podstatný rozdíl mít na prezidenstké fukci jasného odpůrce současné migrace, migrace lidí bez dokladů, lidí, kteří lžou o svém věku, kteří nejméně zčásti prošli válkou jako bojovníci - mnozí na té straně, kterou tady rozhodně nechceme nebo toho, kdo je vítá.
V této souvislosti doporučuju knihu https://www.databazeknih.cz/knihy/tady-vase-fatwa-neplati-pribehy-lidi-z-islamskeho-sveta-bojujicich-proti-fundamentalismu-a-nasili-305742,, kde s překvapením zjistíme, jak hodnotí džihádisty ohrožení lidé přímo z muslimské komunity (ateisté, feministky, agnostici, běžní věřící..) vítačskou politiku Evropy. Jako slabomyslnou - asi o tom vědí dost.

Text příspěvku byl upraven 17.01.18 v 08:33


Peršanka
Peršanka 17.01.2018 v 08:55

Když už o migraci a omezenosti zdrojů obecně - stačilo by plodit děti v rozumných počtech. Budoucí otec kdekoliv na světě ať si rozmyslí, jestli je uživí. A když spíš ne, ať je nemá.

Jacck
Jacck 17.01.2018 v 09:08

porodnost souvisí s blahobytem. Čím vyšší blahobyt, tím méně dětí. Nejvíc dětí se rodí za válek a hladomorů

Peršanka
Peršanka 17.01.2018 v 09:31

Tak to už jsme opravdu mimo mísu. Zpět k původní otázce. K mému smutku Michal nevyhrál. Jiří mi nekonvenuje. Miloš by si měl odpočinout. Ještě mám čas na rozmyšlenou, buď Miloš, nebo prázdná obálka :(

bubka
bubka 17.01.2018 v 10:53

Peršanko - a cestu k tomu cíli, aby otcové plodili děti v rozumných počtech? tu znáte?

Jacck - blahobyt a porodnost vykázaly souvislost v Evropě, možná Japonsku Číně, ale nikoliv v Africe, i poté, co děti - pojistka na stáří přežívaly, i poté, kdy se životní úroveň zvedla, se rodí přibližně stejně dětí a stále jich pětina v dětském věku umře. Přičítá se to tom,u, že blahobyt byl poražen starými kmenovými požadavky systémy. Nicméně, vzhledem k tomu, že v černé Africe klesá střední délka dožití ( a AIDS se na to asi podepisuje nejvíce) a v arabských zemích to pro války, kterými si prochází, bude dost podobné, zase takový strach z přelidnění není na místě, spíš Pákistán, Indie...
Já sázím na emancipaci žen, ta by stáhla porodnost jen by to fičelo. a samozřejmě sexuální výchova ve školách i v rodině, dostupnost veškeré antikoncepce a přístupnost potratů.

bytosti i ženy vyhazují , opásány výbušninou, jiné lidi do povětří, i děti, takže jen po řádném prověření. Přece jen je mi mé dítě bližší.

velmi zajímavý článek... zejména o serioznosti CT.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Akademik-volic-Zemana-sdelil-co-mu-provedli-v-CT-a-jak-se-tam-smali-Zemakove-smrti-Snad-ma-narod-rozum-doufa-520371

Peršanka
Peršanka 17.01.2018 v 11:08

Jasně, Bubko, znám :)))

Jacck
Jacck 17.01.2018 v 11:25

moc aktivní chlapec není
http://cs.felk.cvut.cz/en/people/xcimbal
1x za 4 roky spoluautorská publikace. Zřejmě moc politiky a málo seriozní práce.
navíc tihle ITáci jsou všechno napůl autisti, takže od nich žádné kvalitní zhodnocení morálního profilu Zemana nelze čekat, protože "číst" druhé lidi stejně neumí. Ta horší varianta je ta, že je to ruský troll

nero 13
nero 13 17.01.2018 v 14:13

To jsou paradoxy, na jednu stranu pořád slyším jak je Rusko chudá a ubohá země, která úpí pod sankcemi a nás furt tahají na východ aby jsme byli jako oni a přitom má Putin dost peněz na uplacení 1 985 547 ruských trollů vlastnících české občanství, jinak by Zemana přece nikdo nevolil. A to je nic proti tomu kolik desítek milionů rusko-amerických trollů musel uplatit aby vyhrál Donald Trump.

Jacck
Jacck 17.01.2018 v 14:23

nero13, tady rozhodně nemá na zplacení 2 milionů zoufalců. Ale rozhodně má na to zaplatit pár stovek lidí k tomu, aby manipulovali diskuze těch hlavních zpravodajských serverů v zemi a těm 2 milionům slabomyslných zoufalců vymyl mozek. Stačí pořád všude psát, jak "Drahoš nemá vlastní názor" (což je absurdní tvrzení) a když to lidé slyší 100x denně, tak to působí jako antireklama. Ten Ing. Pavel Cimbál je buď morální idiot nebo, což je dle mého pravděpodobnější, je to ruský troll, tj. někdo, kdo za úplatu nebo z ideologicé blbosti šíří ruskou agitku. Ten jeho článek je sotva něco víc než kopa hnoje nakydaná na Drahoše a ČT (doufám že ho ČT zažaluje za špinění dobrého jména), navíc tato kopa hnoje vyšla na hlavním ruském desinformačním webu a před volbami. A odkaz na ten článek sem vložil ruský troll bubka. Jedna věc je pro ruské trolly typická - citují a odkazují se navzájem, aby si dodali důvěryhodnost
https://www.respekt.cz/denni-menu/jak-pomluvit-hillary-a-zahybat-volbami-rozhovor-s-ruskym-trollem

bubka
bubka 17.01.2018 v 15:02

bože, jak úsměvné je, když zoufalec Jacck nazve lidi s odlišným názorem slabomyslnými zoufalci...

Ale moc se těším, až bude ČT kohokoliv žalovat...zejména, jak prokáže, že kdy mívala dobré jméno. snad to vydrží, než s vrátím z Moskvy... Kreml a Putin mají přednost, my, trollové , budeme mít školení

Jacck
Jacck 17.01.2018 v 15:14

bubka, já jsem tu opakovaně psal, co si myslím o voličích Zemana, a to se nijak nezměnilo a nezmění a statistiky to potvrzují - Zemana volí lidé z vesnic, s nižším vzděláním a staršího věku. Samozřejmě asi ne všichni, ale můj vnitřní obraz průměrného Zemanova voliče vypadá asi tak nějak jako "důchodce komunista".
A pokud někdo bez důkazů tvrdí že "šlyšel jsem, jak se redaktoři v ČT baví o tom, že se těší až Zeman zemře", tak je to pomluva, a dle mého by to se žalobou uspělo.

Sarah01
Sarah01 17.01.2018 v 15:19

Jacck - co byste řekl tomu, že Zemana volí vysokoškolák 30 let z Prahy?
Ne, nejde o mě, ani nejsem jeho příznivcem, ale fakt se vašimi příspěvky zde bavim :-)

Text příspěvku byl upraven 17.01.18 v 15:19

Richie1
Richie1 17.01.2018 v 15:33

"A pokud někdo bez důkazů tvrdí že "šlyšel jsem, jak se redaktoři v ČT baví o tom, že se těší až Zeman zemře", tak je to pomluva, a dle mého by to se žalobou uspělo."
Hm, to je zajímavé, jak tu Jaccku uvažuješ o žalobě pro pomluvu ... a přitom ty sám jsi zde celkem nedávno otevřeně přál současnému prezidentovi brzkou smrt.
Je to asi příznačné, že člověk s tak nízkou a ubohou morálkou zde má ty nejagresivnější příspěvky.

kní
kní 17.01.2018 v 17:34

Obzvláště povedené kousky z dnešního fejetonu Tomáše Baldýnského (LN), nazvaného "Blýskání na slušné časy":

Nesnáším psát, co píšou všichni ostatní, ale co naplat. Do prezidentské volby jsem se snažil nemontovat, moje základní preference byla sice jasná (než Miloše Zemana bych raději volil mnoho lidí, většinu zvířat, a dokonce i některé budovy), (...). Ale teď bych rád napsal, že i já si myslím, že největším vítězstvím těchto voleb byly prohry. Přesněji řečeno způsob, jakým se ti političtí nováčci, kterým tak výrazná většina voličů dala svůj hlas, vyrovnali s tím, že hlasů bylo míň, než chtěli.
Čtenáři mého věku si vybaví nesnesitelné pocity studu, které ve všech musel vyvolat Paroubkův projev po prohraných volbách v roce 2006, o Zemanově krysím útěku ze Španělského sálu o tři roky dříve se sice mluví dodnes, ale méně, než by mělo. Politické prohry u nás mají tradici trapnosti a historii hysterie. Ale první kolo letošních prezidentských voleb nám předvedlo hned několik způsobů, jak se s prohrou vyrovnat, všechny ale obdivuhodné .... Ta dospělost na mě zapůsobila natolik, že jsem začal věřit, že ať už to za čtrnáct dní dopadne jakkoli, znamená to blýskání na slušné časy a ne výpravu do slepé uličky, kterou protřelí matadoři s úsměvem minou a budou dál rázně čvachtat kupředu ve své oblíbené stoce.
Ale nejvíc bychom měli poděkovat Miloši Zemanovi. Za to, jak nás podupáním všeho slušného donutil slušnosti a velkorysosti si začít zase opravdu vážit. Toto není vítězný tanec, ó ne, já se samozřejmě připravuji na to špatné, ale už to nevidím jako to nejhorší. Protože když už i chlap s gulama Topolánek začal sázet na dobré vychování, mají to staří jedovatí plazi spočítané. A když ne teď, tak za pět let určitě. A chtěl bych Miloši Zemanovi poděkovat i za to, že se první část kampaně schoval na Barrandov a neotravoval vzduch jinde, bylo to o to hezčí. Všichni jsou si sice jistí, jak těch nadcházejících čtrnáct dní bude ošklivých, nevím, asi mají pravdu. Ale nezáleží to přece jen na něm. Pokud se my budeme k těm, co nevolí našeho kandidáta, chovat stejně, jako se chovalo osm konkurentů v první volbě - a po ní - k sobě navzájem, neprojevíme tím slabost. Je k tomu naopak potřeba velká síla. Ulehčí nám to ale světlo, které se objevilo na konci našeho tunelu

kní
kapr
kapr 17.01.2018 v 18:49

Jacck
Ona ta starší generace má spoustu nevýhod, ale jednu obrovskou výhodu. Zkušenosti. A to špatné zkušenosti. Za svůj život zažila už tolik lží a manipulací, že už nikomu nevěří na 100%, a velmi, velmi pečlivě vybírá, které osobě si může dovolit svěřit svůj osud. Bohužel tu 100% osobu nenachází, ale přesto vybírá daleko pečlivěji, než generace, která ještě mnohokrát bude moci volit, kterou zpravidla dosud živí vlastní rodiče. Ano v té nové mladé generaci jsou mnozí dobří, někteří i geniální, ale pohled na skutečný život, 5 x týdně do práce od nevidím do nevidím, o tom bohužel nemají ani páru. To se na jejich světonázorech bohužel v celé řadě případů velmi negativně podepisuje.
Ti staří volí Zemana, ale žádnou lásku k Sovětskému svazu, který si dneska už říká zase Rusko, k zemi kde zítra znamená včera, tu v tom po tom co museli prožít proboha nehledej!

intelektuálka
intelektuálka 17.01.2018 v 18:55

Souhlasím kapříku ale přes to všechno v sobě nenosím nenávist.
A u prostých rusů - s těmi soucítím.

kapr
kapr 17.01.2018 v 19:18

Přesně tak, něco jiného je vztah ke státu, a zase úplně něco jiného je vztah ke konkrétním lidem. S lidmi nemám nejmenší problém. Bohužel mám osobní zkušenost s kamarádem, jehož rodiče zde žili už před 2.sv.v. Tehdy jsem se v onom konkrétním případě, po invazi v roce 1968, v něm moc a moc zklamal. Vždy budou smýšlet Velkorusky.

intelektuálka
intelektuálka 17.01.2018 v 19:42

Já asi mám štěstí na lidi - setkala jsem se s lékařem z Rostova na Donu, říkal, my nesouhlasili s rokem 1968, ale nemohli nic dělat, měli jsme rodinu.
A potom dívkou, která prchala s mámou z Moldávie, kde jí zabili otce. Ještě nebyla plnoletá, tady vystudovala vysokou školu a píše dopisy, kde není znát, že je odjinud. A čeština není lehká...A oba jsou velmi hrdí.

kapr
kapr 18.01.2018 v 03:45

A já měl možná zrovna smůlu. Asi to nebyla zrovna rodina emigrantů ...
Kdysi, už jako dítě jsem toužil projet magistrálu, a podívat se do Japonska.
Psával jsem si s mnoha filatelisty, z Norilska, s novinářem z Južno-Sachalinska.
Po 68 jsem to všechno zabalil. I s rodinou jednoho herce jsem se párkrát viděl. Vzal si češku, která mne učila ve škole. Na základce jsme měli na dějepis rusku, která nás naučila spoustu věcí o staré Praze a jejích architektonických skvostech, spousty informací, které jsem se nikdy nedozvěděl ani od všech ostatních českých učitelů dějepisu dohromady. Prostě člověk ..., ale lidé, a já dodávám především státy, ...

Text příspěvku byl upraven 18.01.18 v 03:52

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.