Jiří vs Michal


Lector
Lector 15.01.2018 v 20:21

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Hana H.
Hana H. 15.01.2018 v 20:34

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 15.01.2018 v 20:37

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Richie1
Richie1 15.01.2018 v 20:38

Lectore, ještě že sis tu svou gramatickou chybičku opravil, že? :-)

Lector
Lector 15.01.2018 v 20:41

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Richie1
Richie1 15.01.2018 v 20:45

Lectore: Ano, je správné napravovat chyby, hlavně ty své. Všichni občas chybujeme.
A nejen v gramatice.


Dudu
Dudu 15.01.2018 v 20:48

Nevím, jestli to s tím puntičkářstvím trochu nepřeháníme. Jak napsal Remarque: Nenávidím dokonalost. Není to lidské.

Hana H.
Hana H. 15.01.2018 v 20:55

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 15.01.2018 v 20:57

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Richie1
Richie1 15.01.2018 v 21:02

Hana H.: souhlasím, že sprostota či hulváctví je těžko přijatelné ve vysoké politice (a pro mě osobně i v každodenním běžném styku).
Ale na druhou i ona často zmiňovaná slušnost nemusí být v politice zrovna výhra.
Jak si asi poradí politicky zcela nezkušený "slušný" člověk, až zavítá mezi protřelé (a často "neslušné") politiky v prostředí EU? Bude nám tam co platný? Bude schopen obhájit zájmy ČR? Abychom nakonec na tu vychvalovanou "slušnost" nedojeli ...

Lector
Lector 15.01.2018 v 21:04

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Hana H.
Hana H. 15.01.2018 v 21:08

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
kní 15.01.2018 v 21:13

Slušné chování je základní předpoklad. Dělat z opaku přednost, originálnost ba dokonce odvahu je (nechť mi všichni adolescenti prominou) znakem pubertálního neboli nezralého hodnocení.

Lector
Lector 15.01.2018 v 21:15

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Richie1
Richie1 15.01.2018 v 21:20

Vytříbená mluva je zajisté velké plus. Takovou si lze vycvičit třeba v akademickém prostředí.
Nalézání rozumných argumentů v politice (a být v politice neoblomný a rozhodný) je ovšem něco jiného - na to musí mít člověk zkušenosti. Kandidát na prezidenta, který se obklopil tak velkým množstvím poradců (tuším, že jich má Drahoš 13), spíše ukazuje na svou nerozhodnost a neznalost. Ty chybějící politické zkušenosti by neměl kandidát na prezidenta získávat až během výkonu této vrcholné funkce. Ty by měl získávat mnohem dříve.
To je jeden z hlavních důvodů, proč Drahošovi moc nevěřím, že bude schopen adekvátně obhajovat zájmy naší republiky. Obávám se, že to bude figurka řízená někým jiným (pokud tedy vyhraje volby).

Hana H.
Hana H. 15.01.2018 v 21:30

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 15.01.2018 v 21:31

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Hana H.
Hana H. 15.01.2018 v 21:36

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dudu
Dudu 15.01.2018 v 21:52

Zeman i Drahoš jsou dobří řečníci. Oba jsou chytří. Oba jsou odrazem konzumní společnosti. Jen si myslím, že Zeman má větší charizma, tím dokáže získat víc voličů.

Hana H.
Hana H. 15.01.2018 v 22:02

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Richie1
Richie1 15.01.2018 v 22:10

Lectore: Nad některými tvými otázkami je dobré se zamyslet i diskutovat.
Zkusím třeba tu první.
Politicky nezkušený člověk může umět zformulovat jasný názor a jednat o něm. Teoreticky to může být značně nadaný člověk a třeba dokáže porazit v argumentaci i zkušené politiky. To jsou ale spíše výjimky.
Zkus třeba poslat zcela nezkušeného člověka do právního sporu se zkušenými právníky. Troufám si tvrdit, že na 90% ten spor prohraje. A podobně to vidím u nezkušeného politika v klání proti zkušeným politikům. Je tu velké riziko, že politicky nezkušený prezident neobstojí ve své funkci (aspoň dokud se sám nestane zkušeným politikem).

Co se týče těch poradců: a ty víš, kolik jich nakonec bude mít Drahoš, pokud se stane prezidentem? Pokud jich už teď má tolik, dá se zajisté předpokládat, že ještě značně narostou, pokud vyhraje volby.
A navíc - i v tom Drahošově týmu jsou někteří kontroverzní poradci (tedy nejen Zeman má kritizované poradce).

Hana H.: nevím, kterou "figurku" máš na mysli. Já se podobné role obávám u nezkušeného Drahoše. Pokud snad máš na mysli současného prezidenta, tak určitě nesouhlasím.

Lector
Lector 15.01.2018 v 22:33

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Richie1
Richie1 15.01.2018 v 22:42

Hana H: ještě k tomu zdravotnímu stavu. Ano, je to asi hlavní důvod, proč jsem v prvním kole volil mladšího kandidáta (Hynka). U Zemana se obávám, zda zvládne tu funkci dalších 5 let. Ale ani Drahoš není nejmladší a také nevypadá, že by zvládnul vyběhnout schody.
Fyzické omezení nicméně není nějakou hlavní překážkou pro výkon funkce prezidenta. Koneckonců - i americký prezident F. D. Roosevelt byl zvolen, i když po prodělané obrně jezdil na kolečkovém křesle.
Co se týče duševních schopností - uvidíme při avizovaných televizních debatách, jak na tom oba kandidáti jsou.

Richie1
Richie1 15.01.2018 v 23:03

Lectore: opět zkoušíš svůj oblíbený postup - zdiskreditovat oponenta poukazováním na nějaké nesrovnalosti či neserióznosti v jeho projevu. A jako obvykle si pravdu trochu přibarvuješ.
Otevřel jsem otázku počtu poradců u kandidáta. Ty jsi oponoval počtem poradců u stávajícího prezidenta. A já oponoval tím, že se dá čekat, že se počet poradců u kandidáta ještě zvýší, pokud bude zvolen a stane se prezidentem. Kde tu vidíš nějakou neserióznost?? Kde jsem řekl, že něco "neplatí"?
Ano, můžeme polemizovat dál o počtu poradců - možná by bylo lepší, kdybys odněkud zjistil, kolik jich měl Zeman, když poprvé kandidoval na prezidenta. Nejspíše by to byl poctivější argument, nemyslíš?

Co se týče ad 2 - vcelku s tebou souhlasím. Je to pro mě určitá útěcha a naděje, že tento kandidát snad není úplně nezkušený.

Ad 3 - v prvním odstavci s tebou také souhlasím, ale s menšími výhradami. Mou obavu z politické nezralosti Drahoše to nevyvrátilo. Ta politika je specifická oblast, kde jsou zkušenosti k nezaplacení.
Co se týče druhého odstavce, netroufám si hodnotit mezinárodní význam Zemana - natolik jsem jeho cesty nebo projevy ve světě nesledoval. Nicméně například oceňuji to, že se neorientuje pouze na západ, ale i na východ. Před pár dny jsem četl zajímavý článek o tom, že Čína bude zemí 21. století. (http://casopisargument.cz/2018/01/08/oskar-krejci-21-stoleti-bude-cinskym-stoletim/)
A stále více se rýsuje ekonomický i mocenský blok Ruska, Číny, Íránu .... tam bude budoucnost a Zeman to dobře vidí. USA postupně ztratí svou hegemonii, jeho ekonomika bude stále více stagnovat. S tím půjde dolů i EU. Čím více budeme navázaní na EU, tím více to poškodí i nás. Pokud ale budeme rozvíjet spolupráci i s východem, nemusí nás to později tolik bolet. To je jeden z příkladů, kdy vidím prospěšnost stávajícího prezidenta (jeho zahraničních aktivit) z hlediska ekonomických vztahů.

Richie1
Richie1 15.01.2018 v 23:19

Eicheriku, přesně tak - i já se obávám, že by Drahoš nebyl dostatečným odpůrcem kvót - jakkoli se teď tak tváří.

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.