Jiří vs Michal


bubka
bubka 25.01.2018 v 13:45

je tu citováno z lidových novin, abychom si uvědomili, kdo je vlastní...Bakala

Lector
Lector 25.01.2018 v 13:51

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 25.01.2018 v 13:51

bubka, omlouvám se, ale musím opravit...Lidové noviny nevlastní pan Bakala, ale nyní jsou ve svěřeneckém fondu, kam je převedl jejich majitel, Andrej Babiš...jen, aby tedy bylo jasno a mohli bychom si uvědomit...

Text příspěvku byl upraven 25.01.18 v 15:23

Sarah01
Sarah01 25.01.2018 v 14:22

Bakala tuším vlastní aktualne.cz a HN

kní
kní 25.01.2018 v 15:47

Triatlete, proč je tato diskuze omyl? Definuj to. Kdyby to byl omyl, tak by se tu asi nediskutovalo. Ale ono se diskutuje, lidi to zajímá, ne? Dokonce i Ty se zapojuješ. Je to zajímavé a důležité téma. A není pravda, že jsem to zde po půlroce musela oživit - já jsem chtěla - a předtím se nedělo nic zvláštního, tak proč mlátit prázdnou slámu, ne?
(promiň, že Ti tykám, mám k tomu na netu sklony, ale není v tom nic soudružského! - pokud chceš, klidně mi tykej též, nebo já Ti budu vykat, stačí říct ... :))
Jinak ale pro všechny diskutující - jsem ráda, že tu tak pěkně živě diskutujeme! Moc to sice neumíme, ale učíme se to - a k tomu je praxe nejlepší - aneb jak pravil soudruh Lenin - cvičit, cvičit, cvičit!

kní
kní 25.01.2018 v 15:48

Za nejdůležitější hlasování v zemi po roce 1989 označuje druhé kolo českých prezidentských voleb list The Washington Post. Miloše Zemana v komentáři označuje za možná "nejtrumpovatějšího politika" ve střední Evropě. Pokud vyhraje Jiří Drahoš, bude to "triumf pro myšlenku liberální Evropy," konstatuje list.

Ústředním tématem ruských médií o druhém kole prezidentských voleb v Česku se stalo stanovisko obou kandidátů k údajnému volebnímu vměšování Ruska. Velká většina médií klade důraz na vyjádření Miloše Zemana z první debaty s Jiřím Drahošem, že výroky o ovlivňování sněmovních voleb tajnými službami urážejí voliče. Ruské zpravodajské servery píší, že se Drahošovu tvrzení o vlivu ruských tajných služeb na české volby Zeman v debatě vysmál. Část ruských médií neskrývá otevřené sympatie k obhájci mandátu Zemanovi.

Jako střet klidného a prozápadně orientovaného Jiřího Drahoše s populistickým a provýchodním Milošem Zemanem vnímají druhé kolo českých prezidentských voleb v Německu. Vítězství Drahoše by podle médií a odborníků mohlo vést ke zlepšení vztahů Česka s Německem a se zeměmi na západě Evropské unie. Většina německých médií hledí na současného českého prezidenta výrazně kriticky.


bubka
bubka 25.01.2018 v 15:53

pardon, upsala jsem se, myslel jsem samosebou Hospodářské noviny, Respekt,ale jsem ráda, že vám to udělalo radost. Už jsem o tom jednou psala, proč citace Lidovek, které vlastní Babiš, pokud se hodí je OK, stejně jako citace Bakalových tiskovin, zatímco kdokoliv je mimo řadu je zlosyn?

Na druhé straně, proč je Ivo Valenta špatně, když Horáček byl prima....

Text příspěvku byl upraven 25.01.18 v 15:58

kní
kní 25.01.2018 v 15:57

„Kdybych byl student, chtěl bych, aby Jiří Drahoš byl můj třídní. Ale jelikož už nejsem student, chci, aby byl můj prezident,“ říká Zdeněk Svěrák.

(děkuji, elfos, sieno, bytost a ostatní)

bubka
kní
siena
siena 25.01.2018 v 16:10

...jen pro upřesnění, já tou opravou, doplněním, nedávalo najevo snad nějakou preferenci, té, či oné tiskovině. Bylo to jen konstatování.

S jistou dávkou zvědavosti jsem si rozklikla poslední odkaz a...čtete, bubka, "zajímavé" stránky, s ještě "zajímavějšími" spolučtenáři...

Text příspěvku byl upraven 25.01.18 v 16:50

Richie1
Richie1 25.01.2018 v 16:17

Kní: "Jinak ale pro všechny diskutující - jsem ráda, že tu tak pěkně živě diskutujeme!"

Tak to věřím, že máš radost, když se tu dva tábory příznivců hádají nebo přímo urážejí. Sama diskutovat moc neumíš, tak se aspoň bavíš hádkami ostatních. A je ti úplně jedno, jak málo to prospěje této databázi.

newtory
newtory 25.01.2018 v 16:23

Stačilo to uťať na začiatku,ale to by bola cenzúra...
https://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/jiri-vs-michal-3539/str-1

kní
kní 25.01.2018 v 16:27

Proč mi podsouváš, že jsem ráda, že se tu někteří hádají? Je to lež. Hádkami druhých se nebavím ani trochu a jestli umím diskutovat - no... snažím se na tom pracovat (zdá se, že na rozdíl od tebe, ty už to umíš a taky umíš napadat, dehonestovat, překrucovat, no, hotovej politruk).
Této databázi to prospívá tím, že se sem diskutující, které toto téma zajímá, vracejí mnohem častěji, než kdyby tu tato diskuze nebyla. Zeptej se Dana... :)

kní
kní 25.01.2018 v 16:29

„Je toho tolik, čím mi vadí Miloš Zeman,“ říká Zdeněk Svěrák. „Vadí mi fascinace Putinem, postoj k němu jako prezidenta země, která byla okupována, postoj k člověku, jenž anektuje cizí území a poruší mezinárodní smlouvy. A má mu být odpuštěno jenom proto, že je to velmoc? To já nepřetrpím.“

kní
kní 25.01.2018 v 16:30

Myslíš, newtory, že by to bylo lepší? To utnout? Zcenzurovat? Proč?

Richie1
Richie1 25.01.2018 v 16:31

Moc by mě zajímalo, kdo má, kní, stejný názor. Tedy že tohle vlákno a tyhle diskuze tu jsou potřebné. Tipuji, že moc příznivců asi nenajdeš. A pochybuji, že by Dan byl nějak rád za to, že se tu diskutující hádají a že jsou tou úrovní diskuze otráveni.

kní
kní 25.01.2018 v 16:34

Definuj "potřebnost". Dan, jako majitel této databáze, má samozřejmě ekonomický zájem na tom, aby zde pobývalo co nejvíce uživatelů. Nic jiného to není.

kní
kní 25.01.2018 v 16:35

Jinak ale máš pravdu. Úroveň prozemanovců je dosti nevalná.

Richie1
Richie1 25.01.2018 v 16:36

Aha, to je zajímavá myšlenka. Dan tedy podle tebe je rád, když tu jsou kontroverzní témata, kde se uživatelé vyjadřují a hádají? Jen proto, aby měl o něco větší zisk?
No, hlavně, že si tohle vlákno umíš odůvodnit. :-)

kní
kní 25.01.2018 v 16:37

Bingo, Richie1.

Lector
Lector 25.01.2018 v 16:41

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

newtory
newtory 25.01.2018 v 16:45

Slovo cenzúra by som nepoužil (použil ho ten kto na mňa reagoval) ak,tak by som ho dal do úvodzoviek (skutočná cenzúra vyzerá trocha inak).
Myslím si,že táto diskusia sa nikam neposúva a neuspokojuje (ani nepresvedčí) jednu ani druhú stranu,asi ako keď sa pes honí za vlastním ocasem.

Richie1
Richie1 25.01.2018 v 16:49

Lectore, ač do podobných debat sám zasahuji, cítím, že sem nepatří. Drtivá většina uživatelů sem chodí kvůli debatám o knihách, politika sem nepatří. K tomu jsou speciální weby, kde se mohou příznivci různých politických směrů přetahovat o své názory.
Proč těmto politickým tématům dává Dan volnost i na svém knižním webu, netuším. Možná to je demokratičností, svobodou slova. Nevím, nakolik je důvodem nějaký ekonomický zisk.
Osobně si myslím, že to webu moc neprospívá, vnáší to rozkoly a zlou krev. Mnohé to možná otráví natolik, že sem přestanou chodit. Je to zbytečné.
Dan by to měl utnout a podobná témata do budoucna zakázat. Pokud chce zachovat knižní podobu tohoto fóra.

Text příspěvku byl upraven 25.01.18 v 16:51

Lector
Lector 25.01.2018 v 16:50

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.