Jiří vs Michal


tester
tester 26.01.2018 v 04:57

Drahoš udělal velkou chybu tím, že tají své budoucí spolupracovníky. Je pro mne nedůvěryhodný.

bytost
bytost 26.01.2018 v 06:26

Tester, Vám to může být jedno, pokud jsem správně četla, vy volit nejdete, z důvodu, že to nechcete mladým kazit. Rozhodnutí, kdo je pro občany důvěryhodným, nechte prosím na nich. Každý máme jeden hlas a dáme ho tomu, koho si více vážíme. Že se lišíme v názorech je zřejmé, ale proto se nemusíme vzájemně osočovat. Klidný den.

Text příspěvku byl upraven 26.01.18 v 06:27

intelektuálka
intelektuálka 26.01.2018 v 08:08

Eldare, i já to tak vidím. Ať člověk použije rozum a cit - to nám je dáno a jde volit. A potom si nemůže stěžovat. Krásný volební den všem.

kní
kní
kní 26.01.2018 v 16:32

naštěstí kromě trollů jsou i antitrollové
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/litevsti-elfove-vedou-valku-s-ruskymi-trolly-svou-identitu-t/r~61b2ed803b0911e7b65b0025900fea04/

kní
kní 26.01.2018 v 16:35

Výroky Miloše Zemana o Ferdinandu Peroutkovi a jeho obdivu k nacistům silně připomínají nově objevenou komunistickou brožuru "Fakta a cifry" z roku 1946, která měla slavného novináře maximálně očernit výroky vytrženými z kontextu.
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/spor-o-peroutku-odhaluje-bolsevicke-stereotypy-svedci-o-tom/r~d9a703b8eeea11e7aabeac1f6b220ee8/?utm_source=atlasHP&utm_medium=newsbox&utm_content=recombee1&utm_term=position-1


Hana H.
Hana H. 26.01.2018 v 16:47

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
kní 26.01.2018 v 17:17

Naprosto souhlasím! Hlavně to spravedlivé zvracení se mi velmi zamlouvá a už se těším, až bude realizováno.

Alix
Alix 26.01.2018 v 18:57

tester, Drahoš ještě není prezidentem. Pokud se jím stane, vybere si, koho bude chtít a bude na to mít právo.
U Zemana je vidět, že poslechl buď své poradce nebo svůj rozum a rozhodl se v posledních dnech prezentovat jako dobrý tatíček, který sice trochu zlobil, ale už to nikdy neudělá. Nikdy bych si nedovolila zpochybňovat Zemanovu inteligenci a taky to, že mu jaksi nezáleží na hmotných statcích. To, co ho vždycky zajímalo, je moc a to bez ohledu na to, jakým způsobem ji používá. Mrzí mne to, že nás svět zná, díky němu, jako legrační zemičku, ve které vládne nevyzpytatelný prezident a kde se dějí občas zajímavé přemety.
Ať už vyhraje ten nebo ten, myslím, že se s tím budeme muset smířit a nemusíme po sobě plivat, ať už fyzicky nebo virtuálně.

bubka
bubka 27.01.2018 v 05:55

Nova republika přináší pod názvem Slušní hoši z pražské a brněnské kavárny se předvádějí
26.1.2018

moc zajímavý výcuc ze slušného vystoupení našich slušňáků v čele s panem Drahošem... stojí za podívání

alix, smím sed zeptat na vaše zdroje k tvrzení, že nás svět zná díky prezidentovi jako legrační zemičku, ve které vládne nevyzpytatelný prezident kde se dějí občas zajímavé přemety? Zajímaly by mne původní, tedy zahraniční zdroje, nikoliv ČT ba ani kní, díky.

a můžete mi vyložit, oč opíráte své tvrzení, že pan Zeman baží po moci? mně přijde, že je mu moc celkem fuk a opírám to o fakt, že ji klidně opustil a odešel na deset let na Vysočinu....


bytosti, tester se hodlá vystěhovat? tedy ptám se proto, že mu podle vás, když říká, že nejde volit (vsadím se, že už byl), má být vše jedno? Vzali mu občanství?

Text příspěvku byl upraven 27.01.18 v 05:57

bubka
kní
kní 27.01.2018 v 07:25

Půjdu volit až dnes. Zkusila jsem si opět volební kalkulačku. Tentokrát mi pro změnu vyšel ... Drahoš! :)

kní
kní 27.01.2018 v 08:12

Včera odpoledne jsem cestou z práce míjela jeden příhodně upravený Zemanův plakát - jasné čílko obřího obličeje bylo přelepeno portrétkem menším přelepeným nápisem EXPIRE SOON. Tak tak.

tester
tester 27.01.2018 v 08:14

Podlehl jsem nátlaku manželky. Musel jsem jít volit Zemana, jinak bych nedostal oběd-nudle s mákem.

kní
kní 27.01.2018 v 08:18

To ses nechal zkorumpovat hodně levně... kdyby aspoň za vepřo-knedlo! (to si neumíš nudle s mákem uvařit sám?) :-)

kní
kní 27.01.2018 v 08:50

To ano. Škoda, že výsledek se dozvíme až na konci.

kní
kní 27.01.2018 v 08:59

Witowská na hrad!

(jak to viděl a v Reflexu uveřejnil Igor Chaun, dva výpisky)

Přátelé, při sledování druhé diskuse prezidentských voleb, tentokrát na ČT, jsem si dělal poznámky. Ze začátku měl pan Zeman nad panem Drahošem opravdu navrch. Ale pokud bychom brali průběh debaty jako kondenzovanou, zkrácenou a zmenšenou verzi příštího volebního období obou prezidentů, tak zprvu nejistý pan Drahoš získával stále větší přehled a sebejistotu. Naopak prezident Zeman pozbýval svou pseudojistotu a viditelně mu ubývalo sil. Je zřejmé, že podobně by tomu bylo i v nadcházející prezidentské pětiletce.

Pokud by z trojice na pódiu měl vzejít skutečný vítěz, byla by to bezpochyby půvabná a kultivovaně neodbytná paní moderátorka Světlana Witowská. Uvědomil jsem si, proč proruské servery a jimi ovlivnění demagogové útočí na veřejnoprávní televizi. Protože stále ještě plní svou službu a přináší informace o věcech, jaké jsou. Ony předchozí hrůzné diskuse, jak jsme jich byli svědky na komerčních TV, nebyly hodny volby prezidenta. Teprve nyní na ČT jsem viděl skutečně inteligentní a smysluplnou debatu. A to velkou zásluhou paní Witowské. (Z těch tří bych ji opravdu volil nejraději, ale bohužel nekandiduje.)

intelektuálka
intelektuálka 27.01.2018 v 09:03

Eicheriku, dobrý den... Nerozdělí to ty, kteří se rozdělit nenechají...

kní
kní 27.01.2018 v 09:03

Nesdílím Tvůj pesimismus, Eicheriku. Ani já, nevolič Zemana, v případě, že tento bude pokračovat v prezidentování, nezahořknu. Na fakt, že prezident ČR mě nereprezentuje a musím se za něj stydět, jsem zvyklá už 15 let.

Text příspěvku byl upraven 27.01.18 v 09:04

Jacck
Jacck 27.01.2018 v 10:18

stejně by mne zajímalo, podle čeho se posuzuje, že některý kandidát "zvítězil" v debatě. Všichni tito politologové a podobné paprofese se předhání v tom, že velice fundovaně hodnotí, kdo vyhrál a kdo byl lepší. Nedává mi to smysl. První debata byla hrůza. Zemandrtálci tam řvali a pískali a bučeli, Zeman útočil a napadal a skákal do řeči a lhal a lhal. A pak se dočtu, že Zeman debatu vyhrál. WTF? Už samotný fakt, že lže, jej diskvalifikuje.

Jinak Zeman je v podstatě smutná postava. Představte si co ho čeká pokud prohraje. Vrátí se na Vysočinu. Manželka i dcera mu utekly. A tak tam bude sám a nejspíš se tam uchlastá. Doufám že bude mít alespoň výčitky svědomí za ten svůj zpackaný život a za to zlo co v něm napáchal. Zeman je typický příklad promarněného potenciálu. Bezpochyby býval inteligentní, a místo aby svůj talent využil nějak kreativně, tak vstoupil do služeb zločinecké organizace a pohřbil své svědomí. Ten čas co mu zbývá pro něj nebude moc příjemný.

EmmaKrizova
EmmaKrizova 27.01.2018 v 10:28

Já jsem byla celý ty roky.krásně spojená, a doufám že budu zas. Odpůrci zemana uráží můj intelekt tím, ..že dělají z nepřesnosti lež, ze samostatnosti kolaboranství. Z elitářství slušnost atd. Stejně tak nikdy nebudu volit.Babiše, ..který vykřikoval u jílkové my vám zlevníme pivo, a pro méně.chápavé si donesl obrázek piva, kterým mával. A taky už se těším, až to skončí.

tester
tester 27.01.2018 v 10:31

Volební mašinerie poutá chytře na přežívající archaické city voličů-prezident by měl být slušný a čestný. Ve vztahu k občanům ano, ale v reálné světové politice je to naivní a sebedestrukčí pro ČR. Machiavelli na to má poněkud jiný názor. Slušní a čestní panovníci obvykle moc dlouho neuspěli. Nebo to bylo v dějinách jinak?

EmmaKrizova
EmmaKrizova 27.01.2018 v 10:33

Testere klaním se a tleskám a klaním se a tleskám a klaním se2x.

Jacck
Jacck 27.01.2018 v 10:35

testere, z hlediska mezinárodní politiky je Zeman naprostá katastrofa. Stačí si přečíst světové západní deníky, jak o té volbě píšou. V podstatě všude se píše o tom, že Češi si volí, jestli chtějí patřit do západní evropy s hodnotami jako demokracie, svoboda a vláda práva, nebo si zvolí proruského prezidenta. Pokud umíš anglicky, stačí napsat do googlu "czech presidential elections". Co to má být za prezidenta, co veřejně šíří ruské lži např. o Ukrajině?

kní
kní 27.01.2018 v 10:39

Máme se tedy, testere, vrátit do středověku? Vývoj nic? Pokrok nic?

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.