Jiří vs Michal


bubka
bubka 18.01.2018 v 07:15

mně přijde poněkud farizejské plakat nad rokem 1969 ( a to nemyslím nad promarněným potenciálem toho roku pro světovou levici, nad tím je třeba vzlykat), tedy nad vstupem vojsk ( a první přišli Němci a Poláci), a při tom se účastnit okupace Iráku (iránská vláda žádala o postupné stažení, cizích armád, marně), Afganistánu, tvořit koalici ochotných při zničení Libyie,Jugoslávie a nakonec ústy svých politiků aktivně vstupovat do Majdanu při jeho rozjezdu. A nebo odsuzovat Palestince za to, že bojují o svou zemi, ze stran plakálků nad rokem 1969 slýchám také velmi často odsudek národně osvobozeneckého protikoloniálního hnutí stylem . když tam měli bílé, války tam nebyly a vše šlapalo. Takže nám někdo šlápl na palec... tragédie k neunesení, ale ti ostatní by měli poslouchat, co se jim říká?

Jsem s to pochopit, co vedlo ke vstupu vojsky, byli jsme členy Varšavské smlouvy a nečitelnou politikou, která se zdála být vedením země nezvládnutá jsme ohrožovali její západní křídlo., ve stejné době jiní vstupovali jinam, kde se jim nelíbilo, jak to tam jde, a mrtví nebyli jen při dopravních nehodách a náhodným výstřelem, Podle mne je nutno se na nás i naše příhody podívat ze širšího hlediska.

Já osobně mám velmi kladný vztah jak k SSSR, tak ke všem zemím, které z něj vznikly a nejraději mám Rusko. K jednotlivým Rusům, které v životě potkám mám vztah takový i onaký, vadí mi nedostatek formální zdvořilosti, ve sluzbách i obchodě nevelká ochota, Že se cítí být příslušníky velikého státu a proto na ostatní tak trochu koukají svrchu, to se stává, ale u Američanů je to taky běžné ba výraznější. Musím říci, že mne uvádí do rozpaků ta ruská vřelost , kdy by pro hosta udělali cokoliv. Necítím žádnou zášť za rok 1968, naopak cítím vděk za osvobození. Vedu k tomu i syna. S Rusy debaty na téma rok 1969 nezapřádám, a s Američany nerozmlouvám o válce ve Vietnamu a napadení Grenady.

Jo a nesouhlasím s tím, že máme šíleně inteligentní a znalou nejmladší dospělou generací, která vzešla z přiblblých zmanipulovaných, líných a neznalých předků, jestli Jacck má být vzorový exemplář, bude to patrně naopak,

Text příspěvku byl upraven 18.01.18 v 07:29

Jacck
Jacck 18.01.2018 v 07:29

Richie1, já jsem mu nepřál smrt. Já jsem jen vyjádřil svůj názor, že je na tom zdravotně dost zle a že nejspíš brzy umře, a pokud mne za ten názor chce někdo žalovat, tak může, nicméně je to pouhé kontatování faktu. Něco jiného je ale šířit pomluvy takovým způsobem jako ten člověk. viz § 206 trestního zákona. Tam jde o to cíleně pošpinit ČT. Ono se taky přihlíží k tomu, kde to člověk dělá a jak je to nebezpečné. Tady na DK si to přečte 8 čtenářů, ale PL čte nejspíš statisíce. Navíc já jen vyjadřuju očividnou věc, kterou tak nějak tuší každý, tj že Zeman je na tom fakt zle. Vzhledem na svůj věk je mimořádně zhuntovaný. Ale ten člověk šíří pomluvu takovým způsobem, aby vyvolal dojem, že ČT je plná neprofesionálních redaktorů

Jacck
Jacck 18.01.2018 v 07:49

kapr, staré mozky ztrácí schopnost učit se nově věci, a tak setrvávají na tom, co se naučili v mládí. A tak i ty hrozné jistoty sociku jsou jim milejší než moderní doba. Mají strach z uprchlíků, i když byli nejdál u Balatonu a uprchlíka nikdy neviděli. Celý život věděli, že Rusko je prolhaná říše zla, ale dnes stejně papouškují ruskou propagandu proti USA a EU, která není ničím jiným než tím, čím je celý život krmilo Rudé právo. To jen ukazuje, jak efektivní ta propaganda je a že působí podvědomě a dlouhodobě.
Ono hloupí a chytří lidé se najdou v každém věku. Věk není žádná zásluha, všichni budou jednou staří. Tzv. větší zkušenosti může jen znamenat, že člověk je víc utvzen ve svých předsudcích, že se víc zahrabal ve svých mentálních zákopech, že jeho mysl je méně pružná a méně otevřená.
Zemanova návštěva kraje, co tam chodí za lidi
https://g.denik.cz/38/c9/milos-zeman-prezident-hlava-statu-navsteva-kralovehradecko-kraj-dobruska180215-rk4_denik-600.jpg

bubka
bubka 18.01.2018 v 07:55

Jaccku, předpokládám, že my všichni tušíme, že dříve či později zemřeme. Asi i pro sebe moc brzy. Není vyloučeno že ty nebo já nebo Zeman nebo Drahoš umřeme už zítra nebo ještě dnes, nikdo to nemáme jisté. Na to není třeba poučování tak význačného jntelektuála, kterým jsi jistě ty. Ale pěkně ses lekl, viď, teď se schováváš za všechny, kteří tuší, hrdino. . Navíc se mýlíš jak v §, tak ve výkladu.
Já tuším, že po stránce politické rozvahy, intelektu, znalostí, významu atd strčí Zeman Drahoše (taky dědka) do kapsy ještě za dalších deset let.

a hlavně, vyjádření musí být NEPRAVDIVÉ. realita v ČT, její "vyváženost a věrohodnost" je popsána v mnoha podáních, nejobsažněji v pětisetstránkovém elaborátu předloženém jak Radě tak poslancům. Pokud není ČT plná neprofesionálních redaktorů, pak je plná redaktorů, kteří plní podivné zadání a záměrně nerozlišují zpravodajství od komentářů a zejména nevědí, že osobní postoj redaktora nemá být poznatelný. Bylo by dobře, kdyby ČT žalovala, těším se na to.

páni, teď jsem si přečetla tvoji odpověď kaprovi... a dodám jen ó, santa simplicitas.

Text příspěvku byl upraven 18.01.18 v 08:01

Sarah01
Sarah01 18.01.2018 v 09:40

Ježiš, to jsou bláboly. Jako řeknu vám, Jaccku, že tímto přístupem opravdu nerozhodnuté voliče nepřesvědčíte. Vy jste tak zpracovaný nynější propagandou, že neumíte podávat rozumné argumenty, proč volit toho a toho zase ne. Já to snad tomu Zemanovi fakt hodím.

Jacck
Jacck 18.01.2018 v 09:56

Sarah, mým cílem není tu někoho přesvědčovat, na rozdíl od bubky a jiných nejsem propagandistický troll. Můj hlavní důvod, proč nevolit Zemana je ten, že je to ruský agent a jako takový nehájí zájmy ČR, ale RF. Jeho věk a zdraví jsou až druhotné argumenty. Jeho buranství je pro mne spíš zábavné než by mě nějak uráželo. O tom, že je Zeman ruský agent, jeho "skaláky" stejně nepřesvědčím a i kdyby ano, tak by jim to nevadilo. Jsou příliš hloupí/senilní než aby byli schopni uvažovat o mezinárodní politice a jaké důsledky pro Evropu by mělo např. rozbití EU, o což se Rusko dlouhodobě snaží.


intelektuálka
intelektuálka 18.01.2018 v 10:05

Nevím, zda je správné hodnotit pozitivně jakoukoliv okupaci. Vždy je to zásah do svrchovanosti státu. A ti, co ji prožili asi viděli více než ti, co to znají z doslechu.
Už tu padlo tolik urážek - vzpamatujte se lidi.
Jsme svobodná země, nesnižujte názory jiných. Raději čtěte!

bubka
bubka 18.01.2018 v 10:13

jestli je to narážka na mne, jednak v této souvislosti nikdy nemluvím o okupaci, neboť to okupace nebyla (okupace je zabrání, přivlastnění si cizího území) a ani nehodnotím pozitivně, jen hodnotím jako marginálii v té době a v těch jiných událostech té doby.

Richie1
Richie1 18.01.2018 v 10:15

Jaccku, přepíšu sem slova, která jsi zde napsal 12.12.:
"Jako mnohem větší ohrožení vnímám Rusko a jeho míchání se do české politiky. Myslím že 2 kolaborantni a agenti ve funkci prezidentů jsou víc než dost a že už to stačilo. O Zemana se naštěstí doufám brzy postará matička příroda sama."

Takže ty doufáš, že Zeman brzo zemře. V podstatě mu tu brzkou smrt přeješ. Ta slovíčka "NAŠTĚSTÍ" a "DOUFÁM" ti tam prostě unikla - a ukázala, co jsi zač.
Takže jakékoli tvé další výlevy na tomto fóru jsou pro mě už zcela nepodstatné - člověku s tak nízkým morálním profilem nenaslouchám.

nero 13
nero 13 18.01.2018 v 10:29

Argument že Zeman je ruský agent, je stejná blbost jako když budu tvrdit že Drahoš je agent Bruselu. Pokud jde o rozbití EU tak by se nic tak hrozného nestalo, každá říše jednou padne, když jsem vyrůstal tak nám tvrdili že se Sovětským svazem a nikdy jinak, a nyní se snaží to samé s Německou EU. Včera jsem četl že Merklová bude pozorně sledovat novou Rakouskou vládu, protože jejími členy jsou rakouští svobodní. To by mne zajímalo co by říkali Němci, kdyby náš premiér vyhlásil že bude pozorně sledovat novou Německou vládu protože se mu nelíbí její složení, asi by nám dali najevo že co můžou dělat Němci tak to nemůžou dělat nějací Čecháčci.

Jacck
Jacck 18.01.2018 v 10:30

Richie1, pokud bude Zeman zvolen, tak doufám že jej Smrtka vezme co nejdřív a to z toho prostého důvodu, aby už dál neškodil tomuto národu a já nemusel snášet jeho osobnost v médiích. Pokud odejde na Vysočinu, tak ať si dělá co chce. Přestane mě zajímat. Na rovinu říkám, že na Zemanův nebo Klausův pohřeb plakat nebudu, spíš si jen pomyslím, že "na světě je opět o jednoho špatného člověka míň". Mám s ním asi tolik soucitu jako on má s lidmi, které vyhnala ze země válka podporovaná jeho bossem Putinem, nebo s 50-ti tisíci zbytečně mrtvých na Ukrajině, což Zeman naprosto cynicky popírá. Prostě amorální psychopat.
https://zpravy.idnes.cz/milos-zeman-rozhovor-financial-times-uprchlici-f5u-/zahranicni.aspx?c=A161002_111538_zahranicni_pku

kní
kní 18.01.2018 v 14:46

Taky je mi divné, že Zemanovým fanouškům nevadí, že jeho poradce Martin Nejedlý tají už 1570 dní svůj životopis a kancléř Vratislav Minář už 1491 nemá bezpečnostní prověrku. Že tito Zemanovi stínové jsou podivuhodně důležití pro Vladimira Putina dosvědčuje např. fakt, že při mezistátním česko-ruském setkání seděli po Zemanově pravici, zatímco velvyslanci obou států čekali na chodbě.

Hana H.
Hana H. 18.01.2018 v 18:07

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
kní 18.01.2018 v 18:41

To on by jistě měl pan Babiš šanci - kdyby Zeman vyhrál. I když on slovo vděčnost moc nezná. Raději se mstí. A pomlouvá, to opravdu umí výborně a baví ho to a nekouká při tom na korunu (při zbytečných soudních řízeních, kdy se odmítá omluvit; kdopak ty soudy asi platí - inu, my všichni, milí spoluobčané). Nejen kauza Peroutka, zavzpomínáme-li na časy, když byl Zeman premiérem, najdeme např. případ Březina vs. Zeman, který musel rozseknout až ústavní soud.

bubka
bubka 18.01.2018 v 18:57

myslela jsem, že s cvoky se už debatě vyhnu, ale kní, pleteš se, jako ostatně ve všem, Kancléř Mynář má prověrku, má tu, která je pro jeho funkci vyžadována, nemá jen tu nejpřísnější a ta také pro jeho funkci vyžadována není.
Nevím, jak komu, ale mně to spíše přijde, že se někdo mstí Zemanovi, než naopak.

Hano H.-jen šílenec by mohl prezidenta podezřívat ze zištných úmyslů, ať by už ten zisk měl připadnout komukoliv, nikdy nikdo ani nenaznačil, že by kdy pro něj něco významného znamenalo bohatství. My ženy jej rozhodně nepodezříváme z toho, že by chtěl cokoliv pro kohokoliv ukrást ze státního majetku.

Ještě by mne zajímalo ( a se mnou i další ženy), zda pouze Čapí hnízdo nebo i další projekty byly vyhodnoceny jako podezřelé a čí to byly projekty. Babiše neprožívám, vidím ho jen jako slepou uličku, ale má pravdu v jednom, kdyby nevstoupil do politiky a nekřížil tak plány už tak hezky zabydleným kamarádům, pes by po Čapím hnízdě neštěkl,.

V létě se tam taky zajedu se synem podívat, mám pocit, že to obšlehl z jedné stavby v Číně.

nějak mi chybí další novinky ze světa ruských trollů.....

Hana H.
Hana H. 18.01.2018 v 19:08

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

bubka
bubka 18.01.2018 v 19:28

Han H. no tak to se tedy moc omlouvám, jestli jste toto vaše tvrzení: A to je to, oč tu také běží - aby se dotace na Čapí hnízdo uhradila v konečném důsledku ze státního rozpočtu a aby za tento dotační podvod nešel nikdo sedět. A čerpat se bude vesele dál, dokud bude co.
pochopila jako podezření, že prezident chce, aby se dotace na Čapí hnízdo uhradila ze státního rozpočtu..... skoro to tak vyznívá, viďte

Hana H.
Hana H. 18.01.2018 v 19:39

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
kní 18.01.2018 v 20:51

"Vzácnější jest jméno dobré než bohatství veliké, přízeň lepší než stříbro a zlato." Kniha přísloví, kap. XXII v.1, Kaz. 7.1.
http://kraken.slv.cz/I.US453/03

kapr
kapr 18.01.2018 v 22:08

bubka
"mně přijde poněkud farizejské plakat nad rokem 1969"
Na to kašlu, ale těch ztracených, ukradených 21 let, ty mně nikdo nenahradí!

bubka
bubka 19.01.2018 v 06:22

kapr - tak to se lišíme, já tehdy nic neztratila a nikdo mi nic tehdy neukradl, naopak. ba ani po převratu to nebylo jiné, dokonce jsem restituovala, nic moc, ale stalo se

Hana H. díky, že provozujete průvodcovství po tom, co si myslím a co nemyslím, a taky že víte, co si kdo o čem myslí. Baba Vanga by se měla dnes od koho učit.
Zklamu vás, ale v jednom, s MY ŽENAMI si ještě užiju legrace.

Včera jsem sledovala skutečně státnický rozhovor Miloše Zemana s panem Soukupem, u mne má za jedna. a dokonce tam došlo i na tu Mynářovu prověrku.
Myslím, že MY ŽENY to vidíme stejně.

Hana H.
Hana H. 19.01.2018 v 11:08

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
kní 19.01.2018 v 14:45

Kritika televizí a jejich zpravodajství tady byla vždy. A je to důkaz, že to novináři dělají dobře, říká ve Výzvě Seznamu prezident České filmové a televizní akademie a bývalý generální ředitel České televize Ivo Mathé.

Reagoval tak na útoky na zpravodajství ČT ze strany Hradu. „Víte, současný prezident je hodně mstivý a má velmi dobrou paměť. Takže dodnes mu vadí, že ČT odhalila, že lhal v případě aféry Bamberg,“ tvrdí Mathé.

Kauza vyplula na povrch před dvaceti lety v roce 1998. Šlo v ní o tři roky starou schůzku Miloše Zemana a čechošvýcarského podnikatele Jana Vízka, který měl nabízet sociální demokracii darem stamiliony korun a kompromitující materiály na politickou konkurenci výměnou za místa ve vládě pro předem určené lidi. Zeman tehdy schůzku připustil s tím, že s „psychopatem“ Vízkem vyrazil dveře. Reportéři ČT ale odhalili, že setkání bylo minimálně pět.

„To, že prezident komunikuje výhradně přes média typu Blesk nebo TV Barrandov, je součástí té jeho hry, kdy chce škodit ostatním,“ dodává Mathé.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zeman-lhal-uz-pred-dvaceti-lety-a-dodnes-se-za-to-televizi-msti-rika-byvaly-sef-ct-41594

kní
kní 19.01.2018 v 14:54

Palach vs. fake news - Dezinformace už nemají tak jasné autory jako kdysi

Jan Palach se často připomíná jako "ten, kdo se upálil na protest proti sovětské okupaci Československa". Obecně je to pravda. Navíc se to tak hodí do novinových titulků. Ale skutečnost, kterou oživuje 49. výročí jeho skonu, je jiná. Kdyby si Palach myslel, že svým činem zvrátí invazi 6000 sovětských tanků (největší pohyb vojsk v poválečné Evropě), působil by jako velikáš či blázen. Jenže on varoval před domácí rezignací. Před tím, že pouhých pár měsíců po invazi propadla většina "mužů pražského jara" defétismu. Žádal jen to, co bylo v silách státu a jeho politických elit. Řečeno dnešním výrazivem, žádal zásah proti fake news.
Kdo tomu nevěří, na webu si může přečíst Palachův dopis: "Naše požadavky jsou: 1. okamžité zrušení cenzury; 2. zákaz rozšiřování 'Zpráv'." To je skutečné poselství Palachova činu a připomíná se i teď. Už málokdo pamatuje dezinformační časopis Zprávy. Byl tištěn v komunistické NDR. Mezi 30. srpnem 1968 a 10. květnem 1969 vyšlo 61 čísel. A v tiráži uváděl, že ho vydává "redakční rada při spojeneckých vojskách" (rozuměj okupačních). Všechna čísla nedohledáte ani v archivech. Zato na webu ÚSTR najdete článek Okupační propaganda na československém území po 21. srpnu 1968. Jeho reprodukce tehdejších fake news oživí atmosféru i jazyk doby. Ale oživí i něco víc. Dikce Zpráv si totiž nezadá s dikcí dezinformační propagandy, jaká se v médiích objevuje dnes. Třeba s inzercí typu "Stop imigrantům a Drahošovi".
Ale pozor na paralely. Palach apeloval v době, kdy média ovládal stát, o cenzuře rozhodovala "strana a vláda" (23. června 1968 ji zrušila, leč po invazi obnovila) a na vydavatele dezinformací se dalo ukázat prstem. Dnes můžeme poukazovat na lživou propagandu, můžeme se pozastavovat nad tím, že kancléř Mynář se k inzerci nehlásí, ač ji zadal spolek Přátelé Miloše Zemana, jemuž předsedá, ale to je asi tak vše.
Palachův apel je neopakovatelný i v tom, že žádal tažení proti fake news a zároveň zrušení cenzury. Tehdy to mělo smysl. V informační éře to naráží. Ti, kteří bojují proti fake news, často zároveň chtějí posílit cenzuru. A ti, kteří si hrají na bojovníky proti cenzuře (v kampani Petr Hannig), si zase libují ve svobodě dezinformačních médií. Jenže cenzura nás stejně nespasí. Je schopna blokovat kdejakou ptákovinu na chatu či na Facebooku, ale není schopna ovlivnit podpásovky typu "Stop imigrantům a Drahošovi".
Zbyněk Petráček Zdroj: Lidové noviny

Jacck
Jacck 19.01.2018 v 16:27

V knihkupectví jsem dnes koupil knihu Průmysl lží
https://www.databazeknih.cz/knihy/prumysl-lzi-propaganda-konspirace-a-dezinformacni-valka-361509
lidi prosím, přečtěte si to, kniha stojí jen 250Kč. Zvlášť bych to doporučil Eicherikovi, Eldarovi a dalším, co jsou sice infikovaní ruským hnojem, ale ještě nemusí být ztraceni. Pokud toužíte hledat pravdu, a nejen zatvrzele setrvávat ve svých názorových zákopech, tak tomu dejte šanci.

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.