Je nutné hodnotit knihu jako odpad ?


Aleh
Aleh 02.07.2016 v 12:37

Často nad tím přemýšlím. Každý z nás máme jiný vkus. To je samozřejmé. Něco se nám líbí moc, něco míň a něco se nám nelíbí. Ale myslím si, že každá kniha vznikala v dobrém úmyslu. Kromě autora se na podíleli další spolupracovníci a někým ta kniha byla vydána. Je mi moc líto, když narazím na komentář knihy s tímto hodnocením. A to píšu i přesto, že můj názor na knihy je rovněž vyhraněný a témata jasně vymezená. Každý z nás se nachází v určité životní etapě a jistě mi dáte za pravdu, že s věkem se obracíme i ke knihám, které jsme třeba dříve přehlíželi. a považovali je přinejmenším za nezajímavé. A Váš názor?

bamba
bamba 02.07.2016 v 12:45

Ak nemôžem hodnotiť ako ja chcem, nemá hodnotenie zmysel. na druhej strane ja hodnotím iba knihy, ktoré dočítam. Knihy, ktoré sa mi nepáčia, nedočítam a teda nemôžem hodnotiť bodom mrazu.
hodnotiť snahu autora mi pripomína školu - kašleme na výsledok, ale oceňujeme vaše úsilie.,

woodward
woodward 02.07.2016 v 13:03

Aleh: nemohu souhlasit s tím, že každá kniha vznikala v dobrém úmyslu, leda by se k dobrým úmyslům počítala i snaha pomoct autorovi k penězům nebo k moci, případně pomluvit nebo očernit někoho, na koho má autor pifku. a pokud třeba někdo z blbosti opěvuje vládnoucí zločince, tak je sice úmysl možná dobrý, ale stejně je to odpad.

MarekG
MarekG 02.07.2016 v 13:29

Osobně mě taky mrzí, když vidím u knihy, co my přišla úžasná hodnocení odpad.Nad takovým hodnocením se ale nemá cenu vzrušovat.Sto lidí, sto chutí.Co jednomu připadá jako odpad, může druhý vidět jako geniální dílo.Žádný autor se ještě nezavděčil všem čtenářům. Je to hodně podobné politice, kdo jednomu připadá jako zloduch, může jinému připadat jako vhodný kandidát.Hranice mezi odpadem a pokladem, zloduchem a hrdinou záleží jen na konkrétních osobách. Pokoušet se měnit něčí názory, i když se vám zdají sebehloupější, je nesmyslné.

bamba
bamba 02.07.2016 v 13:35

pri výtvarnom umení cena diela stúpa, ak je autor nebožtík. V literatúre ani toto nestačí.

A inak ani v prípade filmov pre mňa hodnotenia nie sú smerodajné. Na druhej strane film si v kine dopozerám do konca - odtiaľ nezdrhávam - väčšinou som pozvaná a to sa nesluší. Tam naozaj môžem dať nulu s čistým svedomím - no možno časť filmu občas odspím.

bamba
bamba 02.07.2016 v 13:50

k tsal - neblázni. Posledná veta môjho otca - nech to bolo čokoľvek bola vždy "myslel som si, že mi to vyjde ".
Ani pri divadle nemám problém zdvihnúť sa, odísť - a dokonca som raz bola svedkom vrátenia vstupného - odolala som, lebo som bola pozvaná. Ale stálo ma to veľa síl.

Text příspěvku byl upraven 02.07.16 v 13:58


woodward
woodward 02.07.2016 v 13:53

pět prázdných hvězd znamená prostě že na té knize není co pochválit. odpad znamená, že je to ještě horší. buď nestydatá propaganda, přřípadně pomlouvačnej škvár, nebo nějaká vygůglená rychlokvaška zbastlená při příležitosti významné události, takže není těžké na ní nalákat spoustu pitomců.

Medunkavera
Medunkavera 02.07.2016 v 14:02

MarekG: Perfektní. Lépe bych to nedokázala vyjádřit.

Jass
Jass 02.07.2016 v 15:45

Já hodnocení odpad použila jen jednou a ta "kniha" si ho vážně zasloužila. Samozřejmě, že mě zamrzí, když je tohle hodnocení u knihy, kterou mám ráda. Ale držet v sobě negativní emoce není dobré :)

Aleh
Aleh 02.07.2016 v 17:47

Ano, opravdu mi vadí slovo odpad. Možná, že by se mohlo vymyslet něco méně expresivního a zároveň tím vyjádřit, že to nestálo za nic. Souhlasím, že sto lidí znamená sto chutí a zároveň i s názorem, že dobré úmysly ještě nemusí znamenat opravdu dobré úmysly. Peníze, moc a snaha někoho očernit opravdu mnohdy (doufám, že ne ve větší míře) ve společnosti převládnou nad zdravým rozumem a správným úsudkem.

šebory
šebory 02.07.2016 v 17:57

Hodnocení odpad mi přijde výstižné, nepobuřuje mne to, ale jak je to správně? A co je to zdraví rozum. Mně je to jedno.

siena
siena 02.07.2016 v 18:20

No, nevím, jestli je odpad zrovna expresivním vyjádřením, když si čtu podobné komentáře...
http://www.databazeknih.cz/knihy/vsechny-rite-sveta-i-ta-ma-205?c=all#c422056

Text příspěvku byl upraven 02.07.16 v 18:32

šebory
šebory 02.07.2016 v 18:41

No, nevím, asi bychom měli Bukowského napravit...?

siena
siena 02.07.2016 v 18:47

Jestli je výše zmíněné uživatelovo vypořádání se s názorem jiného, znakem sečtělosti a zde, v poslední době, často zmiňované "nadřazenosti" nad nečtenáři, jsem opravdu ráda, že až tak "kulturním" člověkem nejsem...

Text příspěvku byl upraven 03.07.16 v 08:26

Koka
Koka 02.07.2016 v 18:48

To jako opravdu? Žeby Bukowski vstal z hrobu a založil si na DK profil se jménem hnidopich, jen aby se mohl pod rouškou komentáře k vlastnímu dílu vypořádat s uživatelem bob9249? Umí tady vůbec někdo číst? A moderátoři co momentálně moderují? Tour de F. už dojela a fotbal je až pozdě večer, tak co moderují v tuto chvíli, že si toho nevšimnou?

Marthas
Marthas 02.07.2016 v 18:53

To Koka: Nahlášeno, možná, že už to někdo i hlásil ale co se s tím stane negarantuju... Poslední dobou se tu nic moc neděje, já třeba mám ve vlákně prosím o pravu už týden tři příspěvky a ne, že by to bylo tím, že je to v tom vlákně... Nahlašovala jsem něco trochu jiného i přes formulář a to mi též nebylo vyřízeno, předpokládám, že tedy začnu stávkovat a vy... kašlu se na opravování... Obzvláště na hlášení duplicit, dotisků či dokonce nesloučených vydání.-/

To aleh: Omlouvám se za odklon od původního tématu... K odpadu bych podotkla, že některé knihy si ho opravdu zaslouží, já takto ohodnotila pouze tři knihy z přibližně 600, snažím se to dávat pouze v tom případě, že knihu fakt nerozdejchám.-/

Text příspěvku byl upraven 02.07.16 v 18:57

EvaTurner
EvaTurner 02.07.2016 v 18:55

Pokud někdo hodnotí nějaké dílo jako odpad, tak tím jako odpad hodnotí v první řadě sebe, protože tím prokazuje, že věnuje čas něčemu, co za to podle jeho mínění nestálo, což je samo o sobě výrazem hlouposti.

Hodnocení běžných lidí z davu, kterých je zde 99%, jsou však tak či tak bezvýznamná. Takže nemá valný smysl se tím nějak do hloubky zabývat.

Koka
Koka 02.07.2016 v 19:00

Ještě štěstí, že kromě "běžných lidí z davu" jsou tady i osobnosti, které z davu vysoce vyčnívají a davu to polopatě vysvětlí, jak je to s tím odpadem a hodnocením vůbec! Za všechny odpadové popeláře děkuji!

woodward
woodward 02.07.2016 v 19:01

o d p a d - to je celkem pět písmenek. to mi to jde, co?

Marthas
Marthas 02.07.2016 v 19:01

To EvaTurner: A čím častěji tím hloupější, že... Nezahrávejte si, Evo.-/ Každému se občas může stát, že mu něco nesedne, pak jsou tu samozřejmě chroničtí odpadáři ale jejich hodnocení se degraduje, tím jak často ho dávají, sami tak snižují vypovýdající hodnotu svých hodnocení...

EvaTurner
EvaTurner 02.07.2016 v 19:07

Ono to má celkem snadné řešení. Já sama se snažím si velmi pečlivě vybírat, jaké knihy budu číst. Vybírám si jen to, o čem vím, že mě to bude zajímat. Takže se mi nestává, že by se mi dostalo do ruky něco, u čeho bych prskala. Proč vůbec číst něco, co mě nezajímá, a zbytečně se tak zahlenit, že.

Aleh
Aleh 02.07.2016 v 19:11

To Eva Turner: Na 100% souhlasím s Vaším posledním komentářem, proto si myslím také z tohoto důvodu, že není nutné knihy takto hodnotit...

woodward
woodward 02.07.2016 v 19:18

jak už jsem tu kdysi podotkl, před lety jsem našel v popelnici sebrané leninovy a stalinovy spisy. tak mi neříkejte, že knihy-odpad neexistují. Jednak je někdo do tý popelnice prokazatelně vyhodil. A jednak já sám jsem je tam nechal. a jestli mi chcete tvrdit, že pro zastydlý komouše to odpad není, tak to opravdu nepovažuju za argument.

EvaTurner
EvaTurner 02.07.2016 v 20:05

tsal: Vaší chybou není to, že čtete mizerné knihy. Vaší chybou je to, že žijete mizerný život, jelikož máte čas jej mrhat u mizerných věcí. Ale je to váš život. Přeji vám jen, ať se vám v něm líbí.

bamba
bamba 02.07.2016 v 20:08

k - tsal kazíš nám hračku.
Ja som po jednej návšteve divadla - národného divadla podotýkam napísala nesmierne nahnevaný mail - a dostala som odpoveď, že je to vecou dramaturgického plánu, aké kraviny to divadlo bude hrať. Bola som na výsosť urazená - tentoraz som totiž brala na predstavene návštevu a cítila som určitú zodpovednosť.
Už si dávam pozor - ale keď ma naposledy vytiahli na Baryšnikova - balet, bola som nesmierne rada, že jednej z kamarátok bolo zle a ja som zase raz mohla ujsť. Inak dostať sa v Bratislave na operu, kde by kostými a kulisy aspoň za niečo stáli je umenie.
P.S. Chápem hodnotenia, že ich niekto píše, nieto možno číta a niekto sa nimi riadi. Ja nie, a platí to u mňa aj pri filmoch. Žiadny Oscar nie je zárukou kvality a ani literárne ceny na našom území - ak nejaké vôbec sú.



Vložit příspěvek