Hádejte autory:)


Dudu
Dudu 15.11.2013 v 20:02

Martino F, galantní bych měl být spíš já, ale když jinak nedáš :-)
Smíchal jsem prvky gotického románu, fantasy, komedie i hororu. Mělo to být rozsáhlé dílo, ale nakonec z toho byly pouze tři knihy. Mé plány zkřížila zubatá s kosou...

pajonek
pajonek 15.11.2013 v 20:09

možná Mervyn Peake, který došel na parkinsona - Gormenghast I-III

Dudu
Dudu 15.11.2013 v 20:16

Mám to v plánu. Nejlépe, kdyby bylo k mání audio. Fahren wir weiter.

pajonek
pajonek 15.11.2013 v 21:30

.....tak já jsem se rozhodl, že vám o sobě nic neřeknu ...a můžete hádat

.....jsou krásné knihy, jsou ale také krásné obrazy a k tomu jsou krásné filmy knihy mají historii a obrazy mají historii, ve filmu se občas dovíme něco o nějakém obrazu - známý waleský režisér natočil film a slavném malíři a jeho slavném obraze...v jedné oranžové galerii visí onen obraz.......moje kniha s ním nemá nic společného....přesto je tam jedno vodídko, jak odhalit knihu a zjistit kdo jsem.....

Agi
Agi 15.11.2013 v 22:04

Ten režisér je Peter Greenaway?

pajonek
pajonek 15.11.2013 v 22:07

....vy jste tady "banda" kterým to úžasně pálí......samozřejmě, že onen režisér je Greenaway.........


WEIL
WEIL 16.11.2013 v 02:13

Chvilku jsem tu nebyl, a kolik příspěvků, a hádanek. Jsem zvědavý, jak dlouho Vám tahle aktivita vydrží.

Agi
Agi 16.11.2013 v 10:30

Takže zrejme pôjde o Rembrandtovu Noční hlídku. Knihu s takýmto názvom podľa databázy napísali 4 autori, tak si len tipnem - Pratchett?

pajonek
pajonek 16.11.2013 v 11:22

agi, všechno správně - rembrantova noční hlídka a kterýkoliv se čtyř spisovatelů /dokonce pěti/ je správně /proto jsem nemohl o sobě nic napsat - musel bych o čtyřech......a můžeš něco zadat

Agi
Agi 16.11.2013 v 11:37

Zadám - ale najskôr ťa musím pochváliť za dômyselnú hádanku.

Takže - napísal som 4 kriminálne romány, v ktorých dôležitú úlohu zohráva počasie. Dej každého románu sa odohráva v inom ročnom období. Kto som?

siena
siena 16.11.2013 v 11:56

Agi, Mons Kallentoft?

Agi
Agi 16.11.2013 v 12:02

Presne, uhádla si.

Agi
Agi 16.11.2013 v 12:26

Ešte doplním k odpovedi názvy diel -Jarní mrtví, Letní smrť, Podzimní vražda, Zimní oběť.

siena
siena 16.11.2013 v 12:37

Docela by mě zajímaly pohnutky autora, které ho vedly k použití ročních dob...

Já si tedy dovolím pokračovat a předem se omlouvám, že to nebude tak zajímavé hádání, jako ta předchozí...ale zase se nebudeme v pátrání stěhovat daleko, jen se posuneme v čase:)

...Narodila jsem se v rodině důstojníka a statkáře, ale prosadila jsem si, že jsem mohla vystudovat učitelství, i když jsem své povolání nevykonávala moc dlouho. Nakonec zvítězilo psaní.
Hned můj první román je považován za nejromantičtější dílo naší literatury a Vy dříveji narození, jste mohli vidět jeho seriálovou podobu v TV se slovenským dabingem. K učitelskému poslání jsem se vrátila, když jsem na objednávku, sepsala pohádkovou knihu, která sloužila i jako učebnice vlastivědy.
Dostala jsem mnoho cen, dokonce i tu nejprestižnější. Ta měla zajímavý osud, nejprve jsem ji poslala vládě našich sousedů, jako vklad do peněžní sbírky na obranu proti Sovětskému svazu. Nakonec si naši sousedé obstarali hotovost jinak a cenu mi zase vrátili...

Text příspěvku byl upraven 16.11.13 v 12:52

pajonek
pajonek 16.11.2013 v 12:42

.......možná to je
Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem
Selma Lagerlöfová

siena
siena 16.11.2013 v 12:51

To byla rychlost:) Ano "jsem" Selmou L.
Další zajímavostí, jakou pro mne bylo zjištění, že se aktivně vrhla do pomoci svým finských sousedům, je, že i nejspíš díky své úspěšné literární tvorbě, mohla odkoupit nazpátek propadlý rodinný statek. Ještě, že ty rodiče neposlechla...

Je to opět Vaše:)

siena
siena 16.11.2013 v 12:58

Ještě bych uvedla název zmiňovaného románu, je to Gösta Berling.

pajonek
pajonek 16.11.2013 v 13:04

...no, já spíše popsal tu "vlastivědu" ...seriál je moc známý

siena
siena 16.11.2013 v 13:13

Já vím, ale ne všichni mohli vidět, tak abych odtajnila i ten:)
Já si z toho seriálu už bohužel moc nevybavuji, jen tu severskou atmosféru a sáně, na kterých se proháněli kavalíři krajinou. Ale díky seriálu jsem se začala pídit v antikvariátech po knize a neskončila jen u ní.

pajonek
pajonek 16.11.2013 v 13:19

...aby jste mohli hádat, kdo jsem, tak jsem vám napsal dopis:
Kdysi dávno jsem jel na Strašidelnou horu. Na divokém západě takových míst bylo povícero, ale tady to bylo semeniště a hlavně útočiště supů, supů z Wahpetonu. Proto se tady dalo potkat každou chvíli nějakého pistolníka s šerifskou hvězdou. Přes strašidelnou horu a celé Wehpetonské údolí se valilo jedno tornádo za druhým, tady mu říkali černý vítr.....
Za nízkým keřem jsem viděl ležícího muže. Když jsem přijel blíž, bylo jasné, že je to "mrtvý muž". Dostal ho ortel pouště...určitě v tom byl nějaký pistolníkův dluh.
Když jsem ho obrátil bylo jasné, že je to známý Buck Roberts, o kterém se zpívaly po celém divokém západě balady.....
Po divokém západě jsem se "pohyboval" velmi rád, řekl bych, že nejraději
......přesto mne proslalvilo úplně něco jiného....
Zdraví vás "Sralbotka Donory"

Dudu
Dudu 16.11.2013 v 13:23

Louis L'Amour ?

pajonek
pajonek 16.11.2013 v 13:29

..ne, ne, nejsem Louis L'Amour

MartinaF
MartinaF 16.11.2013 v 15:34

Robert E. Howard

pajonek
pajonek 16.11.2013 v 15:42

R.E.Howard známý jako zakladatel sword and sorcery a jeho postavy - Conan, Král Kull, Solomon Kane......mu přinesli slávu, ale on sám všude zdůrazňoval, že nejraději psal westernové příběhy z Divokého západu....tenhle dopis je složen z názvů všech povídek, které jsou shrnuty v jediné westernové knize od Howarda, která u nás vyšla, a to Z divokého západu....
...a MartinaF může zadávat

Dudu
Dudu 16.11.2013 v 16:09

Nepoznal jsem Howarda, tak to můžu čekat od Croma hromy a blesky...



Vložit příspěvek