Hádejte autory:)


Raksa.A
Raksa.A 01.02.2018 v 15:18

soukroma, jsem líná hledat, ale evidentně to byl nějaký Sókratův žák...

intelektuálka
intelektuálka 01.02.2018 v 15:18

Tak zkusím Platon?

soukroma
soukroma 01.02.2018 v 15:59

Ano, Platon, nejznámější ze Sokratových žáků.

intelektuálka
intelektuálka 01.02.2018 v 16:26

Dnes zadám hledání autora sympatické mužské postavy, která žije v krásném prostředí přírody a má zvláštní schopnost léčit.....

intelektuálka
intelektuálka 01.02.2018 v 17:38

A protože jsem dobrák, jak říká soukroma, přidám: není to evropská příroda
a jméno muže začíná T

intelektuálka
intelektuálka 01.02.2018 v 20:00

A ta kniha je poměrně známá, byla i zfilmována


Hun
Hun 01.02.2018 v 20:05

Ono to asi nebude ono, ale indicie by naplňoval i Tolkienův Tom Bombadil...

intelektuálka
intelektuálka 01.02.2018 v 20:11

Dobrý večer, Vás ještě neznám.... Je mi líto, je to jiný muž a nechci trápit, dodám, že to krásné místo je Montana - ale víc už ne

encyklopedie
encyklopedie 01.02.2018 v 20:51

...že by to byl Zaříkávač koní - Nicholas Evans - Tom Booker

intelektuálka
intelektuálka 01.02.2018 v 20:55

Encyklopedie - já nemám slov, jak ty chápeš, co se mi líbí. Touché!!!

encyklopedie
encyklopedie 01.02.2018 v 21:07

Zdeno, já rád hádám.... ale musí to být o znalostech - ne o gůglování.
Zadání mi nic neříkalo ....spojitost to dostalo až po film+Montana

encyklopedie
encyklopedie 01.02.2018 v 21:10

.....jako obvykle, o sobě neřeknu nic ...a zkuste mě odtajnit

.....jsou krásné knihy, jsou ale také krásné obrazy a k tomu jsou krásné filmy knihy mají historii a obrazy mají historii, ve filmu se občas dovíme něco o nějakém obrazu - známý waleský režisér natočil film a slavném malíři a jeho slavném obraze...v jedné oranžové galerii visí onen obraz.......moje kniha s ním nemá nic společného....přesto je tam jedno vodídko, jak odhalit knihu a zjistit kdo jsem.....

encyklopedie
encyklopedie 01.02.2018 v 21:26

.....tak to já zase gůglovat umím ....denně doplňuji svoji "Encyklopedii"
- co vychází v zahraničí
- naše novinky knihy, komiksy, filmy, seriály ......atdatdatd
...a k tomu potřebuješ znát gůglování

soukroma
soukroma 01.02.2018 v 21:43

Přes vložené komentáře o něčem jiném a na další stránce se pokusím odpovědět na zkratkovité zadání, které bylo celé "o něčem jiném":
Terry Pratchett

encyklopedie
encyklopedie 01.02.2018 v 21:52

.....může to být Pratchet, ale taky nemusí .... těch jmen je 5
...něco zadej ....

soukroma
soukroma 01.02.2018 v 21:56

Tak tomuhle už tedy nerozumím vůbec...- hádá se snad jeden konkrétní autor, jakých pět jmen?

encyklopedie
encyklopedie 01.02.2018 v 22:05

..ach jo ...máš zadávat...to znamená, že jsi uhodla
Jenže tahle hádanka má 5 správných odpovědí a další čtyři spisovatelé by byli správní .... a vo tom to je

soukroma
soukroma 01.02.2018 v 22:12

"Vo tom to tedy není", je mi líto - hádá se konkrétní autor a ne "jakýkoli autor", který napsal cokoli (od příručky k obrazu po sci-fi - nevím, nezkoumala jsem všech 5 knih, na něž si takto upozornil, mě napadla jedna a s tím jsem odpovídala), co se prostě jen náhodou jmenuje stejně.
Zkus to tedy znovu - zadat pořádnou hádanku s jediným řešením. Předávám zpět.

encyklopedie
encyklopedie 01.02.2018 v 22:23

nevím co tady je v nepořádku .... celá hádanka je o jednom názvu knihy !!!!!
Tak se moc nerozčiluj a klidně si zadávej
Hádaná kniha byla Noční hlídka / k tomu směřovaly všechny indicie ..../ a knihu s titulem Noční hlídka napsalo pět rozdílných autorů ...takže jakýkoliv jiný autor
by byl správný .......
TUHLE hádanku jsem tady zadal v roce 2013 ..... žádné problémy nezpůsobila,
naopak uhádnuvší nick napsal :
Agi 16.11.2013 v 10:30:43
Takže zrejme pôjde o Rembrandtovu Noční hlídku. Knihu s takýmto názvom podľa databázy napísali 4 autori, tak si len tipnem - Pratchett?
...a v dovětku:
Agi 16.11.2013 v 11:37:51
Zadám - ale najskôr ťa musím pochváliť za dômyselnú hádanku.

...je to strana 38 tohoto fora

Text příspěvku byl upraven 01.02.18 v 22:27

soukroma
soukroma 01.02.2018 v 23:48

Přesně, "celá hádanka je o jednom názvu knihy" - jenže cílem tohoto vlákna s příhodným názvem Hádejte autory je hádat autora, konkrétního, ne kohokoli. (Vůbec by mě nenapadlo, že výstupem zadání nemá být jediný, jednoznačný a jedinečný autor, jinak bych totiž vůbec nehádala.)
A proto...
Ať si zadá někdo, kdo má pěknou hádanku opravdu cílenou na autora, ne na název knihy nebo postavu, nebo dokonce místo děje knihy, na to už dneska máme další tři specializovaná hádankářská vlákna.
Předávám do širšího fora.

woodward
woodward 02.02.2018 v 00:27

encyklopedie, děláš v tom hokej!

encyklopedie
encyklopedie 02.02.2018 v 08:04

Zdeno, ty ne, neudělalas chybu, naopak vrátila jsi zdejší hádání tam, kam patří.
K pěkným hádankám, hlavně o znalostech...

Zadejte kdokoliv novou hádanku....

soukroma
soukroma 02.02.2018 v 10:59

intelektuálka: Vás se tato disputace ohledně poslední "hádanky" přece netýká - zadával encyklopedie, odpovídala jsem já (ajaj, že jsem si neušetřila snahu) a zadání nové hádanky jsem se vzdala, z objasněných důvodů nejprve vrátila zpět, později otevřela všem.

Nyní můžete klidně zadat sama, pokud máte na mysli nějakého zajímavého autora, kterého bychom mohli hádat podle jeho života, tvorby, nebo něčeho jiného zajímavého (v minulosti to bylo např. podle významu jména, manželek, plachosti ;-).

encyklopedie
encyklopedie 02.02.2018 v 11:34

...to intelektualka -Zdeno nemáš se za co omlouvat!
To jenom soukroma háže vlny.... měla dávno zadávat, protože uhodla a já ji dal slovo
...vložená hádanka měla jen jednu odpověd - indicie vedla ke knize Noční hlídka a ta ukazuje na hledaného spisovate, takže jsem zadal pořádnou hádanku s jedním řešením /jak vyžaduje viz výše/...... a těch spisovatelů mohlo být 5 /všichni jsou správná odpověd......
Holt, každý jsme jiný.............
...pryč odsud

Text příspěvku byl upraven 02.02.18 v 12:46

woodward
woodward 02.02.2018 v 11:43

intelektuálka: do kultury patří ledacos. vtip je v tom, že do hádankových her patří jenom něco - podle toho, o čem ta která hra je. navrhuji plkání ukončit a jelikož se nikdo k ničemu nemá, zadávám novou hádanku:

Následující úryvek pochází z vyprávění, které jeho autor směle přirovnává k příběhům o králi Artušovi a jeho rytířích kulatého stolu.
O jednom z hrdinů se tu praví, že
"...existovalo-li přikázání, jimiž spravoval své konání víc než ostatními pravidly, pak znělo takto: Za žádných okolností peří, hlavu a nohy domů nositi nebudeš, neboť bez těchto nemůže být drůbež identifikována."

Kdo je ten autor?



Vložit příspěvek