Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


R.E.M.
R.E.M. 21.01.2022 v 19:43

Eicherik: No a zrovna s Fidelmou plánuji strávit večer. Doufám, že ještě dneska stihne usvědčit vraha. Za světla už to nestihne, tak až v Noci (světlonoše).

denib
denib 21.01.2022 v 19:50

Eicherik: Líbilo...

Hana H.
Hana H. 21.01.2022 v 20:38

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

alekis
alekis 22.01.2022 v 07:58

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Terror
Terror 22.01.2022 v 09:21

Než půjdu zlikvidovat tohle ********************************************************************************************************************************************************************************************************************************* ranní sněhové nadělení, rád bych vzpomněl na jednu zajímavost.

Když jsem byl na vojně, půjčil mi jeden "spoluvězeň" knihu Kurta Vonneguta - Groteska. Šedivé, brožované vydání. Bylo to mé první setkání s tímto autorem a já se rázem zabouchnul. Ale o to nejde. Knihu jsem vrátil a čas běžel. Na konci služby vlasti (prosinec) jsem pod okny našeho baráku ve sněhu našel... vyhozenou Grotesku. Borec se s ní asi nechtěl balit a tak ji mrsknul z okna. Sebral jsem ji a usušil pod kabátem na vlastních prsou. Mám ji dodnes.

Chci se tudíž zeptat, máte také nějakou příhodu, kdy jste získali knihu nějakým nestandardním způsobem?

alekis
alekis 22.01.2022 v 10:15

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


denib
denib 22.01.2022 v 10:25

Jednou (někdy cca před 20 - 25 lety) jsem jela metrem a četla nějaký časopis vtipů. Smála jsem se a muž sedící vedle mě řekl, že by se taky rád zasmál. Nabídl mi, že když mu dám ten časopis, dá mi svojí knihu. Dokonce mi do ní jako autor napsal věnování. Vůbec si tu knihu už nepamatuju a nemůžu jí ani najít v knihotéce, takže to bylo asi nějaké jeho vlastní vydání. Pamatuji si jen, že byla tenká, bílá, v názvu bylo slovo tygr a nijak mě nezaujala. Ten časopis byl lepší :-)

denib
denib 22.01.2022 v 10:28

Terror: Od Vonneguta jsem četla akorát Sirény z Titanu a nijak nadšená jsem nebyla...

Vrběnka
Vrběnka 22.01.2022 v 10:43

Nevím, jestli je to získání, ale nedávno jsem na veřejných záchodcích našla knihu od Ungera. Takovou tu šestákovou kovbojku. Už nevím, jak se jmenovala. Přišlo mi docela hnusné nechávat knihu, i když této kvality, na tomto pro ní nebezpečném místě a odnesla ji do knihobudky. Z jedné budky do druhé. :-)

Terror
Terror 22.01.2022 v 10:48

alekis: Máš štěstí, že už je to promlčené. Takový zločin! :)

denib: Škoda, třeba to byla nějaká rarita. A k Vonnegutovi - Sirény se mi taky moc nelíbily. Vlastně vůbec... :) Ale z Grotesky jsem "zcvoknul" a hlavně Mechanické piáno je skvělé. Jestli ti něco mohu s klidným srdcem doporučit, pak právě tohle, nebo některou z jeho povídkových sbírek.

Vrběnka: Doufám, že nebyla už "použitá"?!

Vrběnka
Vrběnka 22.01.2022 v 10:50

Terror - Naštěstí ještě ne. :-)

Terror
Terror 22.01.2022 v 11:04

Ještě jedno "jiné" získání knihy mne napadlo. Taky z vojny. :) My tam hodně hráli karty. Oko. Zpočátku o sirky a pak i o peníze. Mě to docela šlo. Jak se říká, štěstí ve hře... no nic. Někteří u mě měli už dost velkou sekeru a jelikož žold nebyl bůhvíco, začal jsem vybírat i hmotné výhry. Tak jsem třeba získal i tričko Faith no More - Angel Dust. Bylo obnošené, ale po vyprání se nosit dalo. Také se ke mně takto dostala jedna kniha. V zemi temných trav od Bragina. Tenkrát jsem ještě nevěděl, že je to tuctovka, ale obálka se mi líbila a tak jsem dárci odpustil dvě stovky. Takže mám knihu z výhry v kartách. :)

denib
denib 22.01.2022 v 11:31

Terror: U nás v knihovně od něj mají jen Jatka č.5 a Ostroočko. Možná někdy zkusím ta Jatka.

Raksa.A
Raksa.A 22.01.2022 v 11:35

Jatka č.5 mi děsně připomínaly Weisse - Dům o tisíci patrech.

denib
denib 22.01.2022 v 12:22

Raksa.A: To jsem taky nečetla...

PanPredseda
PanPredseda 22.01.2022 v 12:44

Já vím, že už o tom zde mám i samostatné diskusní téma, ale když se, Terrore, ptáš:
Asi nejvíce nestandardní způsob získání tištěné knihy u mne byl ten, že jsem si e-knihu doma vytiskl, svázal a zavěsil do pevných desek. Jde o knihu Tajemství včerejška ze série Neuranoya od Jaroslava Beneše, mám v plánu si svázat i druhý díl a nakonec nejspíš celou sérii.

Terror
Terror 22.01.2022 v 12:52

PanPredseda: Tak to mne nenapadlo. Mohl jsem dát vyhledávat... Sorry.

PanPredseda
PanPredseda 22.01.2022 v 13:21

Nepřesně jsem se vyjádřil. Samostatné téma mám na ruční svázání knihy, nikoliv na netradiční způsoby získání knih. Pardon.

Eicherik
Eicherik 22.01.2022 v 13:28

PanPredseda: Doufám, že jste poslal povinný výtisk Národní knihovně České republiky. ;-)

PanPredseda
PanPredseda 22.01.2022 v 13:39

Ad Eicherik: Ne. ;-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.01.2022 v 14:02

Škandál! Škandál! :D

encyklopedie
encyklopedie 22.01.2022 v 17:33

Eicherik....ještě se vrátím k tomu tvému nálezu /před časem/....kniha od D.H.Lawrence,
jestlipak jsi četl jeho horrorovou povídku Krásná dáma?
Je to jedna z nejlepších co byla z horrorů napsána....

Eicherik
Eicherik 22.01.2022 v 17:41

encyklopedie: Přiznám se, že jsem jí dal pouze ***. Docela jsem na ty povídky zvědavej. A dojde ně ně brzy, protože letos malinko upozadím knihy z veřejné knihovny a upřednostním ty z knihobudek a vlastní. :-)

Text příspěvku byl upraven 22.01.22 v 17:52

encyklopedie
encyklopedie 22.01.2022 v 17:44

Eicherik...dnes jsem odnesl do budky dalších 10 knih, bylo tam tak okolo 40-50 knížek ....ani jsem do nich nehrábl ....

Eicherik
Eicherik 22.01.2022 v 17:50

encyklopedie: Já dnes v knihobudce zahlédl knihu Soumrak kouzelníků. Věděl jsem, že existuje, ale když jsem si jí prolistoval tak mě její obsah nezaujal. :-) A včera jsem v knihobudce zahlédl několik dílů pověstného Školáka Káji Maříka, kterého tak velmi zpopularizoval doktor Štrosmajer. :-D

Text příspěvku byl upraven 22.01.22 v 18:13



Vložit příspěvek