Filosofování pod starým mohutným dubem


reader.007
reader.007 26.09.2020 v 17:44

siena: tvoje logika je hodná obdivu - to že jsou členy OSN znamená, že Evropa jsou JEN tyhle 3 státy?
Moje zmínka o samozvanosti vůbec nesouvisí s tím, že titulek byl prostě blbost. Nepíšeš náhodou sama pro Novinky, že ti to připadá v pořádku?

Naši státníci se jezdí učit leckam, jenže na rozdíl od jiných studijních cest, právě ta "studia" v Číně mají takovou "reklamu", že to některým stojí za čtení a úvahy.

Východní blok je "můj vysnívaný"? Teda s takovou demagogií a mírou podsouvání doufám, že učíš minimálně na střední škole. Na základku by tě byla škoda, i když i tam se občas najde takový matroš.

Text příspěvku byl upraven 26.09.20 v 17:47

siena
siena 26.09.2020 v 19:23

reader.07, koukám, že tvůj slovník zkošatěl, nejspíše dle tvých vzorů.
Titulek blbost není, protože se v něm nepíše o Evropském společenství, o Evropské unii. Píše se v něm, že se Evropa postavila Pekingu. Přihlédnutím k tomu, že se jedná o evropské země s velkou ekonomickou silou, vojensky významné i v počtu obyvatel, tak na titulku není nic zavádějícího. Je to zkrátka již silný evropský hlas, jak je ostatně zdůrazněno i v samotném článku. Titulky jsou samozřejmě vždy určitou zkratkou.
A můj příklad? Odkdy jsou příklady přímočaré? Napsala jsem jen, že tu býval člověk, který byl kritikem západní společnosti, systému, který tam fungoval, tak se odstěhoval do té části světa, který byl jejím protikladem. Obdobně ti, kteří shledávají prostor, vymezený Evropskou unií, za nepěkný, se mohou svobodně porozhlédnout po jiném. Ale ono se vždy lehce pohrdá něčím, co víme, že se toho vzdát nemusíme, a že, snad, ani vzdát nebudeme muset.

Text příspěvku byl upraven 26.09.20 v 20:57

R.E.M.
R.E.M. 26.09.2020 v 19:54

To, že někdo, shledává něco na Evropské unii, některá její rozhodnutí za negativní, neznamená, že chce opustit svou zemi. ČR není synonymem EU.

To by se člověk mohl stěhovat xkrát, vždy, když by země, ve které žije, vstoupila do EU. Nesmyslné.

Text příspěvku byl upraven 26.09.20 v 20:00

Eicherik
Eicherik 26.09.2020 v 19:57

Proč bych se měl já Čech stěhovat z Česka???
No ono stejně není kam. Svrab a neštovice zaplavují celý svět. :-(

Eicherik
Eicherik 26.09.2020 v 20:05

Jak já kdysi litoval, že praotec Čech nedošel o malý kousek dál, že nepřelezl přes Krušné hory nebo Český les. A dnes, když vidím co se děje v Německu nebo ve Skandinávii, tak jsem rád, že bydlím v "zaprděném" Česku. :-)

Text příspěvku byl upraven 26.09.20 v 20:06

keri.H
keri.H 27.09.2020 v 07:31

Eicherik: Dočetla jsem lekníny a skvěla kniha.
Zaujal mě hodně popis těch míst, popsané tak, že jsem se do té krajiny dokázala vžít. :) Popis postav, jejich chování a celý ten příběh, dohromady to dává úžasnou knihu. :)


Marika Vanova
Marika Vanova 27.09.2020 v 08:48

Eicherik - přesně tak, praotec Čech to vybral dobře :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 27.09.2020 v 08:49

keri.H - Černé lekníny se mi taky moc líbily a ten konec ...

Dudu
Dudu 27.09.2020 v 18:26

Tahle scénka je perfektní: https://youtu.be/qy_BKKnHgas

Eicherik
Eicherik 27.09.2020 v 20:36

keri.H: Taky jsem z leknínů pořád nadšenej. :-)

Eicherik
Eicherik 27.09.2020 v 20:44

Zítra konečně načínám krimi (co jiného :-D) Pětidomí. Na začátku přepadne lupič poštu v pražských Bohnicích. Už to mě zaujalo, protože tuhle poštu z minulosti znám. No a popis jedné z postav: "malá stárnoucí a často protivná kapitánka", tak na tu jsem hodně zvědavej. :-)

Eicherik
Eicherik 27.09.2020 v 20:50

keri.H: Koukám, že začínáš číst Kouř a zrcadla. Tak pak napiš, jak jsi s touhle knihou průběžně spokojená. :-)

keri.H
keri.H 28.09.2020 v 07:23

Eicherik: Ta krimi zní zajímavě. :)

Včera jsem začla, ale stihla jsem jen jednu povídku. Jsem na to zvědavá. :)

Text příspěvku byl upraven 28.09.20 v 07:23

Eicherik
Eicherik 28.09.2020 v 20:59

Pětidomí. Po nadějném začátku nadšení trochu opadlo. Zajímavá je tam situace, kdy čerstvě opuštěné auto pachatele stojí v blízkosti pěti domů a policie předpokládá, že se pachatel v některém z nich skrývá, ale soudce odmítá vydat povolení k domovní prohlídce do všech pěti objektů. Ale protivnou kapitánku jsem čekal ostřejší. :-)

Eicherik
Eicherik 29.09.2020 v 11:53

Píše se o nouzovém stavu. Obávám se, že zase zavřou knihovny. :-(

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.09.2020 v 11:56

Eicherik: chtěla jsem jít až na konci října (poprvé za svůj život nemám půjčeno nic, na co čekají další čtenáři)...no, asi půjdu pro jistotu tenhle týden :( a pro celý seznam, ne pro polovinu, jak jsem měla původně v plánu... :/

Eicherik
Eicherik 29.09.2020 v 12:03

Lenka.Vílka: To určitě neváhejte. Já mám dvě knihy "těsně před doručením", tak snad to ještě stihnu. :-)

Eicherik
Eicherik 29.09.2020 v 12:09

Při nejhorším mám ještě nějaké drobné "resty" v domácí knihovně. Ale stejně si myslím, že knihovny nejsou při dodržování základních hygienických pravidel pro přenos covidu "nebezpečné". :-) V naší knihovně jsou hodně přísní. A hned u vstupu vás kontrolují, jestli máte roušku a jestli jste použili dezinfekci. :-)

Text příspěvku byl upraven 29.09.20 v 12:11

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.09.2020 v 12:13

Eicherik: jenom nevím, co s tou rezervovanou Dunou :D konečně jsem to chtěla (do)přečíst. Ale ono je to asi jedno. Stejně ani ne týden po oznámení premiéry nové adaptace termín v prosince zrušili, ale kdo ví, jak to bude příští rok :O ale kniha https://www.databazeknih.cz/knihy/more-rzi-415276 by mě mrzela...
Obě mají čtenáři vrátit příští týden :/ ale všechno závisí na tom, co já neovlivním...

Text příspěvku byl upraven 29.09.20 v 12:14

Eicherik
Eicherik 29.09.2020 v 12:16

Lenka.Vílka: Tomu dobře rozumím, mám to podobně. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.09.2020 v 12:20

To u nás taky hlídají, ale když pán dámu z recepce poslal do prdele, že to smrdí, ona ho nebude nahánět :(
Blbci jsou všude, ach jo, no...

Je to jenom o tom, že když někdo knihu vrátí, další čtenář by ji měl dostat trochu později než obvykle a když si knihy přinesou domu, pro jistotu si udělat vlastní karanténu...stejně jako z obchodu. A ty by taky zavírat neměly (fakt nevím, kde by vzali peníze, aby jim zase platili, já tolik neberu, moje daně stát nezachrání). Problém je v tom, že knihovny zavírá město. A u nás to bylo poprvé den ze dne. Ještě jsme si z toho v pondělí dělali s knihovnicí srandu a odpoledne mi přišel email, že zítra zavírají. Když to ještě nikde nebylo...

Text příspěvku byl upraven 29.09.20 v 12:24

R.E.M.
R.E.M. 30.09.2020 v 16:43

Lenka.Vílka - teď by mi vyhovovalo, kdyby zavřeli knihovnu a automaticky o 2 měsíce prodloužili výpůjčky.

Eicherik: přemýšlím nad tvým výrokem "mám ještě nějaké drobné "resty" v domácí knihovně". Tento výrok nebudu moci pravdivě použít min. 5 let.

Nalákali jste mě na Černé lekníny (pak mám umazávat resty z domácí knihovny!) :-))

Text příspěvku byl upraven 30.09.20 v 16:43

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.09.2020 v 17:16

R.E.M.: já tam nebyla přes měsíc, všechno přečteno, a jasné, doma je toho taky dost vlastního, ale mám v seznamu přání ještě jeden kousek, takže v pátek knihovna bude s mojí účastí na 100% ;)

Eicherik
Eicherik 30.09.2020 v 17:31

R.E.M.: Ono je to těžké nějakou knihu doporučit, protože každému se líbí něco jiného. Ale Černé lekníny se určitě objeví v mých nejlepších knihách za rok 2020. :-)

keri.H
keri.H 30.09.2020 v 17:38

V knihovně jsem byla po roce, zatím jsem přečetla jednu knihu, druhou mám rozečtenou, asi si to budu prodlužovat.



Vložit příspěvek