Moře rzi

Během globálního povstání je lidstvo vyhlazeno právě těmi stroji, které byly vyrobeny, aby mu sloužily. Nyní světu vládnou Jedny světové inteligence – obrovské mainframy, které asimilovaly mysli milionů robotů. Ale ne všichni roboti jsou ochotni vzdát se své individuality a Křehule – samotářka a sběračka odpadků, zaměřená výhradně na přežití – je jedním z těch, kteří se ještě drží. Jenomže individualita má svou cenu a po téměř smrtelném setkání s jinou UI je Křehule nucena najít si nějaké útočiště. To však není vůbec jednoduché, protože se jedna JSI rozhodla obléhat nejbližší bezpečné město. Kriticky poškozená Křehule musí vydržet dost dlouho na to, aby našla nezbytné vzácné součástky a mohla se opravit – ale jak robotovi pomalu odchází procesor, vynořují se všechny jeho staré vzpomínky. A to pro Křehuli znamená především jednu děsivou vzpomínku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415276/big_more-rzi-f8N-415276.jpg 3.9104
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Fobos

The Sea Of Rust, 2017

Kniha Moře rzi

klikas

Něco na té Křehuli je! Já Já jsem byl nadšen, nadšen, nadšen... Akční scifi prolínají témata umírání, věčnosti, smyslu života. Za mne tedy: Bravo!!!

Guarnere

Hodnotím jen tu část, kterou jsem byla schopná dočíst, tedy asi jen 80 stran. Nebylo tam vůbec nic, co by mě chytilo a nutilo číst dál. Co mi taky hodně vadilo, bylo neustálé opakování téhož - hlavní postava narazí na problém, který je neřešitelný, je postavena před jiného robota, který je nezničitelný, je postavena před nepřekonatelný problém s umírající baterkou a šup, v příští kapitole je vše jakoby zázrakem vyřešeno levou zadní. Autor si také velkolepým popisem připravuje půdu u spousty postav (Isaac, podivín z městečka), jsou popsáni buď jako velcí řečníci, nebo jako tajemní podivíni, kteří co slovo, to perla, ale jakmile otevřou ústa, není autor schopen tuto velikost či tajemnost ať už v monolozích či dialozích zhmotnit a slova, která mají být tak velkolepá či tajemná a zmatená, vyznívají naprosto obyčejně, fádně a nudně. A jakmile vás kniha nechytne ani dějově, ani jazykově, všechny snahy o přečtení jsou prostě k ničemu.

1T0S_

Neskutečná nuda. Myšlenka postapokalyptického světa, ze kterého roboti vyhladili lidstvo, by nebyla úplně k zahození, jenže to by musela být dobře zpracovaná. A zde dle mého Moře rzi narazilo. Samotný děj totiž rozhodně nestačí na samostatný román, a to ani z hlediska obsahu, ani z hlediska délky. Na povídku či krátkou novelu možná, ale Moře rzi má 336 stran. Text je proto natahovaný a zbytečně popisný, chybí mu spád a obsahuje spoustu literární vaty.

KubaHanzelin

Robotí sci-fárna, aneb co kdyby válku s lidstvem roboti vyhráli a pak se sami dostali k vlastní apokalypse..
To je ve zkratce popis světa Moře rzi, jedná se o poměrně příjemné a docela originální sci-fi, které neurazí, ale ani z něj nebudete nějak na větvi a to hned z několika důvodu:
1. Roboti se chovají až moc jako lidé
2. Je to zbytečně "dlouhé"
3. Stupidní závěrečná kapitola, která zkazí líbivý konec..
Vím, že rytíř tři body jsou již několikrát zmíněny jinými čtenáři, ale musím si taky rýpnout:)

lazarus

Terminátoří pohádka z doby kdy se to Skynetu konečně povedlo. Pohádka bez trpajzlíků, ušatých elfů a člověkolidí. Pohádka z doby kdy už tito všichni jsou tak nějak vyhubení. Pohádka u které by se místy červenal i MrKopřiva, protože tolik kurev na jedné stránce ještě neviděl ani on. Pohádka o plecháčích hloubajích nad nesmrtelností chrousta místy snad i víc než jejich tvůrci. Pohádka o tom kterak vyrabovat Hyperion, Asimova, Mad Maxe a Cameronovic vesmír k tomu a uklohnit z toho všeho dortík co se dobře čte, pobaví a místy docela rozesměje.
A na závěr najdete na obálce oduševnělý komentář od blekoty co se cítí velkým pisatelem, ovšem který tatíkovi nesahá ani po špičku... víte čeho. Podle toho co tady oznámil tak očividně toho ještě mnoho neviděl ani nečetl

Finn69

Vlastně nic nového, taková postapokalyptická jízda skupiny statečných pouští za záchranou světa. Trochu něco jako Mad Max nebo Masky apokalypsy. Zásadní rozdíl je ale v tom, že těmi putujícími nejsou lidé, ale skupina robotů. Připadalo mi ale, že jsou až moc lidští, plní emocí, čekal bych je víc nějak jiné, "robotičtější". Prostě kdyby se v jednom kuse nepídili po nějakých součástkách, nepoznali byste často že to nejsou lidé.
Není to špatné, taková akčnější záležitost okořeněná úvahami o budoucnosti lidstva / robotstva.

cca

Má počáteční skepse vůči postapu čistě s roboty bez lidí byla úplně neoprávněná. Kniha se četla dobře, byla plná akce a příběh taky fajn. Co si ale pro mě zasluhuje největší ocenění je, že ačkoliv normálně vyloženě nemusím filosofické úvahy, které se autoři do příběhů snaží nacpat a okamžitě co vidím, že taková část přichází, už kroutím očima, tady tyhle části autor zvládl opravdu dobře a líbily se mi.

hurwajz

Robotí postapo...paráda...i roboti mají břitký humor..."...A potom jeden Živák zahodil svoji pušku na zem, vyšel doprostřed příjezdové cesty areálu, rozpřáhl ruce jako Isaac a potom vytáhl ču***a a začal chcá na jednoho blížícího se robota...."..... více jsem fandil Mercerovi...