Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


Eicherik
Eicherik 10.09.2020 v 19:23

R.E.M.: Objednal jsem si v knihovně Strážce majáku od Cimického. Koukal jsem, že jsi ho slovně docela pěkně ohodnotila. :-)

Tuhle knihu mám do čtenářské výzvy, jako vysněné povolání, ale přečetl bych si ji i bez výzvy. Pokud vím, tak majáky se dosud ještě využívají, ale jsou plně automatizovány. Vysněné povolání je v mém případě u strážce majáku možná trochu nadsazené, ale tahle práce by mě bavila. Líbila by se mi tam ta samota. Taky beru maják jako takovou stavbu na "konci světa", dál už je jen širé moře. :-)

denib
denib 10.09.2020 v 20:34

Eicherik: Měl by ses podívat na film Maják z roku 2019 (https://www.csfd.cz/film/617720-majak/prehled/). Možná to pak už nebude tvoje vysněné povolání :-)

Eicherik
Eicherik 10.09.2020 v 20:46

denib: Pohlídám si ho. Jestli poběží v TV, tak ho zkouknu. :-) Ale raději se poohlédnu po jiné práci. ;-)

bamba
bamba 10.09.2020 v 22:45

tiež som kedysi chcela byť strážcom majáku. Len mám pocit, že v momente nasťahovania doň by odišli žiarovky.

Eicherik
Eicherik 11.09.2020 v 06:16

bamba: Čtenářskou výzvu letos neplníš, ale jaké je Tvé vysněné povolání? :-)

keri.H
keri.H 11.09.2020 v 07:34

Eicherik: Strážce majáku jako povolání. Zajímavé. Nad tím bych ani neuvažovala a hlavně asi by to byla hodně osamělá práce.

Je to podruhé, co jsem se rozhodla do výzvy pustit. Tentokrát pořádně. Minulý rok to byl jen takový můj 1. pokus a tohle je Jeden z bodů, se kterým mám fakt problém, protože vysněné povolání nějak nemám.

Text příspěvku byl upraven 11.09.20 v 13:23


bamba
bamba 11.09.2020 v 09:06

Eicherik - určite nič čo je spojené s ranným vstávaním. Ako dieťa som chcela mať cirkus - tri dni pobytu v ňom ma dokonale z tohto vykurírovali. Neskôr to bol rozhlas - ale ten som chcela vlastniť, aby som sa nemusela doťahovať s cenzúrou. Maják sa dostavil v momente openspacu v práci. Teraz by som sa možno uspokojila s réžiou filmov pre pamätníkov - aj keď réžiu neovládam, a pamäť mám ultrakrátku.

denib
denib 11.09.2020 v 17:40

Ten cirkus mi připomenul včerejší zážitek. Jela jsem autem domů a najednou koukám, že se na krajnici pase velbloud :-) Je tam teď cirkus a asi jim velbloud tak nějak poodešel dál, než čekali ... Dneska to už mají dobře oplocené.

Text příspěvku byl upraven 11.09.20 v 17:41

Eicherik
Eicherik 11.09.2020 v 19:15

Není vyloučeno, že budoucnost není v elektromobilech, ale ve velbloudech. :-D

Eicherik
Eicherik 11.09.2020 v 19:29

Čtu Jiřího Březinu Na kopci. Zatím se mi to zdá naprosto skvělý. Koukal jsem, že detektivkář marlowe dal knize pouhou jednu hvězdu, tak jsem zvědavej na jeho dlouhý komentář, který si ale přečtu až po dočtení knihy, aby mě neovlivnil. Od Březiny je to má třetí kniha a se dvěma předchozími jsem byl zatím velmi spokojen. :-)

keri.H
keri.H 11.09.2020 v 19:56

Eicherik: Nejzajímavější na knihách je jak se liší hodnocení. :)

Přečtení komentáře až po dočtení chápu.
Už komentáře nečtu, ne teda kvůli ovlivnění, nenechávám se ovlivnit ani nízkým hodnocením knihy. Ale párkrát jsem je jen chtěla prolétnout pro zajímavost před přečtením knihy a narazila jsem na komentář, který prozradil hlavní událost nebo třeba i vraha nebo že někdo umřel.

Eicherik
Eicherik 11.09.2020 v 20:48

keri.H: Při čtení komentářů je samozřejmě největším rizikem spoiler. Špatný komentář a nebo nízké hodnocení mě taky neodradí. V komentářích spíš hledám nějaký prvek, který by mě ke čtení knihy nalákal. Anotace jsou občas nicneříkající a někdy úplně zcestné, proto jako informační doplněk čtu komentáře. :-)

braunerova
braunerova 12.09.2020 v 09:03

Eicherik: V tom je výhoda historických románů, protože tam se ví dopředu kdo je vrah nebo jak dopadla nějaká událost. Jinak pro mě jsou komentáře a recenze nejdůležitější vodítko, jestli se mám o knihu zajímat. Anotace jsou buď stručné nebo zavádějící, někdy bych je označil přímo za lživé. Často koukám i na komentáře na Goodreads nebo Amazonu.

encyklopedie
encyklopedie 12.09.2020 v 11:27

naopak od braunerová já považují čtení recenzí a hlavně komentářů za největší blbost, co může čtenář před čtením nové knihy udělat....

woodward
woodward 12.09.2020 v 11:32

encyklopedie: Když znáš toho komentátora, nemusí to bejt blbost.

encyklopedie
encyklopedie 12.09.2020 v 11:35

woodward....takových tu mám pár dobrých co knihám rozumí ....ale ani od nich nečtu nic dopředu ...stačí mi když mi napíše do SZ - DOBRÝ,ŠPATNÝ ....

braunerova
braunerova 12.09.2020 v 13:17

encyklopedie: knih je mnoho, času málo. Knihy ke čtení si pečlivě vybírám. Jak píše woodward, mám také plno nicků, na jejichž mínění dám. A že s nimi souzním poznám právě čtením komentářů.

bamba
bamba 12.09.2020 v 16:13

nečítam komentáre predtým, než niečo začnem čítať. Ale než sa rozhodnem knihu kúpiť, alebo požičať, pozriem v akých je farbách. To že je niečo ohviezdičkované ešte neznamená, že sa mi to bude páčiť, ale je väčšia šanca, než keď je to s hodnotením okolo odpadu.

encyklopedie
encyklopedie 12.09.2020 v 16:40

...někdy se spálím tím, že začnu číst knihu o které jsem si myslel, že bude OK. Ukáže se opak, kniha je blbost.... ale lepší je když se párkrát spálím sám, než se nechat napálit zdejšími pochvalnými komentáři...

Eicherik
Eicherik 12.09.2020 v 16:48

Pro mě není důležité, jestli je komentář pochvalný a nebo kritický, ale hledám, jestli v něm nenajdu nějakou pro mě zajímavou informaci, o které není v anotaci zmínka. :-)

Naias
Naias 12.09.2020 v 16:55

Presne tak, Eicherik. Či sa dakomu dačo páči alebo nie, o ničom nevypovedá. To, že sa s niekým zhodnem na hodnotení deviatich desatín kníh, ktoré som čítala, neznamená, že sa zhodneme aj pri tej jednej desatine. Treba poznať konkrétny dôvod, prečo sa to dotyčnému páčilo či nepáčilo.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.09.2020 v 17:25

Myslíte třeba, když je v anotaci napsáno, jak umřela oběť a hned na druhé straně knihy se čtenář dozví, že to je v anotaci špatně, protože se to stalo jinak, uškrtit a zapíchnout je rozdíl, který poznám bez pitvy (plus ještě jeden sek, ale ten jsem odpustila), a toto zmíní přede mnou v komentáři pouze jeden člověk? Stoupl u mě ;)

encyklopedie
encyklopedie 12.09.2020 v 18:35

...včera jsem byl poprve od začátku covidu v knihbudce.... přejel jsem jenom tituly, co tam jsou....nevzal jsem nic do ruk...naopak - začínám zase likvidaci ....hned jsem tam přihodil knihy od Coelha, ty už nechci doma ani vidět.... a dvě knihy z fantasy série, která se mi sice líbí, ale nepokračoval jsem v kupování, protože je celá série v ebookách ..... ty první dvě by doma jenom strašily ....už chystám další várku ............

Eicherik
Eicherik 12.09.2020 v 19:15

Od Paula Coelha jsem ještě nic nečetl. Už jsem po něm párkrát pokukoval. Mě připadá, že ho buď čtenáři milují a nebo nenávidí. Nic mezi tím. :-)

keri.H
keri.H 12.09.2020 v 19:39

Poslední dobou jsem měla čtecí večery, ale když jsem zjistila,že na HBO je 2. série seriálu Manifest, na kterou jsem čekala, tak to vidím na seriálový večer. :) 1. série mě předtím zaujala a jsem zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet v té 2. sérii.



Vložit příspěvek