Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 18.03.2020 v 10:18

Siena, nepochopila jste pointu. Mě nevadí, když přijedou. Pouze jsem napsala, že jim uzavření obchodů nevadí, protože si mají kde nakoupit tak jako tak. Čili chápu, proč jsou někteří proti uuzavření obchodů v neděli i u nás. Přišli by o svoje peníze. Svých občanů a hlavně těch německých. A nebudeme si lhát. Víme, co sem chodí nakupovat nejčastěji. A ty peníze potřebujeme ;)

siena
siena 18.03.2020 v 10:27

Vidíte, Lenka.Vílka, já zase nepochopila úplně tu Vaši a snažila jsem se být vtipná:)
I když podstatu jsme vystihly, si myslím. Jak jsem psala, v těch zemích, kde je omezen provoz o nedělích a svátcích jsou lidé na to uvyklí, na rozdíl u nás. Přiznám se, že pro mne samotnou by toto omezení bylo omezením, neb jsem si naopak navykla pochůzky dělat v neděli. Takže rozumím snahám prodeje omezit, ovšem jak se to děje u nás je to více než chaotické.

Naias
Naias 18.03.2020 v 10:29

Gratulujem, woodward, si šikulka! A máš na tom obruse nejaký pekný vzor?

bamba
bamba 18.03.2020 v 10:36

woodward - káro nemusí byť zlé - ladí s papučkami?

siena
siena 18.03.2020 v 10:50

woodwarde, díky za tip oček od záclon, to by mne nenapadlo. Ne úplně umělecké řasení záclon přečkám, hlavně, když se nebudu muset moc lopotit s jehlou...to mi vážně nejde!!!

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 18.03.2020 v 10:52

Siena: kdyby jenom chaotické :/ ale v dost případech je za kecama "alespoň budou s rodinou" schovaná pravda, že i tak to akorát odnese zaměstnanec, protože měsíční hodinový fond zohledňuje pouze svátek, kdy je zaměstnanec v práci, ne kdy je zavřeno a on měl ten den být v práci. Tenhle hodinový kočkopes nekrytý žádným zákonem vymysleli dobře. Jsem pro zavření v neděli pod jedinou podmínkou. Že se upraví právě tenhle fond a zaměstnanec by si ty neděle nemusel potom nadělat :(

(Pochopitelně, dost firem má odbory, které se o své zaměstnance postarají, ale všichni takové štěstí nemají...)

Text příspěvku byl upraven 18.03.20 v 10:54


woodward
woodward 18.03.2020 v 10:57

Naias, Bamba: Je to starej ubrus, co se před mnoha lety dával na stůl jen o Vánocích. Jsou na něm houby a trpaslíci, už je hodně jetej a nepoužívám ho. Tak holt ho budu postupně stříhat na ochranné pomůcky, dokud se nevyčerpá on nebo epidemie.

Naias
Naias 18.03.2020 v 11:15

Siena, záclony? Čo to je?

siena
siena 18.03.2020 v 11:23

Co visí na okně? Mám doma ještě klasické garnýže na zavěšení záclon:) Zmínka o prádelní šňůře mne nějak přiměla kouknout se na balkon a uviděla jsem ta závěsná očka, vlastně to jsou takové kolíčky...

woodward
woodward 18.03.2020 v 11:24

Já myslel, že záclona je slovensky záclona... nebo ne?

Naias
Naias 18.03.2020 v 11:25

Je, ale ja mám žalúzie. Aby som ešte prala záclony... pcha!

woodward
woodward 18.03.2020 v 11:27

Já mám taky žaluzie. Proto jsem očka na roušku vyráběl z prádelní šňůry.

siena
siena 18.03.2020 v 11:31

Pro mne je přijatelnější hodit záclonu do pračky, než mýt žaluzie:)

woodward
woodward 18.03.2020 v 11:38

Okna a žaluzie mi jednou za rok umeje pán, kterýho někde objevila moje sestra - myslím, že jí ho doporučila sousedka.

Dudu
Dudu 18.03.2020 v 11:40

Přátelé, Němci neskutečně s opatřením zaspali - a dokonce ještě zaspávají. Některé velké hotely jsou stále otevřené, protože peníze.

woodward
woodward 18.03.2020 v 11:43

Nesuďme předčasně. Až čas ukáže, kdo zaspal a kdo ne. Když poslouchám žvanění našeho, s odpuštěním, premiéra, mám dojem, že se ještě neprobudil.

R.E.M.
R.E.M. 18.03.2020 v 11:48

Naias, siena - máte to lépe vymyšlené. Já myji žaluzie i peru záclony. :(

woodward: rouška s houbovým vzorem je ideální do lesa, s trpaslíky - kamkoli.
(Včera si mi s receptem na buchtičkové šodó zvětšil moji už tak podrážděnou chuť. :-))
Ve školní jídelně jsme měli jen obyčejný vanilkový krém, i tak vítězil nad suchými buchtami.)

R.E.M.
R.E.M. 18.03.2020 v 11:52

braunerova: Pro mě byl velmi překvapivý přístup britské vlády, která se vydala jinou cestou než ostatní. Včera už začala upravovat svoji riskantní strategii, riskantní nejen vzhledem k možné/pravděpodobné opakované nákaze lidí, prý ke změně jejich postupu došlo pod tlakem veřejného mínění.

Text příspěvku byl upraven 18.03.20 v 11:57

siena
siena 18.03.2020 v 12:01

Na jednu stranu jakési racionální jádro, přístup Johnsona, to mělo. Jen jsem teď četla závěry britských vědců, že by tato karanténa měla trvat 18 měsíců. https://echo24.cz/a/Sc7iZ/jak-na-koronavirus-rok-a-pul-prerusovane-karanteny-radi-britsti-vedci

Dudu
Dudu 18.03.2020 v 12:04

Woodwarde, jsou pořád o krok až dva za náma. Tady už nesoudíme, pouze konstatujeme. Z Čechů, kteří tam pracují a nosí roušky, měli ještě do včerejšího dne srandu. Teď už je to přechází a začínají jednat.

Clint
Clint 18.03.2020 v 12:12

S dovolením přidávám Youtube odkaz na velmi odborný a pro laiky srozumitelně podaný rozhovor, co je to vlastně koronavirus, a odkud se vzal. Paní je evidentně VELKÁ profesionálka.
https://1url.cz/EzWWK

Věřím, že podobné odborné a podložené názory mohou pomoci trochu zklidnit aktuálně vcelku panickou situaci.

PS: konspirátoři nekoukejte, zkazí vám to den :-D

R.E.M.
R.E.M. 18.03.2020 v 12:12

Neumím si představit tento návrh v praxi. Jak chtějí bezpečně a reálně izolovat nejohroženější - seniory a nemocné? Spousta jich potřebuje péči, služby, kterou jim poskytují právě lidé, kteří by pak patřili do skupiny infikovaných. Podobně problematická by byla izolace v rodinách.

alekis
alekis 18.03.2020 v 12:18

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 18.03.2020 v 12:25

Také bych se klonila k názoru, nesuďme. U nás máme otestovaných 6000 - 7000 tisíc obyvatel? Což bylo včera číslo nemocných v Německu...Upřímně, mne moc nezajímá, jak něco nezvládají naši sousedé, ale zajímá mne, jak co zvládáme sami, tím myslím, náš stát a vládu. Připadá mi to jako když malý Jarda doma říká, že tu pětku dostal i Franta...

A přidala bych též odkaz na nový článek v Nature, kde se píše, kde se tento vir "vzal"
https://www.nature.com/articles/s41591-020-0820-9?fbclid=IwAR3VFeFlGOf74ehtIN1DghfNSXO__pWuEmzwR0u9Ea-R33HuGGj3Tzjq6t8#Bib1https://www.nature.com/articles/s41591-020-0820-9?fbclid=IwAR3VFeFlGOf74ehtIN1DghfNSXO__pWuEmzwR0u9Ea-R33HuGGj3Tzjq6t8#Bib1
A omlouvám se, já vím, že tu byl odkaz na zkracování adres, jen se mi nechce...

Text příspěvku byl upraven 18.03.20 v 12:28

woodward
woodward 18.03.2020 v 13:11

Tak jsem si přečet desatero rad pro seniory. Nejlepší je bod 8:
8) Nepropadejte trudomyslnosti a věnujte se činnostem, které máte rádi, nebo na které doteď nebyl čas. Učte se nové věci, vzdělávejte se, buďte aktivní.

Nevím jak tu trudnomyslnost zvládnu bez míče. Píseň do nepohody jsem si taky nesložil... vidím to černě!



Vložit příspěvek