Filosofování pod starým mohutným dubem


pavlinda
pavlinda 14.06.2019 v 22:38

newtory-závidím :-)

reader.007
reader.007 14.06.2019 v 23:16

newtory: To vám přeju, u nás dneska tropy bez obláčku. Fujtajksl :-P

Alix
Alix 15.06.2019 v 06:37

U nás bylo na slunci skoro čtyřicet a pokud přede mnou někdo žvaní, jaký je krásný den, budí se ve mně vražedné sklony.

Naias
Naias 15.06.2019 v 07:21

Aj vo mne.

Eicherik
Eicherik 15.06.2019 v 08:25

Vyrazil jsem si na venkov a vzal jsem sebou i Bohumila Říhu. :-)

bamba
bamba 15.06.2019 v 08:27

ďakujem za vrelé privítanie v Prahe.


Eicherik
Eicherik 15.06.2019 v 08:28

bamba: Jsi ještě v Praze? :-)

Eicherik
Eicherik 15.06.2019 v 10:19

Hmyzáčci, další díl. V právě čtené knize jsem narazil na červotoče. Kdy jste naposledy v nějaké knize a nebo filmu narazili na červotoče? A přitom je to hmyz stále aktuální. I dnes ho můžete mít v nábytku a nebo dřevostavbě. V současnosti si ale mediální slávu užívá jeho vzdálený příbuzný kůrovec. Máte někdo čerstvou osobní zkušenost s červotočem? Narazili jste na výletové otvory ve dřevě, jemný dřevěný prach na nábytku a nebo jste slyšeli jeho specifický zvuk, když si razí chodbičky ve vašem nábytku?

Medunkavera
Medunkavera 15.06.2019 v 11:05

Eicherik: Ano, mám s tím zkušenosti. A to na chalupě, na půdě.
To byl takový můj prostor. Tam jsem - když pršelo - chodila číst, nebo psát.

A u jednoho trámu jsem viděla takovou malinkou kupičku pilin.
Jasně. Bylo to od červotoče..

Text příspěvku byl upraven 20.06.19 v 12:53

denib
denib 15.06.2019 v 11:07

V reálu jsem na červotoče nenarazila. A ani si nepamatuju, že bych o něm četla. Ale když se řekne hmyz v knize, napadnou mě pavouci na ostrově ...
https://www.databazeknih.cz/knihy/pavucina-11316

A ještě mravenci:
https://www.databazeknih.cz/knihy/mravenci-trilogie-mravenci-2948

Text příspěvku byl upraven 15.06.19 v 11:08

Eicherik
Eicherik 15.06.2019 v 11:12

Medunkavera: To je přesně ono. :-)

denib: Na Mravenčí trilogii se chystám. :-)

Eicherik
Eicherik 15.06.2019 v 11:19

Ještě si vybavuji, že o červotočovi byla zmínka v jedné písni mých oblíbenců Master's Hammer. :-)

Medunkavera
Medunkavera 15.06.2019 v 11:51

Včera mi přišla kniha, kterou jsem si objednala.
"Moudrost vlků Jak myslí, jak vnímají a pečují o sebe."
Tuhle knihu jsem našla u někoho (bohužel, už nevím u koho)
kdo mi dal palec. A protože mě vlci vždy přitahovali a obdivovala jsem jejich inteligenci,
tak jsem si knihu objednala.

Večer, až bude klid, tak knihu otevřu a budu číst.
Má nádhernou obálku. Náádhernou.
Tady, na DK, když si ji vyvoláte, tak to není nic moc, ale kdybyste ji drželi v ruce.. Nádhera.
Hladím. A čichám.

Eicherik
Eicherik 15.06.2019 v 12:03

Medunkavera: Přesně tak. Pohladit a očichat. To se s elektronickou knihou dělat nedá. :-)

reader.007
reader.007 15.06.2019 v 12:20

Eicherik: no mohl bys, ale asi by to nebylo ono, leda bys použil pověstný sprej s knižní vůní a pustil si k tomu třeba nějaký audiozáznam s šustěním stránek ;-)

To je docela dobrá otázka: mazlíte se někdo se svou čtečkou?

Medunkavera: díky za tip, vypadá krásně...

encyklopedie
encyklopedie 15.06.2019 v 12:34

reader.007....poslední dva roky jsem obnovil celý domácí "vozový park" ....nový comp, nový notas, nový tablet, nový telefon.... ze všeho byl nejlepší kauf pořízení čtečky.... ale ne na mazlení, ale na čtení!!
Kupuji vnučce manga, ty černobílé to je příšerný smrad .....
Kniha je na přečtení, odložení a vzít další .....

Eicherik
Eicherik 15.06.2019 v 12:35

Abych odpověděl na "anketu". Čtečku nevlastním a asi ani nebudu. Budoucnost u sebe vidím spíše v audioknihách. :-)

Naias
Naias 15.06.2019 v 12:40

Nemám čítačku a knihy nehladím a neoňuchávam. Ale objímam ich a zubím sa. To by som mohla aj čítačkou, vyskúšam to, až si nejakú požičiam.

denib
denib 15.06.2019 v 12:55

Čtečka mě neláká. Chápu a uznávám všechny její praktické výhody, ale není mi sympatická :-) Nové knihy očichávám - tedy jen moje vlastní. Ne že bych šla do knihkupectví a začala tam čenichat :-)
Ale taky toho pořád víc a víc poslouchám.

encyklopedie
encyklopedie 15.06.2019 v 12:59

....dva roky jsem zaskakoval v jedné místní knihovně .....chodila tam i jedna z horní vrstvy obyvatelstva .....tahle honora /Miloš Kopecký by jednoduše řekl - kráááááva nebeská/ si po příchodu do knihovny nasadila bílé rukavičky /přece nebude chytat do ruk knihy, které měl před ní v ruce nějakej plebz ...../ .....já bych ji tak akorát nakopal s chutí pr..l

encyklopedie
encyklopedie 15.06.2019 v 13:12

denib ....posloucháš .....já taky......čtečku, kterou už mám dost dlouho /asi před dvěma roky jsem koupil druhou, podsvícenou/ Pocketbook má funkci Text-to-speech, která převádí text na výstup ve formě mluveného slova. To znamená, že e-čtečka může nahlas číst libovolnou knihu nebo dokument v jakémkoli textovém formátu.
Když se mi nechce číst, jednoduše přepnu na poslech, zavřu oči, poslouchám .......a za chvíli spím

reader.007
reader.007 15.06.2019 v 13:29

encyklopedie: a už jsi si naarchivoval do el. podoby i ty své oblíbené "braky"? Nemyslím to jako urážku, abys to nepochopil nesprávně, jen pod "brak" zahrnuji starou populární, často sešitovou nebo brožovanou dobrodružnou (i jinou) literaturu.

Eicherik:to já svou budoucnost vidím tak, že mne ty sbírané knihy jednou zavalí jak sovu ve Zvířátkách pana Krbce, až na to, že mne už nikdo nevyhrabe :-)

denib: taky hodně poslouchám, je to tak praktické při domácích pracech, jen kdyby mi do toho imrvére někdo nemlel... Já nevím, co to s lidmi je, ten pocit že když mám puštěnou audioknihu a meju třeba nádobí, že zrovna mám náladu na pokec.

Text příspěvku byl upraven 15.06.19 v 13:30

encyklopedie
encyklopedie 15.06.2019 v 13:52

reader.007 .... chápu to dobře.... všeobecně pro někoho brak, pro mne jsou to sběratelské poklady ....a mnohdy tahle stará, u mne nová digitalizovaná novinka má přednost při čtení než nový best thriller a jiná novinka
....určitě jich mám ve čtečce už více jak 1500 ....a moc přečíst mi jich nezbývá....každý týden dodávám 5-6 kousků

R.E.M.
R.E.M. 15.06.2019 v 15:47

Čtečku nemám, pro pár desítek e-knih mi stačí mobil s větším displejem, ale nehladím ho. :)

Cestovala jsem a ráno jsem se rozhodla nechat knihu doma, ať mám lehčí tašku. Jenže, člověk někdy knižnímu Osudu neunikne. Na nádraží v cíli cesty jsem objevila poličku s knihami, hm, a - mám tašku těžší o Polyxenu Niny Bonhardové, ale, pochválím se za sebeovládání :), detektivku V. Erbena jsem tam nechala.

encyklopedie
encyklopedie 15.06.2019 v 15:56

R.E.M. .....pro pár deítek e-knih ......ale co když jich máš 15 tisíc a můžeš se v tom přebírat a vybírat ...co ted, co zítra, co popozítří a co popopozítří ....

Text příspěvku byl upraven 15.06.19 v 15:59



Vložit příspěvek