Filosofování pod starým mohutným dubem


denib
denib 22.06.2018 v 20:40

Zrovna zítra na čtení asi nebudu mít vůbec čas, ale hádám, že to doženu v neděli. Čtu moc dobrou (zatím) knihu Doktoři od Segala. Čekala jsem, že to prostě bude nějaký další román z lékařského prostředí, ale je to mnohem víc. Odehrává se to už od dětství zmíněných doktorů. Teď jsem na straně 82 (a je to psané dost malými písmenky) a teprve nastupují studium medicíny.

Mimochodem hned na začátku je skvělá scéna. Oběma hlavním postavám, Lauře a Barneymu je pět let a hrají si "na doktora":
Laura si ho pečlivě prohlédla, přičemž zvláštní pozornost věnovala malému přívěšku mezi nohama.
"To je můj ptáček," vysvětlil s jistou pýchou.
"Vypadá to spíš jako penis," prohlásila Laura s profesionálním odstupem.

Eicherik
Eicherik 22.06.2018 v 21:52

denib: :-D

Dudu
Dudu 23.06.2018 v 11:49

U nás máme do neděle opět Šostakovičovy dny, tentokráte dokonce přijela i paní Šostakovičová. Malá ochutnávka: https://youtu.be/mmCnQDUSO4I

Eicherik
Eicherik 23.06.2018 v 19:36

Hraboshka: Už dočítám toho Vandrovce. A jak jsem čekal, tak mě to nezaujalo. Je to styl humoru, který mi není blízký. Asi jsem na tuhle knihu už moc starej. :-)

Hraboshka
Hraboshka 24.06.2018 v 08:19

Eicherik: Já právě čekám, že mně to blízké bude, ale uvidím. :-)

Jsem asi ve čtvrtině Písně o Bernadettě a zatím dost dobré...

A včera jsme tu měli letní kino, dávali Po strništi bos. Moc pěkné, musím si přečíst i knížku.

Marika Vanova
Marika Vanova 24.06.2018 v 16:22

Hraboshka : Po strništi bos se mi také moc líbilo. Ale číst už se mi to nechce, v tom mám problém, jak něco vidím, už se mi to nechce číst., už vím, co v tom je, na to jsem potvora.

Teď jsem dočetla Neklidné kosti od Mela Starra a mohu jen doporučit, obzvláště eicherikovi :-)


Eicherik
Eicherik 24.06.2018 v 17:43

Marika: Už jsem si to dal do Chystám se číst. :-)

Eicherik
Eicherik 24.06.2018 v 17:55

Vypadá to, že ve vlákně "Pod dubem" začíná převládat "lékařská" literatura. Denib - Doktoři, Marika - Neklidné kosti a Hraboshka - Zápisky mladého lékaře. :-)
Je čas, abych se pustil do Lékaře umírajícího času od V. Körnera. :-)

Text příspěvku byl upraven 24.06.18 v 17:55

denib
denib 24.06.2018 v 19:39

Akorát se s Doktorama dost flákám. Ještě nejsem ani v půlce a přitom to je dobrá kniha. Jenže včera jsem byla celý den pryč a ještě dneska jsem tak unavená, že sotva vezmu knížku do ruky, už se mi kukadla zavírají. Dost netypické, že nemám o víkendu čas číst :-) Zatím ale můžu říct, že bych rozhodně nechtěla studovat medicínu. Nebyla bych vůbec schopná se toho tolik naučit.

Sarah01
Sarah01 24.06.2018 v 19:40

Já čtu opět knihu od F. Niedla, tentokrát Slunce na útěku, připomíná mi to Den trifidů.

denib
denib 24.06.2018 v 19:43

Sarah01: A je to dobré? Já od něj četla jen některé historické romány a ty se mi líbily.

Eicherik
Eicherik 24.06.2018 v 21:26

Nemocný syn Rudolfa II. brutálně vraždil
https://www.novinky.cz/veda-skoly/475730-nemocny-syn-rudolfa-ii-brutalne-vrazdil.html
Pojednává o tom tento román:
https://www.databazeknih.cz/knihy/lazebnikova-dcera-175717?odb=2
Mám ho na poličce, ale k přečtení jsem se ještě nedostal. :-)

Sarah01
Sarah01 25.06.2018 v 08:37

denib - mně se to líbí, i když vytknout by se určitě něco dalo. Včera jsem nedokázala přestat číst, a to ráno vstávám v 5 :-)

Eicherik
Eicherik 25.06.2018 v 20:36

newtory: Ty už jsi taky propadl detektivkám? :-D

Eicherik
Eicherik 25.06.2018 v 20:53

Když jsem psal poslední příspěvek ke knize, tak jsem si na něco vzpomněl. Jako mladík jsem ženám o které jsem projevil opravdový zájem půjčoval už na druhé schůzce své oblíbené CD a KNIHY. Díky tomu jsem taky o některé přišel a musel si je později znovu dokoupit. :-) Máte taky podobnou zkušenost? Půjčovali jste svým potencionálním partnerům svoje oblíbené knihy? :-)

Sarah01
Sarah01 25.06.2018 v 21:41

Eicherik - já si půjčovala knihy jen s budoucím manželem, vždy mi byla kniha vrácena. Ale i kdyby nebyla, teď máme společnou knihovnu :-)
Špatné zkušenosti mám spíš s kamarádkami a vzdálenějšími příbuznými, od nich jsem se často musela vrácení dožadovat a několik málo knih se mi už nevrátilo.

R.E.M.
R.E.M. 25.06.2018 v 21:51

Nepůjčovala. Ale kupovala jako dárek. Až skutečnému. :)
A kupuji jako dárky dál. No, důsledkem jsou pak doma knihovny a police, praskající ve švech.

Text příspěvku byl upraven 25.06.18 v 22:00

denib
denib 25.06.2018 v 21:54

S bývalým jsme měli hodně podobný vkus, neustále jsme si navzájem půjčovali a četli knihy. I když já měla širší záběr a on např. odmítal i jen zkusit Pratchetta. Ale třeba historické romány jsme četli stejné. Bylo fajn si o těch knížkách pak povídat. Nebo vůbec si vyprávět co čteme. Ale Pratchetta jsem naopak objevila díky "předbývalému", který mi ho půjčil na zkoušku :-)
Jinak jsem dřív půjčovala knihy nejen partnerům, ale i kamarádům, kolegům, známým ... Naposledy jednomu doktorovi :-) Některé lidi jsem ani nemusela moc znát. Byla jsem prostě ráda, že knihy slouží k tomu, kvůli čemu byly vyrobeny. Taky jsem tak o některé knihy přišla, ale moc jich nebylo. Určitě by stačily prsty jedné ruky. Jenom Řbitov zvířátek mě mrzí, ten mi chybí. Ale ještě jsem se nevzala naděje na návrat :-)

Eicherik
Eicherik 25.06.2018 v 22:06

denib: Knihy Řbitov zviřátek jsem se nedávno zbavil. Vědět to, tak jsem Ti ji poslal. :-)

Medunkavera
Medunkavera 26.06.2018 v 04:36

I já jsem měla úúpně stejný vkus se svým manželem. Co jsme oba přečetli, to se nám líbilo. A pak jsem milovala, když jsme ten děj knihy "rozcupovali na kousky."
Jako první četl knihu manžel, protože ten dokázal přečíst knihu, která měla 600 stran během pátku - když přišel z práce - soboty a neděle.
Já to louskala několik týdnů..

denib
denib 26.06.2018 v 08:00

Eicherik: To jsi hodný. Ale jak ses mohl zbavit Kinga? Přiznávám, že jsem u něj dost nekritická :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 26.06.2018 v 08:30

Vím, že jsem přišla o knihu u kolegyně, která odešla a už nebyla kolegyní a po knize se zem slehla, byl to Pán přílivu a ani jsem to nečetla. Taky jsem přišla o cvičení na míči a to nevím vůbec komu jsem to půjčila. Pak jsem si to začala psát, takže vím, kdo a co.

denib
denib 26.06.2018 v 09:13

Marika: To mohla být dobrá kniha. Nečetla jsem, ale film se mi líbil moc.

Dudu
Dudu 26.06.2018 v 09:21

Nepamatuji si, komu jsem půjčil před lety knihu UFO. Kniha samo o sobě moc záhadná nebyla, záhadou ovšem pro mě je, u koho přistála.

Marika Vanova
Marika Vanova 26.06.2018 v 13:53

denib :je to možný, zjišťovat to už nebudu, mám na pořadu dne jiné knihy :-)



Vložit příspěvek