Filosofování pod starým mohutným dubem


Jass
Jass 26.04.2018 v 15:41

Já jsem Babičku četla asi ve čtvrté/páté třídě a to se mi moc líbila, později jsme ji měli jako povinnou četbu a znovu už jsem ji celou nepřečetla, na to asi člověk musí mít správné rozpoložení... Jinak souhlasím, že povídky jsou lepší, i když jsem je taky četla jen jednou, tak nevím... :D

Marika Vanova
Marika Vanova 26.04.2018 v 15:46

Díky za odpovědi, taky mám Babičku koupenou a uloženou, jako že bych si ji někdy přečetla, uvidíme.

denib;: kdo je " Literární barbar", jaká je definice? Možná v určitém směru jsme jím každý?

denib
denib 26.04.2018 v 15:56

Marika: Žádná definice :-) Jen pocit, když si uvědomím, kolik jsem nečetla knih, které tak nějak patří k ... nevím, jak to napsat ... k všeobecnému vzdělání? A některé ani přečíst nechci. Každopádně to vztahuji jen na sebe :-)
Ale moc velkou hlavu si s tím zase nedělám, hlavně že mě čtení baví :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 26.04.2018 v 16:15

denib: myslela jsem to z legrace, hlavně že nás to baví, jsem za ;-)

newtory
newtory 26.04.2018 v 17:50

Mojimi favoritmi z detstva sú :
Kiplingova : Kniha džunglí
Stevensonov : Ostrov pokladov
a H.Ch. Andersen s Trnkovými ilustráciami.

Raksa.A
Raksa.A 26.04.2018 v 18:11

Denib, to Putování za švestkovou vůní je jedna z mých oblíbených - čti a užij si Pitrýska!


Marika Vanova
Marika Vanova 26.04.2018 v 19:31

encyklopedie: to je trefný, je to tak, no, mohu jedině souhlasit.

Dnes jsem si udělala radost, přišel mi balík z knižního klubu, zakoupila jsem si Katalánce od Gordona za 20 korun v jednom charit. obchůdku a jednu knihu zdarma a to Hrbáče, kterého jsem jen viděla, ale mohlo by být zajímavé si ho přečíst. Akorát plno těšení, ale kde brát ten čas, hmm ;-)

denib
denib 26.04.2018 v 19:47

encyklopedie: Taky se mi tahle definice barbarů líbí :-)

Hraboshka
Hraboshka 27.04.2018 v 08:36

denib: Quo vadis se ti líbilo? Podle hodnocení asi ano... Já tu knihu prostě miluju :D

Mám teď rozečteného jiného Sienkiewicze, Ohněm a mečem, jenže když jsem v pondělí jela na kolej, zapomněla jsem ho u postele a celý týden jsem nemohla číst... :(

A k tématu knih z dětství - Harry Potter je láska na celý život. I když se k těm knížkám teď vracím po dost dlouhé době. A Vinnetoua bych si taky ráda znovu přečetla.

Richie1
Richie1 27.04.2018 v 08:46

Denib to napsal pěkně: není třeba si dělat hlavu s tím, co nebo jaký žánr čtu. Hlavně, že mě čtení baví.

Také jsem poznal pár čtenářů, kteří programově četli klasiky a chlubili se tím - a pak jsem při rozhovoru zjistil, že literatuře v podstatě nerozumí. Takže literární barbar může být i ten, co čte klasiku.

denib
denib 27.04.2018 v 08:52

Hraboshka: Quo vadis je skvělý. Měla jsem teda před koncem dost velkou spotřebu kapesníků, ale to někdy není na škodu :-) Úplně na začátku jsem si říkala, že to je moc o filosofování a že to na pět hvězdiček nebude, i když mě ostatní asi odsoudí. Taky jsem se musela srovnávat s jinou představou, kterou mám z knížky Není římského lidu. Jenže pak mě to chytlo a byla jsem polapená až do konce :-)

Harryho Pottera mám taky moc ráda. Jenže jsem jiná generace, takže v mém dětství ještě neexistoval :-) Ale je to jedna z věcí, které čtu opakovaně. Pamatuju si, že jsem byla na dovolené v Českém ráji a celou dobu strašně pršelo. Tak jsem šla do knihkupectví, kde měli už první tři díly. Do té doby jsem o něm neslyšela, tak jsem si na zkoušku koupila jeden díl a hned druhý den jsem si šla i pro dva další :-)
Akorát Vinnetoua jsem moc nemusela. Byl to až moc velký klaďák.

Hraboshka
Hraboshka 27.04.2018 v 10:02

Je super si občas poplakat u knihy... U Quo vadis jsem taky brečela dost, a to hlavně při druhém čtení - ale to bude asi tím, že mě teď celkově mnihem snáz než dřív rozbrečí každá druhá kniha, film, seriál, hra... :D

S Vinnetouem a Old Shatterhandem jsem strávila značnou část dětství. Nevím, jaké by to bylo teď, ale určitě si nějakého Maye zase někdy zkusím přečíst.

Eicherik
Eicherik 27.04.2018 v 16:06

Vyhlašuji literární soutěž o NEJZAPADLEJŠÍ ČESKOU ANEBO SLOVENSKOU DETEKTIVNÍ KNIHU.
Podmínky:
1. Musí to být kniha českého nebo slovenského autora.
2. Musí být v českém či slovenském jazyce.
3. Nesmí to být kniha z edice MAGNET (to by bylo moc jednoduché).
4. Čtenář musí knihu přečíst.
5. Čtenář musí ke knize napsat komentář (stačí i velmi stručný).
Vyhraje ten, kdo najde knihu, která má nejméně hodnocení. Ten, kdo bude knihu muset do DK přidat, má vítězství téměř jisté.
Pokud najdete knihu, se kterou chcete soutěžit, uveďte u ní do "komentáře", že s ní do této hry počítáte, aby vám ji nikdo nevyfoukl.
Prohrabte půdy, knihovny, knihotoče, knihobudky, antikvariáty, a hlavně se zúčastněte! :-)

Text příspěvku byl upraven 27.04.18 v 16:11

Marika Vanova
Marika Vanova 27.04.2018 v 16:11

To zní dobře, hmm ..už se těším na hledání.

Eicherik
Eicherik 27.04.2018 v 16:12

Ještě jsem zapomněl dodat, že je to soutěž trvající až do konce léta. :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 27.04.2018 v 16:20

Eicherik: ty jsi těma detektivkama úplně posedlý, koukám, ale nedivím se ti, taky mě baví.

Eicherik
Eicherik 27.04.2018 v 16:23

Marika: Je to tak. Posledně, když jsem v knihovně nemohl žádnou, kterou mám na seznamu najít, tak jsem začínal být zoufalý. :-D
Za chvíli se pustím do Gamache, úplně nová série. :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 27.04.2018 v 16:28

Tak do Gamache se taky pustím, včera jsem si objednala v knihovně Zátiší a v pondělí si to jdu vyzvednout, takže hurá do toho ;-)

denib
denib 27.04.2018 v 16:45

Doufám, že oba nebudete zklamaní. Ne každému se to líbí. I když já jsem z toho nadšená ...

denib
denib 27.04.2018 v 16:48

Eicherik: Obávám se, že podle počtu hodnocení se ti to bude vyhodnocovat dost špatně. Zrovna dneska dopoledne jsem na DK hledala české detektivky a opravdu spousta jich má jen jedno nebo dvě hodnocení. A jsou dokonce díky tomu v červených číslech ...

Eicherik
Eicherik 27.04.2018 v 17:41

denib: A zapojíš se? :-)

denib
denib 27.04.2018 v 17:43

Ještě nevím ...

R.E.M.
R.E.M. 27.04.2018 v 18:34

Procházím (pra))rodičovskou knihovnu a třeba objevím skrytý detektivkový poklad.

Eicherik
Eicherik 27.04.2018 v 19:45

Soutěž mě napadla dnes ráno. Zítra vyrazím (mimo jiné) na lov. :-)

Eicherik
Eicherik 27.04.2018 v 19:52

encyklopedie: Účast je samozřejmě dobrovolná. :-) Nicméně soutěž končí až s létem... ;-)



Vložit příspěvek