Filosofování pod starým mohutným dubem


keri.H
keri.H 29.11.2023 v 20:18

Eicherik: Tak na takovou knihu vánoční bohužel tip nemám.

Já mám ráda knihy se zvířaty a teď se mi líbila Hugo a Vánoce pod psa.

Dnes jsem si půjčila povídkovou knihu Na Vánoce dlouhý noce, kterou mám na seznamu už dlouho.
A dvě jsem si půjčila, protože v knihovně měli hned na začátku oddělení vánoční knihy, a to Vánoční příběh (Richard Paul Evans) a Tři vánoční dárky. Ani jedna z těch dvou knih nemá zrovna skvělé hodnocení a o to víc mě ty knihy zajímají :D

Text příspěvku byl upraven 29.11.23 v 20:18

Eicherik
Eicherik 29.11.2023 v 20:49

Mám také jeden tip. Série nazvaná Antologie štědrovečerních hororů, má již tři zastavení. :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 30.11.2023 v 10:10

Eicheriku - Jestli chceš poklidnější vraždy, tak teď jsem dočetla Vánoční vražda a jiné povídky od P. D. Jamesové a bylo to fajn.

Text příspěvku byl upraven 30.11.23 v 10:12

Eicherik
Eicherik 30.11.2023 v 18:24

Děkuji za tipy, ale ještě se po něčem poohlédnu. :-)

Eicherik
Eicherik 01.12.2023 v 17:00

Česko se nám pomalu ztrácí pod sněhovou peřinou. Z knihovny jsem si přinesl Posledního kacíře - na toho jsem hodně zvědavej. No a co vy, kde se právě nacházíte? Já jsem na Bruntálsku (Sudetenland), probíhá sametová revoluce, s tím rozdílem, že jsem ve světě, kde neproběhl odsun (vyhnání) Němců. :-)

Text příspěvku byl upraven 01.12.23 v 18:18

keri.H
keri.H 01.12.2023 v 17:08

Eicherik: Já budu začínat nějakou novou knihu, takže ještě nevím, kde budu.


denib
denib 02.12.2023 v 05:04

Když budu mít náladu na detektivku, tak budu s knížkou Farma nejspíš přelétat mezi Londýnem a Švédskem - podle anotace. A když budu mít náladu na něco vážnějšího, tak budu s knížkou Stanice Tajga přecházet mezi Dánskem a Sibiří - opět podle anotace. Vypadá to tedy, že bych teoreticky mohla za víkend stihnout čtyři státy :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 02.12.2023 v 08:25

Je to nádherný, jak sněží, všude je bílo, krása, ale když jsem jela v noci pro americkou dceru na maturák, musela jsem se modlit a zpívat, jak jsem se bála :-)
Potřebuji doplnit ještě čtyři body výzvy a tak se pouštím do bodu s místností v názvu, budu číst o jedné anglické knihovně, které hrozí uzavření a vyplouvá na povrch, jak i jiným způsobem knihovna plní potřeby.

keri.H
keri.H 02.12.2023 v 09:50

Marika: To se ti nedivím. My jedeme bráchovi na maturák a jsem ráda, že řídit nemusím.

Hodně štěstí s plněním těch čtyř bodů. :) Já nemám splněné dva body a ani je nesplním, ani do jednoho bodu se mi nechce.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.12.2023 v 10:12

Já ty zbylé tři témata nechám větru, sněhu a vzpomínce. Co je v plánu na prosinec, budu ráda když přectu, což je moje osobní výzva. Dočíst do konce roku všechny půjčené knihy z knihovny. Tahle výzva je ta důležitější ;)
Navíc je každý týden je v kině alespoň jeden film a vod nás v prosinci taky nebudou šetřit.

Text příspěvku byl upraven 02.12.23 v 10:26

Ulriška
Ulriška 02.12.2023 v 10:46

A mně to letos snad konečně po letech knižního půstu vyjde. Změna práce = nová chuť do všeho, čtení nevyjímaje. Jsem tak ráda.

Terror
Terror 02.12.2023 v 11:07

Jak to vzhledem k totálnímu zasypání sněhem vypadá, ke knize se dneska nedostanu, jinak bych zkoumal potrhlost Neila Gaimana v jeho kratších povídkách. Je to poslední kniha mé osobní výzvy - Každý měsíc přečíst alespoň jednu knihu z nakladatelství Polaris. Výzvu všeobecnou už mám splněnou a fandím všem, kterým chybí už jen kousek, aby se jim to povedlo. :) A těm, co už to vzdali, přeju hodně štěstí v té příští.

Eicherik
Eicherik 02.12.2023 v 12:41

Já splním ještě jeden bod výzvy a zůstane mi jich šest nesplněných. Bude to stejný výsledek jako v roce 2019. Těch 70% beru jako takovou hranici, pod kterou se nechci dostat. :-)

Eicherik
Eicherik 02.12.2023 v 12:48

denib: Koukám, že jsi četla Dagona, máš už nějakou zkušenost s Lovecraftem? :-)

denib
denib 02.12.2023 v 16:03

Eicherik: Pár povídek jsem kdysi četla, ale samostatně. Teď poprvé to byl celý svazek. Fakt se mi to líbí. Ale problém je, že už nejsem moc povídkový typ. Než se do toho zaberu, už je konec :-)

Eicherik
Eicherik 02.12.2023 v 16:15

denib: Tomu rozumím, Lovecraft byl povídkář. Na jednu stranu je to škoda, román který by měl 600 stran a byl by napsán jeho rukou nebo v jeho stylu by byl určitě fantastický. Na druhou stranu díky alespoň za jeho nemocné vize a krátké pohledy do zvrácených světů. :-)

keri.H
keri.H 06.12.2023 v 18:49

Marika: Bude další kniha od Terezy Bartošové, půjdeš do toho? Já si jí určitě chci přečíst. :)

https://www.databazeknih.cz/knihy/dcerina-kletba-527783

Marika Vanova
Marika Vanova 07.12.2023 v 08:36

Eicheriku - to si piš, díky za info, ještě jsem si toho nevšimla. Příbram není tak daleko a mám tam kamarádku, tím víc to ráda čtu.

Eicherik
Eicherik 07.12.2023 v 20:00

Zítra mě čeká po práci cestování, tak zadám páteční anketu již dnes. Kam se zítra díky knize chystáte?
Já se vypravím do roku 1945, do Beskyd mezi partyzány. (Smrt si říká Engelchen) :-)

Terror
Terror 07.12.2023 v 20:06

Jsem a ještě nějaký čas budu jezdit na praseti v Souzených zemích. (Praví bastardi).

keri.H
keri.H 07.12.2023 v 20:21

Já se nacházím a budu nacházet na území Prahy (Zlodějka příběhů - M. Klevisová).

Marika Vanova
Marika Vanova 07.12.2023 v 22:45

V audio verzi jsem v Plzni s královským písařem Jiřím Adamem z Dobronína a řešíme mordy. Jinak se budu rozhodovat zítra, do čeho se pustím v tištěné podobě.

denib
denib 08.12.2023 v 04:35

Jsem po válce v pohraničí ve Sklářích (Sudetský dům II).

alekis
alekis 08.12.2023 v 15:59

Ještě pořád jsem na Modrém ostrově a čtu s gustem už potřetí drsnou fantasy Kroniky Fey. Tam je tolik děje, že jsem od minula možná až 3/4 zapomněla, a teď si čtení užívám jako poprvé.

Ať neplevelím, tak jedním vrzem ještě zimní verš :-)):

V zimě je ticho na dědině...
Kdo nikam nemusí, je doma u kamen.
Pes by chtěl z dvorka aspoň do předsíně...
Je dlouhá noc a krátký den.

Na svazích stojí zabílené smrčí
jak vojsko, co se zimy neleká.
Slunce se za šedými mraky krčí,
k jaru je ještě cesta daleká...

Někdo má zimu nerad a někdo ji má rád...
Každopádně, za dveřmi je zimní slunovrat! :-)

Eicherik
Eicherik 08.12.2023 v 19:22

keri.H: Dobrá volba. :-)



Vložit příspěvek