Filosofování pod starým mohutným dubem


denib
denib 23.04.2023 v 06:13

Marika: To zní skvěle! Užij si výlet :-)

keri.H
keri.H 23.04.2023 v 07:30

Marika: Užij si to. :)

Eicherik
Eicherik 23.04.2023 v 08:14

Marika: Užij si to. Blešáky mám rád, protože je tam spousta zajímavého harampádí. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 24.04.2023 v 09:02

Nepřekvapuje mě, že o sobotě jsem tady mluvila jenom já. Ale dost mě překvapilo, že nikdo nemluvil o včerejšku. Na knižní databázi. Já byla v práci, tak si to dodatečně oslavím dnes. A asi i utratím pár penízků za objednávku nových milovaných blbůstek. Srdíčko :)

keri.H
keri.H 24.04.2023 v 12:30

Lenka: V sobotu bylo krásně, tak jsem trávila čas venku v přírodě a grilovačkou a včera jsem se věnovala čtení, tak nebyl ani čas. Chtěla jsem dočíst knihu Děti nade vše. :) Dost zajímavé téma současné doby.
A popravdě nějak ty světové dny ani nesleduju.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 24.04.2023 v 12:46

keri.H: takže ten Světový den knihy jsi v neděli i tak prožila :)


Marika Vanova
Marika Vanova 24.04.2023 v 20:11

Eicheriku na blešáku bylo opravdu hodně harampádí, dokonce jsme našli i dřevěný korbel se Švejkem a To chce klid :-)

Dneska jsem si početla v kavárně Espreso house v Kodani u kafíčka a dánských specialit, no nemělo to chybu :-D

A teď už sedíme na letišti a těšíme se domů :-o

Eicherik
Eicherik 25.04.2023 v 23:15

Marika: Knížka a kafíčko v Kodani to opravdu nemá chybu. :-)

Eicherik
Eicherik 28.04.2023 v 15:56

Máme tu páteček a prodloužený víkend. V jakém knižním světě se budete nacházet? Já budu v Ústí, protože Ústí není Praha (Milenci & vrazi). :-D Bude to asi trochu drsný příběh. Zajímavé je, že kniha vyšla v roce 1969, když to tu bylo ještě trochu volnější a potom až v roce 1990 za nového režimu. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.04.2023 v 16:01

Mě se nic prodlužovat nebude, to až příští týden, když je zavřeno v obchodech, takže budu celou příští neděli koukat jak lidi nakupují jak na celý týden, když je zavřeno jenom jeden den :D

Já asi knihu nestihnu. Nový seriály, naštěstí ne z netflixu, takže ne všechny díly, dva nové filmy a jak se znám, vyhrabu ještě nějakou novinku na víkend, o které jsem nevěděla :D

Text příspěvku byl upraven 28.04.23 v 16:12

Marika Vanova
Marika Vanova 28.04.2023 v 16:10

Budu v pondělí v práci, takže také žádné prodloužení.
Začínám knihu Terapie a vlastně nevím, do čeho jdu, kde to bude, kdo tam bude, mám se na co těšit.

Terror
Terror 28.04.2023 v 18:50

Sice mám prodlouženo, ale jestli bude chvilka na čtení, to teda netuším. Ale mám rozečteného Kinga, tak asi budu bloumat všemožně s ním. Ach jo, když on je takový dobrý průvodce... :)

denib
denib 28.04.2023 v 20:23

Rozhodně bych ráda dočetla Genesis od Cartera, což znamená, že bych měla být v Los Angeles. Jen uvidím, jestli nezmeškám letadlo :-)

keri.H
keri.H 28.04.2023 v 20:32

Mám prodloužený víkend až do středy, tak se určitě najde nějaký ten čas na čtení. Buď se budu pohybovat v národním parku v Sierra Nevadě, kam jsem jela kempovat se skupinkou kamarádů (Kudy ke hvězdám) nebo se budu toulat s Knihonošem uličkami města a nosit čtenářům knihy. :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.04.2023 v 10:44

Co si takhle v sobotu poblbnout?
Já vím, já vím, bylo to už jako téma ve výzvě, ale proč si nehrát dál?
Jaká kniha, jaký film vyšel v roce vašeho narození? A je to zároveň něco, co je vaše oblíbené?
(Zde bych raději operovala s originálním rokem vydání, ale je to na vás. Tedy, pokud někdo napíše...)
(Taky se svěřím, ale chci to mít mimo tenhle příspěvek.)

Text příspěvku byl upraven 29.04.23 v 10:49

Eicherik
Eicherik 29.04.2023 v 12:26

Lenka: Jdu do toho. Postupně si budu vzpomínat. :-) U mě je problém, že jsem se narodil na začátku normalizace. Narodit se o pár let dříve, byl by výběr větší. ;-) Píši jen ty oblíbené.

Kniha: Případ jantarové komnaty, Policie pomo pije

Film: Hogo fogo Homolka, Na kolejích čeká vrah, Ucho

Text příspěvku byl upraven 29.04.23 v 13:17

Calypso
Calypso 29.04.2023 v 13:20

Jako každý rok toho bylo dost, favoritem je 'Romancing the Stone' (Honba za diamantem) a 'Paris, Texas' (na třetím místě třeba 'Ghostbusters' nebo 'The Terminator').

Knížky - moderní klasiky 'Nesnesitelná lehkost bytí', 'Neuromancer', 'Parfém bláznivého tance'.

Terror
Terror 29.04.2023 v 14:30

Z knížek jasně vede Prokletí Salemu od toho autora, no... však víte. :)

Filmy jsou tři. Monty Python a svatý grál, Čelisti a Přelet nad kukaččím hnízdem. V pořadí, jak jsem je napsal.

denib
denib 29.04.2023 v 17:05

Z knih určitě Osvícení od Kinga. Pak třeba ještě Vlastní životopis - Agatha Christie, Sahara všedního dne - Pavla Jazairiová, Přetížení - Arthur Hailey, Postřižiny - Bohumil Hrabal... radši už dál nebudu hledat :-)

U filmů si nějak nemůžu nic moc vybrat...

Marika Vanova
Marika Vanova 29.04.2023 v 18:41

Knihy z roku mého narození - Malý muž a velká žena, což jsem nečetla, ale seriál mám ráda
- Jak jsem potkal ryby
- Rané případy Hercula Poirota
- Ztracená čest Kateřiny Blumové - to jsem četla, když byl rok narození ve výzvě

A filmy - Jáchyme, hoď ho do stroje
- Drahé tety a já
- Jak utopit doktora Mráčka
- Jestli se rozlobíme, budeme zlí
- Robinsonka
- Skleněné peklo
- Vražda v Orient expresu
No koukám, že hodně pěkné filmy, na Šimona a Matouše jsem ráda koukala.

keri.H
keri.H 29.04.2023 v 19:36

Kniha:
Báječná léta pod psa (nečetla jsem)

Film:
Sestra v akci - můj oblíbený film
Sám doma 2 - jako malá jsem ho sledovala často, později už mě to moc nebavilo
Kačenka a strašidla - taky býval můj oblíbený film. :)

Skallarix
Skallarix 29.04.2023 v 20:35

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

vas
vas 29.04.2023 v 21:02

Dobrý večer přátelé,
tak jsem si zase jednou zaskotačil na vlnách Databáze a stvořil jsem dadaistický textík. Třeba vás pobaví.
Ad Srdcervoucí článek v Reflexu o Aleně Mornaštajnové aneb kritika kritického časáku, plného kritiků
Časopis Reflux, podoben jedovatému tropickému slimáku, matlá přičinlivě svůj kritický sliz nejenom po knize paní Mornaštajnové, ale i po celém širém okolí. Sám jsem před časem dostal jednu kapku toho neřádstva do oka (docela to svědí). Reflux si však také zasviní tu svou drobátko nechutnou kluzkou cestičku, kterou mu dláždí literáti světového významu. Nevěříte? Co tak třeba květomluvná redaktorka a spisovatelka Adéla Knapová? Ta si nalévá kávu prudkým zdvihem slonovinově zbarvené varné konvice a syčivě bublajícím vodopádem průsvitné horkosti si plní svůj maličký, filigránskými rytinami zlatavě zdobený šálek, plný kolumbijské voňavé černi, jež se varem a kostkami třtinového cukru mění v ostře tříštivou sladkost vln hlubokého Černého moře a přitom slyší křik racků, hned po prvním lahodném doušku, který ji lehce podráždí patro i jemné chřípí. Nestačí? Tak tedy přidám jiného velikána a zároveň nositele prestižní ceny Hvězda Reflexu. Infantilně nasládlý poeta Tomáš Zdechovský, jehož kapky medu jsou dávkovány maličkým, ale velmi jedovatým žihadýlkem je už přece persona formátu Rimbauda či alespoň Goetheho. Věru nebezpečná literární smetánka, s níž se není radno dostat do křížku:) Že tomu nerozumíte, to ale přece vůbec nevadí. Od toho kritika kritiky přece je.

Text příspěvku byl upraven 29.04.23 v 21:12

Skallarix
Skallarix 29.04.2023 v 21:05

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.04.2023 v 21:10

Aby to na někoho nezůsobilo, že se za své stáří stydím...
No, možná jo, nejlepší film všech dob je z roku 1991. A všichni snad ví, který to je ... a druhý nejlepší z roku 1984. A všichni snad ví, který to je ... Já vám ty roky tak závidím!!!!!

Moje knihy:
Norské dřevo (už se těším na druhé přečtení, když jsem se do autora pročetla)
Tommyknockeři (na tuhle knihu se táák straně moc těším!!!)

Moje filmy:
Olověná vesta (první shlédnutí mi dost změnilo tehdejší léto)
Ztracení chlapci (naprostá klasika. Tam asi začala ta závislost na Kieferovi Sutherlandovi)



Vložit příspěvek