Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


denib
denib 14.04.2023 v 04:37

Ahoj všichni. Prší a prší, máte na víkend jinou náplň než číst knihu? Jakou? A pokud budete číst, jaké pohodlí si u toho uděláte? A co budete číst? Do jaké postavy se vžijete?

Část víkendu budu asi výtvarničit. Ale část budu uvelebená v křesle, zachumlaná v dece, nohy samozřejmě nahoře :-) Vedle sebe budu mít konvičku čaje. No a v rukou knihu :-) Asi budu číst Zrádné mlhy, které jsem teprve začala, ale už mě to chytlo. Vžívám se do cca 12tileté holky, co ráda čte a teď je dost smutná. Jsem na začátku, ale hádám, že mě asi čeká něco hrůzostrašného a nadpřirozeného. Uvidím. A taky Výpravy do divočiny, které mám rozečtené už delší dobu. Fakt zajímavé čtení. Tam se teda moc nevžívám. Možná do lenochoda :-)

keri.H
keri.H 14.04.2023 v 05:17

denib: Uvidím, jak bude. Možná dám procházku. Třeba kouknu na nějaký film. A číst budu určitě taky. :) Budu číst A každé ráno je cesta domů delší a delší, vžiju se do Noaha s dědou a jejich povídání. :)

Marika Vanova
Marika Vanova 14.04.2023 v 15:07

denib - čtení mi asi moc nevyjde, kromě několika stran před spaním v posteli, což je absolutní každovečerní nutnost, než mi spadne kniha na hlavu. Máme tu taneční line dance festival s lektory z Anglie a tak protančím víkend.

keri.H
keri.H 14.04.2023 v 15:27

Zašla jsem si do knihovny a přinesla si domů 5 knih, tak uvidím, jaká bude další po té, co mám rozečtenou. :)

Eicherik
Eicherik 14.04.2023 v 16:21

denib: Čtení zabere velkou část víkendu. Začínám s knihou Let duchů. Určitě si mezi čtením udělám kafe. A taky si ke čtení pustím novou muziku. :-) Já se do postav nevžívám, ale vtírám se k nim jako nezvaný parťák. ;-) Musejí mě vzít všude sebou. :-D

denib
denib 14.04.2023 v 17:50

keri.H: Je fakt, že tahle kniha od Backmana je krátká. Na celý víkend nevystačí ani s procházkou :-) Tak přeju, ať tě ta další taky baví :-)

Marika: Tancování zní taky dobře, užij si to :-) A čtení před spaním taky :-)

Eicherik: A vtíráš se ke všem? A když se do nich nevžíváš, prožíváš to s nima? Třeba když je dobře napsaný horor, bojíš se?


denib
denib 14.04.2023 v 18:01

Eicherik: Koukala jsem na anotaci Letu duchů. To bys mohl pokračovat ve vlákně Práve čítaný príbeh...

Eicherik
Eicherik 14.04.2023 v 18:11

denib: Vtírám se ke všem a všechny zážitky s nimi prožívám. Horor beru spíše jako zajímavý příběh. U knihy se bohužel bát neumím. Miluji fantazii, ale až tolik se do příběhu vžít nedokážu. Pravda ale je, že se bojím o některé postavy, které se v příběhu vyskytují. Pokud v příběhu zemřou, beru jejich smrt jako opravdovou. Pokud je mi ta postava sympatická, tak je mi jí líto. :-)

Text příspěvku byl upraven 14.04.23 v 18:27

Eicherik
Eicherik 14.04.2023 v 18:14

denib: To je pravda, jestli mě někdo nepředběhne, tak se ještě dnes zapojím. :-)

P.S.: Byl jsem v Africe a brzy budu v Amazonii. :-)

Text příspěvku byl upraven 14.04.23 v 18:17

denib
denib 14.04.2023 v 18:28

Eicherik: Díky. Bála jsem se, že jsem to vlákno zasekla :-)

Terror
Terror 14.04.2023 v 19:58

O víkendu, pokud se ke čtení dostanu, se budu nudit na planetě Zemi s Ludmilou Vaňkovou. Nohy si u toho pověsím na strop, poleju si hlavu kafem a budu číst vzhůru nohama. To je ideální poloha. Vžívat do postav se radši nebudu, jsou to samí vocasové. :)))

Eicherik
Eicherik 14.04.2023 v 21:15

Terror: Naštěstí je mezi námi alespoň jeden, kterej to má v hlavě srovnaný. :-D

R.E.M.
R.E.M. 15.04.2023 v 00:48

denib - po pár hodinách jsem teď dočetla Sběratelku parfémů. Nemohla jsem se odtrhnout... :) Moc se mi líbily
popisy vůní, parfémů. Vůně vzpomínek a zážitků, lidí.
Představa mít schopnost vytvořit parfém, sladit několik druhů vůní dohromady, spojit je v harmonický celek, je lákavá. :)
S hlavními postavami jsem navštívila Paříž i Londýn...

Mám volný víkend, takže je (a bude) čas i na čtení.
Čtení je synonymem pohody, takže kniha a káva nebo čaj, křeslo, teplo... Zkrátka pohodlí.

Text příspěvku byl upraven 15.04.23 v 00:51

denib
denib 15.04.2023 v 06:00

R.E.M.: Hned jsem si tu knížku dala do hledáčku. Přečetla jsem si i nějaké komentáře a připadá mi zajímavá. A přitom by mě normálně odradila obálka.

alekis
alekis 15.04.2023 v 18:35

Tento víkend jsou pravoslavné Velikonoce, pokud je zde někdo v pravoslavné církvi, tak Sretan Uskrs, Sreken Veligden, Hristos voskrese (to ale až zítra).
:-)

Eicherik
Eicherik 15.04.2023 v 20:02

Po nějakém čase jsem opět v Amazonii. Vyskytují se tu kajmani černí. Jedna z postav popisuje kajmana jako krokodýla na steroidech. :-D

R.E.M.
R.E.M. 15.04.2023 v 20:53

Dnes jsem s knižními hrdiny na území kmene Bojů - v Boiohemii (tedy i na našem území) a v Římě. Dvě povídky jsou o králi Marobodovi.

Text příspěvku byl upraven 15.04.23 v 20:56

Eicherik
Eicherik 15.04.2023 v 21:11

R.E.M.: Na tuhle knihu se chystám téměř sedm let. Marobud je snad moje nejoblíbenější historická postava. :-) Až tam mě to nalákalo, že jsem si knihu hned objednal. :-D

Marika Vanova
Marika Vanova 16.04.2023 v 17:16

denib - tanec byl skvělý, strávili jsme s ním asi 15 hodin, všechno mě bolí, hlavně nohy zespodu, ale jsem spokojená. Sice si všechny tance nepamatuji, ale snad si to zopakujeme na dalších trénincích, i když tam zase pilujeme vystoupení, no, je furt, co dělat. V pátek jsem byla schopná se jen zrelaxovat u telky a včera jsem se dostavila domů o půlnoci, takže čtení už nebylo. Teď jsem si konečně sedla ke kafíčku a popadla do ruky Sudetský dům od Javůrka, na něj se už dlouho těším, tak s chutí do toho.

Text příspěvku byl upraven 16.04.23 v 17:17

Eicherik
Eicherik 21.04.2023 v 21:16

V noci samainu, který je nejvýznamnějším svátkem roku, nevychází nikdo ze svého obydlí, většinou z něj nevystrčí ani nos. Je to jediná noc v roce, kdy se setkává a prostupuje svět mrtvých a svět živých.
(Anna Bauerová - Srdce v kamenném kruhu)

Eicherik
Eicherik 22.04.2023 v 09:59

Venku je nádherně. Z knihobudky jsem si přinesl Páralův román Milenci & vrazi. První vydání. :-)

Text příspěvku byl upraven 22.04.23 v 09:59

R.E.M.
R.E.M. 22.04.2023 v 15:10

Eicherik: Už čteš Srdce v kamenném kruhu? První dojmy?

Eicherik
Eicherik 22.04.2023 v 16:29

R.E.M.: Přečetl jsem asi sto stran. Hodně mě to baví. Představuji si ty mnohé kmeny, národy a etnika, které tuhle zemi obývali před námi. :-) Při troše štěstí jde nalézt pod nějakým kamenem nebo v hlíně nějaké stopy po těchto dávných obyvatelích. :-)

Zároveň si nemohu nepoložit otázku. Může někdo, nějaký historik nebo spisovatel skutečně rekonstruovat jak tehdejší společnost vypadala? Některé vlastnosti lidí jsou asi stále stejné, ale jaká byla tehdejší mentalita? Může nějaký spisovatel popsat věrohodně tehdejší dobu? :-)

Text příspěvku byl upraven 22.04.23 v 16:31

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.04.2023 v 20:03

Včera odvysílali poslední díl minisérie Předzvěsti. Za sebe naprosto doporučuji. Tak pokud vás zajímá (i jindy než zrovna dnes) téma následků klimatických změn nejen ve světě, ale taky v rámci následků lidských životů (tak jste to nejspíš viděli), tak se koukněte. Vážně dost silný materiál.

Marika Vanova
Marika Vanova 22.04.2023 v 22:15

Zdravím všechny poddubáky z Kodaně, je tu krásně, jezdíme na kole, takže na čtení času moc není, do kufru jsem ale stejně přibalila čtečku. Dneska jsem litovala, že neumím dánsky, byli jsme na trhu a blešáku dohromady a tam bylo i spousta knih.

Text příspěvku byl upraven 22.04.23 v 22:16



Vložit příspěvek