Čtení na pokračování 2 (neboli level 1)


Skjaninka
Skjaninka 31.07.2013 v 11:16

Koka, presne tak, to kamarátstvo tam nie raz spomenul.

Thanyss
Thanyss 31.07.2013 v 11:17

Koka: krásně jsme se sešly :)
A já jsem si říkala, co se nám nightlybird snaží říct :) Chytrý to člověk...

Koka
Koka 31.07.2013 v 11:19

Nighlybird v tom příspěvku tvrdil, že minimálně "tři kamárdy by nám mohl jmenovat" Kde jsem měla oči? Ale dobře, že to neudělal, alespoň vzniklo napětí, které, doufám, teď Thanyss další ukázkou jen vystupňuje :-)

Text příspěvku byl upraven 31.07.13 v 11:19

Thanyss
Thanyss 31.07.2013 v 11:33

Tak trošku napětí:

Na první pohled se mi chodba zdála prázdná, ale po několika krocích se proti mně vynořila ze stínu jakási postava. Byl to muž v černém saku a proužkovaných kalhotech; přes sako měl oblečen rozepnutý bílý bavlněný plášť. Usoudil jsem, že jde o jednoho z nemocničních lékařů - ale zarazilo mě, že se krčí u zdi a nahmatává si cestu napřaženou rukou.
"Haló, vy tam?" řekl jsem.
Rázem se zastavil. Obrátil ke mně popelavý, vystrašený obličej.
"Kdo jste?" zeptal se nejistě.
"Jmenuji se Masen," odpověděl jsem. "William Masen. Pacient z pokoje č. 48. Jdu se podívat, co se to -"
"Vy vidíte?" přerušil mě zprudka.

Doufám, že vodítek jsem tam dala dost a uhodnutí bude otázkou chvíle. :)

Koka
Koka 31.07.2013 v 11:36

Den Trifidů. Ta slepota jej prozradila!

Thanyss
Thanyss 31.07.2013 v 11:37

Trefa! Koka pokračuje.


Koka
Koka 31.07.2013 v 11:52

Na četná přání velectěného publika uvááádíííme:

Kde že se to všechno začalo? U potůčku v husté trávě. Tesařík se právě stěhoval. Víte, to je ten brouk s dlouhatánskými vousy. Vezl na trakářku dlouhé klády, hrozně vzdychal a nerovnou cestu před sebou ohmatával svými vousisky. „Daleko? Daleko, strejčku? ozvalo se nad ním. Tesařík se ohlédl nalevo, napravo, pak nahoru. Podívejme se! Na prohnuté trávě nad ním se houpal mravenec a rovnal si puntíčkovanou červenou pentli kolem krku. Na mou duši, zdálo se, jako by se tesaříkovi poškleboval.
„Jen se houpej, jen se škleb! zavrčel tesařík. „Kdybys mně šel raději pomoci …

Thanyss
Thanyss 31.07.2013 v 11:57

No jooo, to je ten černej týpek s červeným šátkem :)

Koka
Koka 31.07.2013 v 11:58

Thanyss: myslíte Červený a černý? :-))) Ne, Stendhal to není :-)))

Thanyss
Thanyss 31.07.2013 v 12:08

A sakra... Těsně vedle :) Kde máme Marwina, aby to rozseknul?

Skjaninka
Skjaninka 31.07.2013 v 12:38

Asi je to blbosť, ale prvé čo ma napadlo je Ferda mravec. (A teraz sa fakt smejem)..

Thanyss
Thanyss 31.07.2013 v 12:41

A Marwin má po ptákách... Teda po mravencích :)

Koka
Koka 31.07.2013 v 12:45

Janinka, nesmej sa, je to vážna vec (pozri sa do tohoto vlákna tak o jednu stranu späť a pochopíš!)(
Prihorieva, až horí, ale ešte treba upresniť konkrétny knižný titul, lebo meno hlavného hrdinu ešte neznamená, že je to i názov knihy :-/

Text příspěvku byl upraven 31.07.13 v 13:00

Skjaninka
Skjaninka 31.07.2013 v 12:53

Tým smiechom som to myslela úprimne, že som sa pobavila, pretože niečo ako Ferda by mi bez tohoto pripomenutia nevyvstal v pamäti.
Sekora o ňom toho popísal viac a konkrétny názov titulu naozaj neviem. Jednu knihu aj vlastním, ale tá je už dávno odložená v krabici s detskou literatúrou a je v slovenčine.

Thanyss
Thanyss 31.07.2013 v 12:54

Tak jsem koukala na Sekoru a on má Ferda více knih... No my jsme doma měli jen Knížku Ferdy mravence, ale jestli je ta ukázka odsud, tak ruku do ohně bych za to nedala :)

Koka
Koka 31.07.2013 v 12:59

Sekla jsem se, tak těžkou otázku jsem na Level 1 neměla pověsit! Ale protože Skjaninka se vlastně trefila (a to přitom není z ČR!) a k dokonalosti chybí už jen krůček nebo dva, prozradím konkrétní titul: název části této dramatické ságy zní: Ferda cvičí mraveniště.
SKJ, prosím, další kousek.

Text příspěvku byl upraven 31.07.13 v 12:59

nightlybird
nightlybird 31.07.2013 v 13:19

Jenom malá poznámka k ukázkám - nemá cenu vybrat nahodile cokoliv. Mělo by zaznít něco, co je pro děj knihy typické, nebo pro autora charakteristické. Mne si nevšímejte, moje paměť funguje poněkud atypicky - pokud tedy funguje. A hlavně musím mít knihu v ruce, to mne "nabudí".

Thanyss
Thanyss 31.07.2013 v 13:22

Mě by jen zajímalo, kolik knih ještě naightlybird nepřečetl... Moc jich podle mého nebude :)
A myslím si, že paměť máte více než funkční, protože mě nepřestáváte udivovat v tom, co vše o knihách víte :)

Skjaninka
Skjaninka 31.07.2013 v 13:22

Takže z témy bezstarostného detstva presedlám na niečo vážnejšie. Myslím, že nebude problém uhádnuť z čoho je táto ukážka:

"Pán kráčí, aby si podmanil toto město zločinu, tyranství a pýchy, a vy jste vojskem jeho! A tak jako on sám vykoupil mukami a smrtí hříchy světa, tak nyní chce, abyste vy vykoupili mukami a krví tu peleš lotrovskou!
Toto vám oznamuje prostřednictvím mých úst.”
A rozpřáhl ruce a obrátil oči vzhůru. Shromážděným takřka umlkla srdce v hrudích, protože ucítili, že jeho zrak vidí něco, co nemohou spatřit jejich zřítelnice smrtelníků.
Tvář se mu změnila a zalila se jasem a on hleděl vzhůru chvíli mlčky, jako by oněměl nadšením, ale pak uslyšeli jeho hlas:
“Přišel jsi, Pane, a ukazuješ mi cestu svou! Jak to,
ó Kriste! Nikoli v Jeruzalémě, ale zde v tomto sídle satanově chceš založit sídlo své? Zde, z těchto slz a z této krve chceš vystavět chrám svůj? Zde, kde dneska vládne Nero, má stanout věčné království tvé?"

Thanyss
Thanyss 31.07.2013 v 13:25

První, co mě napadlo bylo Quo vadis...

nightlybird
nightlybird 31.07.2013 v 13:29

Máš dobré nápady, je to někde u konce. Jak ti potvrdí Skjaninka.

Skjaninka
Skjaninka 31.07.2013 v 13:31

Klárka, napadlo ťa správne, takže sa tešíme na tvoj ďalší príspevok.

Thanyss
Thanyss 31.07.2013 v 13:51

Tak tedy z jiného žánru, ale mělo by to být stále jednoduché.

"Je to sice záslužná činnost, ale zachraňování holčiček už se mi poněkud zajídá, šla bych radši do něčeho pořádného," Kristýna zastrčila klíčky do zapalování a zelená stodvacítka chytla na první škrtnutí: "Zachraňování dětí, to zas bude mít náš spisovatel o čem klapat."
"Zítra, nejpozději pozítří to myslím zajímavé být začne. Možná až přespříliš," Postrach přitáhl holčičce spící na zadních sedadlech deku až k bradě. "Ostatně, aby to zajímavé nezačalo už dnes... bude se ti po té ráně do hlavy dobře řídit?"
"Neměj péči."
Tmavozelený kocour ležel pod zadním oknem a hlasitě předl.

Skjaninka
Skjaninka 31.07.2013 v 14:31

Absolutne nemám poňatia o tom, čo to môže byť. Ale je mi jasné, že sa jedná o českého autora/autorku. Každopádne tmavozelného kocúra by som si pamätala, keby som danú knihu čítala, takže som zvedavá, čo z toho nakoniec bude.

Koka
Koka 31.07.2013 v 15:41

Ta zelená stodvacítka mi připomíná něco od Šabacha, ale ten zelený kocour mi zas evokuje spíše Chagalla :-). Tak nevím.
A je ta stodvacítka vůbec škodovka? Nemělo by se přesně uvádět typové označení a případně i výrobní číslo, aby tu jeden zbytečně nelelkoval?

(Dnes je to - zdá se - dámská jízda, ale ta stojí za to, i když jenom v zelené stodvacítce!)

Text příspěvku byl upraven 31.07.13 v 15:42



Vložit příspěvek