Čtení na pokračování 2 (neboli level 1)

DISKUZE » Volná diskuze


herdekfilek
herdekfilek 12.08.2013 v 11:56

tamilo, tamilo, jest ti předurčeno vložit další ukázku. hurej!

tamila
tamila 12.08.2013 v 12:11

V tomto okamžiku zazněly zvenčí do úplného ticha slabé krátké údery, jako by našlapovaly
dětské nohy, zprvu z dálky, pak se blížily, zněly stále silněji a teď se změnily v klidný pochod
mužů. Šli zřejmě jeden za druhým, což bylo v té úzké chodbě přirozené, a bylo slyšet zvuky,
jako by řinčely zbraně. Karel, který se užuž chtěl natáhnout na posteli k spánku, v němž by
se zbavil všech starostí o kufr a o Slováka, se poděsil a strčil do topiče, aby ho konečně
upozornil, neboť to vypadalo, že zástup právě dospěl svým čelem ke dveřím. „To je lodní
kapela,“ řekl topič, „hráli nahoře a teď jdou balit. Teď už je po všem a my můžeme jít.
Pojďte!“

eraserhead
eraserhead 12.08.2013 v 14:42

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Thanyss
Thanyss 12.08.2013 v 14:51

Já se tady poslední dobou teda moc nechytám. Začínám se považovat za literárního barbara, či co...

nightlybird
nightlybird 12.08.2013 v 18:02

Tamila tady asi není - dovolím si za ni potvrdit. Je to hned v první kapitole. Takže nás něčím vyveď z míry (Tami, promiň - ať to má spád). Jde o fragment, původně Kafkou nazvaný Nezvěstný, název Amerika mu dal až Brod v posmrtném vydání.

Text příspěvku byl upraven 12.08.13 v 18:07

kní
kní 12.08.2013 v 18:36

Thanyss, nejsi sama, jsem na tom stejně, skoro nic jsem nečetla a neuhádnu ani to, co jsem četla a co miluju! ... prostě nám nebylo dáno :)


Viki9
Viki9 12.08.2013 v 18:42

..trochu přehnaná skromnost, ne?..zvláště v tom "skoro nic nečetla"...:-D

kní
kní 12.08.2013 v 18:46

no, skoro nic z toho, co tu prosvištělo :)

eraserhead
eraserhead 12.08.2013 v 19:21

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

pajunček
pajunček 12.08.2013 v 19:58

J.K.Toole - Spolčení hlupců

Četla jsem nedávno, takže text mi byl hned povědomý, ovšem trvalo mi dost dlouho přijít na to, odkud. Doufám, že jsem se trefila.

eraserhead
eraserhead 12.08.2013 v 19:59

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

pajunček
pajunček 12.08.2013 v 20:08

"Až dokončí tuhle stavbu, bude tu stát nejhonosnější dům široko daleko. Celé přízemí bude zabírat jedna prostorná místnost, kde bude sklad. Strop bude tvořit kamenná klenba, aby přízemí nemohl zachvátit oheň. Síň, kde lidé doopravdy žijí, bude nad skladištěm a bude se do ní vcházet zvenku po schodišti. Díky tomu bude síň dostatečně vysoko, takže bude těžké ji napadnout a snadné bránit."

nightlybird
nightlybird 12.08.2013 v 21:49

Tak zase - podobně jako u Bratrů Karamazových - jde o autora a jeho (z logiky věci) nejznámější knihu. Nic mi neudělal, přesto jsem měl řadu let pocit, že mne ta četba bude bolet. Kniha je hodnocena příznivě, ze mně ale kladnou odezvu nedostane. Jen si na něj vzpomenu, ztuhnu jako sloup. Zjistil jsem ale důvod. Nechci tvrdit, že je plagiátor - jen si vypůjčil téma, které před ním způsobem, který mi zaimponoval, zpracovala jedna mně milá dáma. A tu jsem četl jako první. Teprve když byla kniha zpracována jako TV seriál, donutil jsem se ji číst (pro srovnání). Nedočetl jsem. Moje averze byla větší mé snahy.
Tož asi tak.

pajunček
pajunček 12.08.2013 v 21:50

Nikdo?
Autor psal dříve thrillery než stvořil tento historický román, který se stal bestsellerem a zde na DK dosáhl hodnocení 94% a přečetlo ho přes 300 uživatelů, byl rovněž zfilmován.

Dudu
Dudu 12.08.2013 v 22:04

Pilíře Země ?

pajunček
pajunček 12.08.2013 v 22:10

Ano, jen pro upřesnění - Ken Follett, můžeš pokračovat..

nightlybird - já ještě bohužel nemohu zhodnotit, nemám dočteno, byla to jediná kniha po ruce, z které jsem mohla vybrat ukázku, teď, když je odtajněno, můžu vědět, která "milá dáma" zpracovala téma dříve? že bych pak porovnala

nightlybird
nightlybird 12.08.2013 v 22:26

Edith Pargeter a nesouvisí to se skutečností, že napsala pod pseudonymem Elis Peters řadu historických detektivek s bratrem Cadfaelem.
Byla prostě první a pro mne zůstala jednička, případní ostatní jsou jen epigoni.

Text příspěvku byl upraven 12.08.13 v 22:27

Dudu
Dudu 12.08.2013 v 22:48

Ukázka : V jeho žilách kolovala krev pradávných Atlanťanů, jejichž zemi
pohltily oceány před osmi tisíci lety. Narodil se jako člen kmene,
který žil v severozápadní části Cimmerie. Jeho děd byl příslušníkem
jižní skupiny, ale propadl krevní mstě a aby zachránil rodinu, musel
uprchnout. Po dlouhém bloudění našel nový domov na severu.

Text příspěvku byl upraven 12.08.13 v 22:52

HTO
HTO 12.08.2013 v 22:59

REH, Nemedijské kroniky.

Dudu
Dudu 12.08.2013 v 23:09

Úplně přesně :-) Takže Conane, předávám žezlo.

HTO
HTO 12.08.2013 v 23:11

Já jsem člen Conan Society, Cimmerii bych poznal i o půlnoci.

HTO
HTO 12.08.2013 v 23:19

Conan Vítěz ho neurvale uchopil za paži a vycenil děsivě bílé zuby.
— Bojovat? zeptal se s nadějí v hlase. — Zabít? Krev? Vraždit? Masakr? Sklonil se nad Bernharda a předvedl mu mandle v monumentálním řevu. — Já Conan! Ty zbabělá krysa! Ty bojovat!
Bernharda to namíchlo. Pomalu se otočil a na tváři mu zahrál nechutný úsměv. — Tak jo! zaskřípěl. — Když jinak nedáš.
— Ty chceš bojovat? vydechl Conan zmateně.
— Co jiného, ty troubo jeden pitomá? Tak jdeme na to!
— Nikdo se neopovažuje bojovat proti Conanu Vítězi. Ty žertuješ, cizinče.

Dudu
Dudu 12.08.2013 v 23:31

Jsem nevěděl, že něco takového tady existuje. Taková parta nadšenců :-) Dnes jsem právě koukal na film, ta hudba u toho je skvělá. Myslim tím tedy starší verzi Conana.

HTO
HTO 12.08.2013 v 23:35

To existuje, už mnoho let. Celosvětová organizace, ovšem založená tady. Bohužel její zakladatel a její duše, Zdeněk Zachodil, v květnu náhle zemřel. Od jeho bratrance si ale lze přečíst: http://www.databazeknih.cz/knihy/conan-30293

nightlybird
nightlybird 12.08.2013 v 23:58

Snažíš se nás marně oblbnout, na Conana ti neskočíme.Mrzí mne ale, že jsi i ty propadl té severské takřka hysterii - kdo nečte seveřany, není čtenář. Sam běž do háje s Conanem, to je břídil, to je nic pro hafany, jako je třeba Starej Držkoun.
A to nemluvím o dalších. A chybí mi tady tyzik, aby vás bando trochu umravnil.

Text příspěvku byl upraven 13.08.13 v 00:06



Vložit příspěvek