Čtečky e-knih


Chochi26
Chochi26 27.08.2017 v 11:08

Asi ne, tak pardon.
Plaču. Je to stejně jedno.

Chochi26
Chochi26 27.08.2017 v 11:09

Já už toho musím nechat,protože už z toho blbnu... :D

newtory
newtory 27.08.2017 v 12:32

Mne sa plakám páči. Ja by som to nechal.
Neplakajte,tá čtečka za to nestojí,stroje s nami cvičia.

Text příspěvku byl upraven 27.08.17 v 12:34

encyklopedie
encyklopedie 27.08.2017 v 12:50

Elektronika si žije svým vlastním životem.... „Co se může pokazit, to se pokazí
Chochi26 - „Usměj se, zítřek bude horší.“

...podle Moorova zákona, který přibližně říká, že výkon elektronických zařízení se každé dva roky zdvojnásobí. Nové technologie slibují v tomto směru revoluční skok kupředu.....a ten krok je fotonika........

Text příspěvku byl upraven 27.08.17 v 12:50

Chochi26
Chochi26 27.08.2017 v 15:08

Jsem vděčná za vaše slova...Není to žádná tragédie, alespoň budu číst knihy z poliček :) Ano, máte pravdu, elektronika si s námi dělá co chce...

Chochi26
Chochi26 28.08.2017 v 18:20

Děkuji všem za rady i názory, reklamaci mi neuznají, mechanické poškození... Prasklý displej uvnitř.
Teď nevím, jestli si spíš koupit úplně novou čtečku, nebo si nechat vyměnit pouze displej... Uvidíme..


newtory
newtory 28.08.2017 v 18:29

Nič v zlom,ale ja by som to možno bral ako znamenie,že sa mám vrátiť ku klasickej knihe s vôňou papiera...
P.S.Ja si totiž stále nedokážem predstaviť,že by som vymenil velikánske okno do sveta a ľudí,za tú malú blikajúcu vec...

Text příspěvku byl upraven 28.08.17 v 18:31

encyklopedie
encyklopedie 28.08.2017 v 18:29

...koupit novou

encyklopedie
encyklopedie 28.08.2017 v 18:39

newtory ... za poslední roky jsem "obnovil vozový park"...koupil jsem nový stolní počítač, notas, tablet, chytrolína telefon.....ale daleko nejlepší kauf, který jsem udělal bylo, že jsem si koupil čtečku!
Tištěných knih mám tisíce.....

cecetka
cecetka 28.08.2017 v 19:06

Chochi26: vymena displeje se financne nevyplati. Je lepsi koupit novou.
Newtory: dlouho jsem se ctecce branila a dnes jsem rada, ze ji mam. To male elektronicke zarizeni se mi bez problemu vejde do kabelky, 400 strankova kniha bohuzel ne. Je lehka, takze ruce z ni neboli, pismo si zvetsim podle potreby, coz oceni vsichni, kteri jiz potrebuji cteci bryle. Nikomu ji nevnucuji, ale vyhody ctecky oproti tistenym kniham maji.

bamba
bamba 28.08.2017 v 19:56

kúpiť novú, určite neopravovať!

newtory
newtory 28.08.2017 v 20:14

Dnes je tá elektronika tak stavaná,že keď doslúži je lepšie kúpiť novú.
AD: cecetka a encyklopedie možno máte pravdu,ale ja som človek konzervatívny a držím sa hesla: "načo meniť veci,ktoré fungujú".
Ale nebudem odporovať je to vec názoru.

Baushka
Baushka 14.09.2017 v 14:00

Poradí mi někdo, prosím, jak v PocketBook Basic 2 natrvalo nastavit velikost písma a okraje? Když to u knížky nastavím, tak si to pamatuje jen pro tu určitou knížku a u každé další je to bez nastavení. Potřebovala bych to babičce nastavit na furt. Díky za jakoukoli radu

Naias
Naias 30.01.2018 v 04:27

Dajú sa v e-knihe nejaké slová zvýrazniť, povedzme podčiarknuť, tak aby to tam zostalo? A ak áno, existuje funkcia, ktorá tie zvýraznené slová nájde, alebo v tom treba listovať a hľadať ich?

Makropulos
Makropulos 30.01.2018 v 22:56

Dá se označit a pak podle záložek najít. Označí se buď podtržením nebo zvýrazněním, dá se s tím dělat leccos. Mluvím o Pocket Book. Ale předtím jsem měla Sony a ta to uměla taky.

tester
tester 31.01.2018 v 04:41

Globální nastavení velikosti, druhu, stylu písma, okraje stránek atp. ve čtečce není. Čtečka si to přebírá přímo z každé knihy zvlášť. Nejdůležitější, tj. velikost písma jde snadno změnit křížovým ovladačem na čtečce. To je výborná věc pro lidi s horším zrakem. To v papírových knížkách zatím není. Dělání poznámek a vyhledávání v textu je super. Proč číst celou knížku, když si tam zadám klíčová slova třeba VRAŽ a hned vím kolikrát se knize vraždí, nebo jméno hlavní postavy atp. A už pak mám částečný přehled o čem knížka je. To mně jinak v papírové knížce trvá mnoho hodin a kažení zraku. Pro starší lidi je čtečka výborná věcička.

Naias
Naias 31.01.2018 v 12:56

Makropulos, ďakujem.

encyklopedie
encyklopedie 31.01.2018 v 14:21

.....tester, jak jsi starej, tak jsi .....starší
Co to plácáš za nesmysl, že si čtením kazíš zrak ..... kdes na to přišl.... to možná platilo za Franty Procházky ......

tester
tester 31.01.2018 v 17:23

To encyklopedie...v papirových knihach jsou mala písmena, jak pro koho. Atd.

bh69
bh69 31.01.2018 v 19:56

navic mam pocit (mozna se mi to zda, jak hur vidim :)), ze spousta novych knizek je vytisknuta hodne titernym fontem (asi v ramci setreni papirem ..)

cecetka
cecetka 31.01.2018 v 20:14

S tim zrakem souhlasim. Nekdy je to pismo tak male, ze hledam knihu v epodobe, abych se u cteni netrapila. A u detskych knizek je to uplne nepochopitelne, proc je to pismo tak titerne :-(

kapr
kapr 31.01.2018 v 22:28

Před několika dny jsem nakonec vzdal Andersonova Avatara. Drobný font, zežloutlý papír, tisk až do středu vazby. Musel jsem knihu téměř násilně rozevírat. Půl hodiny jsem bojoval. Pak už ne.

encyklopedie
encyklopedie 31.01.2018 v 22:37

...jo, že jsou knihy tisk malý font...a houby vidíte, nemá nic společného s kažením zraku při čtení................čtením si nikdo oči nekazí

tester
tester 01.02.2018 v 03:38

Knihy vybírat podle velikosti fontu a jeho sytosti. Fonty-bledule, to je také poslední móda. Měl by to být parametr uváděný u knihy než ji koupím v e-shopu. U nákupu e-knihy tento problém není. Není nad staré dobré poctivé knihy s většími fonty. Kniha stará 50 let je čitelnější než kniha dnešní. V tom je ten pokrok.

cecetka
cecetka 01.02.2018 v 09:45

Ve svem veku uz mam pravo hure videt ;-) ale lupu si na cteni knih brat skutecne nehodlam :-D
Zminovala jsem detske knihy ... pro syna coby zacinajiciho ctenare jsem kdysi od Albatrosu koupila Maleho Mikulase. Velikost pisma jsou 3 mm. Pro 7lete dite opravdu parada. Dalsi knihy teto serie jsem uz nekoupila :-( Nastesti se syn nebrani cist eknihy.



Vložit příspěvek