Byla by, podle vás, možná cesta do minulosti?

DISKUZE » Volná diskuze


Eicherik
Eicherik 06.02.2016 v 20:32

To by vláda zakázala, protože by všichni utekli do minulosti.

knedlik
knedlik 06.02.2016 v 20:48

Pokud vím, tak zatím ne :-)

CallidusXM
CallidusXM 06.02.2016 v 20:54

BylA by podle vás možná...
Podle mě ano. Mám na to dokonce i vlastní teorii. Jestli by lidstvo vynalezlo teleportaci, mohli bychom se pravděpodobně přemístit nejen z místa na místo, ale i z alternativy A do alternativy B. A dejme tomu, že trefíme do jedné z alternativ našeho světa, kde čas jde o století později než čas naší alternativy. Je tu ale několik problémů: 1. Nemusíme zrovna trefit do "minulosti". 2. Nemusíme trefit z "minulosti" do našeho času. 3. Pokud takhle najednou zmizíme z naší alternativy, může zaměnit zmizelý organismus něčím jiným a tím úplně zruinovat naše plány na návrat. 4. Tyto skoky mezi alternativami můžou způsobit prostorovo-časový kontinium nebo ještě něco horšího. Černou díru v jiné dimenzi například. 5. Jsem si na 100% jistá, že žádný z normálních lidí nebude tuto cestu podnikat. Příliš mnoho nebezpečí.

Richie1
Richie1 06.02.2016 v 21:29

Myslím, že jednou to možné bude. Je to stejné, jako s jiným lidským pokrokem. Před tisíci lety si také lidé jen představovali, jaké by to bylo, kdybychom mohli vzlétnout ke hvězdám. Dnes už létáme (i když zatím jen v nejbližším okolí Země).

Otázka je, co to všechno přinese, až taková možnost nastane. Lidé umí každý pokrok zneužít - napadá mě třeba knížka Strážci času od Poula Andersona.
Ale myslím, že cestování časem hned tak možné nebude - ještě to určitě pár generací potrvá, než na to přijdeme. :-)

Text příspěvku byl upraven 06.02.16 v 21:31

tester
tester 07.02.2016 v 04:12

Chtěl bych do minulosti. Rozvalovat se před jeskyní a vyhřívat se na sluníčku a kolem nezdevastované příroda. Ale odpověď na otázku. Cesta do minulosti právě probíhá a vede se nám to. Vracíme se pomalu na stromy. Časem se zase budou ti co zbudou po rekonstrukci lidstva vyhřívat na sluníčku před jeskyněmi. Hlavně aby nebyly zničené všechny knížky a bylo co za zimních večerů pod loučí v jeskyni co číst.

Text příspěvku byl upraven 07.02.16 v 08:36

woodward
woodward 07.02.2016 v 10:36

Pokud bych si sebou směl vzít pivo, cigára a housku se salámem, tak proč ne?


Azizi
Azizi 07.02.2016 v 12:06

Zaujímavý dokument :)
https://www.youtube.com/watch?v=JOBk0PTnETE

bamba
bamba 07.02.2016 v 13:21

k wodward - ak by sa cestovalo časom, ako by sa menila farba salámy ?

woodward
woodward 07.02.2016 v 13:31

samozřejmě k lepšímu. takže by bylo výhodné si vzít nějakej zelenej, a než by člověk dorazil k cíli, byl by z něj salámek k nakousnutí.

jan5034
jan5034 07.02.2016 v 14:18

Počíta sa cesta na juho-východ Moravy? :)

woodward
woodward 07.02.2016 v 14:20

kamkoliv. ale musí to být do minulosti, jinak se barva salámu mění v závislosti na přibývajícím čase a na teplotě.

eva-lupen
eva-lupen 07.02.2016 v 16:22

Já cestuju do minulosti každou chvíli :-). Bohužel nebo bohudík (netuším) jen ve snech a představách. Často však dumám nad tím co by to způsobilo. Kdybych v té minulosti změnila dějiny (což by se mohlo lehce stát), tak bych se vůbec nemusela narodit a tím pádem bych nemohla odcestovat do té minulosti... Ale líbí se mi knížky, filmy, seriály na toto téma. Třeba naši Návštěvníci, Outlander, Frekvence, Zakletý v čase, Záhada vyvoleného (snad nejlepší německý film), Tajemná záře nad Atlantikem, miluju Návrat do budoucnosti...

woodward
woodward 07.02.2016 v 16:26

já tyhle příběhy moc rád nemám, protože autoři nakonec vždycky všechno zamíchají tak, že člověk neví, jestli už bylo zejtra nebo teprve bude předevčírem. ;)

eva-lupen
eva-lupen 07.02.2016 v 16:30

Já teda tenhle problém nemám. Naopak mi vše přijde naprosto logický (a pokud ne, tak je to špatný film / knížka / seriál). Ale znám lidi, co se v tom okamžitě ztrácí.

woodward
woodward 07.02.2016 v 16:31

to teď jich znáte o jednoho víc.

tester
tester 07.02.2016 v 18:01

Na cestu do minulosti-hurá na stromy jsme se už vydali. Tedy cesta je nejen možná, ale právě po ní kráčíme.

Richie1
Richie1 07.02.2016 v 18:07

Eva-lupen: velmi rád se vždy znovu dívám na skvělý český film Zítra vstanu a opařím se čajem. Tam je to cestování časem i různé paradoxy nádherně popsáno a ještě se u toho člověk ze srdce zasměje. :-)

Eicherik
Eicherik 07.02.2016 v 18:12

Mám podobný názor jako binysek. Kdyby bylo možné cestování do minulosti, tak bychom dnes potkávali cestovatele z budoucnosti. Stejně tak si dovedu představit nahlédnutí do minulosti jako na film.

CallidusXM
CallidusXM 07.02.2016 v 18:57

tester: Jak bychom se podle vás při této cestě setkali např. s Napoleonem?

newtory
newtory 07.02.2016 v 19:16

Stretnúť sa s Napoleonom nie je také ťažké:
http://blog.cognac-expert.com/bardinet-cognac-fine-champagne-napoleon-reader-found-old-bottle/

woodward
woodward 07.02.2016 v 19:24

Ovšem to není cesta do minulosti, nýbrž do nadzemských výšin. Teda když to není takovej ten "koňak" za pár šupů ze sámošky.

bamba
bamba 07.02.2016 v 21:14

blbé je ak sa vyberiem so 40 ročnou whisky.
Inak tak ako vieme do... budúcnosť, ak keby se ešte mali možnosť zamávať s minulosťou, tak by sme tu už poniektorí neboli. Alebo aj všetci nie.

woodward
woodward 07.02.2016 v 21:19

mně by se ze všech cest časem líbila nejvíc návštěva restaurantu na konci vesmíru - už jen pro ten báječný způsob financování.

R.E.M.
R.E.M. 07.02.2016 v 21:33

Mě baví cestování v čase, paralelní světy, jak v knihách, tak ve filmech. Návštěvníci (domácí), Návštěvníci (film Francie), Dům u jezera...

Ještě jsem si vzpomněla na chudáka pana Broučka, který se v minulosti setkal s husity. A tak tak, že nepřišel o život.

newtory
newtory 07.02.2016 v 21:54

Otázne by bolo, či by to cestovanie bolo také, že :
1.) cestovateľ sa stáva súčasťou "deja"
2.) cestuje len ako pozorovateľ



Vložit příspěvek