Brněnské srazy uživatelů DK


sam198
sam198 21.05.2012 v 20:48

Léto je za dveřmi a tak se pomalu blíží (zatím plánovaný) termín "velkého" brněnského srazu.
Kde?
Sraz bude probíhat v chatové oblasti poblíž Brna, konrétně v Ochozu u Brna. Je to vzdušnou čarou opravdu kousek od okraje města a spojení je více než dobré - jeden přestup při cestě z Hlavního nádraží, spojení po půl hodině. Zatím je zamluvena jedna z dvou možných chat (přespání pro 12 lidí zhruba, další pro dalších dvanáct). Autem je doprava taktéž vynikající, asfaltová cesta až k objektům.
Kdy?
Pátek - sobota. Začátek cca od 15 hodin, konec druhý den asi někdy po obědě, záleží na domluvě. Termín je již pevně stanoven a to na 22-23 červen.
Za kolik?
V ceně je pronájem objektu, jídlo a pití. (máme k dispozici ohniště). Počítám s 200kč a protože je potřeba zaplatit v pátek (1.6) zálohu, ideálně očekávám platbu předem od těch kteří jsou již 100% rozhodnuti. Číslo účtu sdělím přes zprávu, stejně jako nějakou identifikaci pro platbu.
Pro koho?
No samozřejmě pro všechny uživatele DK z celé ČR a SR, což se díky možnosti přespání snad podaří.

Prosím o předběžné projevení zájmu, ať už závazně tak i nezávazně (zkrátka pokud o účasti vůbec uvažujete).

Seznam přihlášených uživatelů:
sam198
paulhunter
valentýna
nokid
pistalka
filuta

Text příspěvku byl upraven 20.06.12 v 18:39

valentýna
valentýna 21.05.2012 v 21:06

Tož termíny mě vyhovují a zúčastním se ráda, ač su z Prahy.

Text příspěvku byl upraven 21.05.12 v 21:26

strougy
strougy 22.05.2012 v 18:58

13 či 29 by šlo, zbytek jsem v práci. A pokud by se to teda uskutečnilo v některém mně přijatelném termínu, tak bych přijel asi se slečnou, bylo by mi bez ní jinak smutno :-)

nokid
nokid 23.05.2012 v 13:46

Ale jak jsi mohl zapomenout na mě, Same? Samozřejmě se hlásím taky a myslím že v žádném z těch termínů nic nemám (ale ještě se podívám).
Pro mě ubytování NETŘEBA!

Text příspěvku byl upraven 23.05.12 v 13:47

sam198
sam198 23.05.2012 v 22:07

Nevím jestli to bude sraz přesně podle tvých požadavků, zda tvoje přísná kritéria dokážu splnit...
Ok, cena ale bude stejná (za objekt, stravu a pití).

pistalka
pistalka 24.05.2012 v 22:35

Já bych se tam taky objevil, asi :)


nokid
nokid 25.05.2012 v 13:36

Nevím co myslíš, Same. Žádná přísná kritéria a navíc "moje" nevidím. Založil sis samostatné fórum a oznamuješ termín nejméně 1 měsíc předem... Ty s tím zjevně problém nemáš (stejně jako většina nás uživatelů), na rozdíl od několika málo jedinců kteří se do mě občas kvůli tomu navážejí, neboť nechápou že jde o OBECNÁ pravidla. Navíc oni se srazů beztak neúčastní, natož aby nějaký zorganizovali.
A s platbou taky problém nemám.

sam198
sam198 26.05.2012 v 16:57

Nové informace a konkrétní termín aktualizovány v prvním příspěvku.

Text příspěvku byl upraven 26.05.12 v 17:27

nokid
nokid 30.05.2012 v 14:39

Tak jsem nalezl ještě další možnosti dopravy. Vlak zastavuje i v Židenicích, nebo je možno jít na autobus Stará Osada-Ochoz. Ti co by jeli z Pardubic, mají taky spojení poměrně pružné, ty dnešní rychlíky jedou bez zastávky až do Brna a v ideálním případě bude návštěvník v Ochozu již za 2,5 h po nastoupení do vlaku na místě.
Ale už bys mohl, Same, trochu rozvést polohu chaty, podle čeho se tam zorientujeme - bus i vlak mají společnou zastávku (rest.u Votrubů) - jak od ní dál?
Taky představa o programu, někdo by mohl vzít kytaru?

sam198
sam198 30.05.2012 v 16:48

Že bychom si jako zazpívali trempské písničky u ohně , no to snad raději ne :-D

Kituska
Kituska 01.06.2012 v 12:47

Ráda bych přijela, ale termín bohužel nevyhovuje. Jsem od Jihlavy, pracuji v knihovně a v pátek mám do 18:15, což je dlouho. Lepší by to bylo ze soboty na neděli. Tak snad někdy příště:)

paulhunter
sam198
sam198 17.06.2012 v 16:19

Poslední místa a pohých 5 dní do vypuknutí akce! Přihlašte se dokud je čas :)

paulhunter
paulhunter 17.06.2012 v 18:36

Jestli ještě někdo váháte, tak určitě přijďte!

nokid
nokid 19.06.2012 v 00:36

Někteří jsme se už viděli, ale přece jen by - alespoň pro první den - nezaškodily ony známé JMENOVKY. V Praze jsme si je donesli všichni.
Mám vzít dalekohled, je tam vyhlídka?
A jak to uděláme s kytarou...?

knihomoli
knihomoli 20.06.2012 v 19:21

Přeji Vám super sraz. Je mi to líto, přijela bych, ale nestíhám.

WEIL
WEIL 20.06.2012 v 21:53

Rád bych se na Vás tam taky koukl, ale právě jsem se vrátil z cest, a tak Vám přeji, aby jste našli společnou řeč a byla pohoda.

Jestli se nepletu, tak kdosi ještě plánoval sraz v Brně v červenci či v srpnu, tak to by mě zajímalo.

Snad se ty srazy budou opakovat.

WEIL
WEIL 20.06.2012 v 21:59

Jinak, kdo by měl zájem a je to mnohem jednodušší, než tenhle sraz, jak jsem si ho pročetl, tak je sraz v Brně - Bílovicích nad Svitavou.

Tam je možno se ubytovat v hospodě u Lišky Bystroušky, nebo na ZŠ, a kolem je krásně a dům, kde žil deset let S.K. Neumann, původně anarchista, pak komunista, pak asi jen literát...
Taky tam bydlel Těsnohlídek, je tam stále myslivna u Lišky Bystroušky atd.

Už jsem tam strávil dost času.

Doprava tam je snadná.
Vystoupíte druhou zastávku vlakem z Hlavního nádraží, hned po Židenicích, a jste v Bílovicích, malebné to části před Brnem, mimo dosah paneláků, sídlišť, v krajině romantické, avšak turisticky nepříliš využívané městem Brnem.

WEIL
WEIL 20.06.2012 v 22:06

Kdo má zájem o Brno - Bílovice, tak se organizace rád ujmu, neb je to tam velice snadné.

Navrhněte termíny...Dopředu netřeba nic platit, žádnou zálohu, platí jen ten kdo pak přijede, a jídlo si koupí v obchodě či restauraci, a prostředí je tam malebné, hodně z časů 19 - 20. století, a nikdo mnohé od té doby neopravoval, takže je to i jedinečná možnost jen tak nakouknout na staré časy, životy našich předků...

Takže kdo má zájem - červenec či srpen, tak ať mi napíše do pošty, nebo ať něco o tom napíše ZDE!

Otevírám diskusi...

paulhunter
paulhunter 20.06.2012 v 22:11

WEIL: Tím plánovaným letním brněnským srazem je tenhle. Žádný jiný nebyl v plánu. Nevím, jestli se pochodí opět v Brně, protože už teď je bohužel zájem minimální. Škoda.

WEIL
WEIL 20.06.2012 v 22:45

Aha.

Díky za zprávu.

Nedivím se, že ten zájem je slabší, protože mi přijde, že lidi jsou hodně pohodlní.
Všude.
Jsem vždy rád, když seženu někoho na trip.

paulhunter
paulhunter 21.06.2012 v 20:06

Kdybyste si to dnes ještě něco rozmyslel, tak dejmě mně nebo samovi vědět. Ještě pořád není pozdě!

nokid
nokid 22.06.2012 v 13:27

Paulhunter má pravdu, jiný letní sraz v Brně se neplánoval... (Vidíte jak je důležité mít vše rozškatulkováno...?) Další by měli udělat v Pardubicích - říjen - a pak koncem listopadu opět Brno (výroční), ale už ne v přírodě nýbrž v interiéru.
No nic, pomalu startuji do Ochozu!

WEIL
WEIL 23.06.2012 v 11:11

Pokud by se nás sešlo víc, tak by to bylo dobře.

Já to tam znám, už jsem tam strávil - Bílovice nad Svitavou - několik týdnů od r. 2004.

Výborné po stránce spoje z hlavního nádraží v Brně. Dále je tam dost pamětihodností a taky se tam dá poprocházet po okolí, takže člověk něco nachodí.
A přitom si může někam sednou, je tam pár zahrádek, a hospod - jako všude - dost.

Cenové relace všechny možný.

Bydlení netřeba zálohovat. Telefonicky bych ho zajistil, a to jak si kdo přeje. Kdo chce, tak může bydlet sám, což je asi nejlepší, za 150 Kč na ZŠ, kde je možno bydlet přes prázdniny, a dny, kdy není škola.

Kéž by se nás výsledně sešlo aspoň 5.
V centru Brna jste za deset minut, dvě zastávky vlakem.

Navrhněte termín, přibližný, a myslím, že je dost míst (Olomouc, Ostrava, atd), co to do Brna mají třeba vlakem maximálně tři hodiny, a
i z Prahy jsou to jen tři hodiny, a pak deset minut do Bílovic nad Svitavou.

sam198
sam198 26.06.2012 v 21:18

Díky všem co dorazili, ten zbytek může jen litovat. Stálo to za to, jak se určitě dočtete v blogu, který se připravuje :)



Vložit příspěvek