333 & Čtení se strýčkem Míšou na Radio1

DISKUZE » Volná diskuze


Dudu
Dudu 07.10.2013 v 20:17

Není to od Beckhama ?

Lensiiee
Lensiiee 07.10.2013 v 20:20

Nene. Tento pán je starší.

Dudu
Dudu 07.10.2013 v 20:28

Nenapsal to přímo Merson ?

Lensiiee
Lensiiee 07.10.2013 v 20:31

Nenapsal :-) autor je původně učitel a spisovatel. Tato kniha nebyla jeho prvotinou, ale v Anglii se díky ní proslavil

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 07.10.2013 v 20:40

Knížku o fotbale znám jen jednu a tohle by kupodivu mohla být ona :D Nick Hornby - Fotbalová horečka? :)

Lensiiee
Lensiiee 07.10.2013 v 20:42

Bingo :-)


MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 07.10.2013 v 20:51

Teda já dneska jedu :D Tak já vám tu fotbalovou horečku pondělní noci bohužel překazím, v mém "týmu" jich bylo na zahrání fotbalu o jednoho méně :)

Rogers byl předvolán k soudu a vskutku toho pověděl velmi málo. Celé dopoledne ho zaměstnávaly starosti o domácnost a příprava oběda. Před obědem přinesl na terasu koktejly a pak ššel nahoru, aby si z podkroví přenesl své věci do jiného pokoje. Za celé dopoledne se ani jednou nepodíval z okna a neviděl nic, co by mohlo nějak souviset se smrtí generála Macarthura. A rozhodně by mohl odpřísáhnout, žže kdyžž prostíral k obědu, bylo na stole osm porcelánových figurek.

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 07.10.2013 v 20:57

Agatha Christie, Deset malých černoušků! Góóól! :)

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 07.10.2013 v 21:01

Krásný gól, publikum jásá a Dáma s hranostajem vykopává míč :)

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 07.10.2013 v 21:08

Tak schválně - nenápadná ukázka z notoricky známého díla :)

Ten večer snědli poslední zbytky a drobty, a když se druhý den ráno probudili, uvědomili si nejdřív, že se jim pořád ještě svírají žaludky hladem a taky že prší a že místy dešťové kapky dopadají těžce na zem. To jim jenom připomnělo, že jsou také vyprahlí žízní, ale že proti tomu nemohou nic dělat: tak strašnou žízeň nemůžete utišit tím, že se postavíte pod obrovský dub a budete čekat, že vám nějaká náhodná krůpěj skápne na jazyk.

Dudu
Dudu 07.10.2013 v 21:11

To bude něco s Gandalfem a spol :-)

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 07.10.2013 v 21:15

To teda bude :)

Dudu
Dudu 07.10.2013 v 21:20

Hobit aneb cesta tam a zase zpátky.

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 07.10.2013 v 21:21

Je to tak!

Dudu
Dudu 07.10.2013 v 21:37

To je sloh :-)
Být nebo nebýt – to je otázka: je důstojnější zapřít se a snášet surovost osudu a jeho rány, anebo se vzepřít moři trápení a skoncovat to navždy? Zemřít, spát – a je to. Spát – a navždy ukončit úzkost a věčné útrapy a strázně, co údělem jsou těla – co si můžeme přát víc, po čem toužit? – Zemřít, spát – spát, možná snít – a právě to je zrada. Až ztichne vřava pozemského bytí, ve spánku smrti můžeme mít sny – to proto váháme a snášíme tu dlouhou bídu, již se říká život. Neboť kdo vydržel by kopance a výsměch doby, aroganci mocných, průtahy soudů, znesvěcenou lásku, nadutost úřadů a ústrky, co slušnost věčně sklízí od lumpů, když pouhá dýka srovnala by účty, a byl by klid? Kdo chtěl by nést to břímě, úpět a plahočit se životem, nemít strach z toho, co je za smrtí, z neznámé krajiny, z níž poutníci se nevracejí.

Koka
Koka 07.10.2013 v 21:39

Být či nebýt - kde jsem to už jenom slyšela? Nemohu si ani za svět vybavit, kdo to říkal!

Lensiiee
Lensiiee 07.10.2013 v 21:44

Člověk to zná téměř nazpamět, ale stejně, když to čtu, tajím dech. Je to nádhera!

Koka
Koka 07.10.2013 v 21:47

Stačí si dát něco ham... ham... a pak si vzpomenete!

Lensiiee
Lensiiee 07.10.2013 v 22:04

Chodí pešek okolo nekoukej se na něho :-D tato ukázka tu budu hodně dlouho

Koka
Koka 07.10.2013 v 22:11

Dala jsem si ham, ham a vzpoměla jsem si, že to říkal pan Radovan Lukavský. A krásně!

Koka
Koka 07.10.2013 v 22:32

Tak tedy, aby nám Dudu neusnul (na vavřínech), obětuji se a po dlouhém přemýšlení a pojídaní ham ham sděluji: W.S.: Hamlet.

Dudu
Dudu 07.10.2013 v 22:35

Koka, Hamlet Ti předává lebku a dej se do díla :-)

Koka
Koka 07.10.2013 v 22:49

Dala jsem si - jak jsem už psala - vydané ham, ham, a to mě inspirovalo ke zveřejnění této lahůdky:

Byl jsem v Praze sám. Moje žena odjela se synem na Moravu. Pochází z Valašska, ale rodina je rozšířena všude po Hané, a právě odtud došel tento balík, který minuv se s mou ženou skončil v mých bezradných rukou. Otevřel jsem jej a naskytla se mi zvláštní podívaná. Zprvu to vypadalo jako zasněžené jitrnice, jelita v závějích a ojíněná tlačenka, ale byl to cukr, krystalový cukr, který se dostal z provlhlého pytlíku a byl všude. Všude. Nebylo jitrnice, která by jím nebyla obalena, nebylo nepocukrovaného jelita. Nejlépe poměrně vyvázly ořechy: na kulaté věci se cukr neudrží.

Koka
Koka 07.10.2013 v 23:31

Tato jídla jsou asi na noc moc těžká, a tak zřejmě až ráno bude moudřejší večera. Dám alespoň nápovědu: autor psal své knížky jako krásný "vedlejšák", hlavním povoláním byl herec.

siena
siena 08.10.2013 v 08:17

Mě je spíš těžko z takové "škody":)

Podle nápovědy zkusím...M. Horníček - Dobře utajené housle? Už je to dávno, co jsem ji četla, takže opravdu rána od boku:)



Vložit příspěvek