Napětí, detektivky, krimi


Naias
Naias 20.02.2016 v 10:26

Originálnu zápletku použil Anthony Berkeley v poviedke Náhoda mstí (Jednadvacet detektivů).

woodward
woodward 20.02.2016 v 12:52

Vražda potřebuje reklamu POZOR, SPOILER!! - tam je velmi originální nejen zápletka (distribuce drog řízená pravidelně uveřejňovanými reklamami v novinách), ale i způsob vraždy (oběť zastřelená prakem na příkrých schodech, o kterých všichni říkali, že se na nich jednou někdo přerazí).

Text příspěvku byl upraven 20.02.16 v 12:53

vincek1
vincek1 20.02.2016 v 18:18

Příspěvek, který sem zdánlivě nepatří. Kniha Sedm divů má podtitul "Napínavý detektivní příběh plný historických záhad" a na přebalu vzadu "Napínavá detektivka atd..". Nevím, ale v detektivce podle mě má být detektiv, ale zde tak nějak chybí. Jestli jste knihu někdo četl, co vy na to.

HANKA47
HANKA47 23.02.2016 v 11:03

DOBRÝ DEN, SHÁNÍM PRO DCERU DÁREK, KNIHU do nejtemnějšího kouta. byla bych vděčná, kdy ji někdo prodával. děkuji hanka

Albina
Albina 23.02.2016 v 17:16

Nemám v oblibě brutalitu a přílišnou akčnost, a tak mně velmi vyhovovaly detektivní příběhy Jaroslava Velinského s Otou Finkem a Augustinem Velikým. Doporučuju všem, kdo má rád retro.

Michaela01
Michaela01 02.03.2016 v 13:38

Mě se hodně líbí detektivní a akční knihy.Např.Bludná sdělení od Sophie Hannah,nebo Nízký tlak od Sandry Brown.


encyklopedie
encyklopedie 03.06.2016 v 11:34

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

encyklopedie
encyklopedie 03.06.2016 v 11:38

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 03.06.2016 v 11:54

Znám ještě lepší "případ"...
ad Diskuze http://www.databazeknih.cz/knihy/ztracena-nadeje-203026

Text příspěvku byl upraven 03.06.16 v 11:56

encyklopedie
encyklopedie 03.06.2016 v 13:28

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 03.06.2016 v 15:25

Úplně takový přehled nemám, ale myslím si, že chybka možná bude v té wikipedii...I když, kdo ví? Nakonec, jsou to detektivky, tak jim přísluší trocha toho tajemna:)

encyklopedie
encyklopedie 03.06.2016 v 17:57

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

tenax
tenax 01.08.2016 v 22:40

Nový J. D. Carr česky
S radostí mohu prozradit, že po dlouhých 14 letech od posledního vydání některé z detektivek J. D. Carra v Čechách a na Slovensku (naposledy to byla "Cisařova tabatěrka" v roce 2002 - nepočítám krátké povídky ani opětovné vydáni Tří rakví v roce 2007), vyjde letos na podzim nový detektivní román.

Pro fanoušky klasické detektivky a speciálně žánru "zamčené místnosti" by to mělo být velmi příjemné překvapení. Nakladatelství Volvox Globator se chystá ve III. čtvrtletí 2016 vydat jednu z Carrovo nejlépe hodnocených detektivek - Ten, kdo šeptá (He who whispers).

Po letech tak bude mít český čtenář (a slovenský nepochybně též) možnost potěšit se dílem autora ze zlaté éry detektivního románu, který je u nás tak neprávem opomíjen. Opravdovým plusem je, že jde o detektivku, která se u anglických čtenářů pravidelně vyskytuje v seznamu 5-10 nejlepších románů od J. D. Carra.

Nezbývá, než doufat, že si fanoušci klasiky (a případně přímo fandové J. D. Carra - pro ty by to ovšem měla být samozřejmost!) nezapomenou do své knihovny detektivku "Ten, kdo šeptá" pořídit. Určitě by pak byla šance, že na další Carrův román bychom nemuseli čekat nekonečných čtrnáct let.

Esovaa
Esovaa 20.11.2016 v 08:43

HLEDÁM POMOC U FANOUŠKŮ DETEKTIVEK!

Prosila bych o pár tipů na detektivku, kde je vrahem žena :)

woodward
woodward 20.11.2016 v 09:36

Nojo, jenže to by bylo z hlediska detektivního čtenářstva neetické, napovídat ohledně pohlaví (nebo jiných charakteristik) pachatele. Každopádně třeba Rex Stout nebo Agatha Christie mají takových příběhů víc a určitě se najdou i další autoři.

woodward
woodward 23.11.2016 v 19:18

Nechci dělat zmatky na hádankových vláknech, i když tam by asi tenhle příspěvek pasoval nejvíc. Právě jsem v programu ČRo Plus objevil tenhle pořad:

20:05
Dokument

Smrt na inzerát" - tak se jmenuje 38. díl cyklu Historie českého zločinu. V říjnu 1929 plnily pražské noviny titulky o vraždě poctivého důchodce, vdovce, loupežným vrahem. Po jeho stopě začala pátrat pražská kriminálka a dva její špičkoví detektivové - ministerský vládní rada Josef Knotek a vrchní policejní rada Josef Vaňásek, .... A brzy přišli na to, že vrahem je žena. Připravila Bronislava Janečková.
Vypustil jsem pár slov, aby to nebylo tak jasný. Ale pokud se sem někdo podívá, schválně, jestli si vzpomenete, jak se jmenuje povídka a který autor tenhle případ v jedné svojí knížce zpracoval.

Koka
Koka 23.11.2016 v 19:30

To by mohl být Jiří Marek a jeden z jeho příběhů v knize Panoptikum starých kriminálních případů. Ale který případ, netuším. Žeby Lady Macbeth z Vinohrad?
Každopádně jsem při jeho hledání v DK narazila na ten nesmysl, který je zde tak častý - autor je v databázi vložený jenom pod svým občanským jménem, přičemž jsou pod jeho fotkou výhradně obálky se jménem Jiří Marek a toto spisovatelské jméno se uvádí i v anotaci. Ovšem kdyby to zde někdo hledal, hledejte Josefa Jiřího Puchweina :=)

woodward
woodward 23.11.2016 v 19:40

Ta povídka se jmenuje Přísaha a v tom prvním, černobílým TV seriálu tu vražednici (jmenovala se Anežka Vlková) hrála paní Zázvorková. V té povídce je pěkná scénka, jak pan Mrázek, když už neví na co se ptát, koho se ptát a vůbec je v koncích s fištrónem, jde na pivo a tam chlapům vykládá o jakémsi starém případu, kde se nějaká ženská pokusila okrást postaršího vdovce o jeho úspory a v tom mu dojde, že tohohle zamordovanýho by mohla mít na triku taky ona.

Majii
Majii 16.08.2017 v 14:06

Poraďťe českého autora dobrého trilleru nebo detektivky.

Hledám dobré české čtení typu pana Frýborta, něco, co vás chytí a nutí číst dál. Na chvíli chci vypnout od severské detektivky, díky za tip.

Text příspěvku byl upraven 17.08.17 v 12:43

tenax
tenax 16.08.2017 v 17:12

Z detektivek doporučuji Erbena (Kapitán Exner), Velinského (Ota Fink), Škvoreckého (poručík Borůvka).
Thrillery nejsou moje parketa, na to jsou tady jiní experti...

danazt
danazt 16.08.2017 v 18:02

V poslední domě se mi líbily knihy Ivy Procházkové (Muž na dně a Dívky nalehko). Zdravím D.L.

VladiKlaisner
VladiKlaisner 16.08.2017 v 18:51

Souhlasím s danatz, Iva Procházková a Michaela Klevisová, té má zrovna zítra vyjít nová kniha.

kenedu
kenedu 17.08.2017 v 09:02

Série od Františka Niedla, Michal Dabert. Klára Janečková, Unesená.

Dudu
Dudu 14.09.2017 v 21:01

Jsem teď nadšen z detektivek pana Velinského. Člověk pátral po kvalitním čtení mimo naše háje - a přitom zapomněl si všimnout takového domácího esa.

marlowe
marlowe 15.09.2017 v 12:59

Dudu, jako bys mi mluvil z duše!



Vložit příspěvek