Knihy, po kterých pátrám - poraďte


tinuschen
tinuschen 01.10.2017 v 18:37

Koka: dakujem

aida44
aida44 02.10.2017 v 05:51

rybizka: Kočka, která uměla číst pozpátku nebo nektera ze serie?

ivana6637
ivana6637 04.10.2017 v 19:50

zdravím,
bratr nemůže dohledat název knihy sci-fi povídek. jde o sborník, antologii nebo něco podobného, prý měsíčník, v sešitovém asi A5 vydání, údajně zelené barvy, čeští autoři, vydáno snad v 80. letech.
máme útržky povídek:
první: uprostřed vesmíru nebo galaxie byla byrokratická stanice, kterou založil Bůh, začaly se tam ztrácet informace a přilétají vyšetřovatelé, aby to objasnili.
další: primitivní národ zrovna vynalezl pramici a chtěli plavidlo nějak pojmenovat, proto se šli poradit za svým božstvem, duchem, ten jim poradil název. když tam šli znovu, potkali se tam s nepřátelským kmenem, chtěli tedy po svém božstvu, duchu, aby jim vysvětlil návštěvu nepřátelského kmene, jejich duch ale byl stroj a na takovou otázku neuměl odpovědět, došlo k selhání systému, přestal fungovat a oba kmeny se povraždily.
třetí: na jedné planetě spolu v nepřátelství žijí lidé a jiná rasa (asi dvouhlaví). mezi lidmi se traduje legenda, že v pevnosti nepřátelské rasy je ukryta ničivá zbraň.nikdo se tam neodváží jít, kromě pár mladých lidí, kteří se rozhodnou, že zbraň získají. když se ke zbrani dostanou, zjistí, že jde o manuál k ovládání kosmického křižníku.
kdyby někdo věděl, budeme rádi.
případně díky

trevize
trevize 04.10.2017 v 21:25

To první mi připomíná povídku - Kmínek Ivan - Ústřední kancelář vesmíru se neozývá - ale to ostatní nevím a ani nevím to periodikum (pokud takové bylo)
Tato povídka samozřejmě vyšla ve více knihách

jankaander
jankaander 05.10.2017 v 14:23

Ahoj všem,prosím poradit,mám ráda knihy od Sandry Brown a Klevisový,poradí mi někdo podobné?info do zpráv,děkuji moc za ochotu.J

Melisandra
Melisandra 08.10.2017 v 11:49

Ahoj před lety když jsem byla ještě dítě jsem četla fantasy knihu. Vůbec jí teď nikde nemůžu najít a samozřejmě si vzpomenout jak se kniha jmenuje. Zkusím Vám popsat děj možná to někomu z Vás něco řekne. :) Hlavní postavou byl muž (detektiv?) který když potřeboval s něčím pomoct nakreslil na zem kruh a vyvolal démona. Myslím že kniha měla více dílů a v jenom díle, který se odehrával v Praze bojovali proti golemovi.
Vím že ten popis je dost chabý. Budu ráda za každý návrh knihy která by to mohla být. :)


Falquar
Falquar 08.10.2017 v 18:04

Melisandra: https://www.databazeknih.cz/serie/bartimaeova-trilogie-174

Četla jsem to, přiznávám, už docela dávno a nepamatuji si, v jaké souvislosti přesně se tam mihla Praha, vím nicméně, že se mihla. :-) Hlavní hrdinou není ani tak ten muž, jako spíš démon, ale myslím, že ve dvojce - která je právě o Golemovi - se ten rozdíl už trochu stíral, byli si možná rovni.

cckovec
cckovec 12.10.2017 v 11:34

Ahoj, chcel by som vas poprosit o pomoct pri hladani knihy, ktoru som cital asi tak 20 rokov dozadu. Bolo to o mimozemskych cervoch, ktory dobyli Zem a postupne si podrobovali ludi, bol tam aj nejaky boj, pamatam si este jednu vec z tej knihy a to, ze velka skupina ludi prisla o svoje vedomie a spajali so do nejakej velkej skupiny "stada". Ak by my s tym vedel niekto pomoct, zbavil by ma myslienky, ktora mi vrta v hlave uz hodne dlho..... :)

elfos
elfos 12.10.2017 v 12:04

Mně to připadá jako Věc pro lidi....

https://www.databazeknih.cz/knihy/vec-pro-lidi-11330

- nebo některý díl z této série Válka s Chtorr.

https://www.databazeknih.cz/serie/valka-s-chtorr-2135

SMichal
SMichal 13.10.2017 v 10:18

Dobrý den, sháním knihy od Lobsanga Rampy, máte někdo na prodej více dílů? Děkuji

Kacudek1
Kacudek1 13.10.2017 v 14:00

Dobry den, nebude nekdo znat knihu, pravdepodobne ruskou urcite pres 100 stran. Zacinala kratouckymi bajkami, ty se prodluzovaly, navazovaly pohadky a kniha koncila dlouhym pribehem. Krom barevnych ilustraci se zviratky si vybavuji pouze jeskyni pod zemi a na jejim strope byly promrznute lidske nohy...

cckovec
cckovec 17.10.2017 v 16:26

@elfos

Dakujem,
ano je to Valka s Chtorr. Uz som si to zohnal a zacal citat... :)

elfos
elfos 17.10.2017 v 19:11

Bezva. :-)

Dejw842
Dejw842 17.10.2017 v 22:55

Dobry den, snažím se dohledat fantasy knihu, kterou jsem četl tak 5-10 let zpátky. Pokud si dobře pamatuji měla zelený obal. Hlavni postavou je kluk, pochazejíci z linie mágů, kteří však záhadně zmizeli spolu s magii. Z nějakého důvodu je donucen démonem odsloužit několik let v "pekle". V pekle pracuje po boku monster a časem zjisti ze ty monstra jsou přeměnění ztracení mágove, nauci se od nich pouzivat magii a po case se vrati zpet na zemsky povrch. Vim ze pak osvobodi svou rodovou linii z pekla. A uplne na konci knihy je donucen premenit se v demona, aby porazil sveho byvaleho veznitele. Svuj pribeh vypravi on sam, jedne divce, ktera prisla do jeho doupete se skupinou lidi, aby ho zabili . Snad tu knihu z meho strucneho popisu nekdo pozna :) Predem diky moc

Liss93
Liss93 18.10.2017 v 15:48

Zdravím všechny. Potřebovala bych poradit s názvem knihy pro děti. Jedná se o novou knihu, ze snad českého prostředí, hlavním hrdinou je chlapec, jehož otce vyhodí ze zaměstnání a on o pomoc napíše youtuberům a díky nim jeho otec najde novou (nebo ho vezmou zpět?) práci. A pokud víte o co se jedná, tak co dalšího v podobném žánru byste mi doporučili? Děkuji!!

Text příspěvku byl upraven 18.10.17 v 15:49

kristynka1402
kristynka1402 18.10.2017 v 22:18

Prosím pomoc četla jsem knihu ale zapomněla jsem název i autora.

Je o holce která byla v létě na pouti, tam poznala nějakého chlapa, lhala mu o svém věku, vyspali se spolu, když šla po prázdninách do školy zjistila že je to její učitel, matka té holky je zadlužená feťačka, ta holka pak zjistí že původní jméno toho učitele je jiné a on se jí pak přiznal že spal s jeho bývalou studentkou na škole na které původně učil.

Text příspěvku byl upraven 19.10.17 v 01:52

Kiwicatko
Kiwicatko 19.10.2017 v 02:01

Kristynka1402: nemas na mysli nahodou knizku Nepoucitelna od Leah Raeder?

trevize
trevize 19.10.2017 v 09:37

2 Dejw842
Nejvíc mi to připomíná Jana Rečková - Kniha prokletých
https://www.databazeknih.cz/knihy/kniha-prokletych-28003

Lie
Lie 19.10.2017 v 11:33

Neslyšel náhodou někdo o knize Listy z Neapole od Axela Munheho? Četla jsem od něj Knihu o životě a smrti a o lidech a zvířatech a strašně bych si chtěla přečíst i tohle. Moje pátrání bohužel skončilo tak že ani nevím jestli vyšla v češtině. Děkuji za radu

Dejw842
Dejw842 19.10.2017 v 12:47

2 Trevize : jo to je ona, diky moc :)

ZuzankaDK
ZuzankaDK 19.10.2017 v 14:58

Lie: Dobrý den, myslíte toto: https://www.goodreads.com/book/show/9403845-letters-from-a-mourning-city ? V češtině bohužel nejspíš nevyšla, protože ani katalog Národní knihovny ČR ji nemá v záznamech.

jamesfreeze
jamesfreeze 21.10.2017 v 15:10

Nazdar všici,

asi před deseti lety jsem si v knihovně tam, kde jsem tehdy bydlel (ve Žďáře n. S.), půjčil komiksovou knihu. Tehdy jsem přečetl, co bylo (podle mne jen jeden díl, ale nwm, je to dlouho) a rád bych si ten příběh dočetl (pokud má konec).

Komiks byl v tvrdé vazbě, původně pravd. od autora z Francie (ruku bych ale do ohně nedal)

Příběh byl ve světě, kde každý člověk se narodil s nějakou magií (jedno specifické kouzlo). V tomto světě žila jedna dívka mezi monstry (něco jako orkové), kteří žili odděleně od lidí (asi nenáviděni). Svůj původ dívka neznala, ani jak se k nim dostala. A ani nevěděla, jestli umí ovládat tu magii (nwm jestli to bylo nazýváno jako magie) . Z nějakého důvodu se vydá na výpravu (s někým) a na cestě pozná, že nejenže umí používat tu magii, ale že není limitována jen jednou schopností, že jich umí víc.

Ještě si pamatuje, že se v jedné vesnici, potkala s dítětem, které mělo schopnost tvořit hromady lejna a rádo je stavělo ostatním do cesty.

To je asi všechno, co si o tý knížce pamatuju.
Budu moc rád, když by mi někdo pomohl.

stickler5309
stickler5309 23.10.2017 v 09:10

Zdravím, hledám nějakou dobrou né moc drahou knížku o B. Mussolinim? Moc děkuji za vaše typy. :) P.S. hlavně né o jeho smrti to fakt ne :D

FofrNožka
FofrNožka 23.10.2017 v 17:55

Dobrý den, jdu poprosit o pomoc. Marně doluji v hlavě název knihy, kterou jsem četla na VŠ (jako pomocníka na zk z neurologie). Děj knihy se odehrával ve spánkovém sanatoriu, tedy na místě, kde se potkávali lidé s různými dg. ohledně poruch spánku (narkolepsie, insomnie ... apod.) Dg. i terapie odpovídaly skutečnosti, dokonce nám knihu doporučil zkoušející. Autor knihy byl tuším z Japonska (ale ruku do ohně za to nedám).Poradí mi někdo, prosím?

Koka
Koka 23.10.2017 v 17:58

Poruchy spánku a japonský autor, to by mohlo být:
https://www.databazeknih.cz/knihy/spanek-182405?show=alldesc



Vložit příspěvek