Knihy, po kterých pátrám - poraďte

DISKUZE » O knihách


woita
woita 25.06.2022 v 20:19

Hledám příběhové tituly, které se vyznačují zejména čistě vojenským pohledem na válečné konflikty všeho druhu. Nemusí jít tedy vždy o střet dvou armád, ale i pozemských a mimozemských sil, jako ve filmu Den nezávislosti. Ale také může jít o výklad z alternativní reality. Abych uvedl příklady, jde třeba o knižní série jako ta česká "Nad českými zeměmi slunce nezapadá", nebo od Johna Ringa "Odkaz Aldenaty" a " Zrcadlo", také do této kategorie počítám knihy jako "Křižník Thor" a "Osudový konvoj" od Františka Novotého. Neznáte někdo další podobné knihy či rovnou série?

Text příspěvku byl upraven 25.06.22 v 20:26

prasa432
prasa432 27.06.2022 v 17:59

Poraďte nieco podobné ako Simon scarrow séria orel aby tam boli bitky

isma
isma 28.06.2022 v 15:04

Zdravím, hledám název jedné knihy, kterou jsem četla někdy před patnácti lety a mám bohužel už jen velmi vágní vzpomínky. Hlavní hrdina je (nevýrazný) muž, kterému se do života připlete trochu tajemná zvláštní žena, tuším že rusovláska. Kniha se zabývá jejich zvláštním vztahem. Jediné dvě konkrétní indicie - ta žena nesnáší zelenou barvu, ale obléká se výhradně do zeleného oblečení (na sobě zelenou nevidí) a na obálce je jednoduchá ilustrace od Adolfa Borna (ženská postava nebo tvář). Rok vydání tipuju 60.-80. léta u nás, autor asi britský. Není to někomu povědomé?

Litocha
Litocha 28.06.2022 v 16:24

isma: Pokud je autorem obálky opravdu Born, zkuste nakouknout, jestli něco nebude vypadat povědomě: https://www.databazeknih.cz/autori-obalek/adolf-born-26677?pageNumber=1, ale Born dělal hlavně detektivky a později i dětské knížky...

encyklopedie
encyklopedie 28.06.2022 v 16:54

isma.... asi to nebude ono
ale na obálce je dáma v zeleném
https://www.databazeknih.cz/knihy/klub-starych-mladencu-27847

isma
isma 28.06.2022 v 17:36

Litocha: díky za tip, nevěděla jsem, že se tu dá hledat podle ilustrátora obálky :) na 100% si nejsem jistá, ale vypadá to na tuhle knížku - https://www.databazeknih.cz/knihy/leto-rysaveho-vlka-76949, zkusím se po ní mrknout v knihovně :)


vladceTyran
vladceTyran 03.07.2022 v 15:30

Ahoj, před X lety cca 10-12 let jsem na FB viděl jednu knihu o placaté zemi, naposal jí jeden zubař co byl v asociaci českých zubařů / lékařů. Tehdy to na FB vzbudilo hodně protichůdných názorů, já jsem si jí nakonec nekouil a celkem toho lituju, protože ted to je hodně aktuální,... nevíte kde bych ji sehnal, popř. kdo ji napsal, jak přesně se jmenovala?

Díky za rady

babicka_amalka
babicka_amalka 06.07.2022 v 12:40

dobrý den, našla by se, prosím, nějaká chytrá hlava, která by věděla, z jaké knihy je toto?
"Jen jednomu člověku jsem nikdy nelhala. A ten je teď mrtvý. Kvůli mně. Přestože se schovávám, i po letech po mně jdou. Zase mě skoro našli, jen místo mě zabili moji kámošku, která zrovna spala v mé posteli. Musím pryč. Pryč od toho všeho. Minulost mě stále dohání, přestože bych na ni tak ráda zapomněla. A všichni okolo mi stále lžou. Vím to, protože to poznám."
děkuji (je mi to povědomé, ale ne a ne se chytit)

mairea
mairea 06.07.2022 v 17:55

babička _amalka
Nemohlo by to být z Milénia nebo jeho pokračování?

Annabelle
Annabelle 06.07.2022 v 20:02

babicka_amalka Je to kniha KDYŽ BYLA HODNÁ.

babicka_amalka
babicka_amalka 06.07.2022 v 22:23

Annabelle: moc děkuji, ano , to je ono :-)
mairea: i vám moc děkuji, i když to není ono ;-)

Dionýsos
Dionýsos 13.07.2022 v 10:34

Dobrý den všem,
žádám zkušenější čtenáře o radu.
Má maminka má v srpnu narozeniny a jejím oblíbencem je Robert Bryndza. Přečte si i nějakou severskou kriminálku, ale povětšinou z nich tak nadšená není. Robertovy vyšla nová kniha, ale prozatím pouze v anglickém jazyce, a tak se ptám, zda-li nevíte o podobném autorovy? Musím se přiznat, že já od Bryndzy nic nečetla, takže opravdu nevím z čeho vybírat :/
Díky moc! :)

luckaradova
luckaradova 13.07.2022 v 10:44

Dobrý den / Ahoj,

chci se zeptat, jestli tady jsou nadšenci soulové hudby, kteří by náhodou nevěděli o nějaké knížce, která zrovna o tomto hudebním stylu pojednává (Curtis Mayfield, Otis Redding, Leon Bridges, Aretha Franklin, Diana Ross, Michael Kiwanuka)
Předem děkuju:)

Text příspěvku byl upraven 13.07.22 v 11:13

Eicherik
Eicherik 13.07.2022 v 11:01

luckaradova: Jsou tu pouze dva tituly pod štítkem soul:

https://www.databazeknih.cz/stitky/soul-23237

Alma-Nacida
Alma-Nacida 14.07.2022 v 20:53

luckaradova: Ahoj, koukni na profil kleozpatra, ta čte životopisy hudebníků: https://www.databazeknih.cz/komentare-knihy/kleozpatra-94229 Snad jí to nebude vadit, že jsem ji takhle doporučila. :)

jarka80
jarka80 16.07.2022 v 11:39

Dobrý den, mohl by mi někdo poradit s knihou, kterou četla kdysi tchýně a tvrdí, že se jmenovala Osudy nalezenců, ale nic takového jsem nenašla. Údajně se žena vdala za muže černocha, následovala ho na plantáže. Měla dvojčata a jedno bylo bílé. Muž začal tu ženu týrat, hodil ji např. do studny s hady… tchýně by tu knihu chtěla, ale nevím, jak ji najít. Děkuji

Snoopi
Snoopi 23.07.2022 v 21:17

Dobrý den,
moc bych chtěla poradit s vyhledáním jedné konkrétní povídky - chtěla bych vědět, ve které knize vyšla a její název. Vím určitě, že patří do série povídek nakladatelství Listen a objevila se v edici Česká povídka. Vystupují zde dvě hlavní postavy - matka a její dospívající syn, s nímž má řadu konfliktů... Určující pro celou povídku je to, že syn trpí cukrovkou prvního stupně a v pravidelných dávkách potřebuje inzulín, dostanou se však do situace, kdy není možné synovi inzulín dát, ani si jakkoliv zavolat pomoc /myslím, že zabloudí/, a tak začíná běh o čas, o záchranu... Víc si nepamatuji, vím, však, že na mě povídka velmi zapůsobila a ráda bych se k ní vrátila, nechce se mi však kvůli tomu pročítat celou sérii této edice.
Za případnou pomoc moc děkuji :-)

Eicherik
Eicherik 23.07.2022 v 21:29

Snoopi: Tahle to asi nebude, ale hodně mi to připomíná povídku Mléčná dráha z knihy Šťastné a veselé... Tam ale měla myslím zdravotní problémy maminka a snad měla dvě dcery. Knížku bohužel nevlastním, takže se nemohu podívat. Rozhodně to bude ale podobné téma. :-)

Snoopi
Snoopi 23.07.2022 v 21:55

Eicherik: Děkuji moc, podívám se - je to už pár let, co jsem text četla, taky přesně nevím, ale to nevadí - juknu v knihovně :-)

Eicherik
Eicherik 23.07.2022 v 22:05

Snoopi: Není zač. Ta povídka Mléčná dráha na mě taky hodně zapůsobila. :-)

Pavlinka777
Pavlinka777 23.07.2022 v 22:38

Eicherik/Snoopi: v které knize se ukrývá Mléčná dráha?

Eicherik
Eicherik 24.07.2022 v 03:23

Pavlinka777: Já ji četl v antologii Šťastné a veselé... Napsal ji Jan Balabán a nachází se ještě v jeho knihách: Jsme tady a Povídky. :-)

Pavlinka777
Pavlinka777 24.07.2022 v 21:01

Děkuji. Kouknu se na to.

ajla5
ajla5 26.07.2022 v 10:52

Dobrý den, hledám dvě knihy. Jedna je soubor povídek snad ze třicetileté války.
V jedné povídce je komtesa, která prchá z Čech, ale bojí se svých žoldnéřů. V další povídce je příběh chudé dívky, která otěhotní, dítě nechá doma matce a je donucena sloužit ve městě. Další si nepamatuji. Všechny jsou velmi chmurné.
V druhé knize jsou také poněkud pochmurné povídky. Řekla bych až hororové. V jedné je příběh dítěte usmrceného autem na kole. Pamatuji si z ni větu: Jiný den, jiné dítě. V další ženich vystupuje nějaký Duncan.
Poraďte prosím.

zebrazoma
zebrazoma 27.07.2022 v 13:10

ajla5: Prvú knihu neviem, ale veta - Jiný den, jiné dítě sa myslím vyskytuje v zbierke poviedok Arabella a spol, https://www.databazeknih.cz/knihy/arabella-aamp-spol-62553



Vložit příspěvek