Knihy na téma horory


marcel.marny
marcel.marny 15.10.2015 v 14:55

jeste jsem cetl priseri a proroctvi drastak

Eicherik
Eicherik 19.08.2017 v 14:15

Rozhodl jsem se oprášit tohle staré vlákno. Hledám hororovou knihu, ne sbírku povídek. Netoužím po potocích krve a ani nějakém kolotoči násilí. Hledám plíživý strach a tísnivou atmosféru. Nějaké katakomby, starý hrad, klášter, hřbitov, blázinec... Na autora mám požadavek, aby byl mladší než E. A. Poe a starší než S. King. Zatím nejblíž mému hledání je Dům na kopci, ale nenechte se tímhle příkladem ovlivnit. Žádná z podmínek není bezpodmínečně nutná.

Za jakýkoliv tip předem děkuji.

encyklopedie
encyklopedie 19.08.2017 v 14:45

....nerozumím knihám, ani nerozumím horrorům...doporučuji Terror /nevím jsestli splňuje podmínky mladosti autora/.....a doporučuji mladšího než je King .... horrory jeho syna ..... učeň předčil mistra?

soukroma
soukroma 19.08.2017 v 15:46

Požadavkům jistě vyhoví díla (ovšem jen kratší - novely a povídky) od hlavní postavy hororové fikce, tedy Howarda Phillipse Lovecrafta. "Plíživý strach a tísnivou atmosféru" dovede navodit beze zbytku...

Jacck
Eicherik
Eicherik 19.08.2017 v 16:23

encyklopedie: Psal jsem staršího než S. King. :-) Ale ten tip je moc dobrý děkuji. :-)

soukroma: Lovecraft je můj miláček a vlastním vše co od něj u nás vyšlo a to dokonce ještě dvakrát. :-D Moc děkuji. :-)

Jacck: Děkuji moc za spoustu dobrých tipů, už se jimi probírám. :-)


TheEliasCZ
TheEliasCZ 31.07.2018 v 01:35

Zdravím , chtěl bych požádat o nějaké tipy na opravdu děsivé HORRORY psychologické. Co člověku vážně zamotají hlavu. Děkuji za odpovědi.

tatjana1737
tatjana1737 31.07.2018 v 15:11

Svého času jsem četla antologii "Tichá hrůza", ale je to už pár let zpátky, takže kupa těch hororů už jsou dnes možná trochu překonané. Za mne rozhodně top Hitchcockovy povídky z této knihy.

Raksa.A
Raksa.A 31.07.2018 v 16:34

Zkus naše média - to je fakt horror. A psychologický!

Text příspěvku byl upraven 31.07.18 v 16:34

Janniska
Janniska 02.08.2018 v 09:09

Doporučila bych Rose Madder od S.Kinga je to celkem psychologické a je to od mistra Hororu.Mě osobně se moc líbila. :-)

Text příspěvku byl upraven 02.08.18 v 09:10

BroDan
BroDan 05.11.2018 v 21:34

Ahojte, chcel by som sa opýtať, či by mi niekto nevedel poradiť nejakú knihu (encyklopédiu) o hororových filmoch, nejaký historický prierez ale aj čokoľvek iné, potreboval by som to ako zdroj k práci do školy. Môže to byť aj niečo zahraničné, ak sa to dá zohnať v elektronickej forme či zadarmo na internete. Vďaka.

encyklopedie
eraserhead
eraserhead 07.11.2018 v 17:59

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek