Filmy a TV seriály natočené podle knižní předlohy


Alienor
Alienor 28.06.2014 v 17:04

Všetkým, ktorí nedali knižného Pána prsteňov by som odporúčala audiobook. Sama si to čítavam tak, že vybrané pasáže čítam nahlas, aby vynikol rytmus slov. Možno to takýmto spôsobom zaberie aj na vás.

pajonek
pajonek 28.06.2014 v 17:11

Alienor - mám celého PP v audio, ale jestli se přes tu moji záplavu namluvených knih k němu dostanu ........ a zase se přiznám, že zatím mne to vůbec neláká poslouchat ...ted doposlouchávám Mrtvé oči Londýna, potom budu poslouchat Kmen Andromeda ...a potom ještě asi 200 dalších před PP /hihihi

Alienor
Alienor 28.06.2014 v 17:18

Rozumiem, nechytilo ťa to. Nemá zmysel skúšať to lámať, aj keď ja sa sem - tam vraciam ku knihám, ktoré mi nič nehovoria, aby som to skúsila znovu, čo keď konečne pochopím, čo ostatní na tom majú. :) Ale ja si skutočne myslím, že PP sa lepšie počúva ako číta - a to som donedávna nemala o audiobooku ani potuchy. Myslím, že Tolkien to písal naschvál takým jazykom, aby sa to priblížilo recitovanej severskej poézii.

Text příspěvku byl upraven 28.06.14 v 17:18

kní
kní 28.06.2014 v 17:40

Za mě tedy Pán prstenů knihy jsou přece jen před filmy. Nečtou se snadno, hlavně dost popisný a obsáhlý úvod do nejen hobitího světa, ale je to krása. Už jsem je přečetla asi 3 x a jsou zase na řadě... (ovšem na Sarumana - Christopehr Lee - nemám, ten je prý čte každý rok)
Lepší film než kniha je /snad až na jednu kapitolu/ Květ pouště.
A Master and Commander - ten je ale lepší jen v tom, že je to jeden film, zatímco knih je dvacet..

pajonek
pajonek 28.06.2014 v 17:43

6. Peter Benchley - Čelisti ( Jaws 1975)
Další případ nabobtnalého románu, který se nakonec obrátí ve filmový klenot!
Román jsou suché /ač s e odehrává v oceánu/ a jednoduché momentky , více rozpitvávájící manželské etudy ...scénář to je jiné kafe, film měl mít motto: Pozor, čekejte velké věci .... skvělá hudba, to nemělo v té době chybu
Film 100%
Kniha /mám rád romány Petera Benchleye/ 80%

...tady bych se zmínil o románi P.Benchleye Bílý žralok - zde je u mne kniha jasných 100%, film hluboce pokulhává .......

Text příspěvku byl upraven 28.06.14 v 17:46

Alienor
Alienor 28.06.2014 v 17:45

Christopher Lee je mi vzorom, robím to tiež tak.


Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 28.06.2014 v 18:05

A Forrest Gump, na toho se nesmí zapomínat, protože film je skvostnej, zatímco kniha je srač**

Dudu
Dudu 28.06.2014 v 18:08

Koukám, že audio PP ( s Alešem Procházkou) je u Tympánum již v prodeji.

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 28.06.2014 v 18:09

Dudu: Jo a konečně nekrácená verze. Ta předtím byla zkrácená. A verzi pro neslyšící jsem nikde neviděl. A taky vyšla hra o trůny!!! Sice jsem to nedávno přečetl, ale rád poslechnu...to se člověku nepřežere.

Text příspěvku byl upraven 28.06.14 v 18:10

Alienor
Alienor 28.06.2014 v 18:20

Audio P.P. od Tympanum som okamžite kúpila. Tiež mi prekážalo, že verzia od Supraphonu bola skrátená. A vraj po prázdninách má výjsť druhá a pred vianocami tretia časť.

kní
kní 28.06.2014 v 19:35

Metal Messiah - s tím nemohu souhlasit, Forrest Gump je krásná kniha. Až to pokračování, Gump & Co., nestojí na mnoho.

Klamm
Klamm 28.06.2014 v 19:43

Napadá mě česká klasika. I když jsou to knihy výborné, jejich filmové zpracování je pak přímo geniální:
1. Markéta Lazarová
2. Spalovač mrtvol
3. Údolí včel
4. Svatební cesta do Jiljí (není sice klasika, ale filmeček pobaví)

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 28.06.2014 v 19:51

kní: A co celá ta část od letu do vesmíru až do konce? Ten pobyt mezi domorodcema pak a tohle...nic debilnějšího jsem snad nečetl. Film zachránilo jedině to že se brutálně škrtalo...

tenax
tenax 28.06.2014 v 20:07

Klamm: Díky za připomenutí, konečně někdo, kdo si nesedá na zadek jen před cizinou :-)
Doplnil bych ještě Rozmarné léto a Vynález zkázy, to jsou kongeniální věci z našich luhů a hájů.

Koka
Koka 28.06.2014 v 20:23

Puškinův Evžen Oněgin je geniální, ale pro značnou část dnešního publika nestravitelný. Zato film Oněgin režisérky Marthy Fiennes je úchvatný!

Alienor
Alienor 28.06.2014 v 21:13

Je to síce seriál, ale Dexter je v televíznej podobe oveľa lepší ako knižný.

Gnomo
Gnomo 28.06.2014 v 21:41

Vykoupení z věznice Shawshank
Psycho
Pěkně zfilmovaný je i Poslední Mohykán

Text příspěvku byl upraven 28.06.14 v 21:52

Azizi
Azizi 29.06.2014 v 08:33

Videla som asi iba prvé dva diely Dextera, ale teda nechápala som, ako to môže byť tak zlé. Vo všetkých smeroch. A znechutilo ma to tak, že by som nečítala ani knihu. Vôbec neviem pochopiť jeho úspech.

No a čo sa mňa týka, nespomínam si na taký film. Hlavne je kniha a film pre mňa niečo úplne iné a ťažko sa mi to porovnáva. Pri filme napríklad nikdy nedokážem prežívať také hlboké pocity, ako pri knihe. Takže muselo by to byť tak, že kniha by sa mi vôbec nepáčila a film áno. Ale také niečo sa mi ešte nestalo.

Text příspěvku byl upraven 29.06.14 v 08:33

kní
kní 29.06.2014 v 08:43

Za mě film Vykoupení z věznice Shawshank není lepší než Kingova novela Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank. Ani horší. A ani stejné, i když co do dojmů dávám mezi ně rovnítko.

Dudu
Dudu 29.06.2014 v 09:08

Metal Messiah, Hru o trůny jsem zatím nečetl, neviděl a neslyšel. Poslechl jsem si ukázku a hlas propůjčený knize je pěkný, takže do toho půjdu a jsem tedy zvědav, čím tato kniha zaujala takový počet lidí.

pajonek
pajonek 29.06.2014 v 09:49

Vykoupení z věznice Shawshank
geniální Kingova předloha - geniální film - geniálně načteno Oldou Kaiserem

....sám bych sem tento film ani nazařadil.... je skvělý, ale není lepší než předloha - proto patří spíš do tématu "Nejlepší filmy"......................

pajonek
pajonek 29.06.2014 v 10:52

...a ted jeden film, co sem rozhodně patří

7. Dashiell Hammett - Chudý muž - The Thin Man (1934)
....radost číst Hammetta ! Chudý muž není určitě žádnou vyjímkou - ale tato první filmová adaptace The Thin Man z roku 1934 dává více prostoru k akci než samotný román .... film je komplet super - obsazení, dialogy, hudba ...
Hodnocení
Kniha 100%
Film 100% a o čtvrt % více než kniha

Atuin
Atuin 29.06.2014 v 11:29

Já už se vůbec ničemu nedivím:)), ovšem jinak velice zajímavá diskuze

pajonek
pajonek 29.06.2014 v 11:35

to Atuin - tak tvému příspěvku vůbec nerozumím .....

Atuin
Atuin 29.06.2014 v 12:27

pajonek - to není kritika, jen mi některé postřehy přišly natolik zajímavé, že už se prostě ničemu nedivím. Já samozřejmě souhlasím že se někdy stane že film předčí knihu, dokonce mám takový pocit že kupříkladu i takový Soumrak dne, vzhledem k hereckým výkonům,je o maličko,skutečně maličko leúší než knížka.
Ale jelikož si myslím, že většina filmů,točených poslední době na motivy nějaké knihy jde kvalitou spíše dolů, je mi jasné, že je to spíš o úhlu pohledu, ona kniha je kniha a film je film. S tím Tolkienem s tebou nesouhlasím,ale zase nejsem ten typ co by na tom hledal mouchy naopak si myslím, že se režiséróvy a tvůrcům a hercům mistrně povedlo(Tedy Pán Prstenů). Proto se řídím tím, že kniha je kniha a film je film, alespoň od té doby co jsem naivně shlédla Den Trifidů, Pravidla mošťarny a jiné...Ovšem je mi jasné, že každému se líbí něco jiného a v jiném provedení.



Vložit příspěvek