Čína/Japonsko - historický román - můžete něco doporučit?


Lukinsons
Lukinsons 26.05.2019 v 00:27

Ahoj, mohl byste mi někdo doporučit historický román odehrávající se v Číně nebo Japonsku? Nejlíp nějaký boje o moc mezi císaři :)

siena
siena 26.05.2019 v 10:19

Lukinsons, zkuste si projít "Seznamy" "Historické romány", věřím, že si vyberete.
https://www.databazeknih.cz/seznamy?dle=az&;p=9

Text příspěvku byl upraven 26.05.19 v 10:21

DádazPrahy
DádazPrahy 26.05.2019 v 13:37

Moc se mi líbila kniha "Ulička tisíce květů." Není to sice příběh bojů mezi císaři, ale
příběh několika postav na pozadí událostí 20. století v Japonsku. Zkuste, možná by to Vás to zaujalo.

Koka
tygřík2
paulitoo
paulitoo 15.04.2020 v 13:48

několik knih s touto tématikou...

Text příspěvku byl upraven 10.04.21 v 16:38


jana14
jana14 17.04.2020 v 17:42

Pokud jde o ČÍNU, tak tady jsou třeba "Příběhy soudce Ti" od Roberta Van Gulik. Jsou to jistě jen detektivky, ale historické prostředí, zvyky, tradice, pověry atd. jsou vylíčeny výborně. Dále: Fabricius,´- "Tajný deník čínské císařovny" - politické intriky, císařův harém, erotika... Zejména dále doporučiji díla Pearl Buckové, nositelky Nobelovy ceny. Americká autorka strávila své dětství a část dospělosti v Číně. Mnohé pochopila a zapsala. Doporučila bych od ní hlavně můj milovaný román "DOBRÁ ZEMĚ" ze série Hliněný dům. Tam jsem při četbě mnohé dříve pro mě naprosto nepochopitelné věci pochopila.

jana14
jana14 17.04.2020 v 18:11

Z Japonska se neodvažuji moc radit, je tu společenský román Sestry Makiokovy, ale možná bych mohla doporučit dobrodružnou a přesto snad v mnohém historicky věrnou detektivní ságu ze 17. st. - doby ŠÓGUNÚ-v Japonsku. Autorkou je LAURA JOH ROWLAND: Hrdinou je detektiv SANO IČIRÓ, narozený jako syn chudého samuraje, ale ve svém životě dosáhne i těch nejvyšších státních funkcí. Je často v ohrožení života a na pokraji zničení sebe i své rodiny....První román z této ságy se jmenuje ŠINJŮ.
A ještě mohu doporučit další detektivní sérii. Tentokrát z jedenáctého století, tedy naopak z doby rozkvětu japonského císařství. Sérii detektivek píše paní Ingrid J. PARKER. Hrdinou příběhů je pak zchudlý šlechtic a císařský statní úředník SUGAWARA AKITADA, který se stává odvážným a nekonvenčním detektivem.. První díl této historické japonské detektivní ságy se jmenuje Rašmonova brána.



Vložit příspěvek