Česká detektivka jako odmítnutý žánr - léta 1948 – 1958 .


Eicherik
Eicherik 13.10.2018 v 19:57

bagel: Někdy přijde k chuti i hodně lehké čtení. :-)

encyklopedie
encyklopedie 29.10.2018 v 21:37

.....pro fandy Augustina Velikého je v plánu na rok 2019....
Skvělé romány Jaroslava Velinského, parádní obálky Daniela Špačka, ale možná, možná tomu něco ještě chybí...
Řada z vás už ví, že plánujeme jednu knihu (tzv. omnibus), v níže najdete všechny případy Augustina Velikého & spol., a když říkáme VŠECHNY, nemyslíme jen ty čtyři, které znáte...

Bude to pecka a abychom ji pořádně vymazlili, museli jsme vydání knihy posunout až na Vánoce 2019. Věříme, že to pochopíte a příští rok vás Ježíšek po zásluze odmění!
....je to zpráva z nakladatelství Mystery Press

encyklopedie
encyklopedie 09.11.2018 v 10:46

Richard Sklář - detektivky odehrávající se v Ostravě - Vila Na Sadové, Anděl smrti
Nyní se pustím do novinky Morgenland....
.....jsou tam již nějaké komentáře....samozřejmě jako vždy přeskakuji ty ženské komenty .....
Obrázek o knize si udělám sám.....

encyklopedie
encyklopedie 11.11.2018 v 19:36

https://www.databazeknih.cz/knihy/osudna-smycka-175454
...podle této knižní detektivky natočilo brněnské studio TV detektivní dramatizaci pod stejným názvem /1967/....
V hlavních rolích - Milena Dvorská, Ladislav Lakomý, Josef Karlík, Karel Augusta, Jiří Papež, Jaroslav Kuneš, Stanislav Fišer..........................
TV hru jde najít na známé skládce.... pro detektivkové fajnšmekry povinnost začíst se do toho dnes celkem neznámého dílka.... kniha se bude asi těžko shánět.... tak jdu koukat..........

Eicherik
Eicherik 11.11.2018 v 19:44

Kniha se mi líbila. TV film bych zkouknul, ale na YouTube není a skládkám bohužel nehovím.

encyklopedie
encyklopedie 11.11.2018 v 19:55

...já zase takové věci nehledám na youtube, ale jdu přímo za skladníkama.....


encyklopedie
encyklopedie 16.11.2018 v 21:25

novinka..... nechám koupit do knihovny, pak přečtu............
...prvotinka nějakého nováčka? ....kdo to asi je....Václav Beran...a píše nikoliv z českých luhů a hájů....
https://www.databazeknih.cz/knihy/vrazedna-kombinace-393904

U nově odhalených pravěkých vykopávek nedaleko poklidného města Crownhorn byla nalezena mrtvola ředitele muzea. Dvě střelné rány v těle jasně ukazují, že se nejednalo o přirozenou příčinu smrti. Vyšetřování se ujímá velitel regionální policie kapitán George Kennet spolu s hlavním vyšetřovatelem V.J. Blackwellem a šéfem policejní laboratoře Geraldem Gordonem. Nyní je na nich, aby zjistili, co bylo motivem vraždy: žárlivost, vydírání, pomsta? Nebo něco zcela jiného? Okruh podezřelých se rozrůstá, zatímco vrah je stále někde venku…

encyklopedie
encyklopedie 17.11.2018 v 10:22

...přečte tohle někdo? ...a napíše něco? ....já asi ne
Daniela Krolupperová - Past na korunu
Začíná rok 1919, napadl sníh, Jáchym a Filip z Podskalí bruslí na zamrzlé Vltavě, ale na jiné zimní radovánky moc času nemají. Je sice po válce, ale oba musejí doma pomáhat – Jáchym v pekárně, Filip v krejčovství. Když kvečeru spolu roznášejí hotové šaty zákazníkům, nečekaně se připletou k setkání dvou mužů. Jeden je starý pekárenský pomocník a druhý zámožný elegantní pán. Krajně podezřelá schůzka! Od té chvíle jsou kluci ve střehu a odhodlaně se pustí do dalšího pátrání. Netuší, že se zapletou do kriminálního případu, který může ohrozit existenci mladé republiky.

encyklopedie
encyklopedie 17.11.2018 v 18:20

...zbrusu nový Ludvík Souček z nakladatelství Polaris vychází 20.listopadu
Souček, Ludvík: Samá voda
Uprostřed hlubokých lesů je objevena mrtvola muže s ústy plnými zlata, záhadnými předměty v brašně a srdcem probodnutým kůlem. Případu se ujímá kapitán Pros za asistence civilního pomocníka, zubaře s rozsáhlými profesními i encyklopedickými znalostmi a fortelem zapáleného fotoamatéra. Společně začnou rozplétat nitky záhady, která je postupně zavede do východoslovenské vísky i hlavního města. Případ se však nečekaně zkomplikuje, když dojde k další vraždě. Začíná se ukazovat, že jde možná o něco mnohem temnějšího…
Detektivní novela z psacího stroje autora Cesty slepých ptáků a Tušení stínu a souvislosti, vychází poprvé v knižní podobě.......

...a protože mám Součka celého, tak bude i toto!

Eicherik
Eicherik 17.11.2018 v 18:36

Tak na Součka se vyloženě těším. :-)

intelektuálka
intelektuálka 17.11.2018 v 18:54

Ano, Součka jsem také četla - a ráda bych se vrátila - tak aspoň v novém díle

marlowe
marlowe 18.11.2018 v 14:56

Všem milovníkům Ludvíka Součka doporučuji Neffovo "Tušení podrazu" - velmi zajímavý a neotřelý (a tak trochu kontroverzní) pohled na českého scifistu.

Eicherik
Eicherik 18.11.2018 v 15:15

To vypadá VELMI lákavě. :-)

encyklopedie
encyklopedie 22.11.2018 v 20:04

.....zítra by mohl být v knihkupectví nový Souček

Eicherik
Eicherik 22.11.2018 v 20:29

Počkám, až bude v knihovně. Ale těšení je veliké.

encyklopedie
encyklopedie 13.03.2019 v 09:21

....ostudná databáze.....nikdo nemá nic, co by napsal k české detektivce....
____________________________________________
Olympia vydala novou detektivku
Jan Žáček
Rozhlasový vrah
Na chodbách Československého rozhlasu se potkávají dramaturgové, střihači, zvukaři, redaktoři, produkční a režiséři. Jsou to kolegové, bývalí spolužáci, výjimečně i kamarádi, kteří si, v rámci toho, jak jim dovoluje tehdejší doba, žijí své spokojené životy. Ovšem jen do chvíle, kdy jednoho z nich najdou mrtvého. Šok nad krutostí vraždy se nese celým rozhlasem. Všichni hledají nějaké vysvětlení a ptají se nejen sami sebe: Kdo zabil jejich kolegu?
Odpověď na tuto otázku najdete v tomto napínavém a strhujícím příběhu, který je plný zvratů, překvapivých momentů, občasného erotického napětí a praktik tehdejšího režimu.

....určitě přečtu

Text příspěvku byl upraven 13.03.19 v 09:28

reader.007
reader.007 13.03.2019 v 09:25

encyklopedie: zprvu jsem se chtěla jen podivit že nakladatelství OLYMPIA stále existuje, ale protože mě zaujal i autor, musím špitnout opravu: Jan Žáček, nikoliv Jiří

encyklopedie
encyklopedie 13.03.2019 v 09:28

reader...děkuji za upozornění a hned opravuji ..... ruce byly rychlejší než hlava

reader.007
reader.007 13.03.2019 v 09:30

a já se tak začala těšit, že se dal i na detektivky :-))

encyklopedie
encyklopedie 13.03.2019 v 09:33

...ještě jsem koukal v Knize na další českou detektivku /????/
František Čech
Divoký obchod
.....pokud zbyde čas, tak se do toho pustím /spíše to bude nějaký právnický thriller

....Neobvyklý úkol odvádí úspěšného pražského advokáta Petra Cihláře z naleštěných interiérů jednacích místností do zapadlých vesnic Jesenicka. Doprovázen náročným klientem a pohlednou koncipientkou musí dokončit obchod, na kterém závisí nejen vysoká odměna pro jeho zaměstnavatele, ale také Cihlářova vlastní kariéra. Sotva se probere z další víkendové jízdy po pražských nočních klubech, snaží se zorientovat v událostech, které zahrnují nevysvětlitelný požár skladu, smrt venkovského pobudy i nepřipojenou solární elektrárnu. Mezitím se v pohraničí mezi rozkvetlými loukami a zalesněnými kopci místní lidé perou se životem, v němž kromě peněz často chybějí skrupule a zábrany. Usedlí policisté se snaží v poklidu dělat svou práci, mladí podnikatelé rychle zbohatnout a muži se špatnou pověstí nechodit nikomu na oči. Nažehlení právníci z města se setkávají s přijetím, které nečekali. A Petra Cihláře toho trápí ještě mnohem víc..................

Text příspěvku byl upraven 13.03.19 v 09:36

Edda
Edda 13.03.2019 v 09:51

encyklopedie: nechala jsem se nalákat na knihu Divoký obchod a už ji mám objednanou. Akorát musím čekat měsíc, až ji někdo vrátí.

encyklopedie
encyklopedie 13.03.2019 v 10:07

Edda, to je dobře, že zaujalo, aspoň člověk vidí, že nepíše na h...nadarmo

encyklopedie
encyklopedie 13.03.2019 v 12:35

...koukal jsem na ebooky co se potulují na webu
....a čučím na tuhle knihu
https://www.databazeknih.cz/knihy/vor-v-zakone-298984
...sranda pro mne je, že tuhle knihu mám zapomenutou doma a dosud nepřečtenou .....četl jsem jenom jeho parádní 12.12.
....takže dočtu rozečtenou a hned se vrhám do víru písmenek tohodle českého thrilleru ...
ještě furt dávám šanci českým spisovatelům detektivek, které jsem celé roky proklínal /nakladatelství Moba a jejich Původní česká detektivka

encyklopedie
encyklopedie 13.03.2019 v 19:50

.....nejočekávanější česká detektivka ....už za pár
Křížek, Vilém: Strach za oponou
SHERLOCK HOLMES MÁ BRILANTNÍ MOZEK. ELIÁŠ SATTLER NAVÍC DOKONALÝ ČICH…
Na prknech, která znamenají svět, se nejhlubší lidské sny stávají skutečností. Jenže jaro 1913 přináší pražskému Novému německému divadlu samé nešťastné příhody. Ředitel Heinrich Teweles je přesvědčen, že nejde jen o souhru náhod, proto si na pomoc pozve soukromého vyšetřovatele Eliáše Sattlera.
Sattler sice disponuje extrémně vyvinutým čichem, který mu pomáhá při řešení podobných případů, ovšem tentokrát se nemůže spolehnout pouze na něj. V prostředí divadla a opery není nic, jak se zdá, a pod pozlátkem rekvizit, vrstvami pudru a honosnými kostýmy se skrývá řada temných tajemství.
Je v pozadí okouzlujícího světa andělské hudby a dramat na scéně bez viny alespoň Sattlerova výstřední průvodkyně Beatrix? Jsou Wagnerova díla prokletá a přinášejí neštěstí?
Pátrání odkrývá vydírání, drogy i podezřelé úmrtí a viník, který už tuší, že je mu Sattler na stopě, rozehraje nebezpečnou hru…

alekis
alekis 13.03.2019 v 20:02

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek