Postava hledá autora - pomozte jí!

DISKUZE » O autorech


biki
biki 28.09.2019 v 23:46

Ani ten to není. Vyšetřování je zde spíše detektivní práce, zhusta spojená s nebezpečnými situacemi a nutností občas nosit a také použít zbraň, což dotyčný díky svému vojenskému výcviku velmi slušně ovládá. Na forenzní záležitosti má hledaná osoba a jeho šéf jiné odborníky.

biki
biki 29.09.2019 v 21:59

Žádný nápad? Takže rekapitulace a pár nových indicií:

Hrdina již poměrně dlouhé série vystudoval medicínu. Zdálo se mu to poněkud krotké, takže absolvoval vojenský výcvik u SAS, poté působil jako válečný lékař, chirurg. Po návratu do civilního života začal působit jako vyšetřovatel ve speciálním úřadu, kde využíval svou původní odbornost a občas i vojenský výcvik, sem tam se uchýlil i k žádosti o pomoc u své bývalé jednotky (například v poslední u nás vydané knize).
Co bych ještě o něm prozradila? Jeho první žena zemřela na mozkový nádor, dcera vyrůstá vzhledem k hrdinovu povolání u příbuzných. Hrdina nyní žije s dětskou lékařkou, která se v poslední vydané knize stala cílem padouchů.

soukroma
soukroma 29.09.2019 v 22:31

Nápady jsem měla dva!, ne žádný, tak přidám ještě jeden, snad poslední:
Podle té dcery žijící u sestry mě napadl Steven Dunbar Kena McClura, ale úplně mi při těch děsivých tématech ušlo, že by byl ještě navíc u SAS...

Text příspěvku byl upraven 29.09.19 v 22:34

biki
biki 29.09.2019 v 23:23

Tak teď už je to správně. S úlevou předávám slovo.

soukroma
soukroma 30.09.2019 v 00:34

HÁDANKA

Za všechno můžu já!? Myslí si to ale jen slabší půlka lidstva...

soukroma
soukroma 30.09.2019 v 15:22

Za všechno můžu já!? Myslí si to ale jen půlka lidstva...

Slabší co do počtu asi momentálně není, tenkrát to bylo jasné fifty fifty, ovšem o síle a zejména slabinách by se dalo dlouho diskutovat, vždyť nebýt jeho...


Hun
Hun 30.09.2019 v 16:22

Aha. Vlastně by tou postavou mohl být had z Edenu. Eva jakožto slabší půlka lidstva na něj přece házela vinu (kterou zase na ni házel Adam). V tom případě by Satan hledal Boha?

soukroma
soukroma 30.09.2019 v 16:50

Ne (tak docela), míněno bylo: Eva "za všechno mohla". Proto jsem porušila dvě své osobní zásady: nepoužít ich-formu a vyhnout se biblickým hádankám. Muži rádi hází vinu na první žanu, ne že "jablko je vinno" (a slabší půlka - nějak jsem žila v přesvědčení, že mužů je na světě míň, ale to asi jen někdy po válkách, ale teď jich je nepatrně víc než žen).
Takže i když to není ono, Hun se dostal tak nebezpečně blízko, že to dál už nebudeme rozpitvávat a zadá něco úplně jiného. ;-)

Ulriška
Ulriška 30.09.2019 v 17:01

A z této bajky plyne poučení: Střež se porušovati zásady své osobní! :-))

soukroma
soukroma 30.09.2019 v 17:07

A to si nemyslím ;-) Nebyla to žádná bajka! ;-))
Debata se sice nerozproudila, ale ku cíli, tedy k prvopočátku, jsme se dostali hbitě, jen malou zkratkou (neboli opatrnou oklikou)!

Hun na řadě

Hun
Hun 30.09.2019 v 17:10

Ach tak, slovo "slabší" mě v tomto kontextu opravdu zmátlo, protože apoštol Petr mluví o ženě jako o "slabší nádobě". (Myšleno nikoli pejorativně, zkaátka je fyzicky zpravidla křehčí.)

Nicméně máš pravdu, že v historii mnoho "učenců" potíralo rovnoprávnost žen právě směšným odkazováním na ony události v ráji, které zneužívali k tomu, aby vinu za veškeré lidské problémy sváděli na ženské pokolení. Inu...

woodward
woodward 30.09.2019 v 18:21

Mimochodem, podle Roarka Bradforda Eva na hada neházela vinu, ale kamení. Omylem ale trefila jablko, které spadlo a jí bylo líto ho tam nechat, ještě by ho sežrala prasata. :)

Hun
Hun 02.10.2019 v 01:14

Pojďme teď k záležitostem světštějším:

Svého autora hledá hrdina, který všude rozhlašuje, jak se snaží dostat na kobylku svému odvěkému hrozivému nepříteli, jen aby se nakonec ukázalo, že ho celou dobu chránil. Vedly ho k tomu pravda šlechetné důvody…

Hun
Hun 03.10.2019 v 02:42

Ta postava nakonec padla v souboji – skonala paradoxně rukou přítele, jenže rozdílné cíle je nevyhnutelně postavily proti sobě. Autor je nobelista a svůj zcela smyšlený příběh zasadil rámcově do reálných kontur. Vlastně i ta postava, kterou hledáme, zřejmě v nějaké podobě opravdu existovala.

soukroma
soukroma 03.10.2019 v 10:33

Jukla jsem do přečtených a hádám, že by to mohl být třeba Kazuo Ishiguro, možná Pohřbený obr, ale nečetla jsem a anotace i komentáře jsou stejně málo uchopitelné asi jako celá kniha, takže žádná postava mi z toho jasně nevypadla... Takže jen tip, od kterého moc nečekám.

Hun
Hun 03.10.2019 v 11:02

Tak skvělé, kniha i autor jsou správně. Dopátrá se někdo oné slavné postavy, pro niž Ishiguro vytvořil tak zajímavý osud?

soukroma
soukroma 03.10.2019 v 11:07

tak jsem jukla ještě vedle a ... Sir Gawain

a jeho drak ;-) Prostě fantasy jak vyšitá ;-)

Text příspěvku byl upraven 03.10.19 v 11:22

Hun
Hun 04.10.2019 v 02:11

No jasně, to je on. Jinak Pohřbený obr je bašta čtení.

Na řadě Soukroma.

soukroma
soukroma 04.10.2019 v 10:49

"Pozor, kouše"!
Tímto jasným varováním se s hledaným seznamovali v internátní škole.
Ale jeho autor, velký romanopisec, o něm naopak prohlásil:
„Každý jistě snadno uvěří, že jsem láskyplným otcem všem dětem své fantazie a že nikdo nemůže jaktěživ milovat tuto rodinu vřeleji, než ji miluji já. Leč, jako jako mnozí milující rodičové, i já mám v nejtajnějším koutku srdce jedno dítě zvláště rád. A jeho jméno je ??"

soukroma
soukroma 05.10.2019 v 15:22

?? je samozřejmě postavou titulní, jak se sluší na nejoblíbenější dítko. Ale pozor, autor použil ve svém repertoáru vícero jmen v názvech knih - napočítala jsem v u nás vydaných kolem deseti, vlastně jeho knih bez jména v názvu bude asi méně. .

Ulriška
Ulriška 05.10.2019 v 16:46

David Copperfield, Charles Dickens

soukroma
soukroma 05.10.2019 v 17:27

a milované dítě odhaleno (však on je prý autorův odraz)

Ulriška
Ulriška 05.10.2019 v 18:37

My tu také máme jedno dítě. Není naše vlastní, milované ani náhodou. Ale něco nám z té "péče" kápne.

Anasa
Anasa 05.10.2019 v 19:36

Možností je si více, jedna z nich je Oliver Twist od téhož autora.

Ulriška
Ulriška 05.10.2019 v 19:40

Oliver? To bude nějaký další panchart, ne? Ještě Angličan! Děkujeme pěkně! Nám stačí ta holka.



Vložit příspěvek