Postava hledá autora - pomozte jí!

DISKUZE » O autorech


woodward
woodward 26.12.2017 v 06:26

Jak pravím, její postavení bylo důležité a vyžadovalo zodpovědnou osobu, nicméně tato funkce s sebou nesla i jistá nebezpečí. Jednou například na ni velmi brutálně zaútočil uprchlý trestanec, odsouzený za mnohonásobnou vraždu. Dalo dost práce naši postavu po této děsivé zkušenosti přemluvit, aby se znovu ujala svého úkolu a ona na to přistoupila jen proto, že byla přijata dodatečná bezpečnostní opatření, sloužící k její ochraně.

woodward
woodward 26.12.2017 v 12:03

Pořád nic?
Asi bych měl doplnit, že tahle postava není postavou hlavní, natož titulní, ale díky své funkci prochází téměř celým příběhem. Jak bylo řečeno, její jméno neznáme. Je to žena. Hlavní charakteristika pod kterou bývá v textu uvedena, se týká její postavy. Kromě toho známe i barvu jejího oděvu.

woodward
woodward 26.12.2017 v 22:28

Poslyšte, hádá tady někdo něco nebo ne? Další nápovědy teď dlouho nebudou!

soukroma
soukroma 27.12.2017 v 00:19

Nehádám, protože ani vzdáleně netuším - a bez dalších nápověd se nikam neposunu.

woodward
woodward 27.12.2017 v 07:41

Jméno naší dámy neznáme, ale víme jak se jmenuje její kamarádka, s kterou se občas navštěvují - a pokud se v úvodním zadání píše, že se naše postava umí i pořádně rozšoupnout, je to připomínka jisté vánoční oslavy, která se dámám poněkud vymkla. Ta kamarádka se jmenuje Violeta.

woodward
woodward 27.12.2017 v 10:29

Ještě doplním, že dílo a díky jemu i autor se těší veliké proslulosti. Vlastní příběh otvírá ve svém žánru novou podkategorii a od doby svého vzniku přilákal celý zástup více či méně úspěšných napodobitelů. Uřvaná marketingová smršť, která se zdvihla s vydáním prvních částí série, byla do jisté míry kontraproduktivní, protože čtenáři, hledající především kvalitu, zpočátku logicky usoudili, že kdyby to bylo fakt dobrý, k čemu takovej humbuk? Brzy však bylo zřejmé, že kvalita tu je a to v takové míře, že reklamní tvůrci, zvyklí přehánět za každých okolností, z toho dočista zdivočeli.


Hun
Hun 27.12.2017 v 15:31

Tý jo, sice pořád netuším, oč jde, ale jsem fakt zvědavej, o jaké dílo se jedná...

woodward
woodward 27.12.2017 v 16:05

Víte co? Já vám to shrnu a trochu doplním, ať se hneme:

Postava hledající autora je POSTAVOU DVOJNÁSOB, i když poněkud plochou. Je to žena. Její jméno neznáme, v příběhu je označována charakteristikou související s jejím vzhledem. Ty charakteristiky jsou vlastně dvě, ta hlavní - používaná při každé zmínce - se týká TĚLESNÉ STAVBY. Tou druhou je BARVA jejích ŠATŮ.
Není hlavní ani titulní postavou, ale vyskytuje se opakovaně prakticky ve všech částech příběhu. Je to postava spíše důstojná, ale dovídáme se, že při jedné příležitosti se o vánoční oslavě se svou kamarádkou VIOLETOU pořádně rozšouply. Naše hrdinka zastává poměrně důležité místo, které s sebou nese i jistá rizika. Jednou byla při výkonu této své funkce napadena UPRCHLÝM TRESTANCEM ODSOUZENÝM ZA MNOHONÁSOBNOU VRAŽDU. Prchla před ním a ukryla se v Argyllshiru. Po této traumatizující zkušenosti nějaký čas odmítala se na své místo vrátit. V té době ji zastupoval jistý poněkud PRAŠTĚNÝ RYTÍŘ, který však se neosvědčil a naše postava se nakonec ke své práci vrátila poté, co byla aplikována potřebná bezpečnostní opatření.
Dílo, o kterém je řeč, je světoznámé. Příběh otevírá ve svém žánru novou podkategorii a brzy se vyrojil celý zástup napodobitelů.
A nakonec ještě doplním: AUTOR JE AUTORKA.

woodward
woodward 27.12.2017 v 19:06

Nebuďte legrační, tohle už jste měli dávno uhádnout... Co bych vám ještě napověděl?

Jo, mějte na paměti, že tahle postava, hledající autorku, je DÁMA.

tatjana1737
tatjana1737 27.12.2017 v 19:31

Já jsem taky mimo, ale určitě se pak budu chytat za hlavu, že to znám.

woodward
woodward 27.12.2017 v 19:37

No dobrá. K povinnostem téhle dámy patří dohlédnout na to, aby do jistého prostoru vstupovaly jenom ty osoby, které tam patří..

biki
biki 27.12.2017 v 19:57

Sice jsem to nečetla, nečtu a číst nebudu, ale nemohla by to být Fat Lady (dle googlu Buclatá dáma) z Harryho Pottera a vězně z Azbakanu od paní Rowlingové?

woodward
woodward 27.12.2017 v 20:16

Jistěže to je Buclatá dáma a nejenom z vězně z Azkabanu. Ta se vyskytuje ve všech dílech snad kromě posledního. Máš babu. Všichni ostatní nechť se stydí! ;-)

biki
biki 27.12.2017 v 20:29

No jo, no. Mě to nedalo, když to mělo být tak strašně známé. Tak jsem vyšla z jediné slušné informace - Argyllshire. A pak už to šlo.
Teď mi ale bude chvilku trvat, než něco vymyslím.

tatjana1737
tatjana1737 27.12.2017 v 22:00

Tak já se tedy stydím velmi! Ale jako vždy - po přečtení správné odpovědi si říkám, jak ta hádanka byla jednoduchá :-).

biki
biki 27.12.2017 v 22:11

Nemám inspiraci, tak postavu ze zeměpisné hádanky převádím sem:

Jedna z hlavních postav jedné knihy se narodila v zajetí, byla mírně geneticky upravená a již v útlém věku byla obdařena výjimečnými schopnostmi. Kvůli tomu byla unesena, padouši ji chtěli využít k pokusům. Po vysvobození byla propuštěna na svobodu v určité oblasti (reálné), která však není tak úplně její původní domovinou, a našla zde novou rodinu. Ještě podotýkám, že hledaná postava se s lidmi dorozumívá znakovou řečí.

soukroma
soukroma 27.12.2017 v 22:45

nejen proto, že s ohledem na přechozí hádanku se nemám zač stydět - Pottera jsem nečetla ani nesledovala, tak si nemusím sypat popel na hlavu a odpovídám na současnou hádanku:

Baako - James Rollins

biki
biki 27.12.2017 v 22:49

Ano, je to on, sameček gorily nížinné západní.

soukroma
soukroma 27.12.2017 v 23:08

A tak něco velmi úzce návazujícího, pro biki:

Tahle slečna umí číst, zná znakovou řeč, ráda se pěkně obléká a žije v milující rodině, ale její schopnosti holt také nejsou úplně přírodní, protože/přestože patří k nám geneticky nejbližším lidoopům. Z těchto důvodů jí hrozí velké nebezpečí.
Jedná se o detektivní thriller u nás - nevím proč - málo známé manželské dvojice (vzděláním archeologů), která se genetikou, etikou a vůbec historií, přírodou a lidmi zabývá ve svých velice čtivých sci-fi knihách. U nás vyšly dvě, druhá má ve svém názvu biblické jméno (hledáme tu první).

Text příspěvku byl upraven 27.12.17 v 23:11

Mars12
Mars12 28.12.2017 v 09:19

Myslím, že se našli W. M. Gear, K. O´Neil Gear a Umber.

soukroma
soukroma 28.12.2017 v 10:27

Ano, bonobo šimpanzí slečna jménem Umber a její autoři manželé Kathleen O'Neil Gear https://en.wikipedia.org/wiki/Kathleen_O%27Neal_Gear a W. Michael Gear https://en.wikipedia.org/wiki/W._Michael_Gear#cite_note-5 v knize Temné dědictví (doporučuji nejen biki). Jinak toho oba spolu i samostatně napsali hodně, zejména literatura faktu, ale zůstává nepřeloženo.

Mars12
Mars12 28.12.2017 v 10:59

Autora hledá postava, která se příběhem jen mihne, ale bez její pomoci by se hrdina a jeho přátelé neobešli. Bytost je to prastará, tvář má svraštělou do mnoha vráseček. Okolní země dotyčnému nepatří, přesto je jejím Pánem, jako správný hospodář ji stále obchází a přitom si vesele zpívá.

woodward
woodward 28.12.2017 v 11:02

Tom Bombadil hledá Tolkiena

Mars12
Mars12 28.12.2017 v 11:03

Rychlé a správné.

woodward
woodward 28.12.2017 v 11:11

Starobylé univerzitní město Oxford láká spisovatele různých žánrů. A mě napadla pěkná trojitá hádanka. Právě Oxford spojuje osoby tří klasických postav detektivního žánru. Tyto tři postavy hledají tři své autory (každý svého):
Detektiv šlechtic v Oxfordu vystudoval.
Detektiv profesor v Oxfordu učí.
Detektiv-policista, jediný opravdový profesionál z té trojice, v Oxfordu pracoval a zemřel.



Vložit příspěvek