Mizející autoři


Letitia
Letitia 16.05.2022 v 21:54

LenkaVílka - nechápem...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.05.2022 v 22:01

Letitia: chtela jste vědět, kam napsat. Tak třeba sem. Tam jsem psala já a bylo to ok :)
https://www.databazeknih.cz/diskuze/chyby-na-webu-6/prosim-o-opravu-146/str-490#new

Text příspěvku byl upraven 16.05.22 v 22:04

Letitia
Letitia 16.05.2022 v 22:07

Lenka - Aha, vďaka za vysvetlenie.

Ale to mi už skoro pripadá rýchlejšie rovno vložiť knihu, kým nájdem vhodnú diskusiu :-D
Teda za predpokladu, že narychlo by stačilo pár základných informácií a detaily napr. doplniť neskôr (později)...

kapr
kapr 23.05.2022 v 20:58

DK, stejně jako jakýkoliv podobný nástroj má období lepší i horší. To by bylo na delší příspěvek. Vliv na její směřování má zejména její vlastník. Podobně je tomu i s moderátory. Moje zkušenost. Bod jedna: "Německo-český a česko-německý slovník" vydaný v Německu. Bod dvě: Nějaká aktivizační příručka, ("jak jednat s lidmi",) amerického původu přeložená do češtiny. Obě knihy patřily do DK v souladu se zveřejněnými regulemi. Obě byly smazány. Za smazání slovníku se dotyčný omluvil, za příručku už ne. Mám pocit, že jde snad právě o osobu, která v tomto vlákně aktivně vystupuje, ale už si to nepamatuji, a nehodlám ztrácet čas vyhledáváním toho kdo to konkrétně byl. Stejně tak jsem neztrácel čas, a nepokoušel jsem se obě smazané knihy vkládat znovu. Celkově pro DK jednoznačné mínus.
Jako hospodářské zvíře jsem se ale cítil po tom, co mi byla dvakrát po sobě, s odstupem asi roku, smazána maďarská knihovna v Praze. Potřetí jsem to už nezkoušel. Jde o knihovnu, která mimo jiné disponuje překladovou literaturou v češtině, slovenštině a maďarštině, tedy vede příslušný titul, (české, slovenské, nebo maďarské literatury,) často ve všech třech jazycích. Smazání této knihovny pokládám za nebetyčnou ostudu, za což by konkrétní moderátor měl být vyloučen nejen z okruhu moderátorů, ale i z okruhu návštěvníků DK.
Ano neřeším tady problémy DK, jen jsem se potřeboval odreagovat, dalo by se to říci - tedy napsat i daleko expresivněji.
Kolik hodin zbytečné práce tady už podobní ignoranti zlikvidovali těžko říci.
Při tom by stačilo jediné. Uložit příslušný diskutabilní záznam do izolace, a upozornit jeho autora tak, aby mohl zasáhnout.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 24.05.2022 v 05:43

Kapr: nemohu se nezeptat: myslíte tuhle?
https://www.databazeknih.cz/knihovny/knihovna-madarskeho-kulturniho-institutu-praha-1185
Snad zase nedostanu vynadáno, že se snažím pomoct. To je tady mnohem častější než věci, který se tady řeší...

Text příspěvku byl upraven 24.05.22 v 07:04

kapr
kapr 24.05.2022 v 07:15

Ano myslím přesně tuto. Pravdou je, že jsem ji pak už nikdy opakovaně nevyhledával. Několik dnů po tom co jsem ji vložil, jsem ji v obou případech, (po tom co jsem ji vložil poprvé, i po tom co jsem ji vložil - odhaduji po více nežli roce podruhé,) vyhledával nejen obyčejným hledáním, ale dokonce postupným procházením VŠECH vložených knihoven. (Důvod, chtěl jsem si ji přidat do profilu.) Nakonec jsem rezignoval.
Nyní zde tedy je. Díky. Existuje zde přibližně v tom tvaru, ve kterém jsem ji kdysi vkládal já. Zda byla tehdy v nějaké karanténě nevím. Velice pochybuji o tom, že bych ji kdysi ani opakovaným hledáním, a dokonce ani procházením všech dostupných položek - jednu po druhé - mohl přehlédnout.
Pravda, teoreticky je nutné připustit i nemožné. Přesto - já ji vkládal dvakrát. Obě vložení se odehrála v rozpětí zhruba roku. V obou případech se mi ji následně už nikdy nepodařilo dohledat.
Opravdu mi nepřipadá pravděpodobné, ...
Asi bych se měl tedy omluvit. Tedy - OMLOUVÁM SE! Přesto, jak píši vkládal jsem ji dvakrát, a pak už ji v obou případech - nikdy nenašel. vyhledávací systém DK je notně děravý, ale přesto - netuším, co se v těchto případech přesně odehrávalo.
Přesto - jsem proti mazání, zavedl bych režim karantény, stejně jako vlastní historii vkládání tak, aby bylo možné si po určitou rozumnou dobu zkontrolovat co jsem kam vložil, kde jsem co změnil. Taková historie by byla dostupná především každému uživateli.
-
Ještě jinak - vložení knihy, tedy myslím to poctivé, kdy jsou opravdu vyplněny všechny položky, (nemyslím tedy to prodejní, kdy se neuvede skoro nic,) zabere 30, ale také 60 minut, pro vložení knihovny platí ten vyšší údaj.
Prostě PROSÍM, s mazáním opatrně!


kapr
kapr 24.05.2022 v 14:19

Opravdu si nemyslím, že by všichni moderátoři ,,, - dokonce jsem přesvědčen, že si snad žádný z moderátorů nezaslouží tak hluboké odsouzení, jaké jsem zde uvedl. Spíše si myslím, že by jich mělo být daleko více, nejméně dvojnásobek, a že by i jejich funkční období možná mohlo být omezeno, podobně jak tomu je u jiných pozic, nejznámější čtenářské obci to bude u prezidentského úřadu.
Za zcela samozřejmou považuji nezbytnost jejich práce. Určitě by bylo lepší, kdyby tato jejich práce byla patřičně honorována.
Nejde-li neodpovídající záznam vložit do "karantény", možná by bylo realizovatelné celý takový záznam odeslat formou soukromé zprávy nebo e-mailu vkladateli. Prostě ošetřit jej tak, aby lidská práce nepřicházela zcela zbytečně vniveč.
Připojil jsem se k tomuto vláknu proto, protože jeho základní myšlenka je v podstatě "mizení uživatelem vložených údajů"-
Od mnou uvedených příhod uplynul ve všech případech více nežli rok. V žádném případě nešlo o okamžitou reakci na podnět. Spíše jsem ventiloval názor, který se utvářel dlouhodobě. Tyto případy jsem, pokud se pamatuji, nikde neventiloval. Důvěryhodnost DK v mých očích přesto vinou i těchto příhod postupně klesala. Teprve v okamžiku, když jsem zde narazil na tento, podle mne velice blízký problém, jsem se poděli o vlastní negativní zkušenosti.
Figuruji, okrajově, na obou mně známých československých knižních webech, stopově na Goodreads, i na polském a maďarském webu podobného zaměření. Jediné co jsem doposud zcela vynechával byly weby německojazyčné, s ohledem k praktické úrovni mé turistické němčiny, se kterou sice dokáži luštit některé technicky zaměřené články, ale na čtení krásné literatury v onom jazyce se opravdu necítím. Proč kriizuji DK? Protože je, nebo spíše byla nejlepší, a protože ji chci používat a chci ji i zlepšovat.
Nemyslím si, že bych na DK vyvolával nějaké větší problémy. Upřímně, nejsem si vědom ani těch menších. Cokoliv jsem zde kdy napsal bylo míněno vždy ve prospěch DK. Myslím si, že by se moderátoři neměli divit, pokud se setkají s reakcemi, často určenými spíše majiteli webu.

Janadvorackova
Janadvorackova 04.06.2022 v 10:21

Když jsem si to celé přečetla, vyvstala otázka: "Proč, když nějaký admin zjistí, že je zde vložen pouze autor bez knih, je takový problém, když už si dává práci s mazáním a stejně se autorovi věnuje, se před tím podívat, jestli autor něco nenapsal?"
Zjistil by třeba, že autor něco napsal, čili by nebyl důvod myslet si, že sem jeho knihy nikdo nedá. A měl by klid od mazání... lidem by se neztráceli autoři... měli by větší motivaci rozšiřovat to tu...

Chce to flexibilitu, klid a mír v duši. Slunce v zádech a teplo na nohy... Pocit naplnění, chuť udělat další krok... Znáte to :).

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.06.2022 v 10:36

Janadvorackova: vidíte to moc jednoduše. Jelikož se sem mohou vkládat i jiné zdroje než je eshop, tj edičák, pokud se jedná o novou knihu, tak Google o jeho existenci nemusí mít info, že mu u nás něco vyjde.
Takže někdo tohohle autora vloží, potom si někam na dva dny odskočí a i tak bude špačkovat, že mu bylo smazáno. Někdo hledal a stejně by nenašel.
Máte dobrý a lidský nápad, ale v praxi nepoužitelný. (Nehledě na to, že nedává smysl porovnávat jeden klik smazáno a googlení, zda ten kulišák něco nevydal, protože tady nkc není berná mince u všech knih. Všechno je individuální, ale pořád si tady připadám, že se lidi domnívají, že je tady bude někdo vodit za ručičku a ptát se jich, jestli takhle už to je podle jejich představ.) A je jedno, kolik slunce vás přijde podpořit :(

Text příspěvku byl upraven 04.06.22 v 10:42

Janadvorackova
Janadvorackova 04.06.2022 v 20:13

Lenka.Vílka: Nic není potřeba vidět složitě.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.06.2022 v 20:20

Janadvorackova: Ano, to říká většinou ten, kdo nemusí nic řešit a jenom pozoruje z dálky. Takže váš názor respektuju a chápu, ale..."ale" jsem napsala už minule ;)

Text příspěvku byl upraven 04.06.22 v 20:43



Vložit příspěvek