Knihovna Maďarského kulturního institutu Praha (Praha 1)

knihovny

Typ:kulturní a informační instituce
Město:Praha 1
Telefon:+420 277 016 438
E-mail:petra.temesi@hunginst.cz
Web:https://culture.hu/cz/praha/knihovna
Adresa:Rytířská 25-27, Praha 1, 110
Otevírací doba:Úterý 13.00 - 17.00
Čtvrtek 10.00 - 12.00
Aktuálně:
Pouze za základě předchozí domluvy s knihovnicí Petrou Temesi.
(Platné hygienické předpisy:)
Je omezen počet návštěvníků - v knihovně se smí zdržovat současně pouze 2 návštěvníci.
Je třeba dodržovat minimální rozestup 2 metry.
Prosíme, zakryjte si nos a ústa.
Při vstupu si vydezinfikujte ruce.

O knihovně

Knihovna Maďarského kulturního institutu Praha se pyšní největší maďarskou knihovnou na území České republiky. Primárním cílem naší knihovny, která funguje od roku 1979, je vzbudit zájem o maďarskou kulturu a vědu a poskytnout našim českým studentům, vědcům a návštěvníkům autentické a co nejrůznější informace o Maďarsku a maďarské kultuře.

Naše knihovna má téměř 10 000 svazků. Většinu tvoří vynikajících díla klasické a současné maďarské literatury - nejen v maďarštině, mnoho z nich je v českém, respektive slovenském, případně v angličtině - dále také lexikony, umělecké knihy či odborné texty. Zaměřujeme se na literaturu, společenské vědy, historii, lingvistiku, literární umění, hudbu, etnografii, historii diplomacie a výzkum menšin. Kromě knih najdete také maďarské umělecké časopisy.

Naše DVD kolekce čítající více než 200 kusů se skládá především z maďarských hraných filmů, dále z maďarských filmů pro děti a mládež, animovaný filmů a několika dokumentů. Naše sbírka CD se zaměřuje na maďarskou klasickou hudbu a lidovou hudbu - díla maďarských skladatelů a nahrávky vynikajících maďarských umělců.

Služeb knihovny lze využívat bezplatně, půjčování dokumentů podléhá registraci. K registraci potřebujete občanský průkaz a kontaktní údaje - údaje budou zaznamenány v registru knihovny.

DOSTUPNOST
Maďarský kulturní institut se nachází v jednom z nejfrekventovanějších a nejoblíbenějších míst v centru Prahy, v těsné blízkosti Staroměstského a Václavského náměstí. Doporučujeme, abyste k institutu zvolili cestu veřejnou dopravou nebo pěšky.

Veřejná doprava:
minuta chůze od stanice metra MŮSTEK (přestupní stanice metra B a C)
Nejbližší tramvajové zastávky:
Václavské náměstí (tramvaje: 5, 6, 9, 14, 24), Národní třída (tramvaje: 2, 9, 18, 22)

GPS souřadnice:
zeměpisná šířka 50,084773,
zeměpisná délka 14,421828

Zdroj textu: https://culture.hu/cz/praha/knihovna