Vzhled stránek DK


PanPredseda
PanPredseda 28.07.2021 v 22:01

Přesunutí "Částí díla" (dříve povídek) ze záložek do sloupečku doprava (aby po kliknutí na "Zobrazit všechny části díla" se tyto zobrazily zase pod záložkami) je podle mého názoru kontraproduktivní.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.07.2021 v 22:13

Horší je zdůvodnění, proč k tomu došlo. Přeci jen, část díla je daná a mohu jí vážně věřit. Podobným knihám nevěřim ani nos mezi vočima. Nechápu, čím si zasloužili svou vlastní záložku. Asi se na to hodně kliká. Alespoň já to dělám. Abych se přesvědčila, že se mi to nezdá. Občas perly tam jsou :(

Lukasitch
Lukasitch 28.07.2021 v 23:26

Děkuji za opravu, úpravu.

Marthas
Marthas 29.07.2021 v 00:09

Tyhle novinky jsou zase z ranku změna, aby se něco dělo a ne proto, aby to bylo vylepšené.. Můj názor! Víc k tomu asi nemám, co říct! Opravdu si někdo myslí, že je přínosné jako jednu z prvních info o ostatních uživatelích vidět, co si strčil naposledy do seznamů? Ohledně seznamů a jejich zviditelnění se tu mluvilo? Já bych spíš řekla že o jejich pročištění.

Eldar80
Eldar80 29.07.2021 v 00:20

Taky děkuji za vrácení právě čtených knih na profil.
Ale přesunutí povídek mimo knihu porušuje logiku celé stránky. Podobné knihy by se měly prohodit zpět na původní stav. Důležitější je přece přehlednost informací o knize a ne co se hodí. Když to totiž rozkliknu, tak to nemá vlastní záložku. Takovou taškařici bych se klientovi styděl ukázat. :D

Marthas
Marthas 29.07.2021 v 00:49

To Eldar80: Jistě, na tvůj profil, ale když zavítáš k někomu cizímu, známému to je jedno, tak tam furt svítí položky v seznamech a ne v právě čtených, jak jsme byli doposud zvyklí. Možná bych to pochopila u těch, co právě čtené nepoužívají ale jinak.
Ohledně Podobných knih x Části děl: Já osobně jsem na části děl vůbec nenarazila. Asi to je rozpracované.-(


siena
siena 29.07.2021 v 07:28

Přesunutí výčtu povídek mimo hlavní profil knihy je hodně nešťastné. Obzvláště, čím byly nahrazené... nejde si nevzpomenout na to staré "počet kliků, počet uživatelů, den". No, a ještě... trochu jsem doufala, že po těch letech obejde i na romány, hry...

Text příspěvku byl upraven 29.07.21 v 09:59

PanPredseda
PanPredseda 29.07.2021 v 07:32

Když už by povídky/části díla měly zůstat vpravo, navrhuji, aby byly přesunuty úplně nahoru, tam kde je teď autor a jeho další knihy. A aby ten seznam částí díla byl vždy celý, byť u knihy Sto hororů ve sto slovech bude dlouhý jako Lovosice.

Koka
Koka 29.07.2021 v 09:14

Ve vlastním profilu vidím knihy právě čtené. Ale v profilech kohokoliv jiného vidím Nové knihy v seznamech.
Jaký to má smysl? Když bych opravdu stála o to, dozvědět se, jaké "nové" knihy (povětšinou jsou stejné staré!) si kdokoliv zařadil do nějakého seznamu, pak bych ovšem chtěla i znát, do jakého seznamu si je zařadil. Místo toho po kliknutí na kteroukoliv z těch knih se dostanu na profil té knihy, ale to nejdůležitejší - zda si XY tu knihu zařadil do přečtených, nebo ji chce koupit, případně ji zařadil do "opravdového" seznamu nazvaného třeba Knihy, bez nich nelze žít, tak to se nedozvím.
Tak k čemu, prosím, je ta rubrika? Nebo to zas je jen tak, aby řeč nestála a programátoři nezaháleli?
(Nepamětníkům připomínám, že pod tlakem zájmu o to, co si který z uživatelů vložil do Knihotéky, co přečetl nebo chystá se číst, co a jak komentoval, co si označil za koupě-hodné, vznikla zde před lety rubrika Aktivita oblíbených uživatelů. Za sebe mohu říct, že mi zcela postačuje, někdy i té je až moc - to když si nějaký můj oblíbenec vkládá 325 nových knih do Knihotéky a já nemohu zprávu o tom nijak vypnout ani následně smazat :=.)

elfos
elfos 29.07.2021 v 11:53

Jsem ráda, že ve svém profilu vidím zase své právě čtené knihy. I když si je lze zobrazit i přes odkaz vpravo. A stejně tak si odkaz Právě čtené mohu zobrazit u kteréhokoliv zdejšího čtenáře a vidět, které knihy právě čte.

Líbí se mi, že v profilech kohokoliv jiného vidím knihy, které si nově zařadil do seznamů. Nepotřebuji vědět, do kterých. Jelikož se tu jen výjimečně, spíše vůbec, používají seznamy typu Fuj knihy, Tuhle rozhodně nehodlám číst, Nejhorší kniha na světě apod., jedná se o knihy, které čtenáře nějakým způsobem zaujaly, chystají se je číst, přečetli si je, chtějí si je koupit..... takže ten řádek knih v profilu každého beru jako inspiraci, kouknu na ně, některá mě třeba zaujme taky. A taky se dozvím, co (mimo jiné) toho člověka taky zajímá. Má to ještě jedno drobné plus: je to více variabilní, častěji se měnící, aktualizující, než když si lidé nedávají do Právě čtených nic (a neměli tedy nic ani v tom profilu) nebo tam měli jednu knihu dlouho dlouho dlouho..... roky čtenou (jako například elfos). Inspirace, objevování, variabilita, v tom vidím smysl.

Je to něco jiného, než aktivita oblíbených. Nikde se nic nehromadí, žádná upozornění, jen když nakouknu ke kterémukoliv čtenáři na DK do profilu, mohu se nechat inspirovat knihami, které jej v poslední době nějak zaujaly. Nebo nemusím.

PanPredseda
PanPredseda 29.07.2021 v 12:01

Ještě včera ten systém nových knih v seznamech měl jednu malou vadu. Přestože mám v nastavení zaškrtnuto, že seznam Chci si koupit, uvidím pouze já + ti, kterým pošlu speciální odkaz, tak v nových knihách v seznamech se ty nově přidané do Chci si koupit objevily. Tudíž je mohli vidět všichni, nejen já.
Jestli tam stále je i po Vámi zmíněných úpravách nevím.

Text příspěvku byl upraven 29.07.21 v 12:12

Naias
Naias 29.07.2021 v 12:12

PanPredseda, ak chcete vedieť, čo vidia iní vo vašom profile, odhláste sa a uvidíte to aj vy. Ja vo svojom profile knihu, ktorú som si dala do Chci si koupit, po odhlásení vidím.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.07.2021 v 12:25

Elfos: teď to smysl dává, ale včera, kdy proběhla první fáze a v novinkách se to ohlásilo, tak si všichni mysleli, že to je konečná fáze, to smyls nedávalo...tj aby se ukazovalo i mě, co jsem si kam dala já...
Navíc tam je stále napsáno, že se ukazuje pět knih, což není pravda, jsou čtyři, takže to by taky mohlo mást :/

Text příspěvku byl upraven 29.07.21 v 12:27

PanPredseda
PanPredseda 29.07.2021 v 12:27

Ad Naias: Máte pravdu, po odhlášení ji tam vidím. Domnívám se, že tak by to být nemělo.

Marthas
Marthas 29.07.2021 v 15:51

Souhlasím s uživatelkou Koka. A nemyslím si, že je v pravidlech používání webu určeno, že musím každou změnu chválit. Díky bohu.
Nadále trvám na tom, aby se ta novinka tedy zobrazovala pouze u lidí, co v profilu Právě čtené nepoužívají!

Naias
Naias 29.07.2021 v 15:59

PanPredseda, už tam knihu, ktorú som si dala do chci si koupit, nevidím.

Marthas
Marthas 29.07.2021 v 16:18

Navíc klíč je: 1. aktuálně čtená posledně přidaná, 2. posledně přidaná do přečtených ( u mne bohužel někdo prohodil vydání, takže jsem musela měnit, tím pádem to pro systém je nově přečtená kniha a ne kniha z roku 2005),3. aktuálně přečtená a TEPRVE 4. patří do jednoho ze seznamů. Tak proč se to jmenuje z Nové knihy v SEZNAMECH?:-/

Naias
Naias 29.07.2021 v 16:21

Asi preto, lebo nielen Vlastní seznamy sú zoznamy, ale aj Přečtené a Právě čtené sú zoznamy.

Marthas
Marthas 29.07.2021 v 16:30

Jistě Naias, přesto to nemění nic na mém postoji, že bych si chtěla zvolit, co lidé uvidí jako první, když otevřou můj profil a to jsem dosud mohla. A nově VOLBA není na mne ale na systému, který navíc neukazuje VEŘEJNÝ seznam ale OSOBNÍ seznam. Narážím na poslední knihu číslo 4. Pokud se chci někomu hrabat v seznamech, dělám to za tím účelem, abych si to zobrazila a inspirovala se, ale tento systémový výplod... Nemám slov.

Naias
Naias 29.07.2021 v 16:34

Mne to tiež nevyhovuje. Brala by som možnosť vytvoriť si súkromný zoznam, ktorý by som videla len ja. Čoraz viac si tu pripadám ako vo výkladnej skrini. Viem, že na internete je súkromie klamným pojmom, ale aj tak.

Marthas
Marthas 29.07.2021 v 16:44

To Naias: To mají na CBDB, ale po pravdě netuším, jak si ten neveřejný seznam zobrazit, ani jako majitelka účtu. Jinak mne je celkem putna, když se někdo namáhá, aby mi prolustroval knihy, tak ať se podívá. Sice je tam psáno osobní, ale zkousnu, že není zas tak osobní. Chci ale mít možnost volby, abych ovlivnila, co uvidí někdo, kdo mne vůbec nezná a neví, jak to zde chodí. Chci, aby byla možnost jako u vypnout či zapnout zobrazení Chci si koupit, tak aby šlo vypnout a zapnout tohle "vylepšení". Kdo ho chce, ať si ho má, kdo ne, aby měl volbu.

reader.007
reader.007 29.07.2021 v 18:56

Marthas: jenže seznam Chci si koupit byl znepřístupněn jedině proto, že rozkopával hračky placenému bazaru a pro některé prodávající to byla cesta jak nabídnout někým chtěné knihy k prodeji.
Ztráta tvého soukromí tady nikoho nezajímá, rozhodně ne provozovatele. Co si napíšeš nebo vyplníš do kolonky je majetkem DK a ty se můžeš leda nespokojeně mračit, nebo možná trochu si zabrblat v diskuzích...

siena
siena 29.07.2021 v 18:59

No, i samotní uživatelé brblali, že je ty nabídky strašně obtěžují...

Marthas
Marthas 29.07.2021 v 20:04

To reader.007: Anebo se definitivně přestěhovat.-D Věřím, že ale i nadále to nějak nelegálně jde, jen ne tak nápadně. Co třeba pomocí právě zmiňovaných seznamů anebo pozor, to se nesmí říkat. Škoda, že nejsem právník. To s tím majetkem mi moc nesedí, sice vím, že jsem to odsouhlasila, ale mám pocit, že je to stejně jen proto, aby se zabránilo případným oprávněným soudním sporům s některými nakl. domy za neoprávněnou citaci.
To siena: Pravda, já k nim nepatřila. Nabídku jsem dostal jen jednu a stačilo vysvětlit k čemu mi seznam slouží jednomu a už se neozval žádný. Tak jakýpak obtěžování..

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.07.2021 v 20:09

Marthas: každé tvé slovo přestává být tvým majetkem v okamžik, kdy dáš "vložit". Proto tě nemusí zajímat třeba to, že tvůj příspěvek někdo vezme a použije pro svoje účely. Vezme ho databázi, ne tobě. A databázi to je jedno...

Text příspěvku byl upraven 29.07.21 v 20:10



Vložit příspěvek