Vzhled stránek DK


reader.007
reader.007 07.03.2015 v 21:42

pobijeci: on možná bazar opravdu není hlavním účelem těchto stránek, nicméně je jeho součástí a kdyby tady tak strašně překážel, tak se koneckonců tvůrci nemuseli obtěžovat s jeho zřizováním. Podle mne je problém nového vzhledu hlavně v tom že je to teď takové "slité" do jednoho na homepage. Zatímco před změnou byla hlavní stránka rozsekána na více modulů s tím nejpoužívanějším, kde se člověk mohl zhruba zorientovat co tady tak asi najde, teď aby pročítal lištu a každý jednotlivý oddíl si pěkně rozklikl. Pro nás kteří tady už nějaký ten pátek fungujeme to asi bude ve finále jedno (i když se to většině nepáčí), ale pro nově příchozí to je podle mne mnohem méně poutavé než v době kdy jsem já provedla svou registraci na DK. Ale je to responzivní (rozvržení se přizpůsobuje velikosti obrazovky), to je pravda...

Lector
Lector 26.03.2015 v 09:19

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dan
Dan 26.03.2015 v 10:28

Počet zobrazení jsem ze sekce Blogy a Recenze odebral ze tří důvodů:

1.) pokud je článek nový a má malý počet přečtení, mohl by zbytečně odradit ostatní potenciální čtenáře
2.) chtěl jsem tam nechat jen nejnutnější údaje (autora článku a datum), aby byla stránka co možná nejpřehlednější
3.) počet zobrazení je možno zjistit přímo v detailu článku pod jeho nadpisem

Pokud jde o vaši větu ohledně většího množství klikání, tak k tomu můžu jen napsat, že se jedná o jednu z největších konspirací, co jsem zde na webu četl a je vidět, že bohužel moc nevíte, o čem píšete.
Jednak se v tomhle případě počet zobrazení stránek vůbec nezměnil a jednak velká většina mých posledních úprav vedla spíše k jejímu snížení (například přepínání kategorií v detailu knihy i autora, což jsou logicky místa s největším zobrazením na webu, jsou nyní vyřešena způsobem, že se načte pouze obsah dané části stránky (např. Zajímavosti) a zbytek stránky stojí (ikdyž se url adresa změní). Zde počty zobrazení rapidně ochably, ale přepínání podstránek je mnohem rychlejší.

Lector
Lector 26.03.2015 v 11:48

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

eraserhead
eraserhead 26.03.2015 v 12:49

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

R.E.M.
R.E.M. 26.03.2015 v 23:45

Z mého pohledu se titulní strana stala tak nepřívětivou a informační hodnota klesla tak nízko, že ji automaticky přeskakuji. Škoda. Taky jsem si ráda prolétla očima komentáře, blogy...
Protože se mi nechce x-krát klikat, abych se dostala k informacím, které předtím byly příjemně naservírovány pohromadě - na první straně DK, některé rubriky teď vynechávám.


nightlybird
nightlybird 27.03.2015 v 00:02

Je jasné, že každý má jiný způsob pohybování se v DK. Já celkem grafiku nevnímám, na úvodní stránce si jenom rozkliknu komentáře ( v tom problém nevidím) - no a pak se jdu potulovat tak nějak porůznu po sekcích, které mne momentálně zajímají.
Rozhodně mne tolik nevytáčejí změny, které si tady Dan dělá - jako pitomečci, kteří tady dělají zmatky nebo šíří dezinformace.
No, ale kolik lidí, tolik názorů - a je známo, že nespokojenost se stávajícím stavem nebo jen prostá lenost je hnací silou pokroku už do počátku věků.

reader.007
reader.007 22.05.2015 v 16:20

A zase jedna změna která se mi nelíbí :-( Osobně používám místo myši touchpad a na ty mrňavý ikonky se mi prostě blbě najíždí.
Už Barbar Cohen klasicky děl, že lepší je větší nepřítel, líp se do něj trefuje :-)

Text příspěvku byl upraven 22.05.15 v 16:24

Koka
Koka 22.05.2015 v 16:30

Asi nemá smysl psát, že nahrazení textu symboly v rubrice Můj profil se mi nelíbí, mate mě, špatně se mi do rubrik najíždí atd. Když už to Dan jednou takto vymyslel, tak to tak jistě i zůstane, ale opravdu nerozumím, co bylo důvodem k této změně.

lenkaknel
lenkaknel 22.05.2015 v 17:19

Mně se nová změna líbí, ještě by akorát "Můj profil" mohl mít podobu (třeba) osoby, aby ikonky vypadaly jednotně :-)

tenax
tenax 22.05.2015 v 21:00

Taky se mi moc nelíbí nová úprava hlavičky DK – hlavně nechápu důvod k úpravám, když něco bez problémů fungovalo, ale s tím nic nenadělám, to je vina mé nechápavosti. Hlavně víc ikonek, ať nemusíme číst ani slovo navíc . A jedna technická poznámka: když už ikonky musí být, chtělo by to aspoň ozubené kolečko víc odsadit od zvonečku, na malých displejích to téměř splývá.
Myslím, že je tady víc věcí, jejichž úprava by si spíš zasloužila pozornost. Například
- U přehledů knih v edicích se zobrazuje pouze obálka, název a případně pořadí v edici. Bylo by dobré, kdyby se ukázalo i jméno autora knihy, protože samotný název je mnohdy nicneříkající a znamená to postupně rozklikávat jednotlivé položky, aby se např. zjistilo, kolik knížek v edici někomu vyšlo.
- U edic je možné psát jen pořadové číslo a nic jiného. Přitom někdy by se to hodilo. Osobní zkušenost s edicí Máj: Prvních asi 30 knížek v seznamu nemá žádné číslo. U některých je to proto, že se mi nepodařilo je vypátrat, ale u mnoha jde o prémie jednotlivých ročníků. Proč by se tedy nemohlo do příslušné rubriky pořadí napsat např. prémie 1980 apod.? Pak by bylo jasné, kde je potřeba příslušný údaj doplnit.
- U nakladatelství by bylo dobré zavést možnost stručné charakteristiky podobně, jako je tomu u edic, samozřejmě pod kontrolou a prostřednictvím moderátorů, aby se tam nepsaly úplné nesmysly. Příklad: Otevřu nakladatelství Franta Vopršálek a dočtu se, že sídlilo v tom a tom městě, působilo od roku… do roku… a vydávalo především knihy z oblasti XYZ. Myslím, že by se tady našlo dost informovaných uživatelů, kteří by postupně charakteristiky dodali a zvýšila by se tak informační hodnota DK.

Marthas
Marthas 22.05.2015 v 23:31

Tak tahle změna už z DK dělá fakt šaškárnu.( Co bude následovat potom, všechna slova se nahradit obrázky nedají, a koneckonců jsem myslela, že toto je databáze knih, které se převážně jak známo skládají ze slov, a ne obrazová encyklopedie pro mladší čtenáře, k čemu to ..... Abychom si trénovali fantazii nebo paměť a stali se flexibilnějšími... Myslela jsem, že když už jsme se zbavili hamburgeru...ale asi jsem se pletla...

Text příspěvku byl upraven 22.05.15 v 23:45

Raksa.A
Raksa.A 23.05.2015 v 00:14

Mám dotaz. Jak jste se z téhle supernovinky odhlásili?

Naias
Naias 23.05.2015 v 06:41

Treba ísť myšou na to ozubené koliesko (neklikať). Rozbalí sa ponuka:
Nastavení
Nápověda
Odhlásit

siena
siena 23.05.2015 v 08:39

Tenaxi, velmi zajímavé nápady na rozšíření DK. O starších nakladatelstvích se už mnoho neví. Jen se obávám, že nejsou "atraktivní" pro přitáhnutí nových uživatelů...
Lenkaknel, souhlasím s Vámi. Písmenka působí více než rušivě:-) A se zpožděním, moc a moc blahopřeji!

Text příspěvku byl upraven 23.05.15 v 09:02

Yunnan
Yunnan 23.05.2015 v 10:29

No a právě u "odhlásit" je docela problém na to "tlačítko" najet myší, protože celá nabídka mizí :o).

pavlinda
pavlinda 23.05.2015 v 13:15

Pro mě jako brejlovce :-) byly předchozí stránky také lepší.

Text příspěvku byl upraven 23.05.15 v 13:15

Koka
Koka 23.05.2015 v 13:33

škoda, že se sem nedají vkládat kreslené objekty, už mi napadlo několik řešení, jak zbylé textové názvy rubrik nahradit "grafickými symboly". DDDD

reader.007
reader.007 23.05.2015 v 14:33

Koka: okamžitě se mi vybavila ikonka zobrazující postoj k názorům uživatelů :-)))

reader.007
reader.007 23.05.2015 v 15:40

moserova: tak palec nebyl úplně ten prst který mi vytanul před očima ;-)

pavlinda
pavlinda 23.05.2015 v 16:45

reader:nemíříš do PS:-)?

reader.007
reader.007 23.05.2015 v 16:55

jo, občas mám pocit že jsme tu všichni jedničky :-)

Marthas
Marthas 23.05.2015 v 19:01

Pro Raksa A. a binysek. Jelikož se tohoto převratného vynálezu asi nezbavíme, tak asi zhruba po půl hodině neaktivity na stránce, by vás systém měl odhlásit sám, tak pokud máte dost času, tak přinejhorším nezbude než čekat...

Raksa.A
Raksa.A 24.05.2015 v 12:30

Marthas - omyl!! Jelikož jsem se nedokázala předevčírem odhlásit, prostě jsem vypnula počítač. A ejhle - když jsem druhý den najela na DK, pořád jsem tu byla...
Chodím sem ráda, líbí se mi tu, ale mám pocit, že stará pravda, že nic, co funguje se nemá spravovat a nemá se do toho vrtat, je tu dokázaná dokonale.

kní
kní 24.05.2015 v 13:46

Já myslím, že to automatické odhlašování po nějaké době (tipuju to ale asi tak na hodinu, možná dvě; v ikonkách přítomných uživatelů se sice člověk udrží jen tu půlhodinu, ale k odhlášení pak ještě určitě nedochází), tady funguje. Osobně se neodhlašuji nikdy. Ale už se mi i někdy stalo, vyjímečně, že jsem zůstala přihlášená do druhého dne. Ale to bylo opravdu snad jenom jednou jedinkrát.



Vložit příspěvek