Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


book_fan
book_fan 14.01.2020 v 05:59

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Naias
Naias 14.01.2020 v 06:09

Book_fan, vieš o tom, že o rok skôr ako ty sa tu zaregistrovala bookfan? A akosi mi nie je jasné, čo by takým podvodom dakto získal. Navyše ten príklad je zvolený veľmi zle, práve za Lectora by som si netrúfla sa vydávať, to by ma odhalili natošup.

book_fan
book_fan 14.01.2020 v 06:16

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 14.01.2020 v 07:38

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

JáJejí
JáJejí 14.01.2020 v 07:45

Je-li maximalizačním kritériem počet kliků, jako argument pro PPC, pak se není čemu divit, že omezení jedné registrace na jedinou IP adresu se zde nikdy nechtělo uplatňovat. Nevyřešilo by to vše, ale pomohlo by to.

R.E.M.
R.E.M. 14.01.2020 v 07:55

Omezit registraci na jednu IP adresu je nesmysl. To by se z každé rodiny směl registrovat jen jeden čtenář? To samé platí pro sdílené IP.


JáJejí
JáJejí 14.01.2020 v 08:10

Kdo dneska (jako u nás doma) sdílí jedno stacionární zařízení? Minimum. Většina lidí přistupuje ze svých osobních a nikomu ani za nic!!! :-)))) nepůjčovaných mobilních zařízení.

Lector
Lector 14.01.2020 v 08:16

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

R.E.M.
R.E.M. 14.01.2020 v 08:22

Já znám několik případů - několik rodin - registrovaných čtenářů, kteří se připojují z jednoho IP. A to o všech určitě ani nevíme. Tyto všechny omezíme? Nehledě k tomu, že omezení IP nic neřeší. Kdo bude chtít škodit si způsob najde a zaregistruje se na jiném IP. Omezení by dopadlo jen na normální uživatele.

Text příspěvku byl upraven 14.01.20 v 08:26

Lector
Lector 14.01.2020 v 08:27

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

JáJejí
JáJejí 14.01.2020 v 09:10

Nemá smysl bojovat za něco, co se stejně nemá šanci uskutečnit. Uroboros.
:-)
Nikdo nebude omezen na svém právu diskutovat si tu sám se sebou.

LordSnape
LordSnape 15.01.2020 v 13:57

Šlo by pls opravit, aby v případě knihy Narrenturm to našeptávač opravdu nabídl česky a ne jen slovensky? Vlastně mi ani nedošlo, že Věža bláznov je stejná kniha... Díky. https://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/husitska-trilogie-husitska-trilogia-narrenturm-427

Text příspěvku byl upraven 15.01.20 v 13:57

YMM
YMM 15.01.2020 v 20:33

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.01.2020 v 12:27

Vždy při vkladní knihy se zarazím u výběru vazby. Proto jsem si minule udělala kafe, hodila se do klidu a koukala na svojí knihovnu.
Kolik mám paperbacků s přebalem? Ani jeden. Kolik jich máte vy? U pevné vazby to chápu. Vychází pevná s přebalem i bez přebalu. Ale paperback s přebalem? Nic.
Ale když se kouknu, kolik mám paperbacků s chlopněmy, které mají pevnější desky, těch je fakt hodně. Co vaše knihy?
Je to spíš průzkum mezi čtenáři, jestli to stojí za to. Jestli nám napsat dál a něco s tím udělat. Nebo si jenom kupuju špatné knihy?
Bohužel zde není filtrování podle vazby, abych to nemusela řešit zároveň zde :/

(Tedy pokud nejste úchyláci na správné vedení vazby, asi se vám dotaz bude zdát hloupý. Chápu, že je vazeb strašně moc, ale stejně současné knihy vychází v nějakých, kolika, pěti základních vazbách...)

Text příspěvku byl upraven 22.01.20 v 12:30

reader.007
reader.007 22.01.2020 v 12:46

Lenka.Vílka něříkám že jich je nepočítaně, ale jsou. Hodně z těch starých, např tahle
https://www.databazeknih.cz/knihy/ulicnik-pericko-159229
a pak samozřejmě celá edice Světová četba

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.01.2020 v 12:52

Reader.007: moc děkuji :) takže si přeci jen vybírám špatné knihy :/
(Ale třeba u toho tvého odkazu je potom vazba na opravu, je tam pevná...)
Ale i tak mi vazba paperback s chlopněmy chybí, protože tak nevychází jenom komiksy, ale i klasická beletrie, která skočí v paperbacku :(

Text příspěvku byl upraven 22.01.20 v 12:57

alibrum
alibrum 22.01.2020 v 12:56

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

reader.007
reader.007 22.01.2020 v 13:09

Vílka: Tak to vidíš... ale já ji mám doma brožovanou s přebalem. Ona je taky tak stará, že její vrstevnice velmi často končily postupně převázány v pevných deskách.
Třeba nakladatelství B. Kočí je dobrej příklad. Mám doma 2 knihy z edice "B. Kočího najlacinější knihovna", jedna je brožovaná, druhá pevný desky.
Jak jsem zjistila z inzerce na nějakých starých knížkách, daly se pevné desky k vydávaným knihám dokoupit a pak zřejmě bylo nutno dohonit nějakého vazače a ten to dal na zakázku do kupy.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.01.2020 v 13:09

Alibrum: špatně jste mě pochopil. Chtěla jsem vědět, kolik těch knih je, abych si v hlavě srovnala, ne zrušení nějaké vazby...
(Proto jsem reader potvrdila, že čtú evidentně špatné knihy ;) ...)

Děkuji i reader, teď vím, že se jedná především o starší knihy, ale teď už nevychází. Ne tak četně, pokud ještě. Třeba taková flexovazba je teď v kurzu víc a víc a už je tady. A to v podstatě paperback, jenom je víc pevná, takže by se ty knihy vlastně tady daly šoupnout do paperbacku, když se to vezme kolem a kolem. Ale je to samostatně. A paperback s chlopněmy je dohromady s paperbackem, když flexovazba je zvlášť? V čem je tak speciální, že si zasloužila samostatné vedení, když je to vlastně druh paperbacku stejně jako chlopně?

Text příspěvku byl upraven 22.01.20 v 13:15

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.01.2020 v 13:14

Reader.007: to je dobrý! Ale asi je možná jedno, jakou má kniha vazbu nakonec. Nedávno jsem si půjčila knihu od kalibru (pevná/vázána), druhé čtení (mnou) a ta vazba se mi v polovině roztrhla. Při 300 stranách síla. Měsíc na to další nová kniha :( když tisknou, aby to bylo co nejdřív a za co nejmíň, je to vždycky průšvih...



Děkuji za názory a příklady :)

Mojim úmyslem nebylo cokoliv rušit, ale seznámit se s novou vazbou a smutek za tím, že tady není poměrně používaná vazba :)

A nechci zavést ani "Ručně šitá vazba rybí kostí nití namočenou v krví trpaslíků a přebalem z kůže hada ze Stromu poznání" jenom proto, že mi to tvrdil pán na blešáku :)

Text příspěvku byl upraven 22.01.20 v 13:23

alibrum
alibrum 22.01.2020 v 13:18

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

alibrum
alibrum 22.01.2020 v 13:24

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.01.2020 v 13:26

Ano, snaha zavést chlopně ne zrušit paperback s přebalem. Děkuji reader, ta to očividně pochopila. Ale já vždy úspěch 50/50 (reagovali dva uživatelé a jeden z nich pochopil, druhý nepochopil) brala vlastně jako úspěch, protože se snažím být pozitivní :)

Text příspěvku byl upraven 22.01.20 v 13:29

alibrum
alibrum 22.01.2020 v 13:35

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.01.2020 v 13:48

Alibrum: tak jsem se zeptala ostatních na knihy v určité vazbě, abych se dozvěděla něco nového. Nestydím se za to, že nevím všechno o všem. Někdo třeba jo, já ne.
(Hned ve svém prvním příspěvku jste přeci psal, že by jste vazbu brožovaná s přebalem nemazal, to já taky ne, což jsem uvedla, že kvůli tomu to nepíšu, kvůli zrušení, ale průzkumu.)
Chtěla jsem jenom vědět, o které knihy se jedná, protože mě to zajímalo. Abych se něco dozvěděla o knihách na knižní databázi.
Omlouvám se, příště napíšu OZ přímo reader nebo nais, to jsou hodný holky, který se vyznaj...
PS: omlouvám se Naias, vypadlo mi písmeno v jejím nicku :( dám sem znovu onu pasáž ve správném znění...

"Omlouvám se, příště napíšu OZ přímo reader nebo naias, to jsou hodný holky, který se vyznaj..."

Text příspěvku byl upraven 22.01.20 v 13:53



Vložit příspěvek