Pár nápadů na vylepšení webu

PanPredseda07. února v 08:28

Děkuji.

Lenka.Vílka07. února v 08:34

Což neřeší problém. Ale furt lepší něco nahlásit na smazání, až tady někdo bude, než čekat na schválení nového vlákna, aby se zobrazilo po schválení, než tady někdo bude.
Ale co si budem...tak 90% nově založených vláken je zbytečně (aby bylo vidět v přehledu nebo někdo nezkusit hledat, zda to už tady není) nebo významově duplicitně.
Ale i tak, stále je první varianta lepší...

PanPredseda07. února v 12:48

Ano, Lenko, máš pravdu, že to problém neřeší systémově. Ale jak píšeš dál, systémové řešení by mohlo mít svá ale (a pravděpodobně je i mělo).

Lenka.Vílka07. února v 12:53

PanPredseda: no právě .... :(

siena19. února v 07:37

Když na DK máme knihy politologické, knihy věnující se tématům, které jsou s politikou spojené, knihy společensko-sociální, o čem by se měla vést diskuze u nich? O čem by bylo u těchto knih společensky přijatelné hovořit? Proč v komentáři u knihy, a zcela samozřejmě a ne nijak překvapivě, je možno vyjadřovat své politické preference, proč v diskuzních příspěvcích je toto zapovězeno? A kdy je to zapovězeno i v komentáři? Kudy vede ta hranice, od které je mazáno? Samozřejmě, když to nejsou příspěvky explicitně porušující uvedené v podmínkách DK...

Text příspěvku byl upraven 21. února v 16:57

arcs21. února v 16:55

Jako nováček bych se chtěl jen zeptat, jestli má tato diskuze opodstatnění, tj. jestli se web vyvíjí a autoři ho vylepšují? Celé je to tu trošku staršího designu i funkčnosti, takové hranatě nepohodlné, pomalé listování nekonečným stránkováním po pár kouscích. O vylepšení tu to přímo volá a žadoní. Tak se jen ptám, jaké jsou naděje?

siena21. února v 16:58

arcs, jak bych to jen v krátkosti řekla... opodstatnění jak kdy, vyslyšení jak koho:)

Eldar8021. února v 19:29

arcs: Dalo by se říct, že ano. Občas se dělají nějaké úpravy. Z mého pohledu často k horšímu jako úplně nesmyslné prohození povídek a podobných knih. Třeba budete mít dobrý nápad, který půjde snadno uskutečnit. Že je celá diskuse směšná na úrovni 90. let se zde řešilo už před 9 lety.

LordSnape22. února v 11:02

@arcs Je to jako "klasický korporát". Lidi, co to používají, se neposlouchají, místo toho se řeší kraviny, namísto úprav, které by byly ku prospěchu většiny. Občas ale lůzu nakrmí tím, že udělají něco, co fakt chtěli. A občas to něco i zruší pro "nepoužívanost". Ale ve výsledku tam jsi ze zvyku nebo, protože konkurence ti nevyhovuje.

reader.00723. února v 11:56

arcs: skoro se bojím zeptat, ale - jaké Vylepšení máte konkrétně na mysli?

A jestli jste to dosud nepoznal, tak tenhle web je v podstatě jen platforma pro prodej reklamy, i když tu najdete celkem slušnou katalogizaci česky a slovensky vydaných knih od... no v podstatě od té nejstarší co sem kdo vložil, takže zhruba od poloviny 19. století.
Diskuze jsou tu víceméně trpěny z milosti aby sem vůbec někdo chodil (a reklama se zobrazovala). Nějakou výraznou literární osvětu tu nečekejte, pokud se neobrátíte konkrétně na některé místní čtenářské (někdy i knihovnické) matadory...
Suma sumárum spíš se tu navzájem inspirujeme k nacházení nových (i starších) čteníhodných počinů...

Dan23. února v 12:24

Databáze knih není žádný korporát ani platforma pro prodej reklamy, ty pomluvy si prosím příště odpusťte. Díky.

to arcs: Databáze knih je živá a dokonce si troufám říci, že živější než kdy dříve. Od rána do večera se pracuje na spoustě věcech, jen ještě vydržte ;-) a budete-li mít nějaký nápad na vylepšení, dole na stránkách je odkaz Napište nám, kde jakýkoliv nápad uvítáme.
Zatím se můžete třeba zapojit do soutěže o nej povídku, z níž vznikne zajímavá kniha, jejíž kompletní výtěžek půjde na dobré účely ;-)

LordSnape23. února v 12:38

@Dan Když přidáváte tolik věcí a novinek, proč teda ta sekce Novinek tady chybí v nějakém nepřehlédnutelném odkazu? V zápatí to nevidím nikde. Pamatuji si, že to tam bylo.

A co sekce, kde umožňujete za malý poplatek vypnout reklamy na webu? Proč to není nikde vidět, aby to lidé využívali a "nehejtovali" zbytečně?

Nebyla to pomluva, ale spíše taková paralela po mém nedávném styku s technickou podporou DK. Našel jsem vám bug, protože jste něco změnili a nepohlídali si to, a stejně byl za blbečka. :-)

A když nejste korporát, proč mi strháváte kredity i za blbé prodloužení poptávkových inzerátů? U nabídek to pochopím, ale u poptávek je to korporátní manýr.

Pokud jste teda chtěli všichni nějakou zpětnou vazbu, tak tady je. Myslím si, že je opodstatněná a celkem jasná.

Text příspěvku byl upraven 23. února v 14:57

Eldar8023. února v 22:55

Mám poznámku k tomu co nakousl LordSnape. Když už se platí za prodlužování inzerátů, tak bylo by možné tam umístit počitadlo, kolikrát jsem to prodloužil? U levných neprodejných knih je možné začít poměrně brzo prodělávat.

siena24. února v 06:14

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

LordSnape27. února v 14:41

@Eldar80 Takové knihy dávám do knihobudky na nádraží v Rakovníku. Bohužel to rozeberou pobertové a bezdomovci a ke čtenářům se to nedostane. Odvezl jsem takhle 2 celé banánovky - knihy v super stavu, některé nečtené, ale prodávat je po 40 - 50 Kč se mi nechtělo, protože v obci nemáme poštu ani Zásilkovnu a je to složitější pro mě s časem. A druhý den tam samozřejmě ani v jedné polici u vlaku i autobusáku nic mého nebylo. Pak jen vidíš, jak se plní bazar tady stejnými tituly... Takže jsem pro za kredity nechat nabídky, ale u poptávek bych to okamžitě zrušil.

Text příspěvku byl upraven 27. února v 14:43

Corso23. března v 07:36

Navrhujem citatelom ktori dosiahli 666 prispevkov, pripadne az 666 hodnotiacich komentarov ku kniham udelit titul ''Dábelský čtenář'' ''Diabolský čitateľ''. Za 1000 pripevkov este meno titulu nemam vymyslene :)

Lenka.Vílka23. března v 08:21

Když tady někdo minule navrhnul seznam nejoblíbenějších uživatelů, tak mu bylo odpovězeno: nechte se překvapit, děláme na tom. Tazatel byl na prvním místě. (Nebo minimálně na bedně, už si to nepamatuji přesně. Ale určitě mě klidně opraví. To on rád.) Náhoda je potvora :O tak mu to trochu polechtalo ego. Ale potom spadnul. Já bych to nedělala. Deprese, že mi chybí jeden komentář do cíle, když mám čtenářskou krizi, jsou ty nejhorší...

Text příspěvku byl upraven 23. března v 08:30

milos083926. března v 11:47

Chápu, že je bazar placený. Co mi ale vadí je, že není možné vkládat knihy hromadně např. nahráním tabulky ve formátu CSV.

Koka07. dubna v 19:39

Nejsem zastáncem toho, aby zde u názvů knihy byly dopsány různé "specifikace", např. ilustrované vydání, limitovaná edice a pod.
Ale když už tomu tak je:
https://www.databazeknih.cz/knihy/harry-potter-a-fenixuv-rad-ilustrovane-vydani-493530
a já si toto připravované ilustrované vydání vložím do rubriky Chci si koupit, přičemž je u něj napsáno, že "Toto vydání ještě nevyšlo. Předpokládá se, že vyjde 30. 12. 2022", pak nerozumím, proč mi vzápětí přijde do osobních zpráv informace, že tato kniha, kterou si chci v prosinci (!), až vyjde (!!), koupit, se nabízí v bazaru. Je jasné, že se nenabízí, nabízejí se tam jiná, starší, neilustrovaná vydání.
Šlo by tedy něco udělat, aby Chystám se číst, Chci si koupit, atd. atd. se vztahovalo jen a pouze k tomu vydání, které si sama označím?

Lenka.Vílka08. dubna v 06:25

V jednom má Koka pravdu, v druhém ne.
Proč se rozdělila vydáno na dva sloupečky, aby bylo zvlášť české a slovenské vydání? Aby to lidi poznali. Sice to šlo často poznat podlé anotace, ale i tak nevěděli. Dopisování do názvu smysl dává v případě, pokud chce někdo konkrétní vydání. Třeba to s ilustracemi, protože podobnou logikou, by to nikdo nenašel v anotaci. Jestli této teorii věřím na tisíc procent? Bohužel ano :(
Problém je v tom, že tohle je často u knihy vedeno jako součást názvu. Takže není jediný důvod, proč to nepřevádět i sem.
Ale jo, je fakt vtipný, když na tohle chodí tyhle hlášky. A teď si vemte tuhle legraci: chci si koupit knihu, která znovu vyjde, protože je rozebraná. Nejdřív mi přijde, že si na ní mohu podat inzerát, kdyby jí někdo měl, až vyjde. V bazaru není. A teď mi najendou u knihy svítí, že někdo nabízí. Super? Já bych totiž raději to první vydání. Ale všechno je jinak. V bazaru je už to nové vydání. A u něj napsáno:
"NOVÁ KNIHA ze současné distribuce!!! Kniha vyjde 23. 5. 2022. Knihu je možné převzít osobně v Liberci v naší prodejně, někdy i v okolních městech, nebo ji zaslat, nejlépe do zásilkovny. Podívejte se prosím na můj profil, je tam rozcestník na další profily, na kterých si můžete vybrat další knihy (do jednoho společného balíčku)... Více informací o zasílání včetně ceníku přepravy v mém profilu...
Stav knihy: nová"
Což je přímé přiznání, že prodejce nabízí něco, co nemá. A není tohle dost velká stížnost u palců dole v hodnocení? "Nabízí, co nemá." Jenže tohle je ok, protože má prodejce dobré ceny. Ale i tak si knihu koupím v předprodeji u vydavatele, tím ho podpořím dostatečně.
Takže podporuju navrh Koka a rozšiřuju o návrh, aby bylo možné dávat do bazaru na prodej pouze knihy, které již vyšly...

Text příspěvku byl upraven 08. dubna v 07:18

Alto9830. května v 09:08

Zdravím,
uvítal bych, aby soukromá poznámka u knihy zůstala trvale, dokud ji případně nesmažu. Příklad: mám knihu v "chystám se číst", u ní poznámku. Po přeřazení knihy do "právě čtené" poznámka zmizí.
Díky.

Shashlick28. června v 14:29

Bylo by možné nastavit vypnutí Upozorění "Kniha XXX, kterou jste si přidali do seznamu Chci si koupit, je právě nabízena v bazaru. Podívejte se."

Pokud bych si ji chtěl koupit hned přes bazar, tak bych se do bazaru podíval rovnou, nepotřebuji na to upozornění. Takto ho musím (ne pokaždé, ale často) odmazat.

Díky alespoň za zvážení.

Eldar8028. června v 21:38

Souhlasím s Shashlick. Tohle upozornění je jedině otravné a je k ničemu.

xxBILLY29. června v 00:28

Mám problém s novými zájemci, kteří se přihlásili na DK poprvé. Napíší mi zprávu, že
mají zájem o knihu. Já jim odpovím, ale zájemci zatím odešli, nebyli on line.
Pak se nedokáží přihlásit a nemůžou si tím pádem přečíst mou odpověď.
A je po obchodu, stalo se mi to tento týden u třech zájemců, jeden naštěstí napsal
ve zprávě svůj telefon, tak jsem mu volal ,že má odpověď na DK, tak se snažil,
ale ale nedokázal se na DK vrátit, tak jsme obchůdek uzavřeli SMSkami.
Dnes se přihlásila jedna nová zájemkyně, zůstala na DK online bez přerušení
a obchod proběhl v pořádku.
Odpověď z technické podpory, že
a) dotyčný odpoví na více inzerátů a kdo se ozve dříve tak tam obchod uskuteční
- u tohoto zájemce nepřichází v úvahu, tu knihu nikdo jiný na DK nenabízí,
b) napíše pár zpráv a už se sem na DK nevrátí. Ani si nepřečte zprávy.
Obávám se, že to nemusí být v mém případě.
Napsal jsem podpoře názvy nicků, požádali si o ně. Odpovědi jsem se nedočkal.
Máte prosím někdo také takové zkušenosti s novými nicky?
Děkuji za případnou odpověď.

xxBILLY29. června v 00:35

Mám k tomu nápad, k pokynům pro nové zájemce co si tu založí nick, tak poradit
jim, aby v první zprávě co zde napíší, uvedli své číslo na mobil pro případ, že se
po přerušení nedokáží vrátit zpět na DK, tak ho může inzerent kontaktovat.

Vložit příspěvek
... 247