Pár nápadů na vylepšení webu


Dave_Jame
Dave_Jame 04.10.2021 v 18:10

@Lenka.Vílka
Z větší části ano.
Teoreticky by neměl být problém uvést jednotlivé komiksy jako povídky v případě že doposud vlastní stránku na DK nemají.
Druhá část mé otázky je, zda se tak mohou, nebo v budoucnosti by mohli, propojovat samostatné knihy.
Dám příklad na knize Bivoj
https://www.databazeknih.cz/knihy/bivoj-bivoj-322261
Toto vydání se skládá z dvou knih (Bivoj Běsobijce a Bivoj válečník), které předtím vyšli samostatně, a jedné povídky (Vládce stříbrného šípu).
Povídku jako část knihy mohu uvést, dvě původně samostatné knihy však ne.

Text příspěvku byl upraven 04.10.21 v 18:11

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.10.2021 v 18:21

Dave_Jame: v případě Bivoje to podle mě je stejné jako knihy jak jsem uváděla to 3x nebo 2x nebo omnibusy. Třeba:
https://www.databazeknih.cz/knihy/omnibus-3v1-drasticky-desivy-dexter-drasticky-dojemny-dexter-dexter-v-temnotach-146803
Taky to tady má každé svůj samostatný záznam a vede se obsah jenom v anotaci, ne jako část díla.

Dave_Jame
Dave_Jame 04.10.2021 v 18:30

Lenka.Vílka- Bude to tak. Otázka ale zůstává. Neuvažuje se tedy o rozšíření funkce "část díla" i o jiné knihy, aby se pokryly tyto případy. (Pokud to technicky je vůbec možné)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.10.2021 v 18:34

Dave_Jame: já jsem lobista pro novely, jsou další uživatelé, co jsou lobisti pro divadelní hry. Asi je třeba přání stále opakovat a doufat, že to vyjde :) je nás tady víc, co to dělají vždy, když je zmínka a jde to napsat...

Technicky možné to je podle městejně jako v pripadě pohádky a básně. Jenom by se rozšířila nabídka výběru.

Text příspěvku byl upraven 04.10.21 v 18:35

siena
siena 04.10.2021 v 18:36

Ano, takže opět připomínám... divadelní hry a romány.

Terror
Terror 04.10.2021 v 19:25

V případě omnibusu komiksů, myslím tím třeba onu Velkou knihu komiksů z ABC, bych souhlasil s Lenkou. Prsknout to jako povídky a v anotaci dané části díla bych napsal, že jde o seriál, který vycházel na pokračování v ABC ročník 1985.
A nešlo by to takhle obejít i u konvolutů? Dát jednotlivé romány do povídek a anotovat je jako romány?


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.10.2021 v 20:19

Terror: já myslela do anotace knihy, ne jednotlivých povídek...čili nevkládat, když to zatím nejde. Nejsem zastáncem zbytečné práce. Tj vložit když vím, že mi to může být smazáno, pokud si toho někdo všimne... :/
Ono, to má totiž jednu nevýhodu. Tedy tak napůl. Když tady nějaká část díla už je, tak se neukáže v přehledu nových. Ale pokud je úplně nový záznam, tak se o tom vložení dozví každý, kdo se na příslušné místo koukne. Nebo si toho někdo všimne časem, když si všimne knihy...

Text příspěvku byl upraven 04.10.21 v 20:19

Terror
Terror 04.10.2021 v 21:01

Takže to nejde, protože se to nesmí. Teď jsem to pochopil. Mám vedení až k sousedům a jejich kluk si na něm postavil bunkr...
Ale s těmi komiksy z ABC by to šlo, ne? Ty tu jako samostatné knihy nejsou...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.10.2021 v 21:20

Tam asi záleží na tom, jak je to v knize. Jednou tady někdo psal (podle mě to sedí i na povídky, byť to bylo o básničkách) jak na to. Že pokud kniha obsahuje třeba tři básnické celky, ne po těch celních, ale po jednotlivé básni. A do anotace vypsat ty jednotlivé celky. Podle mě to lze uplatnit i na tyhle ABC věci. Ale raději bych ae potom zeptala moderátora, než začnu vkládat. Pro sichr ;)

Dave_Jame
Dave_Jame 04.10.2021 v 22:20

Ony se v tomto případě tyto sbírky neliší od různých antalogii povídek.
Každý z nich má svůj začátek, konec, autora a dobu kdy vycházely. Často nemají vlastně nic společného a nejsou na sobě závislé. Je to jednoduše sbírka příběhů od určitého autora, za určitého období, nebo na určité téma. Proto si osobně myslím, že označit je v rámci DK jako povídky by bylo schůdné.

Text příspěvku byl upraven 04.10.21 v 22:21

veronika4001
veronika4001 21.10.2021 v 08:45

Dobrý den, nevím, jestli je možné uložit si u knihy rozepsaný komentář bez toho, abych ho zveřejnila. Myslím, že to možné je, ale pokud to možné není, považujte tento příspěvek za podnět. Děkuji.

Naias
Naias 21.10.2021 v 08:50

Môžete si ho uložiť do súkromnej poznámky. Kliknite na ozubené koliesko pri knihe v niektorom zozname a vyberte "upravit".

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.10.2021 v 21:01

Šlo by konečně nějak opravit funkci spoiler, která je úplně k ničemu, když někdo napíše v první větě, kdo v knize umřel? Protože ono je jedno, že to tam zaklikne, když v přehledu nových komentářů vidím tohle? Bez varování o spoileru?!?! Protože to vidím až v komentářích u knihy! Teď v přehledu čtu:

COŽE!!!!!! ONA UMŘELA ALISS A JEŠTĚ K TOMU VELITEL HRANIČÁRSKÝHO SBORU!!!!! NO TAK TOHLE JSEM V HRANIČÁROVY JEŠTĚ NEVIDĚLA!!!!! na tenhle díl jsem se hodně těšila

Nevím, kdo je Aliss, ale předpokládám, že číst sérii, tak mě tahle informace dost nase..krne!

Text příspěvku byl upraven 21.10.21 v 21:02

Marthas
Marthas 22.10.2021 v 20:21

To Lenka.Vílka: Souhlas. Sice taky nejsem čtenářem této série, ale pokud tu máme funkci spoiler, tak by takto označný příspěvek měl být označený všude, kde ho lze spatřit. A pokud by se už s tím něco dělalo, prosila bych, aby byl označen VIDITELNĚ!

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.10.2021 v 20:38

Marthas: píšu to dokola už poměrně dlouho v naději, že to třeba jednou vyjde a něco se se s tím udělá. Znáš to, naděje umírá poslední...

EliskaD
EliskaD 22.10.2021 v 22:38

Přidávám se k tomu, co píše Lenka.Vílka. A navíc by se mi ještě líbila možnost řazení komentářů podle komentářů bez spoilerů a se spoilery (tam kde je třeba řazení podle hodnocení atd.) Mnohdy se mi stane, že i když vidím, že je komentář jako spoiler označen, stejně z něj při procházení komentářů koutkem oka něco nedopatřením zahlédnu. Spoilery bych měla při takovém řazení na posledních stránkách a nemusela se tím vůbec zabývat.

Text příspěvku byl upraven 22.10.21 v 22:42

Marthas
Marthas 22.10.2021 v 23:24

To Lenka.Vílka: Ano, znám to. Občas taky něco vytáhnu. Od toho je přeci tohle vlákno.-)
EliskaD: Ano, to je dobrý nápad, ale kam to dát bych případně nechala na adminovi, přes nějž by to muselo projít.
PS: Osobně moc filtrování v komentářích nepoužívám. Sem tam filtruju oblíbené, nic víc.

kapr
kapr 11.11.2021 v 20:17

Čas od času, čistě náhodou narazíte na příspěvek, komentář či prostě názor, který vás zaujme. A někdy vás napadne podívat se co autor rád čte, co a jak hodnotí, a podobně. Jaké jsou v tomto případě možnosti informace zpracovat:
1.) - kliknutím na počet získaných palců se vám zobrazí uživatelovy komentáře seřazené podle počtu získaných palců, první je vždy příspěvek, který nasbíral nejvíce palců, tak získáme přehled, které jeho komentáře byly nejúspěšnější.
2.) - kliknutím na příspěvky se vám zobrazí příspěvky uživatele podle času, první je vždy poslední vložený příspěvek.
3.) - kliknutím na hodnocení se vám zobrazí všechna uživatelova hodnocení podle času, kdy byla udělena, první je vždy poslední hodnocený titul - tato hodnocení si můžete ještě dále vyfiltrovat na hodnocení titulů jejichž název začíná určitým písmenem, nebo na daleko smysluplnější možnost, kdy můžete porovnávat hodnocení titulů určitého autora tímto uživatelem.
Marně hledám vhodnou funkci, když si chci vytáhnout tituly, které konkrétní uživatel hodnotí nejvýše, (tedy pěti, nebo čtyřmi hvězdami,) a které svým způsobem doporučuje. Možná, že existuje, a já jsem slepý. - Poradíte? [podstatně kráceno]

Text příspěvku byl upraven 12.11.21 v 17:52

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.11.2021 v 20:28

Kapr: přehlédl jste, to ve filtrování lze...v prečtených...jo, je to jenom podle nejvyššího, ne podle "jenom pětky", "jenom čtyřky", to je pravda...

Text příspěvku byl upraven 11.11.21 v 20:30

kapr
kapr 12.11.2021 v 17:36

Lenka.Vílka: Díky, to jsem zcela přehlédl, a to jsem se jen v této jediné věci hrabal hodně přes půl hodiny, a zkoušel se k tomu dostat mnoha rozdílnými způsoby. Ten svůj příspěvek podle toho samozřejmě přizpůsobím.

mi-nul-o
mi-nul-o 16.11.2021 v 21:41

Bylo by možné, když kliknu vlevo nahoře na "profil", moci si zaškrtnout, co tam chci zobrazovat a co ne - např. přečtené, komentáře, bazar.. Už je tam toho dlouuhý sloupeček, tak by bylo fajn trochu to zpřehlednit.
Děkuji za přečtení/případné zvážení.

tittanie
tittanie 23.11.2021 v 17:47

Nevím, jestli to někde náhodou nebylo zmíněné, ale přišlo by mi zajímavé, kdyby tu byl žebříček největších čtenářů za aktuální rok.

Terror
Terror 23.11.2021 v 19:19

tittanie: Další o ničem vypovídající žebříček? Spousta lidí si do přečtených dává knihy, které přečetla kdysi a zrovínka teď si na to vzpomněla. A co nově registrovaní? Ti tam naflákají najednou stovky přečtených knih a málokdo upraví datum přečtení. Nevím, nepřijde mi to jako přínosné štafle.

Eicherik
Eicherik 23.11.2021 v 19:34

Taky mi to přijde zbytečné. :-)

tittanie
tittanie 23.11.2021 v 19:40

No, mi by to přišlo zajímavé, ale je pravda, že já to beru poctivě a knížky si přiřazuju k tomu roku, kdy jsem je přečetla.



Vložit příspěvek