Pár nápadů na vylepšení webu

Lenka.Vílka25.06.2019 v 17:37

Ani tady nebudu psát, kolik mám rozečtených sérií detektivek. Nebýt tady na databázi, tak nemám přehled. A dost mám taky jenom z knihovny. Ale když o tom přemýšlím, sama mám problém u dost z nich říct, zda na sebe navazují či ne. Třeba navazují, ale z dvanácti dílů je nutné číst za sebou jenom třetí a čtvrtý. Kdyby hned první člověk napsal "Hej lidi, je to tak a tak." nebo něco zaškrtl, bylo by to ok. Ale když se do toho nikomu nebude chtít? V tom vidím ten hlavní kámen úrazu. Plus, že občas je těžké určit, jestli je to navazující nebo ne :(

IVANA012325.06.2019 v 17:51

Jak jsme říkala, aspoň jsem to zkusila. A za sebe zkusím do svých komentářů na konci dávat aspoň zmínku já - dá se číst i mimo řadu v sérii...i když i já to mám radši postupně :-). Třeba to někdo ocení.

Lenka.Vílka25.06.2019 v 17:53

Nápad do není blbej. Jenom dost závisí na ostatních a jejich přístupu k věci. Někdo je pečlivý. A někdo....

Nočnípták25.06.2019 v 21:37

Lenka.Vílka - že v knihkupectvích neporadí? Pokud je to opravdové knihkupectví, kde jsou zaměstnáni knihkupci - tam mě poradí vždycky. Ovšem tam, kde zaměstnávají asistentky prodeje - tam se rady těžko dočkáte. Tam jsem teda přestala nakupovat.

Lenka.Vílka25.06.2019 v 21:46

Nočnípták: možná to je dobou, možná městem. Už jsem si několikrát na prodavačku hrála já sama, protože mám základní info zde z databáze i o knihách, které třeba i nečtu, ale ona jako zaměstnanec ne. Ano, je u nás jenom dobrovský, což je "knihkupectví", ne knihkupectví. Nevím, jak je to v dobrovskem teď, ale když jsem tam dělala, o trochu déle v kanzelsbergru, ne ve své rodné díře, přehled o novinkách jsem musela mít. Tedy, přišlo mi správné mít ho. A nejenom o novinkách.

Text příspěvku byl upraven 25.06.2019 v 22:20

siena26.06.2019 v 17:31

10. dubna
Do detailu knihy dolů (úvodní záložka Komentáře) nasazeno testovací zobrazení 4 dalších knih, které si zobrazili uživatelé před nebo po této knize. Algoritmus postupně zpřesňuje výsledky doporučení. (ad Novinky na webu)

Mohla bych se zeptat, jak ještě dlouho se bude testovat "Doporučujeme"?

Lenka.Vílka26.06.2019 v 17:43

Siena: já na tohle odpovědět nemohu, ale...dost dlouho se mi ukazovala kniha Hračka. Dnes ráno jsem koukala a kniha byla mezi oblíbenými na domovské stránce. Asi na to zvědavě kliklo víc a účel splnilo.
Též by mě zajímalo, jak dlouho to bude trvat, co z toho vzejde. A to hlavní. K čemu mi to bude :( já mám své oblíbené a reklama (či co to je) z doporučujeme mě neovlivní. Akorát se vždycky naštvu, protože takhle se na stránku stránku vejde míň komentářů a tudíž se musí další rozkliknout. Což o to, to spaluje kalorie, ale ráda bych věděla, proč si je nespaluju kvůli čemu a jak...nevím...přínosnému?

A jupí, swingers, sádlo máslo a zpověď feťačky je pod knihou o Krtečkovi...nevím...přínosná?
(Mají to tam všichni nebo jenom já? :( fňuk...)

siena26.06.2019 v 17:51

Lenka.Vílka, se slovem reklama bych byla velmi, velmi opatrná...

Ano, mají. Pan Kotleta se zobrazuje pod všemi knihami! Stejně, jako před časem jiná kniha, na kterou tu upozornila jedna zdejší maminka. A právě tento zvláštní úkaz mne přivedl k napsání komentáře a položení dotazu...

Text příspěvku byl upraven 26.06.2019 v 17:56

Lenka.Vílka26.06.2019 v 18:36

Siena: já právě nevěděla co a jak. Já Kotletu četla, takže v mém zobrazení bych to pochopila. Ale ty ostatní knihy, viz posun Hračky, protože na to lidi prostě klikli, nebýt to tam, nenapadne je to, mě trknul, a zeptala jsem se taky. Ale ladí se to už dlouho. Protože i když tady mám mít něco, co není pro mě, tak ať to alespoň funguje pro ostaní. Což mě teď překvapilo, jak to ostaním (ne)funguje...

Lenka.Vílka26.06.2019 v 19:05

Ještě dodám, že pokud by systém ukazoval knihy, které se doporučují konkrétnímu čtenáři vzhledem k tomu, co přečetl, a ne plošně doporučoval, tak je to ok. Ale není ok, mimo jiné, že mi systém doporučil knihu, kterou jsem už přečetla. Polovina knih je stále stejná a druhá se mi střídá, a většimu těch postupně se střídajících knih jsem už četla. Tak co mi to doporučuje? :( nechápu :(

kapr28.06.2019 v 08:54

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Pravděpodobně nebudu jediný, kterého řady, někdy i celé stránky těchto také informací přivádějí často přímo k zoufalství.

Povšiml jsem si, existuje skrývací a rozbalovací funkce, která je schopna všechny identické "příspěvky," pokud následují těsně po sobě sbalit do jediného, doplněného znakem " V ". Teprve po jeho rozkliknutí, se všechny takto skryté příspěvky rozbalí.

Opravdu bych se přimlouval za to, aby takováto, nebo podobná funkce byla na DK aktivována.

Text příspěvku byl upraven 28.06.2019 v 08:57

siena28.06.2019 v 14:25

Lenka.Vílka, předpokládám, že se stále testuje. Proto by mne zajímalo jak ještě dlouho...přiznám se, že moc velký progres, od oznámení, nevidím. Čekala bych, že když se do toho vložil i Seznam.cz, tedy, to bylo té mamince tehdy řečeno, že nějaký smysluplný výsledek bude vidět dřív:)

A co se týče smyslu? Nevím, ale původně to bylo prezentováno jako knihy, které někdo rozklikl s tou kterou knihou.

Lenka.Vílka28.06.2019 v 14:42

Siena: no, jelikož během různých kontrol při dobrém dnu rozkliknu i přes sto knih, což nejsou ani tituly, které mě zajímají, tak potěš koště :D

Ale kdyby dole byly knihy nějak podobné (že ma něco kliknu, neznamená, že to bylo nutně z důvodu, že mě to zaujalo) nebo knihy s obálkami místo v pravém sloupci "podobné knihy" (a byla by v nich kontrola, ať tam nejsou nesmysl), tak klidně ok.

Ale je pravda, že to trvá dlouho. Testování nuda je...teda statistika...(ale princip stejný)...má však cenné údaje... ;)

Lenka.Vílka02.07.2019 v 12:00

Prosím o opětovné zvážení chodu tohoto webu i s ostrými závorkami. Nebo alespoň u zdroje knihy. Komplikuje to vkladní odkazu zdroje. Opět jsem zdroj musela dát do anotace a do zdroje jiné vydání knihy, aby mi to šlo vložit. Já vím jenom o Crew, že to tak mají. Zda to tak mají i jiná vydavatelství, nevím, asi ne, jinde jsem na to nenarazila. Ale má to Crew. Jestli je jediný a to je důvod, proč nad tím nikdo nepřemýšlí, chápu. Jsou to přece jenom komiksy a ne žádná zážitková literatura pro většinu uživatelů databáze. Ale pro mě jo. A je náš víc. Ale je to nefér, že něco vložit lze a něco ne bez toho, abych "prováděla" :( :( :(

Text příspěvku byl upraven 02.07.2019 v 12:01

czpilar04.07.2019 v 18:38

Uvítal bych možnost zadat, že jsem knihu přečetl podruhé, potřetí atd... aby to pak bylo vidět v přečtěných knihách... podobně, jak to má třeba GoodReads.

rybizka04.07.2019 v 18:49

Souhlasím s czpilar, taky mi tu ta možnost zadat jednu knihu víckrát do Přečtené chybí.

Eicherik04.07.2019 v 19:22

Také souhlasím s czpilar. :-)

Dakarianna05.07.2019 v 16:50

czpilar: Souhlasím! To tady hodně chybí...

czpilar05.07.2019 v 16:59

Já nyní vlastně druhé a další přečtení reším vlastními seznamy... Ale to se nezapočítává do přečtených knih....

Lukasitch05.07.2019 v 21:50

Můj názor bude hodně ovlivněn tím, že knihy vícekrát nečtu (sotva stíhám číst ty nové, které číst chci), ale přijde mi to jako zbytečnost. Osobně bych to řešil poznámkou u knihy, že jsem ji četl opakovaně a k tomu třeba časový údaj, než to mít v seznamu přečtených vícekrát.

Alienor06.07.2019 v 08:43

A čo keď som čítala rôzne verzie? Jednu knihu som napríklad čítala trikrát, v dvoch rôznych slovenských prekladoch a jednom českom. To je trochu priveľa vypisovania do poznámky.

Text příspěvku byl upraven 06.07.2019 v 08:43

Lenka.Vílka06.07.2019 v 08:52

https://www.databazeknih.cz/diskuze/napady-na-vylepseni-webu-2/vicekrat-ctena-kniha-4481/str-1#id267833

Tehdy se taky nic nevyřešilo (čti kromě uživatelů se nikdo nevyjádřil). Tak držím palec dnes ;)

Bob16.07.2019 v 12:59

Zdravím. Není možnost nějakým způsobem změnit svoji přezdívku?(jméno)

Koka16.07.2019 v 13:02

Martin..., Taková možnost určitě je, již několik uživatelů si zde jméno změnilo nebo zkrátilo - obraťte se na správce webu (viz v zápatí rubriku Napište nám).

LordSnape18.07.2019 v 12:45

@Bob Napiš Danovi (uživatel Dan), on ti to zařídí. .-)

Text příspěvku byl upraven 18.07.2019 v 12:47

Vložit příspěvek